Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
    Уважаеми колеги, моля Ви да "успокоите топката" за да не се налага да се намесвам аз. Моята намеса, ако се стигне дотам ще е крайно неприятна и някой ще иде на "скамейката" за известно време... Надявам се съм достатъчно ясен! Освен това, е наложително, да намалите изказванията за превъоръжаване с гладкоцевно оръжие на специалните части, че ще вземе някой да го прочете без да е подготвен и да почине от смях... Темата си има заглавие, преди да пишете си го прочетете...!
    Ще си позволя да те поправя, правилното бе да се изкажеш в единствено число.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      Аз не съм конфликтна личност и не търся конфликт и винаги съм избягвал конфликтните личности !
      Просто изложих факти , а когато фактите са факти и боговете мълчат !
      Просто някой хора си мислят че гладкоцевното се използва единствено за лов но не е така !
      А гладкоцевното не е излишно в тази тема !

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        Първоначално публикуван от snap Преглед на мнение
        Аз не съм конфликтна личност и не търся конфликт и винаги съм избягвал конфликтните личности !
        Просто изложих факти , а когато фактите са факти и боговете мълчат !
        Просто някой хора си мислят че гладкоцевното се използва единствено за лов но не е така !
        А гладкоцевното не е излишно в тази тема !
        Някои хора може и да си мислят, че се използва само за лов, но те/въпросните хора/ не са в тази тема!От думите ти се разбра, че ти имаш информация, че /както е казал Венци/ специалните части се превъоръжават с гладкоцевно, заради това по-нагоре си позволих да те посъветвам, ако искаш да ни кажеш нещо, което да разберем, да ни го представиш на разбираем език.След толкова приказки/извън темата/ вече няма нищо неясно, предполагам.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          Ами да гладкоцевното не се използва само за лов.... Именно за това съм си закупил за лов на пилци, на едър дивеч с куршум и за състезания от типа "три гън" номер 2 в повечето класации на такива пушки (за Бенели М 4 не стигнаха парите) - Фабарм Сат 8:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sat8-pro-telescopic3.jpg
Прегледи:1
Размер:24.3 КБ
ID:5465081

          Гледах и Сайгата... Ще цитирам един колега от друг форум - щото сме на един акъл по темата:
          Започвам с това, че Сайга няма да си купя. Оглеждал съм няколко в магазина на гладстон. Ами недоклатена история. Правено с теслата, покритие под всякаква критика, даже фрапиращи неща , като криво поставено основание на мушката...Имат паспорти с прострелки по 11-15см на 100м (при положение, че всеки СЛР прави поне на половината на това...).
          Та ако ще нам ски ква автоматика да и сложат, руска Сайга няма да си купя. (пък и при положение, че вече имам и чисто нов АКМ от 1975г (DA SASR).
          Руснаците не са в състояние да докарат свястно серийно производство, на каквото и да е ако не им стои на главата некой партиен секретар с насочен наган...
          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
          No man left's behind !!!!

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            Просто изложих факти , а когато фактите са факти и боговете мълчат !
            Просто някой хора си мислят че гладкоцевното се използва единствено за лов но не е така !
            А гладкоцевното не е излишно в тази тема !

            Дай факти. При теб те липсват. Кажи, че си изстрелял 1еди колко си патрона с това и онова и направи сравнение. Никой не отрича гладкоцевното оръжие, но ти не четеш постовете и не вникваш в тях. Що не споделиш твоя личен опит с каквото и да е било оръжие. Аз съм стрелял с Мосберг 590 А1 9 зарядна с 20 инча цев, с 500 круизър 6 зарядна и естествено със върха на сладоледа 530 СПХ 8 зарядна. Всичките са на въоръжение в Американската армия и полиция, основно се използват от кучкари.
            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
              Ами да гладкоцевното не се използва само за лов.... Именно за това съм си закупил за лов на пилци, на едър дивеч с куршум и за състезания от типа "три гън" номер 2 в повечето класации на такива пушки (за Бенели М 4 не стигнаха парите) - Фабарм Сат 8:
              [ATTACH=CONFIG]562056[/ATTACH]

              Гледах и Сайгата... Ще цитирам един колега от друг форум - щото сме на един акъл по темата:
              Как бе, разбиват врати и стрелят с гумени топчета с гладкоцевно.А цитата, който си приложил, ако не греша, не се отнася за гладкоцевна сайга.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                СЛР е ловна самозарядна карабина, на базата на АК, произвеждана от Арсенал. Много ниско качество на изработка. Предлага се в 3 калибъра с 2 дължини на цевите и 2-3 варианта като луксозност ( дървен приклад, полимерен приклад). Струва нова около 500-600 лева.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SLR95.JPG
Прегледи:1
Размер:124.0 КБ
ID:5465082
                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Първоначално публикуван от ПрофесионалистА Преглед на мнение
                  Някои хора може и да си мислят, че се използва само за лов, но те/въпросните хора/ не са в тази тема!От думите ти се разбра, че ти имаш информация, че /както е казал Венци/ специалните части се превъоръжават с гладкоцевно, заради това по-нагоре си позволих да те посъветвам, ако искаш да ни кажеш нещо, което да разберем, да ни го представиш на разбираем език.След толкова приказки/извън темата/ вече няма нищо неясно, предполагам.
                  Кога съм казал че всички хвърлят автоматите и взимат гладкоцевно..... Просто глакоцевното го имат един вид помощно оръжие ... от 1999 година до сега в морската пехота на САЩ има около 20000 Бенели М4 , полицията на САЩ закупи първите 1000 Сайга 12 !

