Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за Доминатор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Re: Въпроси за Доминатор

    Така, новата верига е с 124 звена, т.е. прекалено дълга, старата е със 108, ако я скъся като старата предполагам, че ще дойде къса, защото все пак задния зъбак е вдигнат с 5 зъба, а предния е свален с един, реглажа на гумата беше около средата на ухото на вилката, но страта верига все пак се предполага, че е била малко или много поразтегната, та колко звена ще препоръчате да махна? Знам че веригата се мери, като са сложени новите пиньони и задната гума е прибрана максимално напред към двигателя, но веригата все пак не трябва да е опъната максимално, а да има хлабина, колко е хлабината за да преценя звената, да може да мърда 3-4 см ли или повече, защото дори и да я опъна максимално тогоре и отдолу халбина пак си има, даже е толкова, че от долу като я натисна и опира в рамката?
    Последно редактирано от jik-tak; 20-11-10, 17:25.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

    HONDA DOMINATOR 650NX

    Коментар


    • #62
      От: Въпроси за Доминатор

      Хлабината на веригата трябва да е 30-40мм. (май толкова беше по Мануал).
      Ако добре си спомням - хлабината се гледа при седнал човек на мотора. Оригиналната верига би трябвало да е 108-110 звена, има разлика в годините на производство.
      Според ТОЗИ сайт е така. Промяната в пиньоните се отразява на дължината - ще мериш, няма начин.
      Последно редактирано от dmihailov; 21-11-10, 03:11. Причина: Допълване
      Honda XR600
      Kawasaki KLX650
      Honda XL600V Transalp
      +359 888 6З5 9З4

      Коментар


      • #63
        Значи мисля да направя така, ще центровам гумата да е по средата на вилката, а остта да е на първата белязка за обтягането (така ако направя грешка,т.е. скъся прекалено веригата, ще имам шанс за корекция), ще накарам някой да седне в задния край на седалката, след което ще опъна с ръката максимално веригата отгоре и отдолу и ще я закача на задния пиньон (както и да я опъвах все си имаше хлабина), където се застъпи избивам звеното и връзвам с другия край със свързващото звено, после с обтегачите ще натегна до хлабина 30-40 мм или както препоръча един колега, в долния си край веригата с усилие трябва да опира във вилката, макар че сега като се замисля същата операция би трябвало да стане и когато гумата е в максимално предно положение във вилката, то човек на ръка никога не може да изпъне веригата като струна, та да махне повече звена отколкото е необходимо...

        Интересно в този сайт при задаване на промяната на пиньоните не ми дава, че веригата трябва да се удължава, а няма как да е така, някой ако е по-наясно да помогне.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:237.0 КБ
ID:5229959 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:90.8 КБ
ID:5229960 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:63.5 КБ
ID:5229961
        Последно редактирано от viki terzieva; 17-06-11, 14:43.
        Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

        HONDA DOMINATOR 650NX

        Коментар


        • #64
          От: Въпроси за Доминатор

          Не се занимавай с глупости, ами монтирай веригата с необходимия луфт и газ, че сезона свърши.
          Honda XR600
          Kawasaki KLX650
          Honda XL600V Transalp
          +359 888 6З5 9З4

          Коментар


          • #65
            Re: От: Въпроси за Доминатор

            Първоначално публикуван от dmihailov Преглед на мнение
            Не се занимавай с глупости, ами монтирай веригата с необходимия луфт и газ, че сезона свърши.
            Добре, но иначе правилно ли е така както мисля за монтажа на веригата и махането на звена или не? Ти как го правиш?
            Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

            HONDA DOMINATOR 650NX

            Коментар


            • #66
              От: Въпроси за Доминатор

              Първоначално публикуван от jik-tak Преглед на мнение
              ... в максимално предно положение във вилката, то човек на ръка никога не може да изпъне веригата като струна, та да махне повече звена отколкото е необходимо...
              Сам си отговорил. Може и да не е съвсем максимално, но да е изтеглен напред коректора.
              Honda XR600
              Kawasaki KLX650
              Honda XL600V Transalp
              +359 888 6З5 9З4

              Коментар


              • #67
                От: Въпроси за Доминатор

                Е само ние ли си пишем в тая тема, няма ли толкова Доминаторджии, пък и не само, досега никой с повече опит освен любезния колега dmihailov не се произнесъл по въпросите..... пък за модератори или админи да не говорим..., ама както и да е, предполагам, че от много каране не им остава време....
                Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

