Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за Доминатор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Въпроси за Доминатор

    При мен така се получи филтъра не беше чисто нов.Карахме и бях втори -прах много времето беше сухо и постепенно го усетих как умира докато започна да пуши черно и да не вдига повече от 1500оборота.От тук от там смених свещта същата работа -свалих му филтъра и се оказа от него.

    Коментар


    • #92
      От: Въпроси за Доминатор

      Да,филтъра е много важен.Аз го издухвам в месеца един-двапъти с компресора и нямам проблеми вече четвърта година.
      HONDA DOMINATOR 650
      ОРЕЛ ASTRA
      РСПБЗН-Приморско

      Коментар


      • #93
        От: Въпроси за Доминатор

        Кои са най-икономичните обороти на Доминатора?
        Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

        HONDA DOMINATOR 650NX

        Коментар


        • #94
          От: Въпроси за Доминатор

          Първоначално публикуван от jik-tak Преглед на мнение
          Кои са най-икономичните обороти на Доминатора?
          По нанадолнище или по нанагорнище? Шегувам се, естествено - на този въпрос няма верен отговор. Какъв ти е бензина, каква ти е свещта, какъв е пътя, вятъра, пиньоните... и още много други фактори. Най-общо казано - от 2500 до 4000 според зависи. Мога да ти кажа най-икономичната скорост според мен: 65-75км/ч. С толкова трябва да ти харчи около 4.
          Honda XR600
          Kawasaki KLX650
          Honda XL600V Transalp
          +359 888 6З5 9З4

          Коментар


          • #95
            От: Въпроси за Доминатор

            Малеее, кога ли ще говидя това "4" , под 9 не е падал .... хахаха
            Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

            HONDA DOMINATOR 650NX

            Коментар


            • #96
              От: Въпроси за Доминатор

              Първоначално публикуван от jik-tak Преглед на мнение
              Малеее, кога ли ще говидя това "4" , под 9 не е падал .... хахаха
              Колегата с който караме обикновено му дава около 5 смесено асфалт/черно. Имаш някакъв проблем за 9 - най-вероятно карбуратор.
              Honda XL600LM, 1987
              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

              Коментар


              • #97
                От: Въпроси за Доминатор

                Първоначално публикуван от jik-tak Преглед на мнение
                Малеее, кога ли ще говидя това "4" , под 9 не е падал .... хахаха
                Възможно е моят също харчи 4-5 нормално карен ,е естествено в гората разхода ми се качва.
                HONDA DOMINATOR 650
                ОРЕЛ ASTRA
                РСПБЗН-Приморско

                Коментар


                • #98
                  От: Въпроси за Доминатор

                  Като карах моя само по асфалт(имаше и такъв период) повече от 5 не ми е давал.Сега карам само пресечено нямам уреди за измерване но по груби сметки някъде съм около 7-8 говоря с яко газ и с пиньони-14/48 по асфалт движа сигУрно с 90/100 max но в гората е супер.Поздрави за всички Доминаторджии.
                  Последно редактирано от viki terzieva; 03-08-11, 21:45. Причина: сигУрно

                  Коментар


                  • #99
                    От: Въпроси за Доминатор

                    Такаааа, за момента филтъра е мръсен, ама не е чак затлачен, маншона обаче е спукан на слабото място отдолу, карба още не съм го отварял ама съм го свалил и ще погледна и там, интересно, че има мъркучлета пуснати надолу да висят под карба, едното предполагам, че е преливник за излишния бензин, но другите ... Каква цена е маншона и може ли да се залепи, знам, че държи карба и е във вибрации постоянно, но един колега твърди, че го е лепнал успешно, ще видим ... кранчето е добре, интересно ми стана, че на резерва източих около 1 и малко литра, вместо 2.5, както е по мануала ... да пръсна ли отвътре резервоара с пароструйка, нямаше на пръв поглед буклуци .... даже и в утайника на кранчето?!
                    Има един винт за настройка на оборотите на карба вързан с жилото на газта май, това не е за сместта, нали и нормално ли е при отвиване докрай да гасне мотора, т.е. досега оборотите са били регулирани с него все едно, че леко си подал газ с ръчката, поне така ми се струва ...
                    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

                    HONDA DOMINATOR 650NX

                    Коментар


                    • От: Въпроси за Доминатор

                      Айде, честито .... и голямата мембрана на карбуратора е цепната на две места - около 200 и няколко лева + маншона - 100 и няколко .... да го таковам в таковата и мотора, ако не побългаря нещо с лепило или силикон неразграждащи се от бензина го продавам на части и толкова ..... хахаха, иначе филтъра го издухах с компресора, стана като нов..., почти де ....
                      Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

                      HONDA DOMINATOR 650NX

                      Коментар


                      • От: Въпроси за Доминатор

                        Вече стана ясно защо хондата не работеше на високите обороти - скъсаната мембрана(вакуумна диафрагма), ами сега предайте опит за лепене, че не ми се дават над 200 пари, гледах на един колега с XT била е лепена многократно и си е работела, но не от него, а в Гърция, друг колега на автомобилен карбуратор я е залепил със силикон и каноколит ... ясно, че трябва да лепи гума и да е бензиноустойчиво лепилото, а силикона е такъв, но на гума не държи, каноколита пък се разтваря от вода, та камо ли в бензин ...
                        Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

                        HONDA DOMINATOR 650NX

                        Коментар


                        • От: Въпроси за Доминатор

                          Първоначално публикуван от jik-tak Преглед на мнение
                          каноколита пък се разтваря от вода, та камо ли в бензин ...
                          Не съм убеден на 100%. Вече две мембрани карат лепнати с цианакрилатно лепило доста време. Може и да се окаже работещ вариант.
                          0888932647

                          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                          Коментар


                          • От: Въпроси за Доминатор

                            А къде може да се намери това лепило?
                            HONDA DOMINATOR 650
                            ОРЕЛ ASTRA
                            РСПБЗН-Приморско

                            Коментар


                            • От: Въпроси за Доминатор

                              Да Жоро, кажи за лепилото и за технологията за лепене на мембраната, защото четох във форума как си лепил маншон с полипропиленово бензиноустойчиво лепило ... - http://www.offroad-bulgaria.com/show...EB%ED%E8%FF%F2
                              Последно редактирано от jik-tak; 06-08-11, 13:18.
                              Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

                              HONDA DOMINATOR 650NX

                              Коментар


                              • От: Въпроси за Доминатор

                                Първоначално публикуван от sereco1 Преглед на мнение
                                А къде може да се намери това лепило?
                                Търговските марки са - Каноконлит, Капчица, Локтайт ...... и как ли още не :-) За предпочитане е някое което остава меко след втвърдяването си.

                                Впрочем и фланците още са си живи.
                                0888932647

                                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X