Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво си е скалъпил сам ???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Кой какво си е скалъпил сам ???

    Първоначално публикуван от racer92 Преглед на мнение
    Ето какво сглобих аз:
    двигател от МЗ трофи 175+рама от Коверовец+електронно от Карпати+резервоар от ЧЗ(не знам от какъв модел, но е с две кранчета) + кърборатур от МЗ 151 + предница от балканче+1 заден аморисьор е от МЗ ЕТЗ ,а другият е от балканче (мисля) = честно казано съм изненеадан от резултата: пали от място (няма даже лула на свещта ). Странно защо на но на пръва не може да се изправи ,а когато включа на втора и подам по рязко газ си вдига предницата на около 40 см.?! Получи се доста лек мотор в сравнение с оригиналният МЗ трофи.
    Хе хее... те това е сглобка, щом и върви е екстра

    Резервоарът е от ЧЗ 350, но 6 волтовото.
    И 175 има с такъв, но незнам дали е с две или с едно кранче.
    Последно редактирано от Жоро Донечки; 06-01-09, 13:34.

    Коментар


    • #62
      До: Кой какво си е скалъпил сам ???

      Сега една гатанка от мен. Да видим на какво ви "мяза".
      Не е мотор, ама може да се причисли към тях
      С тази машина имаме десетки часове прекарани в гората и то на разстояния, не по-малки от тези които минаваме сега с моторите. Беше през далееечната 2003г.
      П.С. изделието не е правено от мен, на един приятел е
      Прикачени файлове
      "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
      А+
      LZ1DRZ

      Коментар


      • #63
        До: Кой какво си е скалъпил сам ???

        Това ми прилича на бъги с двигател от Трабант и два предни моста от него, за да може да сложи двигателя отзад.
        LZ1NBN

        Коментар


        • #64
          До: Кой какво си е скалъпил сам ???

          Първоначално публикуван от Нейчо Наков Преглед на мнение
          Това ми прилича на бъги с двигател от Трабант и два предни моста от него, за да може да сложи двигателя отзад.
          Отличен 6
          Точно попадение
          "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
          А+
          LZ1DRZ

          Коментар


          • #65
            До: Кой какво си е скалъпил сам ???

            Първоначално публикуван от Evgeni Enduro Преглед на мнение
            Сега една гатанка от мен. Да видим на какво ви "мяза".
            Не е мотор, ама може да се причисли към тях
            С тази машина имаме десетки часове прекарани в гората и то на разстояния, не по-малки от тези които минаваме сега с моторите. Беше през далееечната 2003г.
            П.С. изделието не е правено от мен, на един приятел е
            Evgeni,а скоротната кутия да знаеш каква е ?

            Коментар


            • #66
              До: Кой какво си е скалъпил сам ???

              Първоначално публикуван от Rijkoo Преглед на мнение
              Evgeni,а скоротната кутия да знаеш каква е ?
              Да- трабантова
              "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
              А+
              LZ1DRZ

              Коментар


              • #67
                До: Кой какво си е скалъпил сам ???

                Ето ги и моите "разработки"- ИЖ-49 и ИЖ Спорт
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #68
                  До: Кой какво си е скалъпил сам ???

                  А онова Иже,завитото,с коша,трябва ли ти?

                  Коментар


                  • #69
                    До: Кой какво си е скалъпил сам ???

                    Това е моторът,задържал се цели 8 години в нас
                    На Баща ми е и не е за продаване,особено сега след като шлайфахме цилиндъра

                    Коментар


                    • #70
                      До: Кой какво си е скалъпил сам ???

                      Лична изработка , 7-8 месеца си играхме да го творим, но стана добре, много стабилно и доста бързо . Двигателят е от КЛЕ500, амортисьори ЕЛКА, шенкели спирачки главини от Поларис, задната ос за сега е от Раптор, но от простотии се поизкриви и сега слагаме Поларисовата, единственото китайско нещо по него остават спойлери и седялка, ама няма как. Има още малко неща за дооправяне, ама все не остава ред да ги довършим. Но главните задачи са отметнати, което е по-важното :









                      Коментар


                      • #71
                        До: Кой какво си е скалъпил сам ???

                        Първоначално публикуван от naskoradew Преглед на мнение
                        Лична изработка , 7-8 месеца си играхме да го творим, но стана добре, много стабилно и доста бързо . Двигателят е от КЛЕ500, амортисьори ЕЛКА, шенкели спирачки главини от Поларис, задната ос за сега е от Раптор, но от простотии се поизкриви и сега слагаме Поларисовата, единственото китайско нещо по него остават спойлери и седялка, ама няма как. Има още малко неща за дооправяне, ама все не остава ред да ги довършим. Но главните задачи са отметнати, което е по-важното :
                        А мога ли да попитам - защо задния амортисьор е с обратен наклон, т.е. назад (горния му край)? Нали трябва да е напред наклонен?
                        Hristo Draganov
                        http://htftp.domainbg.com/HD/

                        И аз искам България чиста ! ! !

                        Коментар


                        • #72
                          До: Кой какво си е скалъпил сам ???

                          Първоначално публикуван от HD Преглед на мнение
                          А мога ли да попитам - защо задния амортисьор е с обратен наклон, т.е. назад (горния му край)? Нали трябва да е напред наклонен?
                          Защото напред му е въздушният филтър и затова предполагам,няма място.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Кой какво си е скалъпил сам ???

                            Няма място за монтаж като на фабрично атв именно заради голямата филтърна кутия, а карбураторите са мембранни и не ми се щеше да разбутвам нищо по системата.
                            Но преди да монтираме филтърната кутия пробвахме аморта и наобратно и както си е сега, няма почти никаква разлика.
                            А и задницата е доста стабилна в момента с този амортисьор.
                            Ако можеше да се направи както си трябва щеше да е най-добре, но конструкцията не позволяваше. В началото не беше с ЕЛКА и естествено не беше толкова стабилно, но в последствие се сдобихме с един Поларис на части, който помогна много за усъвършенстване на конструкцията.
                            На който му е интересно, може да разгледа целият проект, съм писал в атв раздела :
                            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=25563

                            отначало имаше доста китайски компоненти, които в последствие се отстраниха и замениха с по-надеждни от "маркови" атв-та.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Кой какво си е скалъпил сам ???

                              Абе Наско, вие сте се побъркали от работа, за да създадете това зверче.От мен едно голямо Евала.Като се има впредвид скромните възможности ,и оскъдните части направо сте създали един Шедьовър.От мен Респект!

                              Коментар


                              • #75
                                До: Кой какво си е скалъпил сам ???

                                Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                                Абе Наско, вие сте се побъркали от работа, за да създадете това зверче.От мен едно голямо Евала.Като се има впредвид скромните възможности ,и оскъдните части направо сте създали един Шедьовър.От мен Респект!

                                С мерак и инструменти всичко става.
                                След първоначалното пускане имаше доста доработки, които не съм описвал подробно в темата за да стигне до това което е в момента.
                                Първоначално бяхме с 5л. резервоар, а познай за 500 куб. 2 цилиндъра как стигаше... сега е 11 и е доста по-добре.
                                Играчка си е... и честно да си кажем повече не се хващам. Това го кара баща ми, аз си взех една хонда и се радвам, но той между това и хондата си избира първото и все спорим на масата кое къде има предимства . Доста сполучливо се получи като за саморъчна машина, поне аз съм повече от доволен.

                                П.П.
                                Междудругото Джарта, правихме го през Съботите и Неделите повечето, и някой друг късен следобед като си нямахме работа. Но в гаража нямаше стругове и фрези и бая обикаляне падна за доста дреболийки.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X