Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свален пътнически самолет над Украйна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Свален пътнически самолет над Украина

    Първоначално публикуван от smng0303 Преглед на мнение
    Едно независимо мнение.
    ...
    Колко да е независимо мнението на човек, който пише книга "посвящена крушению украинского государства, последовавшему за государственным переворотом, осуществленным спецслужбами США" ?!?

    Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
    ... А самите украинци, днес пак твърдят, че сепаратистите нямат превзети от тях ЗРК.
    На мен ми се чини, че много напъват в посока "руснаците им дадоха Бук-а, така че хайде да ги ритате тях". Ама с тези яки напъни може да върви и въпросът "Кому это выгодно?" и съмнението за провокация ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: Свален пътнически самолет над Украина

      При наличието на толко радарни станции , руски , американски , украйнски , военни , цивилни... , няма как поне една да не е засякла въпросната ракета , или крият истината , или е гръмнало нещо вътре в самолета. Казаха , че е паднал на 50км. от границата , опашката била на голямо разстояние от другите останки.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • От: Свален пътнически самолет над Украина

        Току що по руска телевизия "россия24" http://www.vesti.ru/videos?vid=onair - цитират съобщението на МО на РФ - самолета е летял в зона на следене от украински ПВО, и че руски РЛС са прихванали работа на БУК на около 30 км от местопроизшествието.

        МОСКВА, 18 июл — РИА Новости. Минобороны РФ зафиксировало работу украинской РЛС в день крушения малайзийского самолета и вычислило населенные пункты Украины, откуда могли сбить лайнер, сообщила пресс-служба ведомства.
        Как уточнило ведомство, маршрут самолета и место его падения попадают в зону поражения двух украинских батарей зенитного ракетного комплекса большой дальности и трех батарей ЗРК средней дальности "Бук-М1".
        © Фото: Yuriy Lapitskiy

        Характеристики зенитного ракетного комплекса "Бук"


        "Российскими радиотехническими средствами в течение 17 июля фиксировалась работа радиолокационной станции "Купол" батареи "Бук-М1", дислоцированной в районе населенного пункта Стыла (30 километров южнее Донецка)", — говорится в сообщении. "При этом технические особенности "Бук-М1" позволяют осуществлять обмен информацией о воздушных целях между батареями одного дивизиона. Таким образом, пуск ракет также мог быть осуществлен со всех батарей, дислоцированных в населенном пункте Авдеевка (8 километров севернее Донецка) или Грузско-Зорянское (25 километров восточнее Донецка)", — указывает Минобороны России.
        Последно редактирано от ukw_kj; 18-07-14, 12:19.

        Коментар


        • От: Свален пътнически самолет над Украина

          Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
          Някой знае ли на колко километра от границата е паднал самолета??
          Близо до границата е паднал, но колко точно близо не знам. Важното е, че като му гледам траекторията категорично е свален
          по-навътре от територията на Украйна.
          много автомати-слаби резултати!

          Коментар


          • От: Свален пътнически самолет над Украина

            Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
            Има един тънак момент. Украинците казват, че сепаратистите нямат техни ЗРК. Но това далеч не значи, че не са имали евентуално руски. Което пък ми влиза в противоречие с изявлението от немския външен министър, че оня район там е най-наблюдавания в света. Хуу де, ама не успели да засекат и да видят как стадото БУК се сурнало от Русия в Украйна през границата.
            Не,че знам, но пък би обяснило донякъде защо руснаците са се застраховали със затварянето на коридорът плюс още три към точката на инцидента.

            И на мен не ми се вярва ама хич, да се предоставили такава техника както се намеква. В гранична зона/ заселени райони бойните действия са много ограничени, а пък и бойната авиация действа на много по малка височина.
            В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
            В. Иванов

            Коментар


            • От: Свален пътнически самолет над Украина

              Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
              Близо до границата е паднал, но колко точно близо не знам. Важното е, че като му гледам траекторията категорично е свален
              по-навътре от територията на Украйна.
              Аз именно това се опитвам да разбера. Щото на БУКа предела на стрелба (по далечина) е около 45-50 км. при идеални условия Т.е. Самолета е паднал на 50 км от грънциата а е ударен преди това, след което допрелита инерциално до точката на падане поне още няколко километра. Ако руска ЗРК БУК е дори на самата гранична линия, то пак е извън предела от 45-50km. Остава варианта да е стреляно от по-навътре и топката е в ръцете или на укр. армия или на сепаратистите.

