Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въоръжение на българската армия

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въоръжение на българската армия

    Е то и аз се позовавам на същия автор, книгата ми е в ръцете. Ето това има на страница 435.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:udxknus4.jpg
Прегледи:1
Размер:63.7 КБ
ID:5811171
    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

    Коментар


    • От: Въоръжение на българската армия

      Ехеее, и танк сме щели да правим. Защо ни е трябвало точно плаващ такъв е загадка...

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:myrhi3ky.jpg
Прегледи:1
Размер:26.9 КБ
ID:5812140
      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

      Коментар


      • От: Въоръжение на българската армия

        Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
        Ехеее, и танк сме щели да правим. Защо ни е трябвало точно плаващ такъв е загадка...

        [ATTACH=CONFIG]985204[/ATTACH]
        Интересна ми е схемата с двете ролки на горната страна на веригата.



        За подобни неща е дискутирано и тук в някои теми:

        By the mid-1980s by the bulgarian military strategic analysis came to the conclusion that due to the predominant mountain relief in the balkan theater need a lightweight "Mountain" tank with great firepower, mobility, and reduced radar signature.

        ...

        Bulgarian light tank should have a weapon capable of hitting t-84 on the middle distance, which is typical for mountainous terrain. While the bulgarian tank must have greater mobility and less visible.

        ...

        На мен ми се струват доста адекватни подобни изисквания към танка по онова време.
        Последно редактирано от Самодържец; 05-04-19, 11:35.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Въоръжение на българската армия

          Защо ни е бил нужен "плаващ" танк?

          Т-72 спокойно си минава Марица и Тунджа даже при пълноводие... по дъното де.

          Коментар


          • От: Въоръжение на българската армия

            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
            Интересна ми е схемата с двете ролки на горната страна на веригата.



            За подобни неща е дискутирано и тук в някои теми:

            By the mid-1980s by the bulgarian military strategic analysis came to the conclusion that due to the predominant mountain relief in the balkan theater need a lightweight "Mountain" tank with great firepower, mobility, and reduced radar signature.

            ...

            Bulgarian light tank should have a weapon capable of hitting t-84 on the middle distance, which is typical for mountainous terrain. While the bulgarian tank must have greater mobility and less visible.

            ...

            На мен ми се струват доста адекватни подобни изисквания към танка по онова време.
            Знам ли, изглежда наистина да е адекватно, но ми е чудно правенето на танк по критерии "пригодност за планински условия". А и малко ми се чини наивно решението на нашите да си въобразят, че ще ни допуснат да правим танк прескачайки руските танкове. Макарче направата на БМП-23/30 донякъде опровергава това. Донякъде, защото все пак са допуснати в рамките на съществуващото МТЛБ.
            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

            Коментар


            • От: Въоръжение на българската армия

              Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
              но ми е чудно правенето на танк по критерии "пригодност за планински условия".
              Ключови характеристики са лек, маневрен. Без това подобна концепция веднага ще бъде лишена от смисъл. Иначе, не е била чак пък толкова екзотична стратегията за опит да се пренесат бойни действия с тежко бронирана техника в една част на балкана, в гористи местности.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Въоръжение на българската армия

                А защо да е лек? Един мощен двигате компенсира масата и увеличава маневреноста. Щото за мен лек винаги е свързано със слабозащитен. Дори съвременните пасивни и активни системи за защита си имат своята маса и си искат своето. Това при условие, че се остане в рамките на приемливите размери.
                Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                Коментар


                • От: Въоръжение на българската армия

                  Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                  А защо да е лек? Един мощен двигате компенсира масата и увеличава маневреноста. Щото за мен лек винаги е свързано със слабозащитен. Дори съвременните пасивни и активни системи за защита си имат своята маса и си искат своето. Това при условие, че се остане в рамките на приемливите размери.
                  Лек, защото 60 тона не са като 35 тона (това ей така на ангро), и лек защото нали идеята е била да е ниско забележим. Тоест мислени са други предимства да се изведат напред, та примерно да се избегне свръх тежката броня. Нещо такова предполагам.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Въоръжение на българската армия

                    Колко плаващ може да бъде, дали ще мине Дунава? Маскирано на рибарска лодка, а се появява танк .
                    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                    Коментар


                    • От: Въоръжение на българската армия

                      Гледайки аватара ти, предполагам, че си джипар оффроудър.
                      Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                      А защо да е лек?
                      Наистина ли не можеш да си отговориш(или се бъзикаш)?
                      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                      Джон Кенеди

                      Коментар


                      • От: Въоръжение на българската армия

                        Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                        Гледайки аватара ти, предполагам, че си джипар оффроудър.

                        Наистина ли не можеш да си отговориш(или се бъзикаш)?
                        Ми като гледам съвременните танкове са над 50 тона, вече и БТР гонят над 20-25 тона. Та хич не се бъзикам. На Браткси Могили на Пехотата / БМП с броня като вестник съм се нагледал как се топят и текат от взривове, ако да са леки. Та аз идеята я разбирам, ама практиката и действителноста нещо не са съгласни.
                        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                        Коментар


                        • От: Въоръжение на българската армия

                          Може ли да не съм съгласен с теб, руснаци, китайци, шведи, турци разработват такава техника, а сигурно има и други. Щом се разработва вероятно хората са си направили сметката и имат нужда от такава машина.

                          CV90120-T



                          Type-15



                          Sprut SD



                          Tulpar

                          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                          0878 79 20 61 Борис

                          Коментар


                          • От: Въоръжение на българската армия

                            Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                            А и малко ми се чини наивно решението на нашите да си въобразят, че ще ни допуснат да правим танк прескачайки руските танкове.
                            Комплексът Дебелт, Втора атомна, ЗТМ Радомир беше предназначен точно за това. Сега, дали лицензни Т-72, дали нещо наша разработка - така и не видяхме.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Въоръжение на българската армия

                              Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                              Ми като гледам съвременните танкове са над 50 тона, вече и БТР гонят над 20-25 тона. Та хич не се бъзикам. На Браткси Могили на Пехотата / БМП с броня като вестник съм се нагледал как се топят и текат от взривове, ако да са леки. Та аз идеята я разбирам, ама практиката и действителноста нещо не са съгласни.
                              Практиката показва, че и съвременните основни бойни танкове с по над 50 т. горят точно толкова хубаво. С много малки изключения на много, много скъпи и много тежки машини, притежание само на 1-2 страни, и то може би защото въпросните още не са се срещали с по-съвременни ПТУР. Иначе, както се установи в действителността, и "Меркава", и прехваления Лео 2 А4 могат да бъдат издънени от ПТ средства от края на миналия век.

                              Което е и вероятната причина за машините от горните снимки - търсене на алтернатива на ОБТ, която да разполага с почти идентични възможности по отношение на въоръжението, макар и с по-слаба броня. За сметка на това - с по-ниско тегло и най-вече - по-евтини, така че производството им да е по-силите и на държави извън тесния кръг на суперсилите.
                              Последно редактирано от Чавдар (V93); 06-04-19, 20:19.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Въоръжение на българската армия

                                Схема на бронирането на Лео 2 А4



                                http://btvt.narod.ru/raznoe/leopard2/Leo2a4.htm
                                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                                0878 79 20 61 Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X