Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

    Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
    Хубаво измиване. Демонтиране на окачването , гресиране лагерите на шарнира , лагерите на амортисьора. Смяна на маслото в предницата , гресиране на лагерите. Смяна на спирачна течност , обслужване на спирачните апарати , гресиране лагерите на каплите. Обслужване на карбуратора , проверка на клапите , смазване на жилото за газта. Незнам колко си натоварвал съединителя , но може да смениш феродовите дискове , преди да смениш маслото в скоростите. Всички дълги болтове имат навика да задържат вода и да ръждясват , трябва да се почистят и намажат с грес. Нова верига и пиньони , охлаждаща течност , свещ. Евентуално обгаряне на наслоеното масло по ауспуха , за ватата вече е ясно. Притягане на спиците , евентуално нови гуми , и пълна газ.
    Почти няма какво да добавя повече, освен че ще сменя и сегментите, плюс профилактика на стартера.....

    Коментар


    • От: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

      Съмнявам се , че сегментите ще имат някакво същественно износване , ако е мото-крос да , но при ендуро и то 300к.см. оборотите при каране са по-ниски. Все пак нищо не пречи да ги смениш.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • От: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

        Най-важно за 2Т е клапата, карбуратора и цафарата. Всичко друго е като на 4Т и на 3Т
        На толкова часове при ендуро каране (завиране по кози пътеки) буталото може и да не е мръднало, ама ако ще го отваряш то ще си покаже.
        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

        Коментар


        • От: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

          Чинел, сегментите тъкмо са се паснали, ти ще ги сменяш.
          Щом ти се занимава, свали ги, измери им ключа, измери и буталото, после сглоби обратно всичко, като внимаваш всяко да си е в положението и на мястото, откъдето си го извадил.
          По-добър от новия двигател е разработения двигател

          Коментар


          • От: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

            Ще ви послушам, на мен и без това не ми се сменя, но американчетата с които си пиша, ме съветват така.
            Ще отворя и ще премеря, дори и ще снимам....дано се намери кой, че днес имам само статични снимки, а "екшъна" замина незаснет.

            Коментар


            • От: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

              И още нещо от опит да ти кажа. Задължително смени зегерките на буталния болт, които свалиш.

              Коментар


              • От: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

                Какво ще ме посъветвате относно предното окачване на Кдх-а видях че доста често срещан проблем. Даите съвет за пружини - от какво и от къде. Аз съм едър и предницата определено хлътва. Вчера си поръчах power reed valve v- force 3 - когато я сложа ще пиша резултата - не съм срещал някои да изразява мнение от опит с тези клапи , но това което очаквам е по бърза реакция в ниските.

                Коментар


                • KDX R или KDX SR

                  МОЖЕ ЛИ ДА МИ КАЖЕТЕ KDX-А Р ИЛИ СР E Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1615243_695268347170839_1599721693_n.jpg
Прегледи:1
Размер:164.9 КБ
ID:5564087

                  Коментар


                  • От: KDX R или KDX SR

                    Не съм много на "ти" със спецификациите им, но прочети тази тема.
                    Димитър Тенев

                    Коментар


                    • От: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

                      Здравейте, дали от тези снимки може да се разбере модела на този KDX, защото пише, че е R. Уж R версията няма мигачи значи не може да се регистрира, а пък този е регистриран и ме навежда на мисълта че е SR. Ще съм Ви, много благодарен за мненията. http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=5pk22e

                      Коментар


                      • От: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

                        Момчета някой може ли да познае дали това е мотора на колегите Mitkov и Ivo Georgiev от началото на темата и дали има вариант да се свържа с някой от тях,тъй като не са влизали във форума от доста време:


                        Питам тъй като тази седмица мисля да ходя да гледам въпросният мотор,а има неща които ме притесняват.Регистрация на Р-модел и това,че в обявата пише,че мотора не е много рязък,а аз съм виждал как върви 220Р и не съм съгласен с това.Притеснява ме дали не му е насаден двигател от СР
                        Последно редактирано от Петков(Sidekick); 09-03-14, 20:21.
                        YAMAHA RAPTOR 700R

                        Коментар


                        • От: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

                          Да, това беше моят мотор. Не му е насаждан двигател, но е за бутало, освен ако някои от следващите собственици не го е сменил.

                          Коментар


                          • От: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

                            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                            Да, това беше моят мотор. Не му е насаждан двигател, но е за бутало, освен ако някои от следващите собственици не го е сменил.
                            Ако момчето което го е купило от теб е от Хасково каза,че не е сменял или правил нищо по мотора.За жалост докато се наканя да отида обявата вече я няма
                            YAMAHA RAPTOR 700R

                            Коментар


                            • От: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

                              Здравейте и от мен, от скоро и аз съм собственик на kdx200, за сега съм много доволен от машината, има чудесни ниски и се катери навсякъде.Имам няколко въпроса към собствениците.Интересува ме как мога да разбера годината на производство, продавача каза, че е 97, но все пак искам да знам дали е така.Също така отворих капака за да почистя филтъра и беше доста мазен и с доста боклуци в коша, някъде четох, че филтъра се пръска с някакъв спей, ако може да ми кажете какъв точно.Също така искам да питат как разбирате дали мотора е смяна на бутало.Също искам да питам за фара, но ще питам със снимков материал.

                              Коментар


                              • От: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

                                Има специални масла за филтри (до сега съм ползвал само на Motorex) естествено след като го изпереш преди това. За да установиш състоянието на "карантията" трябва да му направиш "дисекция".
                                Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X