Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    Може ли да споделиш какъв реален опит с кои образци оръжие имаш и с по колко хил. изстреляни патрона за да даваш така компетентни мнения? И темата е за леко стрелково оръжие, а ти къде отиди на артилерия и бункери....
    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:092094ec338c.jpg
Прегледи:1
Размер:156.7 КБ
ID:5461678

      Освен това, веднъж котката на съседите ми изсъзска, и ме беше много страх.

      Коментар


      • Интересно Стефан колко изстрела има с въпросната гаубица...
        Незнам с какво име се ползва из форума, но в тази тема е хейтър от класа.

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          Въпреки че съм невоенен човек, следя темата с интерес. Колко коректна е информацията, не бих могъл да преценя.
          Но това не пречи да си задавам въпроси.
          Например за отношението на броя изстерляни патрони / загинал човек, по време на военен конфликт.
          Как е възможно цифрата да стига до 200 000!? За каква стрелба тогава иде реч? За какви тренировки, за какви мерни прибори? Как се отчита броя на загиналите? Прави ли се разлика м-у загинали при артилерийски обстрел, бомбардировки и стрелба с леко оръжие, или всички загинали се слагат в едно цяло? Разбира се, към броя на загиналите, може да се добави и броя на ранените, така че ефективноста на стрлбата би се увеличила като съотношение, но пак ще излезе малка. При това като вземем предвид, че в конфликтите има и снайперска стрелба, където на практика , един куршум е един живот, то ефективноста на лекото оръжие би паднала още повече.
          Надявам се, горе-долу схващате същноста на въпроса ми? На война хаотично ли се стреля?

          Коментар


          • Незнам цифрата от официална статистика ли е, но.
            Според това което знам потвърдено убийство е когато стигнат до тялото и няма признаци на живот или след като е уцелен на пределна дистанция падне и не мърда определено време. При снайперистите случая се описва в ААР и е необходимо да се потвърди от пехота на място.
            Тоест ако снайпера го удари на 500 метра например и види попадение в главата, но дружките на тарамбуката го завлекат зад някоя къща и не е сигурно дали е оцелял - нямаш потвърдено убийство.
            По същия начин ако врага е в някаква горичка, горичката се полива обилно и може и да имаш 100 тела вътре но ако след това не си на място и не си ги потвърдил си е разхищение на муниции за статистиците.
            По скоро статистиката отнася сумарно изстреляните патрони към официалния брой жертви. Предполагам че и двете цифри се манипулират с цел оправдаване на бюджети и гъделичкане на общественото мнение.
            А на базата на количеството патрони което носи един патрул не мисля че 200к е много голяма цифра. Като добавим и първия хеликоптер с гънър зад ротативка :-)
            А може би и тренировъчни изпукани на място...
            Абе една разбита статистика би била интересна.

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Не мога да го напиша още веднъж, не знам защо се затри.
              Статистиката винаги е еднозначна. Десет години, десет милиона, десет процента.

              Коментар


              • Дай един линк към тази статистика де.

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Към мойта лична ли?
                  80-та.
                  Дай твойта, а то там май ще настъпи тишина.

                  Коментар


                  • Почваш да говориш несвързано, и отново заяждания на дребно...

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Отпор на артилерийския "дублет"тип консерва,както и на всичко по земята.Само дето не е леко стрелково за каквото е темата.Тая консерва преди да стреля ще се е разлетяла,независимо колко и е голема или далекобойна пушката.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:imagesCA2BVU86.jpg
Прегледи:1
Размер:4.8 КБ
ID:5461692Натиснете снимката за да я уголемите

Име:imagesCA3SRPCS.jpg
Прегледи:1
Размер:7.0 КБ
ID:5461693Натиснете снимката за да я уголемите

Име:imagesCA31ZNZW.jpg
Прегледи:1
Размер:5.5 КБ
ID:5461694Натиснете снимката за да я уголемите

Име:imagesCAKG3TO1.jpg
Прегледи:1
Размер:6.2 КБ
ID:5461695Натиснете снимката за да я уголемите

Име:imagesCAMEEJL7.jpg
Прегледи:1
Размер:4.4 КБ
ID:5461696Натиснете снимката за да я уголемите

Име:imagesCAMJ9GWE.jpg
Прегледи:1
Размер:4.0 КБ
ID:5461697Натиснете снимката за да я уголемите

Име:imagesCANGWJW6.jpg
Прегледи:1
Размер:8.9 КБ
ID:5461698тия пристигат много бързо и рядко нещо ги цели.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        Дублета. Това нещо е единственото ми известно военно стволно оръжие освен автомата Никонов и зенитните автомати, което работи именно с дублети. Освен това за разлика от хобаджийските пищовчета, може да избира дали двата снаряда да ударят едновременно, или с малка разлика един след друг. Та освен хидрошока, да се случи и сеизмошок.
                        Ми пак не си си подготвил домашното. Артилерийските двуцевки не са нещо ново. Доколко са ефективни е друг въпрос. Имало ги е в миналото. Глeдам напоследък пак плахо се прокарват...






