Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

    Да, прав си и за двете цели. В интерес на истината, в едно елитно конкретно подразделение първите месеци подготовка са обща физическа подоготвка наред с общите други подготовки, но включва и специална програма по охранване. Става въпрос за не безизвестните Гурки. Упражнения има много, правиш примерно лицеви упори, въртиш се със затворени учи, наритват се здраво няколко човека, дават ти направление, бягаш, вземаш пушката, стреляш, после местиш тежък сандък или автомобилна гума или каквото се сетиш. Или след пробяган километър ти изпразват един пълнител ФХ в гърба, ръсят те със спрей и имаш невероятно големия интервал от максимум две секунди да си извадиш пистолета и да направиш попадение в мишената. Варианти много, кой както си го измисли.
    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

    Коментар


    • От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

      Как точно военните и полицаите биват подготвяни за стреса?

      Какви видове упражнения се правят?

      Малко заглавия на литература и/или връзки ще бъдат полезни?
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

        Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
        ... 2. "Активиране" на мускулите в първите месеци на обучението. За целта, обаче, не е лошо хората подложени на това натоварване да имат добро стартово ниво, с цел недопускане на рискове за здравето им. Някои ще каже - не съм видял никой умрял от такова натоварване Така е. ...
        Бях доста близо до това да видя умрял ... Октомври ранен следобед, лятна жега над плевенските баири, взвод "млади дихатели" - пресни от ученическата скамейка, повечето с доста слаба физическа подготовка, снаряжение - без каски и мешки, облечени в шаячните въшкарници. Дори само да стоиш на едно място с това облекло е доста дискомфортно при високата температура. За разгрявка взводът търчи нагоре по баира. Горе следва кратка почивка за поемане на въздух, след което се преминава към следващото упражнение - окопаване, като задачата е да се изкопае окоп за стрелба лежешком. Взводният (руснак от белогвардейците) - много надъхан и не дава на новобранците да си поемат дъх. Не разрешава да разкопчеят дори теленото копче. При всеки опит някой да се понадигне за да копае по-удобно следват команди "Стани! Две крачки напред! Залегни!" и хайде отначало. Хора без всякакъв тренинг в зимно облекло при лятна жега, суха спечена земя с много корени ... А бе, изобщо, пълен кеф! В един момент един от юнаците пуска лопатата и изпада в конвулсии, поема въздух, но не издиша ... Взводният крещи "Симулант! Мамино детенце! Ще те науча аз тебе". ПКВ-то (симпатичен тарикат от Североизточна България) премерва пулса на гърчещия се новобранец и тихичко изсъсква на офицера "Млъкни", след което прави бесен спринт към намиращата се на 200-300 м. в лозята бригада ученици и се връща с учителя, който за късмет е дошъл с москвича си. Натоварваме колегата, който продължава да се гърчи и да вдишва късо, но не издишва, след което даскалът дава газ надолу по баира, а през това време аз правя на пострадалия изкуствено дишане. Някак стигнахме до военна болница, а там кислород, системи и т.н. каквото трябва. Беше получил топлинен удар. Късмет, че наблизо имаше автомобил. Че горе на баира ни сянка имаше, нито капка вода.

        Та така с активирането на мускулите ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

          Миналата година тук на острова където почти няма жеги над 27-28 градуса си отидоха няколко тренирани и млади войника, отидоха си от екстремни натоварвания в малко по-топло време, екстремни натоварвания са нещо като 30-40 мили тичане гърч и какво ли още не с екипировка и оборудване, които тежат и т.н. някой загинаха на самия полигон, други в интензивното, не можаха да ги спасят дори методите на съвременната медицина.

          Имаше спекулации, че не са носели достатъчно(почти никаква) вода и течности за рехидратиране и са нямали адекватна медицинска подръжка и мониторинг по време на упражненията.
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

            Да, това имах предвид, като активно спортуващ и подлагащ се на натоварвания и до днес човек, знам колко е важно да си хидратиран, да не прегрееш лятото или да премръзнеш зимата. Кофти р когато разни хора с комплекси използват момента да ги избиват на войниците.
            Иначе си има начини за гърч, доколкото знам при тюлени и подобни профита по време на адските седмици в началото можеш да се откажеш по всяко време, ако не се чувстваш добре. За разлика от клетите войничета.

            И, както в спорта, някои тренировъчни програми и упражнения са по-ефикасни от други. Тук е тънкия момент, ама няма кой да сподели тази информация Разбираемо.

            Коментар


            • От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

              Първоначално публикуван от Y.Stoqnov
              въх, хора... заключете я тая тема...
              ужасна е...
              кви прихологически погдотовки, кви 5 лева...
              колко от тия дето четат темата имат мейли от войници дето са били там... и снимки... яйде моля ви, грозна работа...
              Проблемът не е в „психологическите подготовки“, нито във физическите. Проблемът е в начина и реда, по който се попада в „обсега“ им!
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

                Ти пък точно какво общо имаш с тази темата?

