Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новини и любопитно

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новини и любопитно

    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
    Имат, и то голямо отношение. Точно толкова голямо, колкото си заслужават. Тоест още им трябва де, ама мелите я карат бавничко.
    Леано е да се упрекват Щатите, само че като хванеш камиони с пари идващи от Иран и отиващи за разни изводи терористи, тогава упреците олекват.
    Еххх, аз ако бях, до сега да са си намерили 40те девствени овци...
    Да не бъркаш Иран със СА?

    Коментар


    • От: Новини и любопитно

      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
      Имат, и то голямо отношение. Точно толкова голямо, колкото си заслужават. Тоест още им трябва де, ама мелите я карат бавничко.
      Леано е да се упрекват Щатите, само че като хванеш камиони с пари идващи от Иран и отиващи за разни изводи терористи, тогава упреците олекват.
      Еххх, аз ако бях, до сега да са си намерили 40те девствени овци...
      Ееех, адаш, адаш...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: Новини и любопитно

        Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
        Да не бъркаш Иран със СА?
        Вярно СА финансират терористите, а Щатите нямат притеснения да им продават оръжие.
        Ако разпилеят Иран мигрантския поток пак през нас ще мине.Поне от 20 години хващаме иранци бягащи от режима там, запътили се на запад.
        Ама да видим какво мислят руснаците по въпроса, че със Сирия не се получиха нещата на американците.

        Коментар


        • От: Новини и любопитно

          Някаква разправия поредна върви пак между Тръмп и Конгреса заради някакви оръжия за СА, но не съм се зачитал подробно какво толкова искат да им продават, та е такава драма. И за Иран са го зачесали, че не може да нарежда военни атаки срещу чужди държави без да уведоми преди това официално Конгреса.

          По БГ медиите днес излезе това:
          "Тръмп заяви това, след като тази седмица отмени военни удари по Иран в отговор на свалянето на американски военен дрон.
          "Въвеждаме допълнителни санкции срещу Иран. В някои случаи придвижваме нещата бавно, но в други случаи действаме бързо", заяви Тръмп.
          Президентът на САЩ увери, че ако иранците се откажат от ядрената си програма, той ще стане най-добрият им приятел, предаде Франс прес.

          "Няма да допуснем Иран да се сдобие с ядрено оръжие и когато те приемат това, ще имат богата страна, ще са толкова щастливи и аз ще съм им най-добрият приятел. Надявам се това да се случи", каза Тръмп.
          Той изрази готовност САЩ бързо да постигнат споразумение с Иран, което да съживи иранската икономика, отбелязва Ройтерс.
          "Ще го наречем "Да направим Иран отново велик", каза Тръмп.
          Тръмп благодари на Иран, че не е свалил в четвъртък пилотиран американски разузнавателен самолет, предаде ТАСС.
          Президентът определи като "много мъдро" решението на Иран да не се открива огън по пилотирания самолет, който е летял редом със сваления американски дрон. По думите на Тръмп САЩ са признателни на Иран за това решение. Той добави, че не знае дали свалянето на дрона е било преднамерено или неволно, но допусна, че е било преднамерено. "


          Не пишат къде го е казал това, за да се провери колко е истина и най-вече как е преведено, но ако е вярно, историята с тоя дрон май ще се окаже точно каквато още в началото се предполагаше-на брадатите просто им е писнало да им се разхождат щатски хвърчила из небето и са думнали най-безобидното, колкото да покажат, че все пак следят къде какво се случва.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • От: Новини и любопитно

            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
            ...Не пишат къде го е казал това, за да се провери колко е истина и най-вече как е преведено...


            Фейк нюз от СиЕнЕн. Не може да е казвал такова нещо
            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

            Коментар


            • От: Новини и любопитно

              На скапани ракети космоса им крив,та така и с Щатите !Аре ррррр на изток и от там.да не мърдат,щшто е рая на земята и някои не го искаме тоя рай!В 21 век ди взимаш страната на чалми.и държави и структури които ги подкрепят /Хизбула и разни други/,те това не мое го рАзбера........!Говориме за цивилизация,стандарт ,технологии!
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • От: Новини и любопитно

                Като изключим религията, Хизбула има доста близък аналог в нашата история-ВМРО по времето на Ванче Михайлов. Че и преди него...
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • От: Новини и любопитно

                  "О времена,О нрави",е писал поета!Времената са различни.И едно време.революционерите ни, според великата порта са се водели.терористи,това и според някои учебници.по антитерор,но нека не забравяме срещу кого и в името на какво.Разликата е в.морала и ценостите.Чалмите от даеш и.всички подкрепящи ги имаха и ултиматум обещание ,че до 5 години половинат свят требвало да приеме исляма ,щото иначе страшно ,разбираш ли,ставало!Е от коя страна сме ние и какво искаме?Понякога цената е тежка,но това не означава че требва да си фурнаджийска лопата!
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • От: Новини и любопитно

                    Ми Иран помагаха на Сирия да воюва с ИДИЛ.Не слагай всички мюсюлмани под един знаменател.Всичко е геополитически интереси и няма нищо общо с религията или свобода.

