Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    Първоначално публикуван от Vimpel Преглед на мнение
    Аз не мисля, че разликата е огромна, особено пък на единична стрелба.
    Тази наклонена муфа върши някаква работа, но за мен е просто най-евтиният вариант, който са успели да измислят.

    Вече дулният спирач-компенсатор на АК74 е друго нещо - ефективността му там е сериозно осезаема и на единичен.
    Работата която върши муфата наистина си е много добра. Половин година бях с българския автомат, после една година с АКМС-а. Разликата наистина е голяма. Поне в моите ръце се получи коренна разлика в стрелбата.
    RAV 4
    F650GS

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
      С изключение на кадрите с накланянето на автомата ,позицията и предвижването им е точно такова каквото трябва да бъде. Шансовия инструмент за копане на окопи не си го носят и затова така правят
      Е какво му е на накланянето ? Доста съвременни школи учат точно това с цел показване на по малък силует.

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        Първоначално публикуван от Румен Милков - FREEFLYER Преглед на мнение
        Работата която върши муфата наистина си е много добра. Половин година бях с българския автомат, после една година с АКМС-а. Разликата наистина е голяма. Поне в моите ръце се получи коренна разлика в стрелбата.
        И всичките са заводски простреляни на 0 където се мериш там удря . С нашите е голямо бинго рядко някой е прострелян като хората .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          Като ни преместиха в Сливен, на първото упражнение по стрелба, всеки си простреля автомата за да види къде бие. Все пак тогава бяха 21 годишни. Моя даже си имаше язви от ръжда в цевта обаче си беше много добро оръжие. Правех много добра групираност на 100 метра в мишена №4. Беше и по-лек от българския, а това си беше бонус на караулите
          RAV 4
          F650GS

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            Да не забравяме и, че това е рекламен клип с акцент върху продукта - там е фокусът на камерата, останалото е фон.

            А за отката - стрелял съм доволно с 7.62 и не ме притеснява отката му
            Да си дойдем на думата. Според мен, това е истината.
            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Първоначално публикуван от glamav Преглед на мнение
              Е какво му е на накланянето ? Доста съвременни школи учат точно това с цел показване на по малък силует.
              Зависи от наклона и дистанцията...Иначе тез фокуси само Стивън Сигъл ги може най добре Всъщност това което казваш най-важи за калашника при стрелба от прикритие където пълнителя "задира" някъде....
              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                С тези мерни прибори и с АК накланянето не е най-ефективния метод. За по-малък силует е напълно достатъчно да отвориш ъгъла от малко по-далеч.
                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Първоначално публикуван от Румен Милков - FREEFLYER Преглед на мнение
                  Като ни преместиха в Сливен, на първото упражнение по стрелба, всеки си простреля автомата за да види къде бие. Все пак тогава бяха 21 годишни. Моя даже си имаше язви от ръжда в цевта обаче си беше много добро оръжие. Правех много добра групираност на 100 метра в мишена №4. Беше и по-лек от българския, а това си беше бонус на караулите
                  Повечето стреляха упражнение 12 патрона 4 на единична и 8 на автоматична . С толкова патрони прострелка трудно се прави . Малко бяхме тия които имахме късмета да стреляме дето се казва на корем и с всичко . Нашия набор уцели някакво обновяване на боеприпасите та и другите постреляха доста . Аз наряди нямам прекалено ценни бяхме в парка когато не пътувахме на някъде по занятия и командировки някой трябваше да поддържа техниката . Давах само дежурен влекач .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    Първоначално публикуван от sk67 Преглед на мнение
                    Този дулен спирач за АК много го хвалят.


                    [ATTACH=CONFIG]560240[/ATTACH]
                    Да щото го прави групичката спортни, пардон динамични стрелци и Ивко Бързилов се скъсва да го рекламира. За Роско съм съм съгласен че има опит, но... абе грозен ми е тоя спирач. Аз лично съм се ориентирал към това:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FSC47_L_2.jpg
Прегледи:1
Размер:42.6 КБ
ID:5464008
                    Някак предпочитам да разчитам на Праймъри уепън систем - въпрос на вкус един вид. А и се оказа че оригиналния на моята калашка - САР М9 Ф си работи доста прилично.
                    С изключение на кадрите с накланянето на автомата ,позицията и предвижването им е точно такова каквото трябва да бъде. Шансовия инструмент за копане на окопи не си го носят и затова така правят
                    Ъаааа.... заемането на прикритие зад кола по този начин - имам предвид дистанцията от колата и позицията е тактически грешно. Ако искаш дай кола аз ще взема FX и ще ги докажа защо. А и ходят прекалено приведени- искам да видя как ще го правят 3 часа. Отделно - израелската ми баба ми е казвала, че "наклоня на телото тлябва да идфа от кръста, а гърба да е праФ" .
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от Mad Dog; 21-03-13, 08:51.
                    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                    No man left's behind !!!!

