Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    [QUOTE=Насов;2141199]
    Повечето от СЛР-ите се продават в САЩ. Даже мисля, че бяха организирали там производство.
    Последно редактирано от derhunter; 25-03-13, 17:01.
    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      http://www.arsenalinc.com/usa/SLR-10...-rifle-SERIES/

      БГ са си.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
        Да съм споменал само "помпи"? Пак не четеш. Мосберг имат и самозарядни. А сега направи сравнение.

        Ти каза помпа мозберг .... и самозарядни има ... ами в сравнение с Сайга не ми харесва ... мосберг и маверик ми предлагаха за 150 лв ... скучна пушка както повечето помпи ! Цялата тема съм я изчел , това е дъвкано и дъвкано за и против малкия калибър срещу 7.62 х 39 и 51 и всякви там типове оръжие

        Сайгата ми е фаворит ! И като цена и качество

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          Първоначално публикуван от snap Преглед на мнение
          За покритието може би си прав , но се оправя .... колега с сайга 7.62 се представи по добре от слр 7.62 в мишена тип човешка фигура от 150 м с оптика , в ловния форум един колега се оплака че цевта на Бенелито е почнала да корозира , ся забравих модела . Не харесвам оръжия с инерционно зареждане !
          М4 не е с инерционно зареждане.

          Но ти явно не си излязъл от пубертета още и е безсмислено да ти се обяснява.
          Предлагам да успокоиш тона, че в тази тема няма кой да впечатлиш.

          Това го казвам добронамерено, да не се излагаш повече.

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            Първоначално публикуван от Vimpel Преглед на мнение
            М4 не е с инерционно зареждане.

            Но ти явно не си излязъл от пубертета още и е безсмислено да ти се обяснява.
            Предлагам да успокоиш тона, че в тази тема няма кой да впечатлиш.

            Това го казвам добронамерено, да не се излагаш повече.
            В момента ти се излагаш ! Бенели М4 е единствения с газово презареждане ! Останалите бенелита са с инерционно !

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Beneli M4 е с две бутала между цевта и пълнителя.
              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                Колега, басните за калашките по 100 долара ви предлагам да ги оставите за раздел "Хумор сатира и забава". От както имам цени от Арсенал (1998 година) никога ново произведен автомат ала АК 47 не е бил под 270 долара. За автоматите "1 ва категория складова наличност на БА" не говорим. Също така AUG не струва 4000 долара- поне не и в количества като за малка армия. А на каква цена братския американски народ ще ни напълни с М4 ки (по вероятно е да ни дадат М16 А5) просто не искам да коментирам щото и на халюмин струват повече. Така че проблема не е как да се спестят едни 2000 лв. , а за какво е практично и редно да се похарчат. То че АК -47 в армията има достатъчно - има а ма и те душа носят, и те отиват на бракуване.
                Не знам нови ли бяха стари ли бяха но в ценорасписа за външни контрагенти АК 47 с дървен приклад се водеше на 110 $ . Да падне колко да падне цената на АУГ едва ли ще е с повече от 30% дори и при много едрова сделка това пак са 3 000 $ което е 10 пъти дори и сегашната заводска цена на АК . Предполагам че БА има на склад калашници и макаровци за следващите поне 300 години . Все пак армията ни беше почти 200 000 до 1990 година с мобилизационни възможности за над милион и всичко това беше осигурено с оръжие . Колкото и да са продали "на далавера" пак за няма и 35 000 човека от които поне 15 000 са щабни и министерски плъхове за всеки войник има на склад поне по 10 калаша . Моето скромно мнение е че ако от БА през годините не се крадеше така безогледно сега тия 35 000 човека можеше да са въоръжени с най доброто .
                Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                СЛР е ловна самозарядна карабина, на базата на АК, произвеждана от Арсенал. Много ниско качество на изработка. Предлага се в 3 калибъра с 2 дължини на цевите и 2-3 варианта като луксозност ( дървен приклад, полимерен приклад). Струва нова около 500-600 лева.
                В по голямата си част ловците в България са обикновени хора и реално по възможностите им са само руските гладкоцевни пушки и българските нарезни карабини Мазалат и SLR . Не са много хората които могат да извадят 4 - 5 000 евра за среден клас маркова карабина . На запад е друга бира там това е спорт и хоби за богатите . Mad Dog е търговец в един от най лъскавите оръжейни магазини в тая държава и там хора с ниски и средни финансови възможности рядко влизат .
                Последно редактирано от sek.1; 26-03-13, 05:09.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Колеги,не разваляйте хубавата тема.Пишеха се неща от хора с опит и имаше ценна информация от първо лице.Не е порок че част от участниците са млади дори Бясното куче през 1989г е бил на около 15-16г откъде да знае колко е струвал Калашника тогава(за колегата Ненчев да не говоря)но пък те имат опит който ние по-старите нямаме.Отсейте си важните за вас неща и не издребнявайте.Присъщо е на хората да мислят че от тяхната камбанария се вижда най-високо,помня как младите офицери завършили в Москва,мислеха че армията започва от тях, но нищо, такъв е живота .Дядо ми беше завършил в Берлин,през 1942-1943г първата танкова школа и до смъртта си мислеше че немския войник е номер едно нищо че загубиха войната.
                  Последно редактирано от derhunter; 26-03-13, 10:05.

