Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свален пътнически самолет над Украйна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

    Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
    ... подсказка- не е само пусковата установка, която сама нищо не може да направи ...
    Зависи от пусковата установка (биват 2 вида)

    Тази може да направи това-онова и съвсем самичка.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9A39M1-Gadfly-TELAR-FInland-1S.jpg
Прегледи:1
Размер:615.6 КБ
ID:5600123


    Тази - не може

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9A39MB-MiroslavGyurosi-1S.jpg
Прегледи:1
Размер:348.9 КБ
ID:5600104
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 18-07-14, 08:20.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #77
      От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

      Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
      Задавал ли си си въпроса колко време е нужно да се обучи читав зенитен разчет да работи с тая система (Бук), колко човека ще намериш сред тея бунтовници, .... Егати магйосниците са, ако успеят да го скрият това нещо.
      Няма нужда да си го задавам - послужил съм и в РТВ на младите години (там ми останаха очите, буквално). ЗРВтата живееха на долния етаж, а "по време на война" - зад съседната плексигласова стена в бункера.

      Коментар


      • #78
        От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

        Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
        Като как испански диспечер ще вижда какво има над Украйна-от Испания ли е гледал?!
        Не съм Модератор и не е типично за мен, но ще Ви призова да се въздържамеи да спазваме добрия тон-дължим го най-малкото на многото съвсем невинни жертви!
        Инак допускам всички варианти и вярвам че точно този път истината ще излезе наяве.
        Нещо не си ме разбрал правилно май..?!! Това относно поста ти...
        Цитирал съм официален руски сайт, давайки за пример въпросния "кьор фишек" тръгнал от социална мрежа! Като гледам - до тук всичко живо цитира социални мрежи... Нещо различно от това ли виждаш? Ами ако се окаже терористичен акт..?!! Не са ли всички международни летища в САЩ и Западна Европа в повишена готовност за реакция по сигнал на службите, от поне десет дена..?!!

        Коментар


        • #79
          От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

          Ако някой не е разбрал все още, там се води ВОЙНА!!!! няма значение кой го е свалил, виновни са тези, дето са го пуснали по този коридор.......защо ЧАК СЕГА спряха всички граждански полети над тази зона?
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #80
            От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
            Ако някой не е разбрал все още, там се води ВОЙНА!!!! няма значение кой го е свалил, виновни са тези, дето са го пуснали по този коридор.......защо ЧАК СЕГА спряха всички граждански полети над тази зона?
            Ето го и верния отговор!
            Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

            Коментар


            • #81
              От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
              Нещо не си ме разбрал правилно май..?!! Това относно поста ти...
              Цитирал съм официален руски сайт, давайки за пример въпросния "кьор фишек" тръгнал от социална мрежа! Като гледам - до тук всичко живо цитира социални мрежи... Нещо различно от това ли виждаш? Ами ако се окаже терористичен акт..?!! Не са ли всички международни летища в САЩ и Западна Европа в повишена готовност за реакция по сигнал на службите, от поне десет дена..?!!
              Разбрах те много добре и не съм имал нищо против теб лично!

              Точно защото сега пропагандата ще се развихри, както никога препоръчах да се кротнем с едно-друго...

              По темата бих попитал кой би "спечелил" от тази трагедия и знам отговора...
              много автомати-слаби резултати!

              Коментар


              • #82
                От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Зависи от пусковата установка (биват 2 вида)

                Тази може да направи това-онова и съвсем самичка.

                Тази - не може
                Да, с много ограничения и орязани възможности. А и не отпада нуждата от поддържащата техника- камиони за калибриране, за проверка, зареждане, команден пункт, което е пак едни поне 5 камиона с апараттура и оборудване. Автономноста на еденична ПУ е толкова малка, че отиваме в сферата на ала 007 и зенитчици-снайперисти.
                Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
                Няма нужда да си го задавам - послужил съм и в РТВ на младите години (там ми останаха очите, буквално). ЗРВтата живееха на долния етаж, а "по време на война" - зад съседната плексигласова стена в бункера.
                Значи и сам може да си отговориш на въпроса до колко е възможно самосиндикално действие на една ПУ.

                Состав комплекса 9К37 «Бук»


                Организационно:

                Состав комплекса 9К37 «Бук-М1»


                Состав комплекса 9К37 «Бук-М1-2»


                Состав комплекса 9К37 «Бук-М2»

                Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                Коментар


                • #83
                  От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  . В същност, зенитната ракета не е задължително да е взривила самолета с пряко попадение. Имат и взриватели, които се задействат в близост до целта и тя се поразява от осколките (каквито следи са открили по останките от сваления с украинска С-200 самолет).
                  И обикновено е точно така.

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  ,... И то неумишлена човешка грешка...
                  Стига бе, това как го установи?

                  *сори, сега видях,че си отговорил на това.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • #84
                    От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

                    Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                    Да, с много ограничения и орязани възможности. А и не отпада нуждата от поддържащата техника- камиони за калибриране, за проверка, зареждане, команден пункт, което е пак едни поне 5 камиона с апараттура и оборудване. Автономноста на еденична ПУ е толкова малка, че отиваме в сферата на ала 007 и зенитчици-снайперисти.

                    Значи и сам може да си отговориш на въпроса до колко е възможно самосиндикално действие на една ПУ.
                    Съвсем спокойно може да си поразява единични цели, какъвто е случаят в Украина.

