Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за мотоциклети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Гуми за мотоциклети

    Вижте товаhttp://www.youtube.com/watch?v=ftn9WZk546w
    Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
    0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

    Коментар


    • #92
      До: Гуми за мотоциклети

      Първоначално публикуван от Калин Кулев Преглед на мнение
      Да е трудно, да е трудноо... колко да е трудно...
      Освен ако не знаеш за GoldenTyre
      Явно незнам, след като питам. За първи път ще взимам и затова незнам хубава марка и магазин от където да я купя.. helpp
      OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

      Коментар


      • #93
        До: Гуми за мотоциклети

        Ние днес пък в Севлиево на пистата тесвахме Мишелин МН3 или по точно дядо и Гумата беше с ДОТ02 тоест произведена през 2002 година, чисто нова разбира се подарък ни от един Сузукаджия. Гумата беше Софт, докато трасете беше повече медиум-хард. Първите впечатления след мърсна ръчка 1:30 мин. от баш майстора Петър Петров (мотоциклет YZ250F 09 Rinaldi Kit) са страхотни. Гумата се държи уникално независимо, че е на 7 години и не се кърти, както си мислехме. Отзад сложихме вчера (тоест втора тренировка МХ51) да я тестваме. Засега също е в нормално състояние. Утре ще мина с фотото да ги снимам. Само да кажа, че до сега Петър е карал 95% от сезона Пирели, които са също страхони гуми, но наблюденията ни са че се къртят малко бързо, за сметка на това държат уникално на всички терени. Та.... другата седмица ще продължим да тестваме и Дунлоп и Бриджистон М404 и Мишелин МН3. Ако остане време преди състезанието в Севлиево мисля да пробваме и една Виетнамка да видим. Надявам се да стане добър бърз тест

        Коментар


        • #94
          До: Гуми за мотоциклети

          Първоначално публикуван от bobimx Преглед на мнение
          ...Ако остане време преди състезанието в Севлиево мисля да пробваме и една Виетнамка да видим. Надявам се да стане добър бърз тест
          С нетърпение очаквам мнението на експерт по въпроса.

          В момента отзад съм с една мишелинка Cross Competition M12 която на сухо се представя срахотно. Изненадващото е, че й дават за камъни и твърдо 3 по петобалната, а аз бих й дал поне 4.
          2010 CRF 250 R

          Коментар


          • #95
            До: Гуми за мотоциклети

            Здравейте,

            минах да снимам днес гумите.
            Първите две снимки са на Дунлоп МХ51. Гумата е карана както казах на пистата в Севлиево на 3 тренировки. Главно твърдо и меко. Според Петър гумата се държи доста добре, като единственият "проблем" е че е започнала да се кърти на 2-3 места. Но според мен е нормално, като се има на предвид, че е напревена за медиум.





            Това е предната гума Мишелин за меко S12, 49/02 е Дота. Петър отново каза, че гумата държи стахотно, както на твърдо така и на кал. Просто страхотно сцепление. За най-голямо учудване никъде не се кърти и има доста живот за каране. Тази е на 3 тренировки главно твърдо и кал.






            Последното, което качвам е новият модел на Мишелин M12XC, който е съвсем нова шарка и е направен за твърдо, камъни и меко. Гумата я сложихме на един авер от Севлиево. На снимката е на 550 км грубо. Като е карано по нашият балкан Септември и асфалт. На този етап мисля, че се държи стархотно, като колегата каза, че дори я е вкарвал в кал и се е справяла отлично.





            Прикачени файлове

            Коментар


            • #96
              До: Гуми за мотоциклети

              За предния мишелин мога да потвърдя. На пръв поглед вземаш си гума изглеждаща малко невзрачно и се питаш не се ли прецаках. Слагаш я и оставяш изумен как предницата ти е като закована. На всичко отгоре съм я карал и по твърдо и нито се кърти нито се износва, а е за меко.
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • #97
                До: Гуми за мотоциклети

                аз съм ползвал мишелин ендуро компетишан фим предни гуми вече няколко..с две изкарвам целият сезон
                и то като ги свалям всъщтност са само с леко заоблени ръбове-не скъсани -не износени /за същото време на пирели например или метцелер фим модела се накъсват страничните грайфери и се поизносва видимо доста повече/
                като ги сваля тези мишелинки ги продавам 2 ра употреба и с тях карат по още толкова и отгоре
                при това много добре държат на всякакъв терен от асвалт до мотокрос и не се износват дори и при често каране асвалт ..в списание -дирт райдър за тях бях чел споменаваха че се -износвали като да са от желязо /

