Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свален пътнически самолет над Украйна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

    Определено и мен ме заинтригува тоя блокпост. Чудя се дали не е събрано това от различни записи на едни и същи хора. Ще следя как и дали ще се развият нещата за "индонезийския студент".

    ЦНН спрягат "радарни данни" проследяващи ракетата от момента на излитането и, и от независим източник топлинно следене на момента на експлозията. Подразбира се че са от американски източник. Ако не е партенка мисля че доста бързо ще се разбере от къде е пусната и какво е било. Ако вече не са разбрали. А не ми се вярва да е партенка, точно там вероятно всичко се следи в момента.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

      Това го дават за следата от БУК-а
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1405619724_10560301_694844643935719_3244391228199911033_o.jpg
Прегледи:2
Размер:48.6 КБ
ID:5600112

      http://uainfo.org/yandex/358609-oche...-fotofakt.html
      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
      Суперспам - спама на суперите

      Коментар


      • От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

        Чавдар е прав, ПЗРК които са по блокпостовете няма как да докопат нещо на 10км. В сепаратистите се видя верижна "Стрела-10", но и нейния обсег не стига.

        Май преди време са докопали украински "Бук"-ове, но според самите украинци са извадени от строя:
        Последно редактирано от Dagobar; 17-07-14, 23:58.
        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

        Коментар


        • От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

          Няколко пъти тръгвах да пиша в темата, но освен псувни друго не ми идва на ум. Бог да прости пътниците на самолета, и най вече дечицата.

          Иначе версиите и на двете страни звучат достатъчно дебилно:

          1. Версията на сепаратистите - боинга е свален от украински щурмовак.
          2. Украинската версия - сепаратистите стреляли по КАМАЗ, ама улучили Ферари

          Който и да е - надявам се истината скоро да излезе наяве. И гадината натиснала кнопката "Пуск" да се пържи в ада.
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

            Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
            Това го дават за следата от БУК-а ...
            Може, ама ще да е снимано бая след пуска, който вдига бая пушилка. (след 1:00)

            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
              ...
              Който и да е - надявам се истината скоро да излезе наяве. И гадината натиснала кнопката "Пуск" да се пържи в ада.
              Ми наиграха се,
              за къф чеп им трябва да пуцат на 10км.?
              Хубу пленили/имат с какво да пуцат, ама мноооо вятър между ушите братишка, мнооОООГО.

              Да почиват в мир жертвите!

              пп
              бре уоки-токитата при бойни действия не си ли ги шифроват?

              Още нещо, вижте облачността, самолета е ударен по координати или с радар (няма пряка видимост)
              Последно редактирано от DBRS; 18-07-14, 00:53.
              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
              Суперспам - спама на суперите

              Коментар


              • От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                Абе питам се, въпросният Ан може ли, да се е опитал да се скрие в радарната и топлинна сянка на Боинга...?!! Не разбирам много от тези работи, ама четейки описания на събитието, това ми изплува в съзнанието.
                По принцип става и навремето го правеха доста често . Не ми се вярва не защото АНа не може а защото това изисква синхрон между пилотите на двете машини защото летят на много близка дистанция . Няма пилот от ГА който да допусне опасно сближаване с друг самолет а при тия скорости на тия височини нещата може лесно да се объркат и без ПВО. За мен лично виновни са диспечерите които са му дали коридор над зоната .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

                  Нямам спомени системата за опознаване "свой-чужд" да блокира спусъците на мен известните системи
                  Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                  ...на "Стрела" системата "Свой-чужд" може да се заобиколи сравнително лесно. По същия начин ли стоят нещата с този ПВО комплекс, защото поне на мен ми звучи малко невероятно "бунтовниците" да се опитват да стрелят по украински самолети с току-що откраднат от същите украинци ПВО комплекс..?!!
                  За коя стрела говориш?

                  Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                  .... ако бунтовниците са сменили кодовете на запитвача - за тях всеки самолет ще е "чужд".
                  Вкл. и руските, т.е. това отпада....

                  Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                  бре уоки-токитата при бойни действия не си ли ги шифроват?

