Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ирак, последни новини...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ирак, последни новини...

    Иракски Кюрдистан е това, което американците направиха от него. Едно намигване към Турция...
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Ирак, последни новини...

      Иракски Кюрдистан е на практика независима Кюрдска държава, само номинално имаща връзки с Ирак.

      Коментар


      • От: Ирак, последни новини...

        Ми нали точно това разправях, но не се разбрахме явно.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • От: Ирак, последни новини...

          Образование на независим Кюрдистан неизбежно ще докара переформатиране на цял Близък Изток, голямата война демек. Пък има и някакво намигване от страната на вестник The New York Times за възможните събития http://www.nytimes.com/2014/06/14/up...owth.html?_r=0 Демек, без Голямата Война няма как?

          Коментар


          • От: нищо против Америка!

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            Иракски Кюрдистан е това, което американците направиха от него. Едно намигване към Турция...
            Гоблине, написах Обама да върне нобела за мир!
            Някъде казах, че отсъждаш тенденциозно. Чета интересните за мен теми от-до и не приемам такова отношение.
            Защо изпращат "още" войници там?
            Последно редактирано от smng0303; 17-06-14, 17:33. Причина: допълнение

            Коментар


            • От: Ирак, последни новини...

              http://www.nytimes.com/2014/06/18/wo...pgtype=article
              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
              0888 315 794
              LZ1UPI
              A1 (Rh+)

              Коментар


              • От: Ирак, последни новини...

                Око за око... Важно че цената на петрол пак се вдига.

                Коментар


                • От: Ирак, последни новини...

                  Първоначално публикуван от smng0303 Преглед на мнение
                  Гоблине, написах Обама да върне нобела за мир!
                  Някъде казах, че отсъждаш тенденциозно. Чета интересните за мен теми от-до и не приемам такова отношение.
                  Защо изпращат "още" войници там?

                  Наистина отсъждам тенденциозно - стремежа ми да съм в центъра автоматично ме поставя екстремист за всеки който е ултра в едната или в другата посока.

                  За отношението - късаш ми сърцето. Аз пък не приемам елементарна, примитивна и еднопосочна пропаганда в раздел който някога някой е създал с илюзията че ще се поддържа ниво. Ако и да не ти харесва.

                  Това че не умееш да четеш на езици други от правилните не е мой проблем, и не може да бъде проблем на другите участници тук. Това че не знаеш кой точно изтегли американските войски от Ирак въпреки протестите на политическите си противници, и че считаш пращането на двеста и седемдесет души за охрана на посолството за пращане на "още" войници там също си остава твой проблем. Запази го твой проблем и ни спести глупостите.

                  А за нобеловата награда на въпросния - няма грам отношение по темата, и изкарването и ще си остане санкциониран спам. Аз лично по въпроса съм пас, награда която е била някога дадена на Арафат не може да има грам авторитет за нормален човек.
                  Последно редактирано от Goblin; 17-06-14, 17:43.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • От: Ирак, последни новини...

                    Само така, докато западът я кара на принципа "разделяй и владей", да не стане "грешка" и вместо това, от ръкава да излезе цилиндър и от него да излезе една обединена сила с "неясен" за западТа, но напълно определен за изтокът лидер, който да обедини нещата ... http://www.nytimes.com/interactive/2...and-video.html
                    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                    0888 315 794
                    LZ1UPI
                    A1 (Rh+)

                    Коментар


                    • От: Ирак, последни новини...

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      То щото след руснаците в Авганистан всичко цъфтеше.

                      По тия места ако няма кой да им набива редовно шамарите (разбирай - или някой отвън, или местен диктатор), е така от хилядолетия. Ислямизмът и прочие полюции са само удобен предтекст. Това че някой отвън им мъти водата е само едно от условията. За да поникне семето трябва и подходяща почва. И Сибирски го беше казал някъде из темите - не можеш да промениш хора, които не искат да се променят. Тия се делят на шиити, сунити и кви ли не още откак ги има. И се колят и бесят по тоя повод пак откак ги има. За мен всякакви радикални, ортодоксални и прочие "религиозни" движения трябва да се мачкат глобално и радикално - до крак. Явно някому е така изгодно, обаче.

                      Че го отнасят невинни - факт. Да види сега и турския велможа, дето се пише ислямист, на къде е тръгнал.
                      +1!Айде пак коня у ряката,колко са лоши западняците и колко са добри русите,но по -големи империалисти от тях нема ,ама на гол гъз чифте пищови!Що не кажат айде да мачкаме заедно тероризма по света ,а не като мишоците ,нагризат и гледат сеир/това за управниците им/,щото да ровиш в торта и да откриваш ,че мирише е едно ,а друго е да засипеш торта с дебел слой пръст за да не може никой да рови!Да плюваш по някой и да използваш продуктите на неговия стандарт и труд е перверзно лицемерие!В Ирак да видиме кой ще спре джихадистите!
                      Последно редактирано от faster; 17-06-14, 18:00.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • От: Ирак, последни новини...

                        Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                        Само така, докато западът я кара на принципа "разделяй и владей"...
                        Проблемът е по-скоро, че някога „Запада“ (каквото и да значи това) е обединявал пет за четири. Така към момента имаме куп държави, единственото обединяващо населенията на които са общи граници (често праскани по паралелите и меридианите).
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Ирак, последни новини...

                          Като нищо турския велможа ислямист може да възроди една ислямска империя по-голяма от всчки до сега
                          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                          0888 315 794
                          LZ1UPI
                          A1 (Rh+)

                          Коментар


                          • От: Ирак, последни новини...

                            Нима не говорим за едно и също. И кому е нужно да го правим на това възвишено, поддържано ниво!?
                            Децата бягат не към изгрева а истината всеки я интерпретира както му изнася.
                            "Засрами се знам те кой си"

                            Извинявай, прощавайте колеги.

                            Коментар


                            • От: Ирак, последни новини...

                              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                              +1!Айде пак коня у ряката,колко са лоши западняците и колко са добри русите,но по -големи империалисти от тях нема ,ама на гол гъз чифте пищови!Що не кажат айде да мачкаме заедно тероризма по света ,а не като мишоците ,нагризат и гледат сеир/това за управниците им/,щото да ровиш в торта и да откриваш ,че мирише е едно ,а друго е да засипеш торта с дебел слой пръст за да не може никой да рови!Да плюваш по някой и да използваш продуктите на неговия стандарт и труд е перверзно лицемерие!В Ирак да видиме кой ще спре джихадистите!
                              Мисля, че щом досега никой не спря джихадистите вече е късно да бъдат спрени-дано да греша, де, но вече влязоха в много градове, вклиниха се сред местните(останалите живи, които не убиха)-ходи ги изкарай оттам...Предполагам, че ще им се даде сериозен отпор за да не завземат Багдад, но до където са стигнали ще останат.Печелившите са производителите и търговците на оръжия...и кои още кажете Вие!
                              много автомати-слаби резултати!

                              Коментар


                              • От: Ирак, последни новини...

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Въпроса беше, как един сунит да речем, като реши да гърми шиити, разпознава по кой точно да стреля. Нещо, облекло, брада, коса? Имат ли едните и другите отличителни белези демек?
                                Ходжата при едните рецитира/чете а при другите пее текста от корана, ...

                                има и други, ама не са за обществен форум.
                                В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                                В. Иванов

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X