Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

    Ми аз колко мислиш чего карам 20-30м и до там ама от това каране сега си патя.Скаса ми се виригата и ми спука капака и сега тече малско.Утре сигорно ще го лепя дано да стане.

    Коментар


    • До: Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

      Ето малко снимки от повечето по-топли дни през този месец в които съм карал..
      10.01.2008
      Събираме се..

      Братовчеда прави ремонти




      Това место всеки който го премина след това беше капнал от умора да тика от тея чимове и шипки, но батко нали е хитър мина по малкото сняг, който е точно направо пред ИЖ-а и тикането беше по-малко

      2-рата ми почивка и единствената най-дълготрайна за целия ден (5-10 мин.)...след тренировка за динамично каране по едно и също "трасенце", което си направих докъто другите си почиваха...



      Моменти от опитите с катеренето на бетонния праг..











      Тук не бях вкарал мотора в оборот и при прекалено рязкото подаване на газ той заглъхна и се удари в прага челно, а аз тъкмо отскочих леко за подготовката при катеренето и малко остана да направя салто върху предния калник

      След карането...







      След душа, смазване на веригата, сън и ето първите слънчеви лъчи на другия ден




      11,12, и 13.01.2008г.
      През целия ден бях със втори човек с изключение на някои снимки от телефона където са правени само до там не съм излезнал с него..
      Местото е покрайнините между Розино и Хр. Даново.
      Ето и някои от снимките с телефона..






      Нощувка..

      Другия ден беше още по-готин !





      Аз успях да зарибя братовчед ми и сега щял да си спука дупето от бачкане лятото само и само да се сдобие с някоя машина, с която и той да кара из горите

      Това беше първото му каране на такъв мотор и се накефи яко

      Естествено имаше и такива моменти в които се установи колко е важно мотора да е лек

      "Еее.. много яко ама що не земеш да пропуснеш снимката дето паднах"

      Следващите са мои







      Малко по малко с опитите за по-бързо и по-бързо преминаване се поизнесох нагоре и по едно време май се беше поуморил та се беше излегнал и ... взел че си снимал и краката










      Симулация и на паднали дървета върху мокра горска почва имаше няколко пъти..

      На това място има и клипове...

      Спиране на предна гума върху снега (а да видим дали някой ще се сети за уловката )




      Следва част 2-ра ...
      [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
      [/FONT]________________________________________
      [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
      [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
      [/CENTER]
      [/CENTER]

      Коментар


      • До: Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

        Часто 2-ра 21 и 22.01.2008г.
        Решихме да видим как е нагоре троянския проход и да пробваме една пътека, но.. не сполучихме и тръгнахме по други места...
        Местоположение: Кърнарския балкан

        Тук се мъчи мъчи да излезне.. аз само се смях..

        2-ри опит пак неуспешен

        След 3-тия опит смеха ми стана много заразителен и взе че и на него му стана смешно

        Останови се, че няма да е по тая пътека и тръгнахме да се върнем но като минах покрай тая гледка не се сдържах просто да не я запазя..

        Настигнах след това братовчед ми, а него го беше избило вече на яка простотия и се чудеше какво да прави

        Голям кеф като е затворен прохода.. няма коли няма дявол.. правиш си квото искаш и не ти дреме на канчето (снимката е в движение докъто карах мотора)

        Прословутата кърнарска пътека...

        Тук почиваме след "трудното"...

        Много спокойно и красиво е в гората определено не бих заменил подобни мигове за разни фукливи моменти с ПВЦ-та...



        Ето го и "трудното"
        Като спряхме да почиваме питах братовчед ми ... има ли по-трудни места нагоре и той като каза че това е най-трудното и направо предложих да се връщаме

        Просто малко повече камъни по лек наклон...нищо силно впечатляващо с трудност..



        После решихме да направим по 1-2 скока.. и ето..
        Скок с ИЖ

        Скок с ХР..

        На другия ден реших да се пребирам вече, но не ми стигна обикалянето и се качих профилактично до "Кръста"...и не се разминах без снимка за спомен
        От горе изскочи невероятна гледка...дори в момента снимката е на десктопа ми в оригинален размер

        Много е готино горе и ще взема да си се качвам профилактично, забавно е и е много много приятно след като видиш подобна гледка..


