Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
    Панкреас беше един японски турнир на времето - буквално без правила...
    Без правила буквално беше ЮФС от първите събития.https://www.youtube.com/watch?v=_uzJCg8YZWc
    0 8 76 36 8 542

    Коментар


    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

      Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
      Не ми стана особенно ясно в какво си се вкопчил, но за бокса и т.н. е нищено доста в темата, ако нямаш търпение да четеш назад защо да се повтаряме?
      Духовно узрелия, извисен каратист не би станал мутра. Или поне аз такива "извисени" не познавам, имаше обикновени практикуващи.
      Всичко което се прави за пари и е с публика е комерс. Хлъзгаш темата към спам! И футбола , що да не е изкуство. Глей кви виртуози има. И удари има и бой и стратегия ко муе.
      BUDO е японски, традиционни бойни занятия превърнали се в изкуство. Другото пачки лапа.
      Японците скивАха, че с белодрешковците има далавера и плъзнаха по света да лапат и прецакаха нещата.
      Емемея е ярко доказателство за факта, че ГАЙДЖИНА е профан, който не го @бе за стойностните неща.
      Иска да кютек, да млати, да клат

      Да, за някои неща разбира се съм донякъде съгласен, но тя темата така или иначе може да се оприличи на спам! В смисъл, че отново си имаме тема в която някой да си оплюва нещо - в случая например корейските и китайски бойни изкуства, и как еди си кои били чисти и извисени и т.н. И това са думи от човек занимаващ се с бойни изкуства който разтяга локуми за пътят и бла-бла...Ениуей, на теб колко пъти са ти трошили тухли в главата и колко пъти метален прът е бил оформян по профила на черепа ти? Щото тия от китайската авиация правят разни такива номера... И още нещо - от думите ти разбирам, че не си спортист, също не си и майстор на бойни изкуства, щото един истински майстор едва ли би оплювал даден стил. Наистина не съм изчел подробно темата, може би по-напред си обяснил какъв си.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

        Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
        ,
        И като говорим за майстори - с какво е по-голям един майстор на източно бойно изкуство от преди векове от един заслужил майстор на спорта по класическа борба примерно като Карелин(има и стотици други вкл. и българи),който освен че е постигнал всичко в спорта до ден днешен продължава да го популязира,да дава насоки на младите и да доказва че винаги ще е легенда.
        Е нали това мнение ни се налага - едното било бойно изкуство за да се извисиш или пък директно за извисени сами по себе си ли не знам, а другото било просто спорт та спорта може би е за някакви низши същества, знам ли. Може би не разбирам, щото не съм изчел цялата тема подробно, сигурно е така. И защото съм разбран човек и мисля повече да не хлъзгам както каза уважавания от мен колега, ще си позволя да изкажа за последно мнението си - бойното изкуство е път по който да достигнеш границите си, възможно и да ги надскочиш, използвайки спорт. Елементарно като боб и който както може да си го тълкува. Ето например по обясними причини аз бих ти казал конкретно на теб, че културизма не ми е особено симпатичен спорт, най-вече поради това че е насочен към комерсиалната показност и системата за оценяване сегради на субективни в същността си фактори. Но можем ли да отречем, че е спорт който гради някакви качества, например упоритост и постоянство? Ми не можем да го отречем, въпреки всичкия комерс. Приятна вечер на всички!
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

          Някой спомня ли си "Кеч ес Кеч-Дaн Колов"и по точно биткaтa му с японският мaйстор и рaзвръзкaтa от сблъсъкa,тa бойните сa в бaя рaзновидности,тa aко щете и борбaтa.Те и нaшите момчетa от Нови Искър "Близнaците"Румен и Росен зaпочнaхa скромно с борбaтa,после джудо ,сaмбо,със супер добри резултaти в бойното .Обучaвaт и тренирaт желaещи от всички възрaсти нa нaродни цени,може дa е комерсиaлно ,но върши рaботa.Знaм ги от децa кaк тръгнaхa и се кефя нa успехите им ,a зaгубите сa неизбежни зa всеки боец,вaжното е дa продължиш,не дa ближеш рaни хлипaйки в ъгълa.Товa е пътят нa боецa,пък може и без медитaция,въпрос нa избор.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

            Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
            ...защото не може някой си практикуващ някакво източно бойно изкуство и не е постигнал почти нищо,не е ходил по състезания,не се изправял в двубой дори, а се е самопровъзгласил за велик майстор и вечер хапва курбан и пие ракия да се мисли за велик.Всеки спорт може да се определи като изкуство,защото е начин на живот за спортиста...
            Великия майстор, ако е велик наистина, не може без саке и храница. Само най великите я карат на слънчеви изгреви .
            И да, но ще е спортно-изкуство. И балета е изкуство, ама спорт ли е?

