Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за Доминатор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси за Доминатор

    Първоначално публикуван от raico Преглед на мнение
    Това е добра оферта,но е по добре да се смени камплект с клапата. На моята (скъсаната) беше паднала и плъзгащата обмазка.
    И ..... , какви пари и от къде и какво смени?
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

    HONDA DOMINATOR 650NX

    Коментар


    • От: Въпроси за Доминатор

      Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
      Ако е бензинов - проблемът е в карбуратора или във гумения фланец пред него. Ако е спукан или скъсан се чува характерно съскане (смучене) .
      Някой да знае откъде може да се намери такъв фланец, нов.
      Без блокажи си за никъде. :D
      Без лебедка, хептен...

      0887 731062 - Цецо

      Коментар


      • От: Въпроси за Доминатор

        Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
        Някой да знае откъде може да се намери такъв фланец, нов.
        Ми аз нови части за Хонда си купувам от официалните дилъри на Хонда... може да е нелогично, ама имат!
        XR4

        +359.885.88.99.29

        Коментар


        • От: Въпроси за Доминатор

          Я кажете сега скъсана мембрана(диафрагма) на дисперсионен карбуратор, но залепена може ли да окаже влияние на разхода на бензин .... и от къде може да мирише на бензин докато караш бавно на първа на равен терен(усеща се мириса само като караш бавно, явно защото е малка скоростта)?
          Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

          HONDA DOMINATOR 650NX

          Коментар


          • От: Въпроси за Доминатор

            Първоначално публикуван от jik-tak Преглед на мнение
            И ..... , какви пари и от къде и какво смени?
            От представителството на хонда, а цената до колкото си спомням беше 95лв.

            Коментар


            • От: Въпроси за Доминатор

              Първоначално публикуван от raico Преглед на мнение
              От представителството на хонда, а цената до колкото си спомням беше 95лв.
              Е това коя година е било, защото ми се струва прекалено евтино .....
              Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

              HONDA DOMINATOR 650NX

              Коментар


              • От: Въпроси за Доминатор

                Първоначално публикуван от raico Преглед на мнение
                От представителството на хонда, а цената до колкото си спомням беше 95лв.
                Ето на мен какво ми отговориха:
                office-plovdiv@honda-bg.com
                Тази част за която се интересувате е на цена от 240лв с ДДС
                Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

                HONDA DOMINATOR 650NX

                Коментар


                • От: Въпроси за Доминатор

                  Първоначално публикуван от jik-tak Преглед на мнение
                  Ето на мен какво ми отговориха:

                  Това е номера на магазин за мото части в Пловдив 0884533012,пробвай да видим какво ще стане.

                  Коментар


                  • От: Въпроси за Доминатор

                    Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                    Това е номера на магазин за мото части в Пловдив 0884533012,пробвай да видим какво ще стане.
                    170 лв. е отговора ... ще се поръчва през интернет ...
                    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

                    HONDA DOMINATOR 650NX

                    Коментар


                    • От: Въпроси за Доминатор

                      Здравейте колеги доминаторджии Надявам се мога за задам някой друг въпрос (стига автора на темата да няма нещо напротив) за моята машина.
                      Доминатора го имам от година и половина, в напълно оригинален вид, без преправяно и побългарявано. Та направо преди въпросите, ще започна със цялата история. Преди около месец реших да сменя свещта, но исках да е хубава и се спрях на NJK Iridium IX DPR8EIX-9. Не вярвах, че ще има такава разлика във вървежа само от смяната на една свещ, но е факт във високите осезаемо дърпа по добре.... но след време проблем (не вярвам да е от свещта, но не го и изключвам като вариант). По принцип машината пали само с чукване на стартера не зависимо дали е студен двигателя или не, но една ранна сутрин преди 1 седмица решавам да се прибера в 03:00ч. в къщи ...яхам маторя, завъртам на стартер...и няма никой...въртях докато му се зави свят на акумулатора...и даже не припука. Започвам да търся проблема ....мърдах кабели едно друго и ми се стори че кабела за свещта се е откачил от бобината...закачм го и ооо радост! В продължение на 3-4 дни ходя на работа с мотора пали си без проблем, върви яко, но от време на време (не често, само докато е студен двигателя) пука в карбуратора. Това го правеше и със старата свещ, но много по-рядко. И една сутрин пак не пожела да запали, (няма искра) ...бутам кабели едно-друго ...неще и неще....оставих го, отидох на работа и след като се прибрах имаше искра ?!?! Разглобих всички пласмасарии и започнах да търся проблема, мерих бобината - съпротивленията са и в норма, само изолация не съм мерил, няма видими дефекти. Връзките до CDI-то са си супер, нямат окиси буксите, няма хлабави връзки....всичко ок. Проверих и кабела за свеща, лулата и съпротивлението в нея - всичко ок. Мотора си върви и незнам дали няма да откаже пак. Във мануала не открих да има датчик за маслото , който при ниско ниво да не позволи да се запали двигателя, има ли такъв датчик? Защото беше поизгорил масълцето та доливах преди малко. Или да търся другаде проблема?