              После идва обаче едно такова логично предположение:
              Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
              И на мен не ми се вярва ама хич, да се предоставили такава техника както се намеква. В гранична зона/ заселени райони бойните действия са много ограничени, а пък и бойната авиация действа на много по малка височина.
              + факта, че съвременните спътници могат да четат вестник, а не са видели преминаване на ЗРК БУК от Русия в посока сепаратистите в укр. територия.

              Обаче се явява и не лош аргумент, който обяснява, че и укр. армия не би могла да бъде (копирано от др. форум).

              1. Украинската армия би развърнала целия комплекс , а не само самоходната установка 9А310. Каква е разликата ? При разгърнат комплекс (което включва и РЛС станцията 9С1 разликата между граждански и военен самолет се вижда от системата за опознаване свой чужд. Това прави "грешката" да кажем.... малко вероятна. А и знам колко трябва да е кух оператора на радара за да обърка Боинг 777 и изобщо пътнически самолет с военна машина.
              2.Може се стреля само от самоходната установка 9А310 - както показват снимките в нета Лугандон е разполагал само с нея, а не с целия комплекс. Установката разполага със собствен автономен радар именно защото е правена да действа с кратко време за разгръщане и самостоятелно. В този случай оператора стреля просто по зелена точка на радара. Т.е. грешката става сериозна.
              3. Как според вас може да се сбърка "цел" летяща от запад на изток с цел летяща от изток на запад? Нормалната логика изключва някой да стреля по нещо идващо от към сигурният му тил. Въпросът "кой има интерес" винаги е много добър индикатор. Та в задачката се пита - кой в зоната на бойни действия стреля по самолети идващи от Запад? Е- не е Украинската армия.
              4. Версията за украински самолет е точно толкова абсурдна. Защо? Виж точка 3."
              И кво на края- имаме си свален самолет, а си нямаме виновници?
              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

              Коментар


              • От: Свален пътнически самолет над Украина

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                ...На мен ми се чини, че много напъват в посока "руснаците им дадоха Бук-а, така че хайде да ги ритате тях". Ама с тези яки напъни може да върви и въпросът "Кому это выгодно?" и съмнението за провокация ...
                Досега сигурното е,
                че са пуцали профита при това над средното ниво, защото за 6мин. боинга минава 100км.
                Украйна трябва незабавно да допусне одит за наличните и БУКове

                а ето за украинските умения с ракети:
                Заблудена ракета улучи жилищен блок в Украйна
                Украйна свали Ту-154

                МИД России още няма никакво изявление за боинга
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • От: Свален пътнически самолет над Украина

                  зенитные управляемые ракеты 9М38М1;

                  командный пункт 9С470M1;

                  станция обнаружения и целеуказания 9С18M1 "Купол-М1";

                  самоходная огневая установка 9А310M1;

                  пуско-заряжающая установка 9А39.


                  РИА Новости http://ria.ru/spravka/20140717/10164...#ixzz37oa5k5R4
                  Това изяснява три страници разсъждения и предположения както и куп снимки в нета дето се водят "доказателство" за" пленения" "БУК".
                  В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                  В. Иванов

                  Коментар


                  • От: Свален пътнически самолет над Украина

                    Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
                    Това изяснява три страници разсъждения и предположения както и куп снимки в нета дето се водят "доказателство" за" пленения" "БУК".
                    Това е така и го изтъкнах като аргумент по-горе. Но и Чавдар е прав, че има ПУ, които могат да действат автономно. За мен остава открит въпроса- дори и автономна ПУ има нужда от поддържаща техника (поста ми от преди 2 стр.), къде е тя? И- ако е автономна ПУ, до колко нейните възможности са намалени спрямо целия комплекс в цяло. Т.е. TТ-данните на един пълен комплекс не са равни на ТT- данните на отделна машина. Колко не са равни?
                    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                    Коментар