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                      Да щото го прави групичката спортни, пардон динамични стрелци и Ивко Бързилов се скъсва да го рекламира. За Роско съм съм съгласен че има опит, но... абе грозен ми е тоя спирач. Аз лично съм се ориентирал към това:
                      [ATTACH=CONFIG]560337[/ATTACH]
                      Някак предпочитам да разчитам на Праймъри уепън систем - въпрос на вкус един вид. А и се оказа че оригиналния на моята калашка - САР М9 Ф си работи доста прилично.

                      Ъаааа.... заемането на прикритие зад кола по този начин - имам предвид дистанцията от колата и позицията е тактически грешно. Ако искаш дай кола аз ще взема FX и ще ги докажа защо. А и ходят прекалено приведени- искам да видя как ще го правят 3 часа. Отделно - израелската ми баба ми е казвала, че "наклоня на телото тлябва да идфа от кръста, а гърба да е праФ" .
                      По принцип си прав, но всеки си има своите особености /физически/ . Стойката независимо какъв вариант е се "нагажда" от изпълнителя. Добре е и главата да е колкото се може повече между ръцете ,но не винаги е удобно ,особено ако си с "броня"
                      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                        По принцип си прав, но всеки си има своите особености /физически/ . Стойката независимо какъв вариант е се "нагажда" от изпълнителя. Добре е и главата да е колкото се може повече между ръцете ,но не винаги е удобно ,особено ако си с "броня"
                        Именно с броня - с две плочи ESAPI размер L искам да си свиеш така рамената... и да видя колко ще издържиш. Всяка позиция на тялото трябва да е такава че да може да се заема "с броня" и "без броня"- "Тренировка допускаща условности изгражда навици работещи под условие". Те и лактите трябва да са прибрани , ама като си с бронетюфлека "ни стаа".....
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          Едни актуални "неща"М-110,Макмилън ТАК-50,Сейбър!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:images.jpg
Прегледи:1
Размер:5.3 КБ
ID:5464015Натиснете снимката за да я уголемите

Име:imagesCABIPT2X.jpg
Прегледи:1
Размер:4.7 КБ
ID:5464016Натиснете снимката за да я уголемите

Име:imagesCAIIR1O9.jpg
Прегледи:1
Размер:6.7 КБ
ID:5464017Натиснете снимката за да я уголемите

Име:imagesCAO0NQQN.jpg
Прегледи:1
Размер:7.0 КБ
ID:5464018Натиснете снимката за да я уголемите

Име:imagesCAQRKDDD.jpg
Прегледи:1
Размер:5.9 КБ
ID:5464019Натиснете снимката за да я уголемите

Име:imagesCAVZOZ16.jpg
Прегледи:1
Размер:5.2 КБ
ID:5464020Натиснете снимката за да я уголемите

Име:imagesCAWCA073.jpg
Прегледи:2
Размер:4.9 КБ
ID:5464021Натиснете снимката за да я уголемите

Име:imagesCAWQ4FBD.jpg
Прегледи:1
Размер:9.5 КБ
ID:5464022Натиснете снимката за да я уголемите

Име:imagesCAWXT4KH.jpg
Прегледи:1
Размер:11.4 КБ
ID:5464023Натиснете снимката за да я уголемите

Име:imagesCAZ1SGBE.jpg
Прегледи:1
Размер:8.9 КБ
ID:5464024Натиснете снимката за да я уголемите

Име:imagesCAZ63HE4.jpg
Прегледи:1
Размер:8.1 КБ
ID:5464025
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            Това на последната снимка да не е iPhone на пикатини релса?
                            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                              Да щото го прави групичката спортни, пардон динамични стрелци и Ивко Бързилов се скъсва да го рекламира. За Роско съм съм съгласен че има опит, но... абе грозен ми е тоя спирач. Аз лично съм се ориентирал към това:
                              [ATTACH=CONFIG]560337[/ATTACH]
                              Някак предпочитам да разчитам на Праймъри уепън систем - въпрос на вкус един вид. А и се оказа че оригиналния на моята калашка - САР М9 Ф си работи доста прилично.
                              ...
                              На PWS имам от втория тип спирачи - не усещам особено ефекта му.
                              В сравнение с ДСК за АК74, изработен за 7,62 разликата е огромна.
                              Въпреки, че тези са ги мислили за малкия калибър, и на 7,62 работят добре.

                              А САР-ите не идваха ли с огнеприкривател, а не спирач - дебелото прасе или клетка? То те са толкова тежки, че и само от теглото им ще има ефект...

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                Първоначално публикуван от Vimpel Преглед на мнение
                                На PWS имам от втория тип спирачи - не усещам особено ефекта му.
                                В сравнение с ДСК за АК74, изработен за 7,62 разликата е огромна.
                                Въпреки, че тези са ги мислили за малкия калибър, и на 7,62 работят добре.

                                А САР-ите не идваха ли с огнеприкривател, а не спирач - дебелото прасе или клетка? То те са толкова тежки, че и само от теглото им ще има ефект...
                                Идват с такова:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:d_1051.jpg
Прегледи:1
Размер:66.0 КБ
ID:5464028

                                Но не е чист огнеприкривател обаче - отворите са асиметрични и определено натиска надолу и в ляво. Нарочно го гледах- не е като на РПК то.
                                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                                No man left's behind !!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X