Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

    Поне е чисто,добавките са си за културисти!Обем мускул +издръжливост за дълго време,забрави,моментна сила да ,но за издръжливост на хипер големия мускул му трябва кръв и колкото е по-голямо натоварването ,толкова повече се увеличава кръвообръщението и нуждата от кислород към мускулите,без кислород умората идва бързо,лафа "да имаш въздух"има своето голямо значение,истински ли са нещата по-добре,то 90-100 неподготвени кила се извеждат от равновесие по много начини,що требва да ги дигаш като щанга !Това разбира се за какво натренираш мускулатурата,трите типа серии,сила ,издръжливост ,размер.С добавките и големите бицепси ,доста познати рано,рано се запознават с хипертонии и други здравословни проблеми.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

      Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
      А виждаш ли сега какви ги пиша?
      Викаш, да си кажем простотиите от младините, белким ни земат насериозно, а Да не си помислят младите, че като ходим като на'бани от разтягането (на 46 съм), не моем да вкараме едно йоко на някой. Тук някъде идеята ми се губи. Убеден съм, че АРКАН ако ми вкара две мишета съм труп. Това не значи, че не може да научи нещо от мене. Идеята е в приемствеността и затова човекът се е развил и оцелял.
      Мамка му, бях се зарекъл да не пиша повече тук...!
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
        Викаш, да си кажем простотиите от младините, белким ни земат насериозно, а Да не си помислят младите, че като ходим като на'бани от разтягането (на 46 съм), не моем да вкараме едно йоко на някой. Тук някъде идеята ми се губи. Убеден съм, че АРКАН ако ми вкара две мишета съм труп. Това не значи, че не може да научи нещо от мене. Идеята е в приемствеността и затова човекът се е развил и оцелял.
        Мамка му, бях се зарекъл да не пиша повече тук...!
        Не се сещам що си се заричаш за нещо, за което не си вярваш. Но всеки може да научи нещо повече чрез комуникацията с хората.
        @Faster точно това подчерта, че е нужно да си на ниво и да си способен да мачкаш, без да си излишно агресивен.
        Коя идея ти се губи?
        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

        Коментар


        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
          ... Да не си помислят младите, че като ходим като на'бани от разтягането (на 46 съм), не моем да вкараме едно йоко на някой. ...!
          "Всеки по реда си!" - казваше на времето един приятел от военноморското, `52-ри набор .
          Не че (ако сложиш на твоите 46 още 9 ) примерно няма да вкарам някое и друго маваши , ама какво от това ... тук темата е за друго.
          Последно редактирано от Vlado_Ts; 01-03-15, 23:07.
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

            Другари,вижте ся ,и баща ми (ся е на 64)когато бе на 50г. съм се чудил как прави по 15 коремни на лоста, а аз по 12 и неговия аратлик(51 и първи набор 190 см 85 кг) по 8 коремни обаче се държи с по два пръста на лоста и в крайна сметка това не е критерия,защото имам един съсед собственик на фирма за дърводобив , дето не се набира по лостове и повече от 60 не дига на лежанка ама от 1993 до днес цялата околия реве от него и сам човек никога не го е побеждавал.Добри Добрев се казва и прякора му е Викинга.168 см 110 кг със 58 предмишница, природно як- и никога не е тренирал нищо!

            Коментар


            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

              Мен, като ме спрат полицаи, винаги изключвам двигателя, спускам стъклото (не отварям вратата), слагам ключовете на таблото и искам да ми повтори как се казва и от кое управление е. Не знам дали това се тълкува като "обуздана агресия", но оттук- нататък разговорите тръгват по съвсем различен начин. Това, че съм блъскал макеварито, докато една от стените вкъщи поддаде и съм правил лицеви опори на юмруци върху баластра, няма никакво значение.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                "без бой нищо не става".
                Ей това е Истината за Пътят останалото са си малко приказки
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                  Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                  Мен, като ме спрат полицаи, винаги изключвам двигателя, спускам стъклото (не отварям вратата), слагам ключовете на таблото и искам да ми повтори как се казва и от кое управление е. Не знам дали това се тълкува като "обуздана агресия", но оттук- нататък разговорите тръгват по съвсем различен начин. Това, че съм блъскал макеварито, докато една от стените вкъщи поддаде и съм правил лицеви опори на юмруци върху баластра, няма никакво значение.
                  Само аз мислех ,че оставям ключовете на таблото,интересно!Аркан,баща ти е истински,придържай се към това!Правех по 18 -20 коремни без слизания от лоста,с това ме помнят и даскалите ,сега до 8-10коремни,набирания по16-18,лицеви от раз50-80,до преди 4 г.правех по 130-160 от 1 до 5 минути,преси от раз80,поне един път в месеца по4-5км.плуване,това за форма,не пропускам в последно време само плуването,като литургия ми е!Добре е нещата да са истински!Поздрави!/ п.с.Фастер се качих ,щото бързо се оправях с колите по сервизите,сега се мотам за удоволствие.Нищо общо с този раздел./
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                    Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
                    Другари,вижте ся ,и баща ми (ся е на 64)когато бе на 50г. съм се чудил как прави по 15 коремни на лоста, а аз по 12 и неговия аратлик(51 и първи набор 190 см 85 кг) по 8 коремни обаче се държи с по два пръста на лоста и в крайна сметка това не е критерия,защото имам един съсед собственик на фирма за дърводобив , дето не се набира по лостове и повече от 60 не дига на лежанка ама от 1993 до днес цялата околия реве от него и сам човек никога не го е побеждавал.Добри Добрев се казва и прякора му е Викинга.168 см 110 кг със 58 предмишница, природно як- и никога не е тренирал нищо!
                    Това да дигаш 150 от лежанка не значи че може да се биеш.Даже обратното големият мускул иска много кислород и по едно време се оплезва от въздух.При нас в залата има юноши по 70 кила и без проблем могат да накарат мъж 2 метра със 50 ръка да пищи като жена.
                    0 8 76 36 8 542