            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
            Да, за някои неща разбира се съм донякъде съгласен, но тя темата така или иначе може да се оприличи на спам! В смисъл, че отново си имаме тема в която някой да си оплюва нещо - в случая например корейските и китайски бойни изкуства, и как еди си кои били чисти и извисени и т.н. И това са думи от човек занимаващ се с бойни изкуства който разтяга локуми за пътят и бла-бла...Ениуей, на теб колко пъти са ти трошили тухли в главата и колко пъти метален прът е бил оформян по профила на черепа ти? Щото тия от китайската авиация правят разни такива номера... И още нещо - от думите ти разбирам, че не си спортист, също не си и майстор на бойни изкуства, щото един истински майстор едва ли би оплювал даден стил. Наистина не съм изчел подробно темата, може би по-напред си обяснил какъв си.
            Ако визираш мен, ама едва ли, изразявам си мнението, а и стилове не критикувам! На доста лазарника съм и ми е омекнала тиквата вече, но съм бил млад и безумен и доста строителни материали и говеда са давали фира по мен. Бил съм спортист, а майстор едвали някога ще стана...

            Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
            ...
            И като говорим за майстори - с какво е по-голям един майстор на източно бойно изкуство от преди векове от един заслужил майстор на спорта по класическа борба примерно като Карелин(има и стотици други вкл. и българи),който освен че е постигнал всичко в спорта до ден днешен продължава да го популязира,да дава насоки на младите и да доказва че винаги ще е легенда...
            Запънал си се като магаре на мост, няма никакви големи майстори от преди векове, има легенди за тях. Майстор на спорта е звание, заслужено заради броя на победите, а Карелин е велик приживе.

            А и @Фастер, не смесвайте BUDO c BUSHIDO.
            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

            Коментар


            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

              Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
              Всеки спорист занимаващ се професионално със спорт в един момент настроайва начина си на живот към спорта и след това носи тези последствия докато е жив.Дисциплината,начина на подготовка,лишенията,диетите,травмите силата да станеш и да продължиш - това е повече от изкуство,защото не може някой си практикуващ някакво източно бойно изкуство и не е постигнал почти нищо,не е ходил по състезания,не се изправял в двубой дори, а се е самопровъзгласил за велик майстор и вечер хапва курбан и пие ракия да се мисли за велик.Всеки спорт може да се определи като изкуство,защото е начин на живот за спортиста.
              И така, както си я почнал, да ти кажа, че не малко спортисти си намират боя, а понякога и смъртта от някой махленски дришльо в кръчмата. Намират си го често пъти именно, защото бъркат живота с ринга. Примери има и в същата тая тема. Спортът те учи на правилници и много често се оказваш неподготвен именно заради правилата, които си научил и заради начина ти на трениране и живот. Прости примери мога да ти дам безброй, но ще се огранича до един - в спорта не очакваш някой да ти извади нож и да те наръга, първо, щото всички те познават и знаят, че си парче шампион и второ, защото това не е "по правилата". Бойните изкуства те учат, че именно това са правилата. За това има изрази като "това е спортсменско отношение" и "удари под пояса" и "играе мръсно". Когато си шампион по ММА, единствената честна борба на дришльото от кафенето е да ти извади нож и да те прати в Пирогов за половин година. Даже бих казал, че пак не е достатъчно честно спрямо дришльото (ако шампиона по ММА "ходи по земята", а не се е отвял нейде по облаците).
              Шампионът обаче, не знае за това, именно защото е свикнал с правилник различен от реалния живот. Може да е велик шампион, но отношението му към света е грешно. Същото важи и за теб. Може да си велик спортист, но не зацепваш елементарното нещо, че да си постигнал нещо и да имаш 50 победи от 50 мача са две съвсем различни неща. Когато си готов да го разбереш, тогава може да има и разговор между нас. Иначе си остава сърдечна среща с глух.
              Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
              И ,таекуондо и кунг-фу и карате и абсолютно всички тези стилове са били смесица от различни умения,техники и т.н. преди да достигнат крайния си образ.НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ГО ОТРЕЧЕ.
              Важната част от изказването ти не е в големите букви, а е "преди да достигнат крайния си образ". Тук трябва да отбележа, че крайния си образ достигат ПРЕДИ да започне някой да прави пари от тях и да ги превърне в спорт.
              Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
              И като говорим за майстори - с какво е по-голям един майстор на източно бойно изкуство от преди векове от един заслужил майстор на спорта по класическа борба примерно като Карелин(има и стотици други вкл. и българи),който освен че е постигнал всичко в спорта до ден днешен продължава да го популязира,да дава насоки на младите и да доказва че винаги ще е легенда.
              С какво е по-голям махленския дришльо от ММА шампиона? Няма нито една титла, но не лежи нито в пандиза, нито в Пирогов, защото нито той е започнал боя, нито е излязал победен от него... Ти кажи с какво е по-голям??? И тук въобще не става дума за майстор, а за обикновения махленски ... Сега, ако решиш, може пък да се замислиш колко път има да извърви човек, за да се превърне от махленски дри..... до майстор по БИ. Знам, че си говорим на различни езици, но пробвай да вникнеш в това, което се опитвам да ти обясня, макар да виждам, че ти е трудно.