                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        Не. Това чифте е от две 152 мм корабни оръдия. Това е главния калибър на всички реално построени от примерно 40-та насам линейни артилерийски кораби.
                        А това чифте не е нищо повече от перспективна експериментална разработка «Коалиция-СВ» (2С35) зделана от ФГУП ЦНИИ "Буревестник" (г. Нижний Новгород), Соисполнители: ФГУП "Уралтрансмаш", ФГУП "ЦНИИМ", ФГУП "Уралвагонзавод".
                        Представлява здвоено 152мм оръдие монтирано на шасито и на базата на 152мм САУ 2С19 «Мста-С». Още не е прието на въоръжение, а и надали.
                        А в интерес на истината докъм войната да, но от тогава до ден днешен вече не се строят линейни артилерийски кораби нито в калибър 152мм, нито какъв да е друг. Сам по себе си 152мм определено не е типичния корабен калибър.

                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        Еднократния му залп е сравним с удара на авиационен щурмови полк, возимия БК на установката по резултатността си надвишава ядрен удар. А тя не ходи сама.
                        Е откъде придаде такива апокалиптични възможности на два обикновенни 152мм артилерийски снаряда????
                        Возимия боекомплект на «Коалиция-СВ» е стандартен като за всяка стандартна съвременна САУ, а именно около 70 снаряда (за пример германската PzH2000 е с 60).
                        И как стана така, че тея 60-70 снаряда превишават силата на ядрен удар????? То тогава що въобще разни там държавици се трепят да се докопат до ядрени оръжия. Нареждаш 2-3 152/155мм САУ една до друга, гръмват си боекомплекта и ето ти ядрено изпепеляване на целта.


                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        Виждал съм бункерите на Манерхайм. Бетонобойните бомби не са им направили нищо. С поуката от оная работа е направено това. То затова и избира как да стреля. Двете цеви не може едновременно - трактора ще се разпадне. Затова и компютърчето смята времето за полета. По движеща се цел - ще дойдат едновременно. Самолетоносач примерно. Или там танков батальон. А по закопания в земята бетон ще дойде първо единия снаряд, и както всичкото се разтрепери - веднага и другия. Това вече може да докара резонанс, и бункера да се разпадне. Ако не се е - още веднъж. Тогава ще се. Никой не строи по-яки, понеже ще излязат по-скъпи от други действия. За което пишман колегата неловко се опита да разкаже в началото на темата.
                        Тука пак подозирам някви чудодейни възможности на тея 152мм снаряда. Язък дето са разработвали досега бетонобойните бомби, тактическите и оперативните ракети и въобще цялата съвременна артилерия.
                        Само дето с тая разработка са се попрецакали доста. Като гледам бункерите вече отдавна не са основния фактор на бойното поле. Нито някой се е юрнал да ги строи. Та се чудя за какво ще я използват тая система. Язък, ойде зян....
                        Всъщност подозирам, че въбще не са имали за идея да го строят за борба с бункери, било то и на Манерхайм.

                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        Не. Това може да стреля от Пазарджик, и да изтърбуши секретните складове за долнища на анцугзи къде Софето.
                        Малко трудно би станало поради факта, че далекобойноста му преко сили достига 40км...

                        Ама нейсе, съжелявам, че и аз малко допринасям за спама. Ама понякога си мисля, че Стефан умишлено пише такива небивалици, за да изпробва грамотността на тука пишещите с провокации от този род.

                        Та Стефане, за твое успокоение вече са разработили и модификация на «Коалиция-СВ», с която всички останали оръжия стават излишни и ще ги свалят от въоръжение. Ей я на:



                        Още веднъж извинение за спама!
                        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                          Не. Това може да стреля от Пазарджик, и да изтърбуши секретните складове за долнища на анцугзи къде Софето.
                          Наистина ми не схващаш какво е това?
                          Това можеш да го направиш и с ракета от хиляди километри и с почти всички останали тежки армейски артилерийски системи . Руснаците са царе да правят неща само за да докажат че може да се направят . Като германските Дора и Габе .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            Честно казано много се забавлявам на такива теми! Винаги имам усещането че са се събрали един българин , един сърбин , един руснак и един поляк(да речем) като всеки разбира горе-долу другия , но никой не владее перфектно чуждия език и спорят по някаква тема.
                            В случая-сравняват се различни образци на леко стрелково оръжие.Но един говори за високопланинските прашно-каменисти пустини на Афганистан,другия за мазната кал в България,третия споделя опит от тир-а.Единия чел в интернет,другия бичил наряди,третия патрулирал,четвъртия сравнявал ТТД,но никой невоювал. Единия говори за партизанска война,другия за класическа сухопътна война , третия за за операции на жандармерията,четвъртия имал предвид цивилна употреба.И става страшна боза в която всички се надвикват и обвиняват другия в малоумност, а файда от темата-никаква.С две думи-"при нас е весело"!

                            ПП.
                            Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                            Та Стефане, за твое успокоение вече са разработили и модификация на «Коалиция-СВ», с която всички останали оръжия стават излишни и ще ги свалят от въоръжение.
                            еб.ти гадния фотошоп!
                            Последно редактирано от ЕМО; 16-03-13, 12:55.
                            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                            Джон Кенеди

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              [QUOTE]
                              Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                              . Глeдам напоследък пак плахо се прокарват...


                              На мен ми мирише на фотошоп...
                              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                              Коментар


                              • Dagobar, оправи ми деня, така не съм се смял от миналата седмица :-)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X