        Това е от мен за сега.. клиповете ще видя кога ще ги кача, но тези дни ще е само да ги компресирам и кача на сървъра и ще пусна линкове...
        Дано утре е отново хубаво времето та да покараме отново..
        [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
        [/FONT]________________________________________
        [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
        [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
        [/CENTER]
        [/CENTER]

        Коментар


        • До: Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

          Мнооого добре си си покарал колега,само така.
          Относно спирането на предна гума се съмнявам да е имало такова,защото амортисьорите не са се свили.По-скоро е имало скокче и снимката е направена точно като се е долепила гумата.
          Продължавайте в същи дух и евала на колегата с Иж планетата
          [URL="http://slackpack.net/?q=node/388"]
          [/URL]

          Коментар


          • До: Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

            Страшна тая Honda бе Туйков,Тези Ижоци ще има да ти лапат пепела и ще си вечно първи Да ти дам един съвет щото доста време карам такива хонди- въздухарки,този калобран на предния калник много хубаво си го сложил там да не пръска кал и вода,но като се запролети земи го махни щото като влезеш да караш по пътеките и хондата ще почне да грее.Те хората са преценили точно до къде да слиза,така спираш въздуха към главата където температурата е най-висока и не се обдухва достатъчно.....ВЕРВАЙ МИ.
            Стефан Дянков

            Коментар


            • До: Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

              Първоначално публикуван от BoykoVS Преглед на мнение
              Мнооого добре си си покарал колега,само така.
              Относно спирането на предна гума се съмнявам да е имало такова,защото амортисьорите не са се свили.По-скоро е имало скокче и снимката е направена точно като се е долепила гумата.
              Продължавайте в същи дух и евала на колегата с Иж планетата
              Евалата ! Това беше и целта на снимката и се получи интересно защото доста хора измамих и викат.. бреййй ква е тая предна гума дето спираш с нея и на сняг на предна гума

              diskusa, Хондицата е супер и си върви повече от достатъчно ! Калобрана ще го махна лятото просто така го взех и сега тъй като е такъв сезон че всичко е локви и кал, а все пак времето не е много топло съм я оставил. Благодаря за съвета ще те послушам и ще направя това нещо като се постопли времето
              [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
              [/FONT]________________________________________
              [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
              [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
              [/CENTER]
              [/CENTER]

              Коментар


              • До: Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

                Вчера времето беше много хубаво тук и в петъка с Николай се разбрахме да покараме съботата и така и стана..
                Приготвих си аз батерийки вечерта за апарата, телефона зареден веригата смазана всисчко наред и тъй като се бяхме разбрали към 10 сутринта да тръгнеме аз в 10 без 10 бях пред Николай и започнах заснемането на разни моменти от предстоящия ни ден...
                Ето ги козлетата..


                След това тръгнахме и Николай започна да ме развежда из левченските пътечки и ето ни на 1-вата почивка между с.Левски и Сушица..

                Николай тъй като си бе направил предпазна тава за картера не миряса докато не намери паднали дървета за да я пробва, но в случая теста беше прекалено Екстрийм и се отказахме да го пробваме, но беше единодушно решението мястото да се предложи за екстрийм тест на Жоро Хаджиев


                В крайна сметка след известно обикаляне намерихме едно подходящо място за тест и Николай не пропусна възможността да пробва как е с предпазната тава... (има и клип но него ще го пусна по-късно..)




                След това си намерихме едно още по-хубаво място с едно две паднали дървета които размери незнам точно какви бяха, но си бяха високички и беше голям кеф, но се уляхме с кефа и забравихме да снимаме и докъто се кефехме решихме вече да отпрашим към бензиностанцията за да заредя тъй като не се сетих предния ден за тая работа и за най-голямо нещастие след като излезнахме на асвалта до мотокрос пистата в Левски се установи, че на човека му е превъртял вентила на предната гума и веднага се насочихме към гумаджийницата където следваше гледката ...
                (козлето на стойката а Николай псувайки до девето коляно гозпод и всички негови роднини )

                При мене слава богу нямаше такъв проблем и всичко си мина наред през деня и само гледах !