              П.П. По никой начин не се опитвам да те обидя или да те опровергая в което и да е твое твърдение. Просто се мъча някак да ти покажа, че има друга гледна точка. Тая гледна точка е основата на всичко. Заради нея и благодарение на нея започват да се развиват бойните изкуства - не, за да се доказваш на някого, а за да оцелееш, когато срещу теб седи шампион. За да станеш шампион, когато срещу теб седи армия ..
              П.П.П. Май по-добре беше да пия една ракия и да хапна един корбан, белким постигна нещо в живота и стана майстор по някой боен спорт
              Последно редактирано от upi; 18-02-15, 23:18.
              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
              0888 315 794
              LZ1UPI
              A1 (Rh+)

              Коментар


              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                Познавах един Майстор - лека му пръст. Имах честта и удоволствието да тренирам под неговото наставничество на времето. В момента (малко по-късно в действителност....) в който избра, да бъде нещо друго, го взривиха в един асансьор... Аз дори не съм започвал буквичката "м" на думичката "майстор" (няма и да я започна), но в онези смутни времена на личен избор по кой път да поемеш, съм ходил на всякъде където си поискам, без да имам каквито и да е проблеми, заради уважението на останалите - просто не се прекрачва една определена граница на взаимен респект - има си неписани правила. Та общо взето ситуацията е същата и с майсторите по БИ и спортистите... И едните и другите владеят техниките, но първите се движат през живота по неписани правила и изхождайки от морала и ценностната система която са развили с времето, а вторите се съобразяват само с правилата в спорта и то само докато са на ринга. В живота им извън спорта, най-често правила и всичко останало - липсва - сигурен съм, примери за това, всеки за себе си има достатъчно. Майсторът по БИ никога няма да отиде и да потроши някой, защото някой друг му е казал/наредил. Спортиста често само това прави, като не рядко го приема като "част от спорта"... Майсторството в БИ не се изразява с броя на реализираните нокаути, а с броя на избегнатите такива - просто не се налагат... Дано съм се изразил достатъчно разбираемо...?!

                Коментар


                • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                  Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                  И така, както си я почнал, да ти кажа, че не малко спортисти си намират боя, а понякога и смъртта от някой махленски дришльо в кръчмата. Намират си го често пъти именно, защото бъркат живота с ринга. Примери има и в същата тая тема. Спортът те учи на правилници и много често се оказваш неподготвен именно заради правилата, които си научил и заради начина ти на трениране и живот. Прости примери мога да ти дам безброй, но ще се огранича до един - в спорта не очакваш някой да ти извади нож и да те наръга, първо, щото всички те познават и знаят, че си парче шампион и второ, защото това не е "по правилата". Бойните изкуства те учат, че именно това са правилата. За това има изрази като "това е спортсменско отношение" и "удари под пояса" и "играе мръсно". Когато си шампион по ММА, единствената честна борба на дришльото от кафенето е да ти извади нож и да те прати в Пирогов за половин година. Даже бих казал, че пак не е достатъчно честно спрямо дришльото (ако шампиона по ММА "ходи по земята", а не се е отвял нейде по облаците).
                  Шампионът обаче, не знае за това, именно защото е свикнал с правилник различен от реалния живот. Може да е велик шампион, но отношението му към света е грешно. Същото важи и за теб. Може да си велик спортист, но не зацепваш елементарното нещо, че да си постигнал нещо и да имаш 50 победи от 50 мача са две съвсем различни неща. Когато си готов да го разбереш, тогава може да има и разговор между нас. Иначе си остава сърдечна среща с глух.