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    Ами едни други дядовци завършили в Брауншвайг 1944 та и те така разправяха.....
                    Колега, за АК тата имам оферта от Арсенал с давност три месеца.... И не са 100 долара. И знам цената на АУГ на едро- и не е 4000 долара. Всичко е въпрос на мениджмънт. Дори при настоящите миризливи бюджети , ако се приоритизират правилно нещата може да имаме добре обучена и оборудвана армия.
                    За мен лично е крайно нелепо твърдението, че понеже имаме много АК та на склад да си стоим на тях.... Те албанците и черногорците се превъоръжиха със съвременни образци само ние дремем някъде в средата на 80 те. За съвременните конфликти с ниска интензивност и асиметрични бойни действия стрелковото и лекото артилерийско въоръжение са много по- критични от многоцелевите хвърчиплани и гаубичните батареи. Една малка мобилна армия окомплектована с 60 и 120 мм Мх та, със високо насищане с автоматични гранатомети, с достатъчно високо точни системи е напълно адекватна на съвременните реалности и не само- дори и с оглед на защита на територията може да затрудни един нашественик много повече от 120 остарели танка и 15 Миг 29 ки.
                    Последно редактирано от Mad Dog; 26-03-13, 08:55.
                    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                    No man left's behind !!!!

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Бясно куче тук говорим за оръжия нали ? Миг 29 е боен самолет ..... за армия като наща е идеален с модернизация разбира се
                      ф 22 самите американци не искат да летят на него щото ги е страх , и ф 15 им върши същата работа хвърлиха 60 млрд и съжаляват ! Превъоръжаване с леко стрелково оръжие много добре ... да накупят ХиК Г 36 обаче отде да изкарат толкова пари... А пък да се въоръжаваме с М16 е още по трагично ....

                      Чудя се къв АК да си взема .... спрял съм се на 223р ... 7.62 нещо не ми харесва я си кажи мнението ?

                      На СЛР а покритието е лак фосфат някакъв .... армейския калашник оксидацията му не ми харесва появява се ръжив слой и оксидацията му стои кафява..... мойта сайга я взех за 600 кинта, втора ръка, 1200 е нова капака и беше издран човека от който я взех беш гонач.... пръснах го с автоемайл лак стана супер ! И на някой италиански автомати покритието също е няква боя
                      Колеги в ловния форум продаваха Ауг на цена 3000лв втора ръка . Стрелял съм с Валтер Г 22 готин ама много думка до ухото .

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        Като искаш нарезно за лов що не си вземмеш един Ремингтон 700, доста евтин вариант е.
                        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          Ремингтон са хубави пушкала .... но АК/СЛР ми е достатъчен ..... като за първо нарезно евтин боеприпас думкам си на воля! Имам колеги дето накупиха скъпарски Бенелита и Браунинги и не смеят да гръмнат един патрон само ги гледат.

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            .223 на СЛР/АК предполагам знаеш, че не работи добре с патрони с мек връх. Групата отива на майната си от девормацията на куршума.
                            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              Първоначално публикуван от Насов
                              Има си доволно голяма и подробна тема за нарезно и лов. Тази уж беше за друго. Аз лично съм много доволен от тази, научих много неща и все полезни. Не всеки има възможност да притежава пушкало, не всеки е ходил на мисии или в казарма, но това не променя нещата. И ние сме хора, искаме поне малко да знаем за оръжията...
                              .... СЛР Е спортна не е ловна карабина ако требва да сме точни ... ловните оръжия имат друг вид. Така че цивилните варианти на автоматите са си и за тая тема.
                              Последно редактирано от derhunter; 26-03-13, 11:07.

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                СЛР-а за да го докараш до спортна карабина за влезеш в някоя дивиизиия на ИПСЦ ще хвърлиш бая пара, в пъти повече от цената на пушката. И после като дойде някой със Сиг или Хеклер и смисъла от участие с СЛР се губи...
                                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X