                    • От: Свален пътнически самолет над Украина

                      Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                      ... копирано от др. форум ...
                      С копираното не съм особено съгласен. Самоходната установка с радара напълно си има възможност за разпознаване на целите и в никакъв случа не стреля "само по зелена точка". Ограниченията във възможностите й са по-скоро по отношение на това, че нейната РЛС работи в сектор от 120* (а не 360*, както е радарът на машината за управление на батареята). Остави ги другите машини за поддръжка и т.н. ! Аргументите за тяхната необходимост са валидни, ако искаш да правиш пълноценно ПВО, както го пише в книгите.

                      Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                      Досега сигурното е,
                      че са пуцали профита при това над средното ниво, защото за 6мин. боинга минава 100км. ...
                      С това също не съм съгласен. От военна гледна точка Боинг-ът е голяма и бавна цел, която лети по права линия, без да маневрира и без да използва някакви мерки за противодействие на ПВО.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • Отнесете логиката на събитията към логиката (до колкото въобще я има) на предишни събития и да видим кой е правил повече нелогични неща до момента...?! На фона на предишни непобиращи се в ума крайни простотии от страна на украинските сили, най-малкият ми проблем, е да допусна, че украинците биха стреляли по самолет идващ от към тила им (не бяха ли техните ВВС тези, които разстрелваха свои по сред бял ден и при отлична видимост...)... Пак казвам - много малко вероятно е, този който е стрелял, да не знае по какво стреля... Да не забравяме и, че към момента няма нито едно физическо доказателство, че самолета е свален от земята!

                        Коментар


                        • От: Свален пътнически самолет над Украина

                          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                          ... Да не забравяме и, че към момента няма нито едно физическо доказателство, че самолета е свален от земята!
                          Ако с това имаш предвид версията за сваляне от украински самолет, нека не забравяме също, че при такава близост на мястото до границата няма начин ПВО на руснаците да не е следяла небето над района, при което всяка цел около боинга ще лъсне като тиган на месечина.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Свален пътнически самолет над Украина

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Ако с това имаш предвид версията за сваляне от украински самолет, нека не забравяме също, че при такава близост на мястото до границата няма начин ПВО на руснаците да не е следяла небето над района, при което всяка цел около боинга ще лъсне като тиган на месечина.
                            И съответно щяхме одавна да сме осведомени, все пак Livenews бяха там за 15мин. да снимат Ан де

                            "Тези комплекси могат да откриват въздушни цели до 160 км и да ги поразяват на височина до 30 км", обясняват от пресслужбата пред РИА "Новости
                            Та за бавната цел имаш 12мин. за пуск и то ако си разгърнат по учебник.
                            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                            Суперспам - спама на суперите

                            Коментар


                            • От: Свален пътнически самолет над Украина

                              Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                              И съответно щяхме одавна да сме осведомени, все пак Livenews бяха там за 15мин. да снимат Ан де

                              "Тези комплекси могат да откриват въздушни цели до 160 км и да ги поразяват на височина до 30 км", обясняват от пресслужбата пред РИА "Новости
                              Та за бавната цел имаш 12мин. за пуск и то ако си разгърнат по учебник.
                              Мне. Открива на 160, самата ракета стреля по височина 30, по далечина 45-50km. НО ако си разгърнат по учебник, то освен данните на собствения радар ползваш и данни от други станции и радари (предават си от зона на зона), така "виждането" се увеличава мнoгoкратно.
                              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                              Коментар


                              • От: Свален пътнически самолет над Украина

                                Мисля, че ще е добре наистина запознатите да изброят зенитните оръжия способни да свалят що-годе самостоятелно самолет летящ на подобна височина?
                                много автомати-слаби резултати!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X