                за сравнение метцелера и пирелито фим гумите държат подобно но само докато са нови /поизтрил съм вече доста броя и от тях за последните няколко години/ малко след това спада сцеплението и по нататък се задържа на едно определено ниво доста време след което вече започват да се късат страничните грайфери/ което при мишелина ..или изобщо не се случва или след осезаемо много повече време

                ..задните такива също са много добри но все пак се износват по бързо

                а тази м12 преди време я имаше и я слагаха серийно на ктм и те от завода ..много издръжлива гума наистина сега са и подобрили смесите и я пускат отново като нов модел
                катката си бе купил на времето /преди над 10 години/ една такава от пазара - втора ръка/тогава нови нямаше/ и кара с нея ама мноого мнооого време мотокрос и веднъж ни вика..е гати гумата -няма изтриване
                сега един приятел има такава кара я лятото тука на твърдото ..по асвалта обича да ръчка също и на нашето трасе..което е много твърдо и с камъни и яде гумите като вафли..той също вече много време я кара и е доволен ...наистина много читави гуми !
                Последно редактирано от mitkov; 16-10-09, 23:52.

                Коментар


                • #98
                  До: Гуми за мотоциклети

                  Първоначално публикуван от bobimx Преглед на мнение
                  Та.... другата седмица ще продължим да тестваме и Дунлоп и Бриджистон М404 и Мишелин МН3. Ако остане време преди състезанието в Севлиево мисля да пробваме и една Виетнамка да видим. Надявам се да стане добър бърз тест
                  Ами обадете се, да ви пратя и едни GoldenTyre да е пълен теста Иискаме да чуем отзивите на на "баш майстора Петър Петров".
                  Габровци да пратят един комплект Виетнамци, ама дали ще се навие Печето
                  К. Кулев

                  Коментар


                  • #99
                    До: Гуми за мотоциклети

                    Вчера след мотокроса погледнах гумата на Печето с която кара и 2-та манша, МХ51 на Дънлоп. Трасето беше на места рохкаво и меко по завойте, до доста твърдо по правите, изкачванията и спусканията.
                    Гумата почти нямаше износване, много малко я делеше видимо от нова, нямаше нито скъсано нито сцепено.
                    На пипане гумата е еластична, не е твърда нито е мека.
                    Според Печето мотора се държи много стабилно с нея и има страхотно сцепление с терена. По щатски сайтове също казват че е добра гума.
                    Може би тук в БГ хората които имат негативно мнение за нея са я карали по много твърди и каменисти терени и затова не са доволни.
                    Но не забравяйте че на мотокрос първото което се търси е стабилност и добро поведение на мотора.
                    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                    Коментар


                    • До: Гуми за мотоциклети

                      Аз си купих преди 2 месеца от bobimx dunlop mx51 и мислех да я слагам тази седмица, ама ми се стори че нее много за мек терен и се отказах ама май сбърках...
                      Бъди инат...умирай само в краен случай!

                      Коментар


                      • До: Гуми за мотоциклети

                        М51 не е за най-меко трасе както МХ31, но не е и за твърдо и камънаци. Сега е идеална за такива като нас които са в предбалкана на северна България
                        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                        Коментар


                        • До: Гуми за мотоциклети

                          Здравейте,

                          обещах, да пуснем още тестове на гуми, които Петър Петров щеше да направи, но поради ангажименти извън България, се отлагат с неопределено време. Надявам се в края на Ноември да си дойде за 1-2 седмици и тогава набързо ще направим теста.

                          Поздрави,

                          Стефан

                          Коментар


                          • До: Гуми за мотоциклети

                            А kakво при сравнение м/у мх51 и S12 на мишелин за твърдо и средно коя е по-добра ?
                            Последно редактирано от viki terzieva; 10-03-10, 11:56. Причина: Неизползване на главни букви
                            Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

                            Коментар


                            • До: Гуми за мотоциклети

                              Само по снимки си личи колко по-рядък е грайвера на S12 отколкото на MX51, така че извода е ясен, мишелина ще е по-добре за калта и мекия терен.
                              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                              Коментар


                              • До: Гуми за мотоциклети

                                По принцип не трябва да има база сравнение, защото S12XC е гума за ендуро докато МХ51 е за мотокрос. Но както Краси каза S12XC е по-добра за кал и меко, докато МХ51 ще е по-добра за твърдо. Освен това Мишелина ще е доста по издръжлив. Освен това Мишелин има и модел M12XC, който е от твърдо към меко и на твърдото ще е доста добър. Горе може да го видиш на снимките съм го качил. Миналата седмица имах Bridgestone M404 на много добра цена 8 гуми ама ги продадох за нула бройка. Това е другият вариант гума, който е страхотен и за ендуро и за мотокрос, но е много скъп. Защото е made in Japan

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X