Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Два свалени Ми-24 в един ден. Как?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Два свалени Ми-24 в един ден. Как?

    Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
    ... и че Ми-24 е много по-лесен за сваляне от АпачитУ
    А това гениално заключение откъде го изкопа?!?
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #92
      От: Два свалени Ми-24 в един ден. Как?

      Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
      Добре, предложи твой вариант за исписване на тази... армията. ЗСУ не върви, тази абревиатура е запазена за други железа. Тогава какво предлагаш ти?
      Предложението на Андреев се държи, колкото и да е нефелно в психо-аналитичната му част.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #93
        От: Два свалени Ми-24 в един ден. Как?

        УВС - става, понеже нормално значение за тази абревиатура е "Урон в секунду" (Damage per Second).

        Коментар


        • #94
          От: Два свалени Ми-24 в един ден. Как?

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          А това гениално заключение откъде го изкопа?!?
          Ъм нали изяснихме че ДШК сваля Ми-то, при това от спонтанно недоволни граждани.

          пък за апачито гледай кво четем :
          "В частности нулевая уязвимость вертолёта при одиночном поражении 12,7-мм пулей при скорости 490 м/с и минимизация уязвимости при поражении 23-мм ОФЗ снарядом. Возможность продолжения полёта в течение минимум 30 мин после указанного воздействия по любой части конструкции машины"
          "носещият винт да запазва работоспособността си в продължение на 30 минути след попадение на 30-мм снаряд"
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

          Коментар


          • #95
            От: Два свалени Ми-24 в един ден. Как?

            AH-64 само ВЕДНЪЖ бил е задействан в бой срещу противник с що-годе организирана ПВО. Въпрос - къде, кога и с какъв резултат?

            Коментар


            • #96
              От: Два свалени Ми-24 в един ден. Как?

              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
              AH-64 само ВЕДНЪЖ бил е задействан в бой срещу противник с що-годе организирана ПВО. Въпрос - къде, кога и с какъв резултат?
              По интересно е къде е бил и с какъв резултат при липса на организирана ПВО(щото в Славянск организирана ПВО?)
              по-горе на филмчето мачка наред, даже не му се поклаща камерата.
              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
              Суперспам - спама на суперите

              Коментар


              • #97
                От: Два свалени Ми-24 в един ден. Как?

                Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                Честито, в Мариупол освен ДВЕ захвачени БМП-2, опълченци захватили и БТР-70.



                БТР е от изоставен от незнамквиса войници от незнамкваармията, поделение №3057, гр. Мариупол. Снимки долу са от там.









                БРДМ от последната снимка явно неизправен, щом още няма видео с него. Ама рачителните мариуполци и него ще го поправят.
                Те както вървят скоро ще имат повече бронетехника от армията
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #98
                  От: Два свалени Ми-24 в един ден. Как?

                  Една интересна снимка .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1289291119_10-02.jpg
Прегледи:1
Размер:20.6 КБ
ID:5587156
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #99
                    От: Два свалени Ми-24 в един ден. Как?

                    На тази малка снимка от Мариупол ясно се вижда пробоини от голямокалибърните картечници по сградата. Дебелите стени на старата сграда са пробити и изтърбушени. Просто мисля, че не всички разбират каква мощта се крие във всяко едно оръжието!

                    Коментар


                    • От: Два свалени Ми-24 в един ден. Как?

                      Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                      Ъм нали изяснихме че ДШК сваля Ми-то, при това от спонтанно недоволни граждани.

                      пък за апачито гледай кво четем :
                      "В частности нулевая уязвимость вертолёта при одиночном поражении 12,7-мм пулей при скорости 490 м/с и минимизация уязвимости при поражении 23-мм ОФЗ снарядом. Возможность продолжения полёта в течение минимум 30 мин после указанного воздействия по любой части конструкции машины"
                      "носещият винт да запазва работоспособността си в продължение на 30 минути след попадение на 30-мм снаряд"
                      На практика всеки хеликоптер може да бъде свален, зависи къде и какво му удариш. Тя бронята е съвсем малко, иначе няма да може да лети.



                      Плюс бронирани стъкла. Тези данни за минути и снаряди са хипотетични и всичко зависи от конкретната ситуация.
                      Апача има голямо предимство с разнесеността на двигателите си и затова по-лесно оцелява (на теория). Просто с едно попадение не можеш (или е трудно) да го оставиш без работещ двигател, а при Ми-24 това може да се случи.

                      Коментар


                      • От: Два свалени Ми-24 в един ден. Как?

                        Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                        На практика всеки хеликоптер може да бъде свален, зависи къде и какво му удариш. ..
                        В замундата на Нешънъл имат филмче за завода и сглобяването на Апачито, АН-24 целия е покрит с кевлар + стъклонишки + резервоар който се самозалепва при пробив
                        резервоара е един, а на Ми-то са 3 или четири, определено Ми-то е по-лесен за поразяване, и отделно свети повече в ИЧ
                        Последно редактирано от derhunter; 12-05-14, 12:13.
                        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                        Суперспам - спама на суперите

                        Коментар


                        • От: Два свалени Ми-24 в един ден. Как?

                          Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                          в замундата на Нешънъл имат филмче за завода и сглобяването на Апачито, АН-24 целия е покрит с кевлар + стъклонишки + резервоар който се самозалепва при пробив
                          резервоара е един, а на Ми-то са 3 или четири, определено Ми-то е по-лесен за поразяване, и отделно свети повече в ИЧ
                          И аз съм на това мнение. По бойна живучест не могат да се сравняват. Ако трябва да сравняваме, то е редно с Ми-28 или Ка-50/52.

                          Коментар


                          • От: Два свалени Ми-24 в един ден. Как?

                            Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                            ... пък за апачито гледай кво четем :
                            "В частности нулевая уязвимость вертолёта при одиночном поражении 12,7-мм пулей при скорости 490 м/с и минимизация уязвимости при поражении 23-мм ОФЗ снарядом. ...
                            Значи, ако го уцели един 12.7 мм куршум щял да оцелее. Ами ако му теглят един тегел? А, ако не е 12.7, а 14.5 (КПВТ-то на БТР и БРДМ)?
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Два свалени Ми-24 в един ден. Как?

                              Всъщност основната бронировка на "индианеца" е по неговия под. Стандартна маневра при обстрел от автоматично нарезно оръжие е повдигането на носа и поемането на оловото с дъното. Другата силно усилена част са роторите - има регистрирани случаи на успешно завършени мисии с дупки в основния ротор с диаметъра на топки за тенис на корт.

                              Коментар


                              • От: Два свалени Ми-24 в един ден. Как?

                                Така е. Общо взето Апача докато не го оставиш без двигатели не пада. И носи много на бой



                                В този вид успява да се прибира.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X