Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо карате 2т ендуро ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Защо карате 2т ендуро ?

    През годините съм минал през всички 2т кубатури от 125 до 500 винаги за ендуро употреба. Имам изразена слабост към този двигател с всичките му предимства и недостатъци но габаритите ми не са подходящи за режима му на работа а и 4-тактовите ги догониха последните 8-10 годни по отношение сила/тежест.
    Та въпроса ми по точно е: ‘’Защо продължавате да карате 2т?’’ а не ‘’Защо не карате 4т?’’

  • #2
    До: Защо карате 2т ендуро ?

    Ето едно изказване по въпроса от колегата Бате Рамбо:
    "И Я бих карАл 4т, ама не дай Боже да се стрОши нещо, семейството ше требе да гладува"

    Последно редактирано от iassen; 11-11-08, 12:17.

    Коментар


    • #3
      До: Защо карате 2т ендуро ?

      Продължвам да карам двутактов, защото мотоциклета е по-лек с този двигател, а макар и дръглив е и по-пъргав. Лесно вдига обороти и това си е предимство в определени случаи. Естествено плавното отдаване на въртящ момент също си има почитатели - просто си харесвам ряза на двутактовия. Като понатрупам годинки и мързел може и да мина на повече тактове .

      Коментар


      • #4
        До: Защо карате 2т ендуро ?

        Карам 2т мотор защото ... така искам.Старото поколение 4т не ми харесва, а за новото не съм дорасъл още (финансово).Сега ще ми се скарат сигурно "какво им е на старите 4т?" - просто не ми харесват.Лични предпочитания.Ако имам възможност някой ден бих си купил и модерен 4т мотоциклет, но с двутактовите не мисля да се разделям скоро.
        Иван Маринов
        Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
        ЕНДУРО ВАРНА

        Коментар


        • #5
          До: Защо карате 2т ендуро ?

          При мен е просто избор между

          "Бббпр-дг-дг-дг-дг-дг-ЧК-ЧК-ЧКР-дг-дг-д-г-Браааоппп-птпр-чак-чак-чак-ЧКР-боп-БОП-боп-БФ-дого-дого-дого-БРООООППП"

          и

          "Дзинг-дзинг-дзинг-Бииииииип-миииииииииииип-мйййййиииииииип-мйййййииииииеееееепппп" и нагоре до шеста
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            До: Защо карате 2т ендуро ?

            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
            При мен е просто избор между

            "Бббпр-дг-дг-дг-дг-дг-ЧК-ЧК-ЧКР-дг-дг-д-г-Браааоппп-птпр-чак-чак-чак-ЧКР-боп-БОП-боп-БФ-дого-дого-дого-БРООООППП"

            и

            "Дзинг-дзинг-дзинг-Бииииииип-миииииииииииип-мйййййиииииииип-мйййййииииииеееееепппп" и нагоре до шеста
            Е това вече беше отговор от професионалист! По Дискавара инженер от Кавазаки обясняваше за 2Т и точно по същия начин се изрази!
            [img]http://images26.snimka.bg/005951842.jpg[/img]

            Коментар


            • #7
              До: Защо карате 2т ендуро ?

              ...доста сричах докато изкарам от тия букви сносни звуци...хаха ама поне ми беше забавно

              Коментар


              • #8
                До: Защо карате 2т ендуро ?

                Е, едно време имаше един виц че когато Трабант мине пред милиционер на "пррррррррррррррррррррррттттттттт" вместо на "пър-пър-пър" - значи е превишил скоростта

                Но определено се застъпвам зад по-горното. Тия вибрации и битки за независимост между отделните части при четиритактовите едноцилиндрови двигатели, и резултантната какафония - хич не ги обичам.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #9
                  До: Защо карате 2т ендуро ?

                  Имаше някъде в Вибокса клипове на имитатори, обаче не ги намерих.Много бяха интересни.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Защо карате 2т ендуро ?

                    Карам 2т мотор защото е мн по забавен от 4т . И както колегите казват секи има предпочитания едни искат мотора да "дзвънти" като му се даде газ а други да "тупа". Мн по труден и интересен за каране . Не съм карач с голям стаж , но просто на този етап моя избор е 2т . Четиритактовия мотор е мн по спокоен мотор ( неговоря за новите разбработки на 4т мотоциклетите CRF WR EXC250f,450,459.520,525 ... и тнт.)
                    [FONT=Impact][SIZE=4] :lol: [COLOR=Red]Тетевен4x4 Offroad Club :D[/COLOR]
                    [/SIZE][/FONT]

                    Коментар


                    • #11
                      До: Защо карате 2т ендуро ?

                      Досега само 4т.
                      Като изключим соц машините от "младините"
                      Последно взех 2т.
                      Мързи ме да вдигам за предмишници, а 100 кила за 4т е трудна задача, особено за парите на 2т.
                      Напоследък се заглеждам по ХР400 - вписва се в разбиранията ми за здрав и устойчив мотор, но тези 10-15 кила отгоре не ми се мъкнат.
                      Засега си оставам на 2т-то. Заделям повечко за бензин, но ме кефи.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Защо карате 2т ендуро ?

                        Щот нямам пари за 4т
                        [FONT=Arial Black][SIZE=4][COLOR=Red]ЕНДУРО ВАРНА[/COLOR][/SIZE][/FONT]

                        Коментар


                        • #13
                          До: Защо карате 2т ендуро ?

                          Въпроса не е защо ,а до кога защото все повече се налагат 4т макар и да не са по добри.Всеки един от нас знае разлиите в едните и другите.
                          Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                          0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Защо карате 2т ендуро ?

                            Заштото,ме кефи как ми опъва ръцете при подаването на газта .Мотор за екстремисти а не за рибари .И не на последно място за цената на 2 клапана на срф ште си направя ремонт на целия двигател.

                            пп: Жената трябва да е к**ва,а мотора двутактов кросов,тоест най якото

                            Коментар


                            • #15
                              До: Защо карате 2т ендуро ?

                              Първоначално публикуван от Jam Преглед на мнение
                              През годините съм минал през всички 2т кубатури от 125 до 500 винаги за ендуро употреба. Имам изразена слабост към този двигател с всичките му предимства и недостатъци но габаритите ми не са подходящи за режима му на работа а и 4-тактовите ги догониха последните 8-10 годни по отношение сила/тежест.
                              Та въпроса ми по точно е: ‘’Защо продължавате да карате 2т?’’ а не ‘’Защо не карате 4т?’’
                              За твойте габарите един EXC300E ще е супер, само че той е 3 тактов
                              А 2тактовия е начин на живот, или е твоя начин или не
                              дали е по-евтин за поддръжка или не това е дискутирано 100 пъти.
                              Евтин мотор за поддръжка няма.
                              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X