                  Значи преди да станеш велик майстор твоя гуру те е обучил леко объркващо,и от тук виждам грешната логика и срванения от сорта на :"само нинджа може да убие друг нинджа"и паралелно само "дришлю може да победи друг дришлю".Явно трябва да започна да гледам като теб хонк-конгски филми от 70-те за да бъда по-наясно.Просто като те слушам имам чувството че слушам учителя на костенурките нинджа.
                  По твоята логика най-великото бойно изкуство го владеят само 8 майстори на планетата Путин,Обама ,Оланд и още 5 официално,но не се зане кой е най-добрия защото излязат ли един срещу друг....Ама не се знае дали Обама няма да получи удар под пояса(ракетния щит)от дришлюто Ким Чен Ун примерно.
                  Сърдечна среща с глух....Добре че мога да чета и да се образовам от мненията на великите майстори...


                  Важната част от изказването ти не е в големите букви, а е "преди да достигнат крайния си образ". Тук трябва да отбележа, че крайния си образ достигат ПРЕДИ да започне някой да прави пари от тях и да ги превърне в спорт.

                  Значи на този свят в момента всичко за което се заплаща за да получиш квалификация,умения и информация е спорт и спорта е най-мръсното понятие.

                  С какво е по-голям махленския дришльо от ММА шампиона? Няма нито една титла, но не лежи нито в пандиза, нито в Пирогов, защото нито той е започнал боя, нито е излязал победен от него... Ти кажи с какво е по-голям??? И тук въобще не става дума за майстор, а за обикновения махленски ... Сега, ако решиш, може пък да се замислиш колко път има да извърви човек, за да се превърне от махленски дри..... до майстор по БИ. Знам, че си говорим на различни езици, но пробвай да вникнеш в това, което се опитвам да ти обясня, макар да виждам, че ти е трудно.

                  Трудно ми е...

                  П.П. По никой начин не се опитвам да те обидя или да те опровергая в което и да е твое твърдение. Просто се мъча някак да ти покажа, че има друга гледна точка. Тая гледна точка е основата на всичко. Заради нея и благодарение на нея започват да се развиват бойните изкуства - не, за да се доказваш на някого, а за да оцелееш, когато срещу теб седи шампион. За да станеш шампион, когато срещу теб седи армия ..
                  П.П.П. Май по-добре беше да пия една ракия и да хапна един корбан, белким постигна нещо в живота и стана майстор по някой боен спорт
                  Гледната точка на азиатските филми - за съжаление не съм гледал повече от един два такива през 90-те(викаха им "каратета") в тези филми сухия селянин се изправя срещу армия от самураи и става шампион на далечния изток,за което съжалявам защото можеше да стана велик майстор като (UPI)
                  Но никога не е късно...

                  Коментар


                  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                    ........

                    Коментар


                    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                      Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
                      Гледната точка на азиатските филми - за съжаление не съм гледал повече от един два такива през 90-те
                      За съжаление не си... В азиатските филми за които говориш се разказва именно за това - как са възникнали бойните изкуства и за какво става въпрос. После, ако не те мързи, потърси някои от многото изписани книги по въпроса. Интересно е. Радвам се осъзнаваш, че не е късно и можеш да го направиш и сега.

                      В случай, че си приел на сериозно горното, ще има полза. И двамата обаче сме наясно с грубата действителност. Съжалявам.

                      П.П. В старите китайски филми много често има сцена на ученик, който трябва да мъкне две кофи пълни с вода нагоре по стълбите. Голямата част от желаещите отпадат още там. Явно нямат желание да се научат.
                      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                      0888 315 794
                      LZ1UPI
                      A1 (Rh+)

