Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Два свалени Ми-24 в един ден. Как?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Два свалени Ми-24 в един ден. Как?

    http://www.mil.gov.ua/index.php?lang...=read&id=34324

    Като абсолютен аматьор ми е интересно,
    наистина ли толкова лесно се сваля Ми-24 ?
    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

  • #2
    От: Два свалени Ми-24 в един ден. Как?

    Единия като го гледам как е овързан с тел и колко пласта боя има,може и сам да е паднал?
    Иначе нищо странно няма в това да са свалени с подходящите хора и РПГ,всичко е възможно.
    Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
    Dacia Duster 4WD

    Коментар


    • #3
      От: Два свалени Ми-24 в един ден. Как?

      Първоначално публикуван от _Константин_ Преглед на мнение
      Единия като го гледам как е овързан с тел и колко пласта боя има,може и сам да е паднал?
      Иначе нищо странно няма в това да са свалени с подходящите хора и РПГ,всичко е възможно.
      МИ 24 има 6 модификации.
      Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
      Dacia Duster 4WD

      Коментар


      • #4
        От: Два свалени Ми-24 в един ден. Как?

        Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
        http://www.mil.gov.ua/index.php?lang...=read&id=34324

        Като абсолютен аматьор ми е интересно,
        наистина ли толкова лесно се сваля Ми-24 ?
        Твърденията на украинците са, че били свалени с ПЗРК. "Опълченците" от Славянск на свой ред твърдят, че са ги свалили с ПТУР. Проблемът да бъде свален Ми-24 с ПЗРК или ПТУР е точно никакъв, стига да ги уцелиш.Доколкото гледах видеоклипчета от този ден, украинците летяха доста бавничко, въртяха се на малко пространство и не изстрелваха ИЧ капани. Т.е. доста улесняваха противника си да ги обстрелва, така че намирам за напълно възможно да са ги пернали и с ПТУР.



        Точно в Славянск при първия етап на "антитерористичната" операция местните си заловиха няколко украински бойни машини, в т.ч. май имаше и БМД с ПТУР.

        П.П. Ей тази картинка на "Фагот" май е точно от Славянск

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10253896_604927712936903_4480908479298772499_n.jpg
Прегледи:1
Размер:24.2 КБ
ID:5584667
        Последно редактирано от Чавдар (V93); 04-05-14, 18:00.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          От: Два свалени Ми-24 в един ден. Как?

          Всъщност свалени са 2бр. Ми-24 и един Ми-8, някъде излезе ли инфо за колко време е станало това?
          щото айде първия е изненадан, ама втория и третия?

          А ако всичките наведнъж, то имаме много способни опълченци?
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

          Коментар


          • #6
            От: Два свалени Ми-24 в един ден. Как?

            Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
            Всъщност свалени са 2бр. Ми-24 и един Ми-8, някъде излезе ли инфо за колко време е станало това?
            щото айде първия е изненадан, ама втория и третия?

            А ако всичките наведнъж, то имаме много способни опълченци?
            За третия опълченците твърдяха, че е свален с РПГ, а украинците май говореха за "сериозно повреден". Станало в рамките на деня (2 май).
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: Два свалени Ми-24 в един ден. Как?

              Ми 8 серийно е неброниран транспортен хеликоптер и да го свалиш със стрелково оръжие като лети ниско не е проблем . Колкото до опълченците като ги гледам повечето са моя възраст което означава че са служили 2 години в съветската армия и добре познават материалната част Тука се вижда долу горе пуска на ракетата и какво остава от хеликоптера https://www.youtube.com/watch?v=c0Sxz8szjA4. Руски западен няма неуязвим хеликоптер за ПЗРК и калибър от 12.7 нагоре . Топлинните капани помагат при ракета но на мерача на ЗУ му помагат да не изпусне целта .
              Последно редактирано от sek.1; 04-05-14, 19:49.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #8
                От: Два свалени Ми-24 в един ден. Как?

                Свалени са с ракети земя-въздух. Вижда се че ъгъла на стрелба по въздушната цел е поне 60 или повече градуса, при вертикална елевация на фагота +20 до - 20 градуса. При такива градуси(60 или повече) реактивната струя от фагота ще "удари" почвата/земята и след това каквото има "наоколо" ще бъде изпепелено от "рикошета" ...

                Отделно фагота не може да прихваща цели движещи се с над 60 км/ч http://bg.wikipedia.org/wiki/9%D0%9A...B3%D0%BE%D1%82 отделно няма специализиран мерник за въздушни цели.