                Коментар


                • От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

                  Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                  ...
                  Норматив за 3км. - 12:50 мин. В спортна форма. Това за отличен.
                  С автомат, кубинки и закопчан камуфлаж? По-скоро не. ...
                  По-скоро да. С корекцията, че в НШЗО-то се бягаше без снаряжение. Изпитът след първия семестър беше с цинтарите и въшкарника, като се разрешаваше да разкопчаеш горните копчета и кепето да го сложиш отзад на колана. За годишния изпит през лятото май вече бягахме по спортен екип, ако не ме лъже паметта.
                  Но, понеже тогава при футболистите беше на мода теста на Купър и често се коментираше по медиите, че не всички се справят, при нас вървеше майтапа, че изискванията са по-високи, отколкото за спортисти. Още повече, че те бягаха на писта със спортни екипи, а ние - с униформа и чепици с цинти, в Мъртвата долина, по асфалтов път с денивелация.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    По-скоро да. С корекцията, че в НШЗО-то се бягаше без снаряжение. Изпитът след първия семестър беше с цинтарите и въшкарника, като се разрешаваше да разкопчаеш горните копчета и кепето да го сложиш отзад на колана. За годишния изпит през лятото май вече бягахме по спортен екип, ако не ме лъже паметта.
                    Но, понеже тогава при футболистите беше на мода теста на Купър и често се коментираше по медиите, че не всички се справят, при нас вървеше майтапа, че изискванията са по-високи, отколкото за спортисти. Още повече, че те бягаха на писта със спортни екипи, а ние - с униформа и чепици с цинти, в Мъртвата долина, по асфалтов път с денивелация.
                    Обикаляхме ІІІ-ти район. Есента беше по спортна форма.
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

                      Не бих спорил, по-скоро аз съм забравил, пък и не съм служил в ШЗО.

                      Дали сте правили системно някакви специализирани упражнения/комплекси от упражнения, освен класическите бягания и, евентуално, преодоляване на полоса?

                      Коментар


                      • От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

                        Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                        Не бих спорил, по-скоро аз съм забравил, пък и не съм служил в ШЗО.

                        Дали сте правили системно някакви специализирани упражнения/комплекси от упражнения, освен класическите бягания и, евентуално, преодоляване на полоса?
                        "Бране на царевица в пълно бойно" важи ли? Под. 22740 на БНА...
                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

                          Така наречения "чанч" за мен си беше напълно безсмислен в придобиването на бойни умения. Не изгражда нито физика, нито психика, но чудесно може да преебе (Мисля, че това е най-точната дума с която мога да изразя нанасянето на безсмислена повреда.) някое от тях. Явява се не средство за подготовка, ами метод за подбор. Принципа му е "Който издържи, издържи, останалите в кофата за боклук".

                          Интересно наблюдение в НШЗО-то в Плевен. В ротата ми (пехота) никой не ми е прилагал такива глупости. Ротния ни не си падаше по тях, взводните не си падах. Постиженията ни по ФП не се отличаваха от на другите роти, където с различна честота се вършеха простотии тип "падни стани" или "бегом от оградата до обед". Чувството за колектив беше определено по-добро.

                          Вкарването на един хилав организъм, какъвто в над половината случай има новобранеца, в режим "бойна машина" е по-сложен процес от колкото масовия фатмак си го представя. И колкото и да се лъжем, но процеса е минимум 9 месеца. Натоварването трябва да е постоянно, без пикове и без изстъпления тип "търчи със закопчан до горе въшкарник в жегата". Храната също е много важна. Абе целия режим е важен. Аз лично през тези 9 месеца от 68 килограма станах 82 при ръст 188 см. При това теглото ми се променяше долу горе така - на влизане 68, на 3 месеца служба 80, на 6 месеца служба 86, на 9 месеца 82. С това тегло се и уволних след още 15 месеца. Не трябва да е и ФП само за себе си. Трябва да е свързано с подготовката на войника за неговата специалност. Например един пехотинец има много да търчи, но той не вдига нищо над 25 килограма. Обратното е артилерист. Той почти не се движи, но всичко до което се докосва тежи. И както в спорта няма "щангист-маратонисти", така и в армията ще е трудно да се подготви нещо подобно.

                          Просто с нарастването на физическата сила, нарастваше и границата до която можехме да се "изстискаме" сами.

                          Също може да ви прозвучи странно, но от взводния си съм научил и някой основни симптоми по които да разпознавам кога не трябва да се "натиска" повече - както мен си, така и другите. А един от хубавите начини да си заработи човек непоряд или просто един зад врата от него, беше да тръгне на полево занятие без вода в манерката. Като се прибираме трябваше да е поне 1/3 пълна - авариен запас. Водата беше задължителна и когато отивахме караул или да работим някъде.

                          Иначе упражнение които сме правили са бягане (различни дистанции), клякания, лицеви опори, набирания, коремни, прескок на кон, полоса - нищо специално.

                          Коментар


                          • От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

                            Също може да ви прозвучи странно, но от взводния си съм научил и някой основни симптоми по които да разпознавам кога не трябва да се "натиска" повече - както мен си, така и другите.
                            Я разкажи , че ми стана интересно.
                            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                            Джон Кенеди

                            Коментар


                            • От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

                              Като цяло съм ги позабравил, но едното беше шума в ушите. Почне ли да пищи, значи кръвното отива до неприятни стойности. Тогава трябва да се свали натоварването. От друга страна докато не зашуми може човек да се напъва още и още. От признаците, че някой е почнал да прегрява е когато червенината по лицето започне да се променя в бледност. Не помня точно защо ставаше това, но е верен признак, че кръвообръщението тръгва кофти. Същото е когато зимата започне да избива червенина. Бяха все разни такива аномалии дето уж всички ги знаем, но ето даже сега като казвате "Я кажи" почвам да се замислям. Също имаше и ако почне да спира потенето при човек, който не е като да е на хладно. Означаваше обезводняване.

                              Коментар


                              • От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

                                Тия симптоми определено не ги знаеше моя зводен, бивш учител в СПТУ, фатмак на 20 години служба. Човека (пиша "човек", понеже за мене тоя не ставаше и за запасняк) с голям интерес разбра как се държи пушка, когато се лази, понеже ни правИ "тактика" на поляната-стадион в задния двор... Ама толкова се зарадва, че безмалко да ми земе автомата от ръцете и да се пробва...
                                И сега ли е така?
                                Публикувайте отговор

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X