                    Основным элементом ЗРК является СОУ 9А310М1-2. По своему функциональному предназначению она представляет собой радиолокационную станцию обнаружения, сопровождения цели, подсвета цели и ракеты с наземным радиолокационным запросчиком, телевизионным оптическим визиром цели и пусковую установку с четырьмя ЗУР, совмещенные в единое изделие с управлением через цифровую вычислительную систему.

                    СОУ обеспечивает решение следующих задач:
                    - прием целеуказания и сигналов управления от ПБУ 9С470М1-2;
                    - обнаружение, опознавание государственной принадлежности, захват и сопровождение цели, распознавание класса воздушной, надводной или наземной целей, подсвет их и ракет;
                    - определение координат сопровождаемых целей, выработку полетного задания на ракеты и решение других предстартовых задач;
                    - наведение пускового устройства в направлении упрежденной точки встречи ракеты с целью;
                    - выдачу целеуказания на радиолокационную головку самонаведения ЗУР;
                    - пуск ракет;
                    - выработку команд радиокоррекции и передачу их на летящие ракеты;
                    - передачу на ПЗУ 9А39М1 сигналов, необходимых для наведения пускового устройства ПЗУ в направлении упрежденной точки, наведение радиолокационной головки самонаведения ЗУР на цель и её пуск;
                    - передачу на КП информации о сопровождаемой цели и о процессе боевой работы;
                    - тренировку боевого расчета.
                    СОУ может выполнять эти задачи как в составе ЗРК при целеуказании с КП, так и автономно в секторе ответственности. При этом пуск ракет может производиться как непосредственно с СОУ, так и с пускового устройства ПЗУ.
                    Нещо повече, от нея може да се управлява и по-простата пусково-зареждаща установка, която няма собствена РЛС.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Зависи от пусковата установка (биват 2 вида)

                      Тази може да направи това-онова и съвсем самичка.


                      Тази - не може


                      Тази която може обаче, няма как да обърка Ан-26 на 7000 метра с два пъти по-бърз Боинг 777 на 11 000 метра, нали..?!! А ако този в пусковата установка не може да ги различи, или не трябва да е в нея, или поне не би трябвало да умее да стреля с нея..? !! Какво излиза, че този който е стрелял, най-вероятно много добре е знаел по какво стреля, освен ако.... Тук както казах съм бос - освен ако ракетата не е прихванала Боинга в последствие, ако е възможно..?!! У мен обаче се надига един генерален въпрос към знаещите - на "Стрела" системата "Свой-чужд" може да се заобиколи сравнително лесно. По същия начин ли стоят нещата с този ПВО комплекс, защото поне на мен ми звучи малко невероятно "бунтовниците" да се опитват да стрелят по украински самолети с току-що откраднат от същите украинци ПВО комплекс..?!!
                      Последно редактирано от Чавдар (V93); 18-07-14, 08:22. Причина: Повторение на снимки

                      Коментар


                      • #86
                        От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Съвсем спокойно може да си поразява единични цели, какъвто е случаят в Украина.



                        Нещо повече, от нея може да се управлява и по-простата пусково-зареждаща установка, която няма собствена РЛС.
                        ОК, де- една ПУ. Може да не е батарея, а както казваш еденична машина. Ама другите дивотии как ще ги съкратиш?:
                        • машина технического обслуживания (МТО) 9В881М1-2 с автоприцепом ЗИП 9Т456
                        • мастерская технического обслуживания (МТО) АГЗ-М1
                        • машины ремонта и технического обслуживания (МРТО):
                          • МРТО-1 9В883М1
                          • МРТО-2 9В884М1
                          • МРТО-3 9В894М1

                        • транспортная машина 9Т243 с комплектом технологического оборудования (КТО) 9Т3184
                        • автоматизированная контрольно-испытательная подвижная станция (АКИПС) 9В95М1
                        • машина (мастерская) ремонта ракет 9Т458
                        • унифицированная компрессорная станция УКС-400В
                        • подвижная электростанция ПЭС-100-Т/400-АКР1.
                        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                        Коментар


                        • #87
                          От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

                          В пътническия самолет няма транспондер който да отговори на радара, че е свой! Старите оператори казваха, че навремето самолетите на Аерофлот са имали. Западните компании не знам да са проявявали такава мания. Което между другото е проява на точно този манталитет, който имам в предвид...

                          Коментар


                          • #88
                            От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

                            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                            , "Свой-чужд" може да се заобиколи сравнително лесно.... По същия начин ли стоят нещата с този ПВО комплекс, защото поне на мен ми звучи малко невероятно "бунтовниците" да се опитват да стрелят по украински самолети с току-що откраднат от същите украинци ПВО комплекс..?!!
                            Няма начин.И то естествено, ако бунтовниците са сменили кодовете на запитвача - за тях всеки самолет ще е "чужд".
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • #89
                              От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

                              Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
                              В пътническия самолет няма транспондер който да отговори на радара, че е свой! Старите оператори казваха, че навремето самолетите на Аерофлот са имали. Западните компании не знам да са проявявали такава мания.
                              Смътно си спомням, че сме го играли.Спомняш ли си допълнителната отметка, която се появяваше отдолу, под отметката на целта?Или се бъркам нещо...?
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • #90
                                От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

                                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                                Смътно си спомням, че сме го играли.Спомняш ли си допълнителната отметка, която се появяваше отдолу, под отметката на целта?Или се бъркам нещо...?
                                Точно така е . /за протокола - в радара съм се тъпчел от нямай накъде, и за щастие ми се падна по-малкото зло - планшет в КП и от време на време - помагач на щурманите на една закрита вече ИАБ/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X