Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

    Кастрол за четиритактови. Виж от какво се е пресякло
    Иво Георгиев
    Gworkshop

    Коментар


    • От: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

      Ще сипя ново , и ако се пресече , тогава ще търся проблема.Последици може ли да има ??

      Коментар


      • От: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

        Нищо му няма. Стига да има някакво вътре.
        Yamaha WR 200

        Коментар


        • От: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

          Здравейте, колеги! След поредното каране на КДХчето(220), моторът изгуби сила в ниските прибрахго и установих, че клапите са винаги отворени, паднало е нещо като болТче, което се намира от предната страна на цилиндЪра в горния десен край, (зад предната гума). ПреДполагам, че това НЕЩО държи клапите затворени(на КДХ200 и на КДХ250 КИПСА работи по различно и не е като на 220). Механизмът на кипса работи като го форсирам, но няма какво да го връща в първоначално положение(затворени клапи). Не можах да обЯсня много ясно, но дано сте ме разбрали. Помогнете ми с намирането на това НЕЩО,тел. ми е 0899854873 Танко.
          Последно редактирано от viki terzieva; 14-07-11, 14:33. Причина: Не знам коя причина да напиша по-напред, но като че ли НЕШТО, което всъщност се пише НЕЩО :)

          Коментар


          • От: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

            От описанието ти не ми стана ясно кое точно липсва и как така липсва ? Пусни някоя снимка да видим. Иначе да не ти се движат клапите има 3 причини:
            1-да ти се е развила гайката която държи оста задвижваща "гребените" горе в цилиндъра. По-скоро едната клапа няма да се движи като се замисля.
            2-долу в картерите и по-конкретно от страна на съединителя има една ос която продължава нагоре към цилиндъра и предава движението. Вътре на нея има щифт (аз така му викам), който се чупи и от там спира цялата система.
            3-Пак на тази ос в горния край има пак едно гребенче, което също може да се е разхлабило или паднало.
            Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

            Коментар


            • От: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

              Ванка и трите нешта, който си изброил, са здрави - не е от тях. Тази част, която е изпаднала се намира точно срещу гребенчето и му оказва някакво усилие според мен, за да държи клапите затворени. Намира се зад резонатора в предната дясна част (към сЪединителЯ). Аз съм от Бегунци, ако ти се занимава и имаш време, да дойда на мЯсто, да го иЗмислим неЩо.
              Последно редактирано от viki terzieva; 14-07-11, 14:35. Причина: тук си избирам саединитела, който всъщност е сЪединителЯ

              Коментар


              • От: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

                Не знам при теб как е , но при кдх 125, а и при почти всички модели (в момента карам кх 125 2002), принципът е сходен и няма много различия. Връщането на клапите в затворено състояние става от механизма, който се намира в дясната страна на двигателя при съединителя. Принципът е следния : На самия механизъм има една пружина, която при повишаване на оборотите центробежните сили и оказват натиск и я притискат, при което чрез лостова система и няколко зъбни колела клапите ти отварят. При падане на оборотите въпросната пружина се връща в изходно положение и клапите затварят. Пробвай да свалиш маншона, който се намира от дясната страна на цилиндъра под резонатора и да пробваш да движиш клапите на ръка. Ако се движат и като погледнеш отпред през цилиндъра виждаш, че клапите отварят и затварят, значи или имаш нещо счупено или разкачено по лостовата система. Ако не отварят и затварят, вече проблемът е при самите клапи. Ако не се движи, значи лостовата ти ситема работи и проблемът е при самите клапи. Качи снимки, аз съм правил такива клапи на кдх125 може и мога да помогна. Това ограденото в червено представлява механизма, който задвижва KIPS-a при мен се беше счупило елементчето с каталожен номер 13236, обаче клапите ми бяха винаги затворени и не ми работеше лостовата система, защото това елементче предава движението от механизма с пружината нагоре към клапите.
                Последно редактирано от viki terzieva; 14-07-11, 14:37.

                Коментар


                • От: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

                  Колега, цялата лостова система заедно с клапите е в изправност. Като сваля маншончето от дясно и движа рейката, цялата система работи, включително и клапите. Като запаля и форсирам също работи системата, просто няма кой да връща системата в пЪрвоначално положение(затворени клапи). При кдх200 лостовата система действа настрани и отваря клапите посредством рейката. При 125 и 250 принципът не е като при 220, а на моя действа напред, а самата реЙка се задеЙства от лявата страна с помощТа на по-малка рейка. Аз имам изпаднало НЕЩО, ясно си личи, че го е имало. Няма прах, там кЪдето е било, което е на резба и предполагам, че под него има пружинка със съчма, която натиска от дясно двете зъбни колела там, кЪдето контактуват, но предполагам. Не мога да качвам снимки, не съм наясно с компютрите, четах как става няколко пъти, но не мога.Който може да, помага.
                  Последно редактирано от viki terzieva; 14-07-11, 14:40. Причина: Отрицателната частица "НЕ" се пише ВИНАГИ отделно от глагола - например "не мога"

                  Коментар


                  • От: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

                    Ами виж тогава в мануала за твоя модел какво трябва да имаш на мястото, където казваш, че има нещо изпаднало.

                    Коментар


                    • От: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

                      Проблемът е, че не мога да намеря за кдх220. Благодаря ви все пак за помощТа.
                      Последно редактирано от viki terzieva; 14-07-11, 14:40. Причина: помощТа, а не помоща

                      Коментар


                      • От: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

                        Кое липсва? Покажи на схемата.
                        Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                        Коментар


                        • От: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

                          Това е което имам за КИПС-а :
                          Прикачени файлове
                          Yamaha WR 200

                          Коментар


                          • От: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

                            Колеги, проблемът е решен. Тази част ,която на Ванката (,която се хваЩа с две болТчета на оста) беше счупена, моята беше изкривена и клапите с цялата лостова система бяха заяли в отворено положение. Днес го отворих и Установих това, изправих, наварих и монтирах и изгорих едно резерваре и две литЪрчета и всичко е шест.Даже и масЪлцето му смених в скоростите.А относно помощта на колегата speedrifter, това е схема на кдх200, там е по-различно, но мерси все пак за съдействието.МЕРСИ на всички пожелали да помогнат със съвети и безавариЙно колеги.
                            Последно редактирано от viki terzieva; 14-07-11, 14:43.

                            Коментар


                            • От: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

                              А липсвашщата част е 92150 и там нещата са оправени.

                              Коментар


                              • От: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

                                Здр колеги, може ли да ми кажете някой сайт от, където мога да си поръчам въздушен филтър за КДХ 200 от 96 година.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X