                    Коментар


                    • От: Новини и любопитно

                      Тракториста е прав.
                      Търси се параван за да се направи каквото е нужно.
                      Дронове, танкери, глупости.
                      Явно все още Доналдо не знае как да постъпи.
                      Че везните са си поизравнени.
                      Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                      0887/осемпет 66 4осем

                      Коментар


                      • От: Новини и любопитно

                        Очаквам да намерят химически оръжия...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Новини и любопитно

                          Ми то реално погледнато...в някои години на Хизбула специално са си им съвсем наред ценностите. В други години не толкова. А и в днешно време е горе-долу така. ЕС например смята за терористична организация само военното крило на Хизбула. Докато в Ливан те са част от управялващата политическа коалиция и са част от държавното управление.
                          Военното им крило пък, онова терористичното, воюваше в Сирия срещу ИДИЛ. Заедно с кюрди, американци, руснаци, Иран и т.н. Ние не сме в добри отношения официално с тях заради атентата на Сарафово. От друга страна, ливанският посланик е чест гост на всякакви официални събития у нас.
                          Т.е. не е толкова просто-чалмите, 40-те девственици и воловете по инерция. В оня свят там, където религиозните конфликти са с хилядолетна история, не можеш да започнеш война, ако не си 100% сигурен, че ще я спечелиш.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • От: Новини и любопитно

                            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                            Когато турците свалиха рускя самолет, руснаците веднага изкараха данните- къде е минал, какво е правил, къде е бил. Видя се, че е бил в международно пространство. Турците минаха в обяснителен режим как били стреляли по него, докато бил в тяхното, пък ракетите го застигнали в международно...
                            Засега обаче от америнакската армия не казват нищо за дрона, което ме навежда на мисълта, че като нищо може да е влзъл на гости при брадатите.

                            Когато турците свалиха руския самольот, преди да го свалят, предупреждаваха( включително по дипломатичен път) руснаците многократно да спрат да се правят на най-пеканите авиотерористи и да не бомбят територии(особено спорните от тях) населени с турци, както и за целта да не нарушават турското въздушно пространство, ама руснаци - не, и стана квото стана и където стана(според твоите разбирания в "международно пространство"). Та няма много общото между двата случая...




                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Да беше първата в региона можеше и да има някакъв успхех . Сега след Сирия ; Ирак и Либия едва ли .

                            ... и Египет, Тунис, Саудитска Арабия, Бахрейн, Йемен и т.н. Ся, че някъде устискаха, другаде американците не държаха диктаторчетата им, като египетския, да останат на всяка цена на власт и не стана като примерно в Сирия са подробности. А другаде като Йемен руски инструктори и иранци са от страната на бунтовниците - пак са си подробности.




                            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                            Леано е да се упрекват Щатите, само че като хванеш камиони с пари идващи от Иран и отиващи за разни изводи терористи, тогава упреците олекват.
                            Еххх, аз ако бях, до сега да са си намерили 40те девствени овци...

                            Тези пари основно отиват за тероризъм/борба срещу Израел, а подозирам(що ли!?), че за една не малка част от населението на КМБ евреите са по-черни нинджи и от черните чаршафи ака Иран, пък и Иран са с руснаците, та съвсем стана... Даже днес чета, че Волен Сидеров е започнал да харесва турците.




                            Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                            Ми Иран помагаха на Сирия да воюва с ИДИЛ.Не слагай всички мюсюлмани под един знаменател.Всичко е геополитически интереси и няма нищо общо с религията или свобода.

                            Точно пък Иран да ги делите от ИДИЛ е... Това, че с помощта на СССР черните чаршафи успяват да завземат властта в Иран преди 40 години не ги прави по различни от ИДИЛ. Просто имат държава и 40 години преднина. Ама те и ИДИЛ да бяха завзели някоя държава, след 40 години щеше да има хора, които са дълбоко загрижени за тях.




                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Очаквам да намерят химически оръжия...

                            То проблема им с тези е ядреното.




                            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                            Ми то реално погледнато...в някои години на Хизбула специално са си им съвсем наред ценностите.

                            Разбира се! Особено през комунизма, направо си ни е братско терореро организация.
                            Life is good... on a dirt bike!

                            Коментар


                            • От: Новини и любопитно

                              ++1!Немам кво да добавя много!Иран и идил ,били.мноого различни !Нема начин!Същите фанатици ,но с други приоритети и като всички тероряги и калпави ракети все космоса крив или разни танкери и дронове в международно пространство.
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • От: Новини и любопитно

                                Вас двамата имам да ви черпя! Интересно защо само вие разбирате за какво е цялата дандания... Сваляш си Шаха преди години, идват на власт фанатици мюсулмани, и започват политика “смърт на Америка”. И сега, понеже Тръмп не е Обонго да играе на страната на мюсулманите и да им праща самолети с пари, ами им затегна колана, те си търсят повод да “докажат” на народа си кой им е виновен, че икономиката им се забатачва. На калпаво правителство му трябва враг, иначе пада от “народна любов”.
                                За дивотиите около Хизбула и останалите терористи въобще няма какво да коментирам. Някои изказвания са олеле мале...

                                За “колегата” дето пита за Аляска- международни води и международно въздушно пространство говори ли ти нещо?
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X