Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за Доминатор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси за Доминатор

    Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
    Взима бе. Ти що реши че ще си оскъпяват детайла за разнообразие ли?
    Е кога става това, при кой режим, когато е прекалено голям вакуума над мембраната ли, т.е. нещо като защита ли, защото в момента съм сигурен, че мембраната ми, залепената не пропуска, но на място не може да вдигне повече от 6000 оборота, като си го обяснявам с това, че над 6000 оборота взема въздух през тази трапчинка и спуска иглата в жигльора, прав ли съм или не?
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

    HONDA DOMINATOR 650NX

    Коментар


    • От: Въпроси за Доминатор

      НякоЙ може ли да ми каже колко пари е жилото за километража и от кЪде да си го купя?
      Последно редактирано от viki terzieva; 31-08-11, 12:58. Причина: Моля, използвайте главни букви!

      Коментар


      • От: Въпроси за Доминатор

        Първоначално публикуван от jik-tak Преглед на мнение
        Е кога става това, при кой режим, когато е прекалено голям вакуума над мембраната ли, т.е. нещо като защита ли, защото в момента съм сигурен, че мембраната ми, залепената не пропуска, но на място не може да вдигне повече от 6000 оборота, като си го обяснявам с това, че над 6000 оборота взема въздух през тази трапчинка и спуска иглата в жигльора, прав ли съм или не?
        Баси! писах писах и го затрих. Гадно!

        През това дупче минава въздуха за да сработва мембраната. Във всички режими освен свободен ход примерно. Ако го няма или е запушено ще дава ядове като твоите.
        0888932647

        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

        Коментар


        • От: Въпроси за Доминатор

          Първоначално публикуван от nane_g Преглед на мнение
          някои може ли да ми каже колко пари е жилото за километража и от каде да си го купя
          Имам от хр, мисля, че става - 0897806929
          Последно редактирано от viki terzieva; 31-08-11, 12:59.
          MG RACING

          Коментар


          • От: Въпроси за Доминатор

            Аз си всех от Нико мотор, беше на половин цена спрямо Бултрако и малко по-дълго, ама примерно за газта и за съединителя си взех оригинални жила на хонда, че не можах да намеря точните размери при Нико. Надявам се да не считате това за реклама.
            Последно редактирано от viki terzieva; 31-08-11, 12:59.
            "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

            Коментар


            • От: Въпроси за Доминатор

              През това дупче минава въздуха за да сработва мембраната. Във всички режими освен свободен ход примерно. Ако го няма или е запушено ще дава ядове като твоите.[/QUOTE]


              Добре бе Жоро, ако трябва да взема въздух от там как тогава ще се получава подналягане (вакуум) над мембраната за да преодолее пружината и да вдигне нагоре мембраната с иглата, ще пробвам да завъртя трапчинката да не е над ключа(фиксатора) на мембраната, макар че трапчинката е направена точно до единия отвор за болтчето, т.е. най вероятното място си е там, над фикстора на гумената мембрана където съм го сложил, а да спомена също, че в един американски сайт за такива мембрани даже споменават, че ако има такава трапчинка на капака на карбуратора да се преплеска с чук или да се запуши със силикон - Натиснете снимката за да я уголемите

Име:KEIHINDIMPLE2-345x249.jpg
Прегледи:1
Размер:18.3 КБ
ID:5299522
              Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

              HONDA DOMINATOR 650NX

              Коментар


              • От: Въпроси за Доминатор

                Значи превеждам колко мога от моя мануал. Слагав диафрагмата, като напасваш белега (ушенце ли ко е) с белега на карбуратора. Вакуумното бутало (буквален превод) е напълно отворедно за дане се притиска диафрагмата от капака. Слагаш пружината със стегнатата навиввка надолу. Като слагаш капака, напасваш белега с белега на диафрагмата. Нарисувано е че на диафрагмата има нещо като ушенце.
                Абе не знам колко ще го разбереш тоя превод ама е нарисувано горе долу добре ако нямаш манула: скайп s_n_andreev
                "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                Коментар