                      Коментар


                      • От: Въпроси за Доминатор

                        Казваш че връзките до ЦДИ са добре,а дали самото сди е наред.Разгледай тази тема,може зайчето да изскочи от там!http://www.offroad-bulgaria.com/show...ED%E0%F2%EE%F0
                        HONDA DOMINATOR 650
                        ОРЕЛ ASTRA
                        РСПБЗН-Приморско

                        Коментар


                        • От: Въпроси за Доминатор

                          Тази тема я четох още при първия отказ на мотора. Когато разглобявах да меря бобината взех да мърдам буксите докато въртя на стартер за да видя дали имам съшия проблем с CDI-то но искрата си беше постоянна, въпреки че сутринта, като отказа (когато нямаше искра) бърниках навсякъде включително и CDI-то му размърдах буксите. Следобяда както го бях оставил без да пипам нищо запали от четвърт, а не вярвам жената да е седнала да ми поправя мотора просто сутринта отказа и след обяд нямаше никакъв проблем (или поне не мога да го открия). А, като изключим, че малко късно забелязах ниското ниво на маслото, но долях след като правих профилактичното разглобяване. Имам една фрезичка в къщи тя има датчик за нивото на маслото и гасне ако я наклоня така, че маслото да се стече в едната част на картера. Затова питам дали има някакъв датчик за маслото - по мануала не откривам нищо. А възможно ли е свещта като е иридиева и да става нещо с CDI-то ? Принципно не би трябвало да има някаква разлика, но знам ли?!

                          Коментар


                          • От: Въпроси за Доминатор

                            Първоначално публикуван от zanev Преглед на мнение
                            Тази тема я четох още при първия отказ на мотора. Когато разглобявах да меря бобината взех да мърдам буксите докато въртя на стартер за да видя дали имам съшия проблем с CDI-то но искрата си беше постоянна, въпреки че сутринта, като отказа (когато нямаше искра) бърниках навсякъде включително и CDI-то му размърдах буксите. Следобяда както го бях оставил без да пипам нищо запали от четвърт, а не вярвам жената да е седнала да ми поправя мотора просто сутринта отказа и след обяд нямаше никакъв проблем (или поне не мога да го открия). А, като изключим, че малко късно забелязах ниското ниво на маслото, но долях след като правих профилактичното разглобяване. Имам една фрезичка в къщи тя има датчик за нивото на маслото и гасне ако я наклоня така, че маслото да се стече в едната част на картера. Затова питам дали има някакъв датчик за маслото - по мануала не откривам нищо. А възможно ли е свещта като е иридиева и да става нещо с CDI-то ? Принципно не би трябвало да има някаква разлика, но знам ли?!
                            Не вярвам да от свещта,аз също карам с точно такава,аз имах подобен проблем,както си карам на пета примерно с 100км и изведнъж тоците му спират.Проблем го открих едно от кабелчето на буксата на цди се беше прекъснало точно до самата букса без да се скъса изолацията.Просто изолацията беше леко побеляла там от прегъването.
                            HONDA DOMINATOR 650
                            ОРЕЛ ASTRA
                            РСПБЗН-Приморско

                            Коментар


                            • От: Въпроси за Доминатор

                              Ами, няколко пъти вече проверявам букси, кабели...като неизвестно остават CDI-то (изглежда като ново, стегнато, но не значи, че работи така), pulse generator-а (нямам осцилоскоп за да разбера какво излиза от него), в момента свещта, защото ключа за свещта го дадох на приятел и сега не мога да я сваля ... може би изпускам нещо... Ключето за спиране (до газта) няколко пъти го разглобявам и го изключвам като вариант...то както съм тръгнал да разглобявам и сглобявам ще го потроша без причина ... мисля да го оставя ...то като се счупи съвсем, ще си покаже какво му е. Лошото е, че няма да мога да се возя на дълги дестинации Последно питане pulse generator-а кабелите му излизат от десния капак - нали не бъркам? Т.е. не е като на някой моторетки - отделна бобина разположена на "звездата" (генератора)?

                              Коментар


                              • От: Въпроси за Доминатор

                                Не можах да разбера на кое казваш pulse generator-a,ако става въпрос за реле-регулатора то се намира отдолу на задния калник.Поне на моя е там 96г.На звездата няма никаква бобина,отварял съм много пъти там.
                                HONDA DOMINATOR 650
                                ОРЕЛ ASTRA
                                РСПБЗН-Приморско

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X