                    Коментар


                    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                      Съвсем по темата:
                      http://www.jenatadnes.com/mazhat-dne...noto-razvitie/
                      ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                      СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                      Коментар


                      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                        Само не съм съгласен с твърдението, че самият бой нищо не ти дава. Боят е велик учител, но тук трябва да развием малко нещата в посока интелектуално възприятие на боя. Всичко зависи от нивото на природната интелигентност, най-елементарно казано, ако разглеждаме един съвсем прост и ограничен човек, то при него боят не ще има ефект в/у личностното му израстване и развитие, такъв човек можем да оприличим на обикновено говедо - колкото и да го налагаш развитие няма, най-много да се развият у него елементарни инстинкти (например да не ходи в градината) породени от страха при угрозата да изпита отново физическа болка или просто боя да поражда в него твърде висока и неконтролируема агресия, като ответна реакция или елементарен инстинкт. На другия полюс разглеждаме един интелигентен, мислещ човек (при него сравнение с животно не правим, поради причината, че човешкият интелект е най-големия дар от майката природа и единственото различаващо ни от животните...), който от всяка битка, независимо спечелена или загубена, и независимо от начина по който е станало това, винаги ще потърси причини, поуки и умения, ще направи анализ, ако щете ще взаимства нещо от техниката или мотивацията на опонента си, и не на последно място ще осъзнае истинският смисъл смирението и уважението към околните, на победата и поражението... Така че боят изгражда! И съответно прилагането на боя като средство подпомагащо изграждането и развитието (и духовно, и интелектуално, и физически) на личността трябва да се прилага само от такива люде (а не от такива с интелект и светоусещане на ниво говедар), които пък са истинските учители, треньори, ментори.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                          Абе то май и при кучетата е така...Може да гледаш питбул с кръв от най-добрите бойци по майчина и бащина линия(шампиони и грандшампиони),да го тренираш по най-добрия начин и да го храниш с най-добрата храна.Но не се ли докаже това животно в бой със себеподобно - си остава само домашен любимец , а не бойно куче...И при спортните коне мисля че е така.
                          Така е и при хората.Стари тренери винаги са поватряли едно е да си борец,друго е да тренираш борба!
                          И в БИ е така и при уличните бабаити също...Казах го и по-горе - няма как без бой да е бойно(каквото и да било - изкуство,куче и т.н.)

                          Коментар


                          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                            Нали никъде не прочете, че в бойните изкуства няма битки. Без тях няма " бойно". Единствено се говори против шарената парлама пред публика.
                            А този бисер изтропан в поста преди теб направо цепи мрака. Незнам какво да мисля за автора му. Надявам се да е копиран от някъде или грешен превод да е
                            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                            Коментар


                            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                              Горе-долу същото, което и автора би си помислил, четейки някои от твоите бисери , а и съм сигурен, че ония усмихнати човечета в текста ти говорят нещо

                              Позитивното е, че сме на едно и също мнение по този въпрос - а именно, че боят изгражда Са ако тръгнем в посока философски анализи сигурно ще нищим и кой как превръща боя в изкуство, и кой как възприема боя като изкуство... Ако пак се върнем към тона на по-горния, на "онзи" пост, то можем да стигнем до извода, че за някой селски бабаит, селският бой в хоремага си е изкуство от всякъде, а най-големият майстор на това изкуство е онзи, който е най-добрия селски побойник (или такъв който не са били, а само той бие) въпрос на гледна точка и възприятие, и липсата на познания Например на мен навремето един пич ми наби едно коляно в лицето и майсторски извая сегашният ми профил (това се случва при банално сбиване след още по-банален баскетболен мач), но аз така и не го възприех за майстор, също както и аз не се превърнах в майстор, когато след седмица му окървавих физиономията...но за някои странични наблюдатели (и наблюдателки ) към онзи момент ние бяхме най-великите майстори...

                              Надявам се следиш забавната нишка в постовете
                              Последно редактирано от Самодържец; 06-03-15, 10:04.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                                Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                                Единствено се говори против шарената парлама пред публика.
                                А, Пламене, извинявай, не съм те разбрал правилно първият път -

                                Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                                но ми затвърди мнението, че китайското и корейското са нехигиенични подобия на истинското BUDO.


                                В смисъл уин-чун и таекуон-до или те-кион са шарена парлама пред публика, досущ като омразния ММА, или пък самбото?
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X