                • От: Въпроси за Доминатор

                  Първоначално публикуван от ssaattyyrr Преглед на мнение
                  Значи превеждам колко мога от моя мануал. Слагав диафрагмата, като напасваш белега (ушенце ли ко е) с белега на карбуратора. Вакуумното бутало (буквален превод) е напълно отворедно за дане се притиска диафрагмата от капака. Слагаш пружината със стегнатата навиввка надолу. Като слагаш капака, напасваш белега с белега на диафрагмата. Нарисувано е че на диафрагмата има нещо като ушенце.
                  Абе не знам колко ще го разбереш тоя превод ама е нарисувано горе долу добре ако нямаш манула: скайп s_n_andreev


                  Точно така съм го направил, благодаря.
                  Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

                  HONDA DOMINATOR 650NX

                  Коментар


                  • От: Въпроси за Доминатор

                    Ако смъкна иглата на карбуратора с една позиция надолу ще се отрази ли на разхода на гориво, т.е. ако искам да направя мотора да гори по-малко, рискувам ли по този начин прекалено да обедня сместа и да го прегрея?
                    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

                    HONDA DOMINATOR 650NX

                    Коментар


                    • От: Въпроси за Доминатор

                      Първоначално публикуван от jik-tak Преглед на мнение
                      ....в един американски сайт за такива мембрани даже споменават, че ако има такава трапчинка на капака на карбуратора да се преплеска с чук или да се запуши със силикон - [ATTACH=CONFIG]357561[/ATTACH]
                      Да се преплеска с чук част от японски карбуратор и да очакваме да работи по-добре! Искам да го видя на живо! Това американците са големи зевзеци. Да знаеш!

                      Реглажа на иглата - когато го има- е предвиден за работа на двигателя при различни надморски височини и режими. Не би било редно успееш да прецакаш нещо друго освен добрата работа на мотора.
                      0888932647

                      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                      Коментар


                      • От: Въпроси за Доминатор

                        Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                        Да се преплеска с чук част от японски карбуратор и да очакваме да работи по-добре! Искам да го видя на живо! Това американците са големи зевзеци. Да знаеш!

                        Реглажа на иглата - когато го има- е предвиден за работа на двигателя при различни надморски височини и режими. Не би било редно успееш да прецакаш нещо друго освен добрата работа на мотора.

                        С една дума Жоро, да не барам нищо, обаче така и не разбрах как работи този белег ли е трапчинка ли е какво е вече не знам и кога ...?
                        Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

                        HONDA DOMINATOR 650NX

                        Коментар


                        • От: Въпроси за Доминатор

                          някои може ли да каже от каде мога да си намеря охлюва за километража на доминатора или пласмасовото зъбно колелце вътре във него или втора ръка ако някои има

                          Коментар


                          • От: Въпроси за Доминатор

                            здравеите колеги искам да попитам някои знае ли на колко килограма се стяга цилиндара на доминатор и главата моят го разглобих за ремонт и сега ми предстои да го събирам и незнам на колко килограма да ги стягам

                            Коментар


                            • От: Въпроси за Доминатор

                              Първоначално публикуван от nane_g Преглед на мнение
                              здравеите колеги искам да попитам някои знае ли на колко килограма се стяга цилиндара на доминатор и главата моят го разглобих за ремонт и сега ми предстои да го събирам и незнам на колко килограма да ги стягам
                              Най-добре си свали мануал от някъде. Почти сигурно го имам но не съм на компа в гаража сега. Може да прочетеш и други интересни неща свързани със сглобяването там.
                              0888932647

                              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                              Коментар


                              • От: Въпроси за Доминатор

                                ми колега този които го имам аз не пише на колко се стяга та за това питам тук във форома

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X