Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WR Синята мания-продължение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • WR Синята мания-продължение

    Евала някой требваше да го направипросто беше неизбежно.
    [IMG]http://store.picbg.net/pubpic/B2/4C/dd3f0e843d6fb24c.gif[/IMG]

  • #2
    До: WR domination - синята мания

    е бравоо,добре дошъл(пак ти го казвам)в голямото синьо семейство,много хубава тема,то обаче май май само аз ти и йанко ще си пишем тук,но браво

    аз бях писал вече в темата "кой какви доработки си е правил по мотора" но ще го копирам тук и ще пусна снимки като се постопли

    Коментар


    • #3
      До: WR Синята мания-продължение

      В най скоро и аз смятам да се присъединя към синята мания - ямаха вр
      но на първо време трябва да си продам ямахата хт600 от 97-а

      Коментар


      • #4
        До: WR Синята мания-продължение

        Е та нали скоро си я купилзащо ги купувате след като след 2-3 месеца максимум решавате да ги сменявате?
        [IMG]http://store.picbg.net/pubpic/B2/4C/dd3f0e843d6fb24c.gif[/IMG]

        Коментар


        • #5
          До: WR domination - синята мания

          Много са хубави тези зверчета, ама да бяха от алуминиевите!

          Коментар


          • #6
            До: WR domination - синята мания

            Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
            Много са хубави тези зверчета, ама да бяха от алуминиевите!
            Джарта на вторични ли ги предавашта все искаш от алумиевите и аз искам ама се задоволявам и със това .
            [IMG]http://store.picbg.net/pubpic/B2/4C/dd3f0e843d6fb24c.gif[/IMG]

            Коментар


            • #7
              До: WR domination - синята мания

              абе колко теми са.....защо я има и при избор на мотор и в общи приказки..
              Последно редактирано от Shifta; 22-02-09, 08:52.

              Коментар


              • #8
                До: WR domination - синята мания

                Първоначално публикуван от Shifta Преглед на мнение
                абе колко теми са.....защо я има и при избор на мотор и в общи приказки..
                Tази е за спам и общи приказки, онази е за всичко останало
                Иначе алуминиевата рама си е някаква мода според мен. За някои може да е предимство, но и тя си има своите недостатъци, като например, че е прекалено твърда, и изисква по-прецизни настройки на окачването.

                Коментар


                • #9
                  До: WR Синята мания-продължение

                  axaaaaaaa ясно,я колега да те питам как ти се вижда 450тката,не е ли много силна за ендуро,за тесни патечки,каманаци,гори и прочие,виж за дълги маршрути по черни пътища(магистали)такива край ниви,блокове и ливади е добра,защото вървиш само на гас,но за по хард...аз съм с 250 и точно само по магистаралите вървя на високи обороти че да съм в крак с големите кубици,но иначе в кал,в сняг малката кубатура е много по добра,защото якия мотор върти,а слабия на ниски обороти тика,та дай малко инфо или ти още нямаш впечатления

                  Коментар


                  • #10
                    До: WR Синята мания-продължение

                    Ами аз пробвах и 250-ка, но ми е слаба. Свикнал съм от ТТ-то да завивам със задника , дори и на сухо, а това с 250-ка е трудно постижимо. Честно казано, това най-много ми липсваше с 250-ката. Лично на мен по-мощният мотор ми доставя повече кеф - чувството, все едно се изстрелваш от катапулт като дадеш газ е незаменимо. Освен това при изкачване мощният мотор на места те изтегля само с газ там, където по-слабият ще загасне.
                    На сухо стръмно изкачване (например сипеи), където сцеплението е повече обаче, трябва да се внимава. С ТТ-то например, което си е по-тежък мотор, рязкото подаване на газ просто превърта задната гума, и те бута нагоре. С ВР-а трябва да се внимава повече, защото е по-мощен и по-лек, и на сухо и стръмно се опитва да направи салто . Затова - на полусъединител, и по-внимателно.
                    Специално на кал и стръмно мисля по-мощният мотор е по-добре. Аз примерно качвам на 2-а, колкото и да е стръмно, като помпам газта. Като дам газ, гумата превърта и изхвърля насъбралата се кал, после като отпусна пак зацепва, и при следващото подаване на газ те изтиква, докато избоксува пак и т.н. Ако не го правя така, грайфера се пълни с кал, и става като слик. С постоянна газ също не става, защото задницата поднася на някъде, и става неконтролируема (връщането на газта я „вкарва“ в правия път). Това със слаб мотор няма как да го направиш, защото няма достатъчно сила на втора.
                    На сухо и чукари вече е друга бира, но след като свикнах да ги минавам дори и с ТТ-то, сега с ВР-а съм като на колело

