Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    По темата за сгъваемите мерници:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HK416.jpg
Прегледи:1
Размер:29.7 КБ
ID:5484262
    Не -не се разместват. Проверено.Тва специално върви като най- добрата М4 платформа за момента.
    По темата пълнители с страничен отвор за визуална проверка:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img_559601_20049707_9.313184737_std.jpg
Прегледи:1
Размер:286.9 КБ
ID:5484263
    Вървят за едни най-надеждните на пазара.
    Смяната на пълнителя на АК за под 3 сек. може и някой да го прави- ама надали са много хора- то някой хора и с револвер стрелят по- бързо отколкото с пистолет. Намем се да направи следствен експеримент- вземам една АР- 15 ка и моето АР- М9Ф и мерим средно от 10 човека кой за колко сменя пълнител. Говорим след "Щрак". За ЛЦУ - в ИЧ диапазон са ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ за НАТО ако искаш да водиш нощни бойни действия....
    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
    No man left's behind !!!!

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      За ЛЦУ - в ИЧ диапазон са ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ за НАТО ако искаш да водиш нощни бойни действия....
      Дам, много са добри, AN PEG-a много го уважавам и ако имам свободни 2000 в зелено ще си взема такъв. Пробвал съм ги, за нощна работа няма по-добри, разбира се трява и NVG да имате.

      По темата пълнители с страничен отвор за визуална проверка:
      Аз други не съм виждал, с изключение на изцяло прозрачните.
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        А през отвора на тези пълнители не влиза ли пясък и кал? И това не води ли до засечки?
        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          Първоначално публикуван от snap Преглед на мнение
          M16 къде го забрави това недоразумение... Един янки много му беше набрал на Ново село !
          Ак 74...... може да се поспори .... Що не замразиш един М 16 или го топни в кална баня ще има се даавии
          Колега ти лично на живо с М4 /М16 стрелял ли си ? И поне хващал ли си? А да ти е правило впечатление, че е напълно "затворен" в състояние за носене ?
          Малко вражеска пропаганда- хората взимат и тестват а не разтягат локуми за щурма на Берлин:

          А ето ти малко тестове на 416...
          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
          No man left's behind !!!!

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            Малка грешка. Отвора не е отвор а прозорче. Има прозрач на пластмаса. Много е здрава и уплътнява идеално.
            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
              А през отвора на тези пълнители не влиза ли пясък и кал? И това не води ли до засечки?
              Отвора на пълнителя е с прозрачна пластмаса отгоре... Да не говорим че пълнителите на Г-36 са изцяло прозрачни.
              Дам, много са добри, AN PEG-a много го уважавам и ако имам свободни 2000 в зелено ще си взема такъв. Пробвал съм ги, за нощна работа няма по-добри, разбира се трява и NVG да имате.
              Бай Кемал и такъв - AN/PEQ-2C има служебен.
              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
              No man left's behind !!!!

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                Някой хора не само, че не бързат да пенсионират патрона 7,62х39 , ами са канят и някой лев да изкарат от наличните запаси. Интересно, колко би струвал този SIG-553-R от статията сравнен с новия АК 12
                http://m.24chasa.bg/Article.aspx?Id=1983841

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
                  Някой хора не само, че не бързат да пенсионират патрона 7,62х39 , ами са канят и някой лев да изкарат от наличните запаси. Интересно, колко би струвал този SIG-553-R от статията сравнен с новия АК 12
                  http://m.24chasa.bg/Article.aspx?Id=1983841
                  Здрастииииии... покорният ви слуга, не само че беше на семинара в Шафхаузен за " създаването" на новия автомат ами и чака тези дни мостра от него. А за цени- честно казано не знам.
                  Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                  No man left's behind !!!!

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                    Колега ти лично на живо с М4 /М16 стрелял ли си ? И поне хващал ли си? А да ти е правило впечатление, че е напълно "затворен" в състояние за носене ?
                    Малко вражеска пропаганда- хората взимат и тестват а не разтягат локуми за щурма на Берлин:

                    А ето ти малко тестове на 416...

                    Да затворен е е от всякъде но друг е въпроса че е ненадежден ! Това ми го каза янки в Н село !
                    Глок му се виждат карантийте .... женската полова система и тя е отворена ... ХиК 416 прилича на м 16 само че не засича в тестовете ...... Аз не отричам че ХиК и Зиг са оръжията на новото време .... просто имам познати от легиона френски и са ми обяснявали разни неща Не съм Калашникофил ...... М 16 с Ак 74 са що годе на един кантар и Сащ и Русия си признават че им мина времето !

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
                      Някой хора не само, че не бързат да пенсионират патрона 7,62х39 , ами са канят и някой лев да изкарат от наличните запаси. Интересно, колко би струвал този SIG-553-R от статията сравнен с новия АК 12
                      http://m.24chasa.bg/Article.aspx?Id=1983841
                      За 7.62х39 много се изговори .... беше усмиван, калибъра на талибаните и на българската армия , други хубав мощен боеприпас , мощен но не точен ...... 5.45х 39 бил по добър , не 5.56х45 бил по добър ...... кое е вярното ?

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        Всичко е вярно. За едни е такъв, за други онакъв. Кой каквото си харесва, такова да ползва.
                        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          Да попитам по темата американците експериментират с нови калибри като 6,8 Grendel
                          и твърдят, че обединява предимствата на 5,56 и 7,62х39 като избягва голяма част от техните недостатъци има ли нещо общо с истината, а и руснаците какво правят.
                          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                          0878 79 20 61 Борис

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            Същото.

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              Винаги можеш да намериш предимства и недостатъци на определен калибър . В случая предимствата трябва да са толкова големи че да е икономически обосновано преминаването към този калибър . Поне за сега аз не виждам такъв калибър който да се откроява с много качества пред другите на въоръжение . В конструирането и проектирането на машини и механизми в един момент се достига тавана на сегашното технологично ниво от което по нагоре просто няма какво да се измисли . Долу горе това е положението с боеприпасите и оръжейните системи .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                                Същото.
                                За това ли говориш?
                                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                                0878 79 20 61 Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X