                HONDA DOMINATOR 650NX

                Коментар


                • #68
                  От: Въпроси за Доминатор

                  Такааа, да подновим малко темата за 2011 г. , направих вече първите си карания горе-долу посвикнах с Доминатора, наистина си е тежичък, ама ме кефи. При последния преход (той си беше за мен първи истински с кал до ушите, предните бяха леки разучителни) реших да засеча разхода. Оказа се, че сам с най - малко опит от всички в групата, с най-тежкия мотор и изобщо най-зле, но реших да не се предавам и да не изоставам. Така и стана, вярно изтървах го няколко пъти, доста буксувах в едни дълбоки коловози, колегите помагаха и изчакваха, бях им в тежест предполагам, за което се извиних, но те бяха достатъчно толерантни и даже на почивката доста се учудиха, че това ми е първи мотор и първо излизане в гората, та чак ме похвалиха . Вярно, че терена за тях не беше особено сложен, но на мен ми се видя ...., важното е че се справих и издържах, скапан, но прероден. Та за разхода, налях до горе, минах 107 км и минах на резерва, после долях около 10 литра, само първа и втора и тук-там трета с големите зъбаци 14/50, нормално ли е това, защото ми се вижда много? Колко е резервоара, някъде чета 16, някъде 13, колко литра е резервата 2-3 ли?
                  Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

                  HONDA DOMINATOR 650NX

                  Коментар


                  • #69
                    От: Въпроси за Доминатор

                    jik-tak резервоара е 13 литра с 2.5 литра резерва според мануала. Скайпа ми е s_n_andreev имам мануал за модела след '88, ако мислиш че ще ти върши работа свиркай. Иначе ако караш около София обаждай се, че и аз съм горе долу начинаещ в гората. А разхода не го мери в гората, на път със средна скорост 90 км Бургас-София ми дава под 5 литра, по черно не смятам щото да не са плаша.
                    "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                    Коментар


                    • #70
                      От: Въпроси за Доминатор

                      В групата ни, има един Доминатор и имам наблюдения относно разхода на гориво - във тегаво време( кал или сняг)-твърдо 10/100, при нормални условия, около7-7,5. Хондата е на 46000 км., всичко е оригинал и работи перфектно-както казва Даката, все едно двигателя е от гума.Тука става въпрос за каране, само по черно.
                      Силата е нищо без контрол.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Въпроси за Доминатор

                        В гората се ходи за кеф, не за да ти е икономично. Никой не може да отговори на въпроса колко ще ви харчи в гората и дали е нормално. Ако не минава 10/100 значи е поносимо, но е възможно и 12/100 да се вдигне. Моя го карах предимно градско - над 5 никога не е качвал, но в гората беше съвсем различно. "Кеф цена няма..."
                        Honda XR600
                        Kawasaki KLX650
                        Honda XL600V Transalp
                        +359 888 6З5 9З4

                        Коментар


                        • #72
                          От: Въпроси за Доминатор

                          Здравейте, почнал съм да си набавям лека-полека комплект от необходими неща в гората, като инструментариум, аптечка, комплект за оцеляване, (има една хубава тема по този въпрос), за ключ за свещта съм взел дълбок камък 18 за гедоре (четох, проверявах и оригинален не намерих), за резервна свещ съм решил да си купя иридиева и да я сложа, а настоящата да остане за резервна, какво ще ме посъветвате ... струва ли си или да вземам нормална?
                          Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

                          HONDA DOMINATOR 650NX

                          Коментар


                          • #73
                            От: Въпроси за Доминатор

                            Ентусиаст! Така ще си развалиш приключенията бре. Що не помъкнеш и съпортен джип с резервен мотор, гуми, бензин...
                            На въпроса: ако си поддържаш редовно машината, всичко това ще ти е само баласт. Вода и мобилен телефон са ти напълно достатъчни. Както казва един колега - кофти планирането е майка на доброто приключение...
                            Това при положение, че няма да правиш Ком-Емине де
                            Honda XR600
                            Kawasaki KLX650
                            Honda XL600V Transalp
                            +359 888 6З5 9З4

                            Коментар


                            • #74
                              От: Въпроси за Доминатор

                              [QUOTE=dmihailov;1546102]Ентусиаст! Така ще си развалиш приключенията бре. Що не помъкнеш и съпортен джип с резервен мотор, гуми, бензин...
                              На въпроса: ако си поддържаш редовно машината, всичко това ще ти е само баласт. Вода и мобилен телефон са ти напълно достатъчни. Както казва един колега - кофти планирането е майка на доброто приключение...
                              Това при положение, че няма да правиш Ком-Емине де [/QU

                              Хехехе, това ми хареса, прав си, но съм патил в други ситуации, а и нали знаеш, че не на всякъде има обхват, пък и по-добре да го имаш и да не ти потрябва, отколкото обратното! Купих си обикновенна свещ на NGK, дано когато се наложи да свърши работа....
                              Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

                              HONDA DOMINATOR 650NX

                              Коментар


                              • #75
                                От: Въпроси за Доминатор

                                Малко късно явно ще ти кажа да си вземеш иридиум свещ. Мотора работи доста по добре на ниски обороти. 30 кинта беше ама едва ли ще се наложи да я сменяш следващите 50,000 км и нагоре, поне според производителя. Моята е на 1 сезон и съм впечатлен.
                                "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X