                  Още нещо, вижте облачността, самолета е ударен по координати или с радар (няма пряка видимост)
                  "Токитата" - ако са поръчани "шифрирани", иначе си "шифрираш" речника, за някои неща няма и нужда да се шифрира каквото и да е....
                  На средни и големи дистанции на "визуално" няма работещи ракети.
                  Никой не коментира ако има пленен от "другата страна" ЗРК, защо защитавалите го не са го унищожили преди пленяването....?
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

                    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                    Никой не коментира ако има пленен от "другата страна" ЗРК, защо защитавалите го не са го унищожили преди пленяването....?
                    То пленяване е малко условно може просто командира на частта да е минал на страната на опълченците и да им е предал техниката както си седи в парка или на бойно дежурство . В такава политическа ситуация се налага да се взимат трудни решения . Аз служех точно 1988 - 1990 година та около 10 ноември на нашия командир му побеля косата а не беше от страхливите боен пилот с много стаж беше и определено знаеше какво е да носиш отговорност за действията си .
                    Последно редактирано от sek.1; 18-07-14, 05:00.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

                      Или при пленяването на частта оставянето на техниката непокътната да е било условие за измъкване невредим...
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

                        В такава ситуация е трудно да избереш печелившия ход . Печелят новите режат ти главата защото си бил верен на старите . Губят новите старите ти режат главата за предателство . Средно положение няма . Опълчението едва ли има единно командване ; връзка с РВД и радарна система са цялостен контрол на ВД така че в който е комплекса той стреля . Казали са му омиташ от небето всичко що лети и човека работи .
                        Последно редактирано от sek.1; 18-07-14, 05:23.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

                          Небо над Донецком будут защищать зенитно-ракетные комплексы "Бук"

                          Статия от 29ти юни. Не виждам да са се опасявали че опълченците няма да могат да се научат да боравят с тях. "Пункт ПВО" как да се разбира - че са взели цяла система/поделение/част, или ?
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

                            Ако приемем че системата на ПВО на Украйна е аналогична на нашата поне до 1989 година то въпросния полк е бил част от единна интегрирана система за ПВО на страната . Една част от полка носи постоянно бойно дежурство и има зона на отговорност . Вероятно има подземен команден център който преди е бил свързан с централния щаб на ПВО на страната но сега вече работи самостоятелно в зоната на собственото си радарно покритие .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

                              Коментар


                              • От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

                                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                                Тази която може обаче, няма как да обърка Ан-26 на 7000 метра с два пъти по-бърз Боинг 777 на 11 000 метра, нали..?!! А ако този в пусковата установка не може да ги различи, или не трябва да е в нея, или поне не би трябвало да умее да стреля с нея..? !! Какво излиза, че този който е стрелял, най-вероятно много добре е знаел по какво стреля, освен ако.... Тук както казах съм бос - освен ако ракетата не е прихванала Боинга в последствие, ако е възможно..?!! У мен обаче се надига един генерален въпрос към знаещите - на "Стрела" системата "Свой-чужд" може да се заобиколи сравнително лесно. По същия начин ли стоят нещата с този ПВО комплекс, защото поне на мен ми звучи малко невероятно "бунтовниците" да се опитват да стрелят по украински самолети с току-що откраднат от същите украинци ПВО комплекс..?!!
                                Марто, всичко може да се е случило, но разбира се с различна степен на вероятност.

                                Системата свой чужд е динамична система, променя се по часове и график за ПВО и въздушен трафик синхронизирано. Преди време нямаше защита и не вярвам и сега да има, защото принципа на работа е такъв - вертикална военна система. По мое време разчетите които застъпват на дежурство получават кодовете от секретна секция ( които си бяха набор от Н броя заглушки и по изтърканата боя можеше да се съди ,че са ползвани дълго време, обаче имаше с тях и една тетрадка с графи където е указано по часове ( променящи се ) кой номер заглушка да се ползва). Просто и надежно за онова си време. Ако има летци във форума ще ми е интересно от тяхна страна как е било организирано това. Граждански самолети са ми попадали на радара, но никога и не съм си помислял и за секунда да ги прихващам. Само да отбележа ,че виждането на радара и прихващането са два различни процеса. Стрелба се открива винаги по заповед от команден пукт ! Всеки знае че в командния пунк има връзка с щаб, армия, министерство...говорим за комплекс ( има и големи радари-"слонове" на жаргон и т.н.и тн). Отделно, дори и теоретично да се знае техниката има един милион практични неща които трябва да се усвоят. Та пак , всичко може да се е случило (и никой няма да си признае.)

                                На мен ми е интересно времето какво е било. Облаците на каква височина са били, било ли е облачно, имало ли е пряка видимост. От тук може да започнем да отсяваме

                                ПП стрелбите със стрела ги провеждаха -пряко мерене по снаряд от гаубица. ( като стрелба по панички, но задължително свален ремък, друго нямаше)
                                В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                                В. Иванов

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X