Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

    Тъй като някои хора се засегнаха от коментарите ми за нивото на подготовка на българския войник участвал в мисии зад граница,отварям нова тема за да споделим впечатленията си от нивото на армията ни от както сме в НАТО като цяло.
    Тук всяко впечатление ще е полезно,независимо дали е писано от хора като мен ,които не са ходили на мисии зад граница с БА или бивши и настоящи военни,служители на МВР и всички които желаят да коментират като цяло.
    Интересно ще е да се споделят мнения за щатното оръжие на войника,тактическата и стрелкова подготовка,може да наблегнем и на физическата подготовка и нормативите за подбор на кадри и тяхното покритие,както и за впечатления от СРБ - подготовката въведена в края на 80-те.

  • #2
    От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

    Предлагам да не се бяга и от въпросите относно интелектуалната и ментална подготовка на кадрите.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • #3
      От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
      Предлагам да не се бяга и от въпросите относно интелектуалната и ментална подготовка на кадрите.
      ОПРЕДЕЛЕНО НЯМА ДА СЕ БЯГА!

      Коментар


      • #4
        От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

        Намерих интересна програма за МО от 2010г. в сайта на НСА.Като цяло е достатъчно обхватна и според мен е много добре изготвена.Направиха ми впечатление освен нормативите за ФП и тези за тестуване скоростно-силовата издръжливост по изолирани зони и мускулни групи,както и нормативите за ВМС.Проблема е в липсата на прилагане на тази според мен чудесна програма в родната армия.
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от АРКАН; 03-06-13, 12:58. Причина: грешка

        Коментар


        • #5
          От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

          Зависи кой,какви критерии и с коя армия сравнява нашата.Сега да си говорим празни приказки за рамбовски истории и подготовка и тренировки както в американските филми за морски тюлени,няма смисъл.Много зависи и за кои поделения ще се говори,или като цяло за БА.Може.много да се каже,за това как трябва да бъде и т.н.Но,трябва да се взема предвид,че освен,всякаква подготовка,личния-кадрови състав,до младши сержант включително,го карат ежедневно да се занимава с несвойствени за него дейности(метене,косене,ринене на сняг,копаене на канали)които отнемат повече от времето в работния ден.Сега ще започнат едни разсъждения,едно чудо,може много да се говори,но подозирам че тази тема ще се н**ере от много хора.Иначе определено има какво да се каже и дискутира.
          Yamaha Yz450F
          Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
          Всичко с ''рошави''гуми!

          Коментар


          • #6
            От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

            Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
            Зависи кой,какви критерии и с коя армия сравнява нашата.Сега да си говорим празни приказки за рамбовски истории и подготовка и тренировки както в американските филми за морски тюлени,няма смисъл.Много зависи и за кои поделения ще се говори,или като цяло за БА.Може.много да се каже,за това как трябва да бъде и т.н.Но,трябва да се взема предвид,че освен,всякаква подготовка,личния-кадрови състав,до младши сержант включително,го карат ежедневно да се занимава с несвойствени за него дейности(метене,косене,ринене на сняг,копаене на канали)които отнемат повече от времето в работния ден.Сега ще започнат едни разсъждения,едно чудо,може много да се говори,но подозирам че тази тема ще се н**ере от много хора.Иначе определено има какво да се каже и дискутира.
            Ако си прочел самата програма може да прецениш че освен групите за възраст и пол има и отделни упражнения за ВМС в случая,за специални части и десантчици според мен трябва да има и други упражнения и норми.
            Не мисля че тази програма е посилна за 95% от личния състав,но какво лошо има да започне нейното прилагане и поетапно (близките 2-3 години) нормативите да бъдат покрити.
            За налагането на нетипично военни и несвойствени практики, които спомена си прав и съм съгласен с теб,но добре знаем и за бездействието и лежането в работно време в повечето поделения!Мисля че специално за ФП не се изискват средства от така оскъдния финансов ресурс на МО ,а нейното прилагане е твърде необходимо !

            Коментар


            • #7
              От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

              Има поделения в които много се държи на физическата подготовка,и се карат всички часове по ФП.Знам и за такива в които е рядкост този вид подготовка.Не трябва да се слагат всички под общ знаменател,грешно е.Много е относително къде се служи,защото навсякъде е различно.
              Yamaha Yz450F
              Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
              Всичко с ''рошави''гуми!