                Има обаче и нещо друго- фагота стреля с кумулативен снаряд който се взривява само при съприкосновение с целта, докато ракетите земя въздух се взривяват на няколко метра от нея с цел поразяване с осколки и взривна вълна.

                Коментар


                • #9
                  От: Два свалени Ми-24 в един ден. Как?

                  Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                  Всъщност свалени са 2бр. Ми-24 и един Ми-8, някъде излезе ли инфо за колко време е станало това?
                  щото айде първия е изненадан, ама втория и третия?

                  А ако всичките наведнъж, то имаме много способни опълченци?
                  Ако не ме лъже паметта, в печално известната операция "Red Wings II", транспортен Чинук на специалните сили на САЩ е свален от неграмотен козар с ръждясало РПГ-7. Със все 16-те специалци на борда. Толкоз по въпроса за подготовката на опълченците.

                  Отделно - едва ли в 50 милионна Украина да е много трудно да намериш 2-3 запасняци, които да знаят от коя страна стреля изделие 9К32.
                  Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Два свалени Ми-24 в един ден. Как?

                    Ето го единя от пилотите . Неговите вместо да го приберат му взели пистолета . https://www.youtube.com/watch?v=eTu5dpmvOAo Стрелят си с ПЗРК https://www.youtube.com/watch?v=R1XzTluCK9c и остатъците от единя свален хеликоптер https://www.youtube.com/watch?v=rPHbi2PygqY
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Два свалени Ми-24 в един ден. Как?

                      Аз в друга тема го писах, но тук това е потвърждение.
                      Щурмовата авиация като разновидностите на Ми, самолети като Су-25 до бомберите Су-34 са отживелица. Щом паравоенни формирования ги свалят като панички.
                      Такива самостоятелни полети са самоубийствени - в Сирия се случиха много подобни инциденти.
                      Тук няма разлика дали ще е Апач, Ка-50 или Ми-някакво, срещу ПЗРК няма спасение.
                      Начините са ясни - единичен хеликоптер няма шанс.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Два свалени Ми-24 в един ден. Как?

                        Фагот-а и другите ПТУРС от неговото ниво не може да се използват срещу въздушни цели. В случая Фагот-а:

                        1. Управлява се по кабел
                        2. Прицелването не като при РПГ/СПГ
                        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Два свалени Ми-24 в един ден. Как?

                          Първоначално публикуван от Justif Преглед на мнение
                          ...
                          Отделно фагота не може да прихваща цели движещи се с над 60 км/ч http://bg.wikipedia.org/wiki/9%D0%9A...B3%D0%BE%D1%82 отделно няма специализиран мерник за въздушни цели.
                          ...
                          Каква реактивна струя?!? Чети си линка!

                          Системата работи на принципа на студеното изстрелване (като при безоткатните оръдия), при което струя от газ, произведена от специален генератор, изтласква ракетата от тръбата ...
                          Я виж в Сирия как стрелят практически от закрито помещение!




                          Ако стреляш в догон или целта идва към тебе с каква скорост се движи тя? И колко специализиран мерник ти трябва?!? Ако вместо по танк стреляш, примерно, по ДОТ пак ли ще искаш специален мерник?
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Два свалени Ми-24 в един ден. Как?

                            Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение

                            А ако всичките наведнъж, то имаме много способни опълченци?
                            ...или като цяло много неспособни военни сили...
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • #15
                              От: Два свалени Ми-24 в един ден. Как?

                              Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                              Аз в друга тема го писах, но тук това е потвърждение.
                              Щурмовата авиация като разновидностите на Ми, самолети като Су-25 до бомберите Су-34 са отживелица. Щом паравоенни формирования ги свалят като панички.
                              Такива самостоятелни полети са самоубийствени - в Сирия се случиха много подобни инциденти.
                              Тук няма разлика дали ще е Апач, Ка-50 или Ми-някакво, срещу ПЗРК няма спасение.
                              Начините са ясни - единичен хеликоптер няма шанс.
                              Тука опираме не до качествата на конкретната машина а до тактиката на нейното използване . Такива примери в историята има колкото искаш . Колкото до паравоенните формирования това са хора служили в армията на СССР и вероятно една не малка част от тях имат боен опит от Афганистан и както се вижда добре владеят изделие 9К32 .
                              Последно редактирано от sek.1; 05-05-14, 06:09.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X