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    Първоначално публикуван от Насов
                    Аз мога ли да попитам, какво е СЛР, щото аз само за фотоапарат знам, какво значи и от много време се чудя. Нищо смислено не намирам в нета по темата с оръжията. Благодаря и за разяснението относно компенсаторите!
                    Нищо повече от ловния вариант на АК-47 само на единична стрелба и съмнително качество спрямо оригинала. Поне може човек с него да си прави разни експерименти и е възможно най-евтиния вариант за ловна карабина.
                    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Ха, изненада. Щото в щатите съм чувал да говорят за СЛР и не знам що си мисля, че става дума за друго. Нещо като клас оръжие мислих, че е...
                      Последно редактирано от derhunter; 25-03-13, 17:02.

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        Първоначално публикуван от ПрофесионалистА Преглед на мнение
                        Как бе, разбиват врати и стрелят с гумени топчета с гладкоцевно.А цитата, който си приложил, ако не греша, не се отнася за гладкоцевна сайга.
                        От гладкоцевните ми харесваха само първите- в кал. 410 - бяха доста добре изработени. Преди няколко месеца се борих с Сайга 12 на един приятел докато почна да си приема фабричните пълнители без "Мама..." Иначе Молот е много читав , ама на тия пари ще си взема М 4 с все шукарии. Ако си навит ще ти дам да пробваш как работи Фабарма с патрони 36 грама - отката е съизмерим с този на 223 Ремингтон. Прасето отпред си върши работата
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                          Ами да гладкоцевното не се използва само за лов.... Именно за това съм си закупил за лов на пилци, на едър дивеч с куршум и за състезания от типа "три гън" номер 2 в повечето класации на такива пушки (за Бенели М 4 не стигнаха парите) - Фабарм Сат 8:
                          [ATTACH=CONFIG]562056[/ATTACH]

                          Гледах и Сайгата... Ще цитирам един колега от друг форум - щото сме на един акъл по темата:
                          За покритието може би си прав , но се оправя .... колега с сайга 7.62 се представи по добре от слр 7.62 в мишена тип човешка фигура от 150 м с оптика , в ловния форум един колега се оплака че цевта на Бенелито е почнала да корозира , ся забравих модела . Не харесвам оръжия с инерционно зареждане !

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                            От гладкоцевните ми харесваха само първите- в кал. 410 - бяха доста добре изработени. Преди няколко месеца се борих с Сайга 12 на един приятел докато почна да си приема фабричните пълнители без "Мама..." Иначе Молот е много читав , ама на тия пари ще си взема М 4 с все шукарии. Ако си навит ще ти дам да пробваш как работи Фабарма с патрони 36 грама - отката е съизмерим с този на 223 Ремингтон. Прасето отпред си върши работата
                            За вепр молот (бил на базата на рпк и тежи 4,5кг) съм чел по американски сайтове, че бил по качествен, но не съм запознат с цената му, а м4-та(гола) е горе-долу четири пъти цената на сайгата, към 4хил.лв.Фабарма сигурно е добър и той.Лично мен отката и теглото(разбира се в някакви граници, индивидуални за мен) не ми пречат особено.
                            Последно редактирано от Самодържец; 25-03-13, 15:14.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                              Дай факти. При теб те липсват. Кажи, че си изстрелял 1еди колко си патрона с това и онова и направи сравнение. Никой не отрича гладкоцевното оръжие, но ти не четеш постовете и не вникваш в тях. Що не споделиш твоя личен опит с каквото и да е било оръжие. Аз съм стрелял с Мосберг 590 А1 9 зарядна с 20 инча цев, с 500 круизър 6 зарядна и естествено със върха на сладоледа 530 СПХ 8 зарядна. Всичките са на въоръжение в Американската армия и полиция, основно се използват от кучкари.
                              Факти ти дадох ама по горе ти направи неуместно сравнение като каза че една помпа мосберг е по добра от вепр..... помпа с полуавтомат ... няма база за сравнение

                              Ами моя опит с гладкоцевно е скромен много Иж 27 , 12, Тоз , Мосберг и Маверик , МЦ 21 12, помпа Хатсан отврат, Сайга 12 , 20

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                помпа мосберг е по добра от вепр
                                Да съм споменал само "помпи"? Пак не четеш. Мосберг имат и самозарядни. А сега направи сравнение.
                                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X