              Коментар


              • #8
                От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

                А защо не е и в МВР...Програмата която си приложил е много добра. Незнам как е в БА ,но в МВР има годишен тест и ако не го покриеш би трябвало да ти намалят заплатата. Можете да се огледате и да кажете кой е покрил теста. Разбира се това никога не се спазва от "човешките ресурси" защото си е "камъни в тяхната градина". Те са службата която трябва да организира физическата подготовка.
                ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                Коментар


                • #9
                  От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

                  Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
                  Намерих интересна програма за МО от 2010г. в сайта на НСА.Като цяло е достатъчно обхватна и според мен е много добре изготвена.Направиха ми впечатление освен нормативите за ФП и тези за тестуване скоростно-силовата издръжливост по изолирани зони и мускулни групи,както и нормативите за ВМС.Проблема е в липсата на прилагане на тази според мен чудесна програма в родната армия.
                  Хи, хи... Да, програмата е много добре направена и отлично балансирана, даже се сещам кой е участвал в писането и. Само ми е крайно любопитно, колко хора са тези, които биха постигнали отличен резултат според таблиците... То и за хората се сещам кои са, по-точно колко са. Но ви уверявам, че не само в армията, но и извън нея, са малцина тези способни да покрият за отличен...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #10
                    От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

                    Това да ви двама майори от БА:-на тази снимка още е капитани ама не изглеждат по- различно и като старши офицери.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0101-1.jpg
Прегледи:2
Размер:31.3 КБ
ID:5489491Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P7300096.jpg
Прегледи:1
Размер:222.0 КБ
ID:5489495
                    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                    No man left's behind !!!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

                      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                      Хи, хи... Да, програмата е много добре направена и отлично балансирана, даже се сещам кой е участвал в писането и. Само ми е крайно любопитно, колко хора са тези, които биха постигнали отличен резултат според таблиците... То и за хората се сещам кои са, по-точно колко са. Но ви уверявам, че не само в армията, но и извън нея, са малцина тези способни да покрият за отличен...
                      Абсолютно си прав,за отличен е трудно,аз като я гледам особено с плуването на 1км - шанс малък.Ясно е че теста не е лесен.Въпроса е че в БА и за удовлетворителен ще е зор.Жалкото е че в повечето поделения дори не са чували за половината упражнения , камо ли някой да ги е пробвал.Като гледам само от 68-а бригада и от Тихина ще се зарадват на норматива.

                      Коментар


                      • #12
                        От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

                        Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
                        Има поделения в които много се държи на физическата подготовка,и се карат всички часове по ФП.Знам и за такива в които е рядкост този вид подготовка.Не трябва да се слагат всички под общ знаменател,грешно е.Много е относително къде се служи,защото навсякъде е различно.
                        Аз това казвам - норматива е за БА като цяло - не е правен за командоси,специални части,десантчици и т.н.,всички военни трябва да полагат усилия за да го преминат(ясно е че няма да е с отличен) и също така някой трябва да обясни защо от ГЩ не се отнасят сериозно с прилагането му.

                        Коментар


                        • #13
                          От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

                          Не са толкова трудни нормативите. Освен този който е за 1000 метра. Голям зор беше. Много малко хора го взимаха за отличен. За другите поне 1/3 от ротата ги взимахме за отличен. На по-дългите бягания в бойното поделение си бягахме с лейтенантите и сержантите. По-добре бягаха от нас
                          RAV 4
                          F650GS

                          Коментар


                          • #14
                            От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

                            В монета нормативите са почти невъзможни. Мад Дог, да не би да казваш, че "Гребача" ще ги вземе за отличен? Аз лично, много се съмнявам. Относно подготовката, какво да коментираме, след като 90% от хората с опит от мисии и обучения в чужбина не работят вече в БА. Учи се по наставления от едно време...първо контролно, взвода в настъпление и отбрана и толкова. Ниво по ФП, тактика и огнева = една голяма 0, даже 00.
                            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                            Коментар


                            • #15
                              От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

                              Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                              В монета нормативите са почти невъзможни. Мад Дог, да не би да казваш, че "Гребача" ще ги вземе за отличен? Аз лично, много се съмнявам. Относно подготовката, какво да коментираме, след като 90% от хората с опит от мисии и обучения в чужбина не работят вече в БА. Учи се по наставления от едно време...първо контролно, взвода в настъпление и отбрана и толкова. Ниво по ФП, тактика и огнева = една голяма 0, даже 00.
                              Здрасти!
                              Защо хора с опито от мисии и обучение в чужбина, вече не работят в БА.
                              Доста хора знам, но не познавам, който са се махнали от БА? А, не знам защо.
                              Сори, за спама.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X