                    Коментар


                    • #11
                      До: WR Синята мания-продължение

                      Тепърва ще почне да ти къса ръцете, не си я карал достатъчно и в темпо. Ще си смениш мнението. Най-харесвам стартера на тоя мотор. А дали е алуминиева рамката или не няма кой знае какво значение. Нивото на каране при любителите, каквито сме повечето, надали е толкова високо, че да усещаме разликата в рамката.

                      Коментар


                      • #12
                        До: WR Синята мания-продължение

                        много е спорна темата 250 или 450,чел съм,слушал съм,но 450 не е най-подходящата кубатура за ендуро,поне аз гледам как се държи 250ката в бойни условия,но това ще си остане много спорна тема(говорим за yamaha конкретно).....вярно че я няма тръпката като щракнеш гаста и да подскача,но няма как да имаме по два мотора:един 250 и един 450,трябва да се избира едното,в момента малките и леки мотори с малка кубатура,било и то двутактови се търсят повече,даже и гледам цената им е по висока от тази на 400 и 426,поне сега двама от В.Т. си тъсят 250ф, един от признарите карачи от В.Търново-Тарсан кара yamaha wr 250 f,имаше и beta но си кара все още yamahata,и като го гледам на сипеите кво прави немога да кажа че 250 е за подценяване особенно в добри и профисионални ръце,е това може и за 450 да се каже,но всичко е до задкурмилното устройство

                        Коментар


                        • #13
                          До: WR Синята мания-продължение

                          Ми да има нещо вярно в думите ти, трябва 250 да се държи в оборот поради по-малката мощност от големия.
                          ВР400 по мнение на познати е много по-добър като ендуро от 450, не се наемам да споря по това, цитирам само. Карал съм и двата, без да съм собственик обаче не мога да дам подобно мнение. Модата си казва думата и тук може би. Или пък лекотата , с която се кара 450-ата може би кара хората да се насочват натам.
                          И друг път сме говорили за 350 кубиковия клас, който скоро ще излезе и може би там е златната среда. Ще видим, дотогава карайте и се забавлявайте с това, което имате!

                          Коментар


                          • #14
                            До: WR Синята мания-продължение

                            Ако аз ,сега трябва да си купувам,бих си купил 250-ка.Единственото нещо което би ме спряло е това че, определено живота на двигателя е по кратък,защото ще върви на по голямо натоварване.Не знам точно но ,мисля че в оригинален вариант са около 28 конски сили, с малко тунинг,аспуси и т.н ще стане около 30 което не е никак малко.Много са лекички и приятни за каране,иначе 450ките са същите кютюци като моята Бета,даже и по тежки.

                            Коментар


                            • #15
                              До: WR Синята мания-продължение

                              Е Джарта стига бе 110кг. и то без екипировката на 250-ката надали ще и е лесно да ме носи по баирите
                              А 250-то са по-скъпи защото са по-нова година от 400 и 426,а и са със стартер от коя година 2004 или 2005 точно не знам.
                              [IMG]http://store.picbg.net/pubpic/B2/4C/dd3f0e843d6fb24c.gif[/IMG]

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X