                      Коментар


                      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                        Книги,филми,странни възгледи...
                        От това разбирам според теб че "бойните" изкуства са за духовно силните ,възвишени майстори (макар и диспластици понякога ),тръгнали от кофите с вода по стълбите,а спорта е за неориентираните в живота и като цяло спорта е далеч от тези изкуства защото там майсторите могат много повече но не смеят да го прилагат, практикуват...защото са съвършенно опасни и богоподобни същества.
                        Останалите сме простолюдие и трябва да четем китайски книги за да видим истината.Тези които спортуват с две думи са еретици защото не разбират от ИБИ.
                        Един олимпийски или св. шампион тръгнал от топлото общежитие на спортното училище,тренирал само 20 години без да спре с двуразови тренировки,свалял годишно само по 40-50кг кила средно преди състезания,живял само 20 години с глад,диети и лишения,получил само 6-7 по сериозни травми наложили намеса от ортопед е просто поредния заблуден и необразован еретик ,който е можело да поеме пътя на война от хонк-конгските филми и да стане способен майстор като Хонгелдон - да прескача сгради,да троши дървета,да пребива по 30 самурая и 25 черни нинджи,да яде филии с мас и пудра захар без да тренира тялото си ,защото и без това е съвършен,но най-важното тези умения да не се показват на никого и никъде защото са опасни и смъртоносни...

                        Коментар


                        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                          Не са самураи и нинджи, а са например данъчни, бюрократи и всякакви корумпета.
                          Спортовете с шутове и шамари и BUDO не са в опозиция бе, колега!
                          Те са тръгнали от едно и също място, но в даден момент са се разделили почти безвъзвратно, като всеки си поема в посоката, като за едните тя е цел, а за другите път.
                          Не се сещам колко по-ясно и умно да го кажа.
                          ---
                          Най-трудно е да се осъзнае, че ИБИ се практикуват, не за да се научиш да се биеш, а постигайки мир със себе си, да се научиш как да не го правиш.
                          Или как от нещо дето РИТА, АПЕ И НАЛИТА НА БОЙ, да се получи достоен човек с главно Ч, полезен за себе си и чрез това за останалите.
                          ---
                          И още, в Бойните спортове се биеш Противници, а в Бойните изкуства ще се налага да се сражаваш с Врагове.

                          А в "дръпнатите" филми има един похват, нарича се "Хипербола" и цели да подсили художествените качества на филма, като част от production values.
                          Много са веселки
                          Последно редактирано от ПЛАМЕН ТЕНЕВ; 19-02-15, 15:16.
                          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                          Коментар


                          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                            Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
                            Книги,филми,странни възгледи...
                            От това разбирам според теб че "бойните" изкуства са за духовно силните ,възвишени майстори (макар и диспластици понякога ),тръгнали от кофите с вода по стълбите,а спорта е за неориентираните в живота и като цяло спорта е далеч от тези изкуства защото там майсторите могат много повече но не смеят да го прилагат, практикуват...защото са съвършенно опасни и богоподобни същества.
                            Останалите сме простолюдие и трябва да четем китайски книги за да видим истината.Тези които спортуват с две думи са еретици защото не разбират от ИБИ.
                            Един олимпийски или св. шампион тръгнал от топлото общежитие на спортното училище,тренирал само 20 години без да спре с двуразови тренировки,свалял годишно само по 40-50кг кила средно преди състезания,живял само 20 години с глад,диети и лишения,получил само 6-7 по сериозни травми наложили намеса от ортопед е просто поредния заблуден и необразован еретик ,който е можело да поеме пътя на война от хонк-конгските филми и да стане способен майстор като Хонгелдон - да прескача сгради,да троши дървета,да пребива по 30 самурая и 25 черни нинджи,да яде филии с мас и пудра захар без да тренира тялото си ,защото и без това е съвършен,но най-важното тези умения да не се показват на никого и никъде защото са опасни и смъртоносни...
                            И този доказал се спортист излиза на улицата и започва по почина "Бой, еб@не и сръбска музика" мало и голямо...?!!

                            Или...

                            И този доказан спортист отваря школа за деца и им показва правия път, опазвайки ги от улицата...?!!

                            Мисля, че има известна разлика (както и, че сам ще се сетиш, кой е "майстора"...)...?!!

                            Познавах доста доказани спортисти (живели точно както си го описал), като някои от тях наистина бяха майстори! Освен най-близките им, всички останали ги запомниха като "мутри". Оказа се, че приживе не са били уважавани, а просто хората са се страхували от тях. Майсторството им не го помни никой...

                            Коментар


                            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                              Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
                              От това разбирам според теб че ...
                              Това ли разбра?
                              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                              0888 315 794
                              LZ1UPI
                              A1 (Rh+)

                              Коментар


                              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                                Да.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X