                Предната гума беше сменена с нова и тръгнахме ние нагоре към балканЯ и ето малко преди тези две "каналчета" Николай беше отсукал една газ и от кефа изведнъж се стигна до такова "цамбурване", че си помислих, че си е изкривил разни неща дето немогат да се кривят по принцип

                Тук вече изкара мотора и е в момент на настройка на кормилото

                Отчаяхме се от по скоростните отсечки на непознат терен и рекох да извикам дявола и да го подкокуросам за някой екстрийм и хопаляяя. къде къде айде към "комина" пътеката нагоре... Нямаше какво да кажа щото сам си го изпросих и тръгнахме нагоре...
                Първото препятствие "комина" се изложих понеже постъпих малко детски при изкачването, но все пак си мисля че ако имах хубави гуми нямаше да е така през цялото каране при включване на скоростите до 3-та да си седя на 1 място, но както и да е .. малко след "комина"
                следваше пак едно "препятствие" което единия не пожела да премине и реши да заобиколи та се набута в едни диви шуми, а другия направи няколко опита упорито и при първото почти успешно преминаване се озова след дървото но отново в деренцето, но реши да пробва пак и в крайна сметка с повечко газ и по-малко акъл стана работата
                (реално кофтито на дървото беше че имаше хоризонтални чепове и беше кофти, а не че е паднало самото дърво..другите които оттренирахме на по-ниското определено бяха по-сложни ама какво да се прави )

                След дървото имаше друго изпитание за мен
                Трябваше да се премине през 15-тина метра сняг.. ама познайте как се минава в тоя сняг в влажно време шуми и кал че и без гуми
                В крайна сметка го минахме и продължаваме нагоре...

                Малко преди билото на "дрифтовете" както реших да го нарека аз

                Ето и гледките, които се откриха под мен на вече върховата точка, на която се предадох тотално само на 300 метра от целта малко по-нагоре след сопалян връщания, опити, бутане и дрифтове, но както и Ники установи малко по-късно реално това наистина си беше върховата точка

                Ето го и надолу самото "било на дрифта"

                Установи се че колкото по-на изток насочвам апарата толкова по-зимни стават снимките и явно тук при нас нашия район си е най-добре

                На връщане снимах малко от разнообразния маршрут...
                След "комина" и преди "билото на дрифта"


                Под "комина"...

                Под "комина" с вече каталясал поглед бонус

                С тази снимка приключихме с екстриймите и на прибиране Николай обаче ме поведе с още едно "атрактивно" падане баш накрая на разходката, но в крайна сметка беше много весело и си изкарах чудесно .. от там нататък аз продължих към с. Розино, като си подобрих досегашния 27 минутен рекорд Карлово - Розино само по черното на 25 минути и смея да твърдя че се довърших тотално за деня и определено спах като къпан..
                Скоро се надявам на още снимки само да се пооправи пак времето, че нещо се вкисна тая атмосфера
                [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                [/FONT]________________________________________
                [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                [/CENTER]
                [/CENTER]

                Коментар


                • До: Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

                  "Установи се че колкото по-на изток насочвам апарата толкова по-зимни стават снимките и явно тук при нас нашия район си е най-добре "

                  Какво добре,при вас е направо супер за каране няма никакъв сняг,май ще ти идваме на гости,ако скоро тук не се махне.Продължавайте в същия дух
                  [URL="http://slackpack.net/?q=node/388"]
                  [/URL]

                  Коментар


                  • До: Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

                    Първоначално публикуван от BoykoVS Преглед на мнение
                    Какво добре,при вас е направо супер за каране няма никакъв сняг,май ще ти идваме на гости,ако скоро тук не се махне.Продължавайте в същия дух
                    Верно си е, че е супер, само че неска беше отвратителен вятър ! От лентата по платното на два пъти ме изкара по банкета
                    [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                    [/FONT]________________________________________
                    [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                    [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                    [/CENTER]
                    [/CENTER]

                    Коментар


                    • До: Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

                      вече и аз съм на линия сузана е готова за подвизи.
                      crf450 supermoto

                      Коментар


                      • До: Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

                        Първоначално публикуван от shumanski Преглед на мнение
                        вече и аз съм на линия сузана е готова за подвизи.
                        Значи сега чакаме само доброто време
                        [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                        [/FONT]________________________________________
                        [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                        [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                        [/CENTER]
                        [/CENTER]

                        Коментар


                        • До: Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

                          даже днес го покарах малко и умрех от студ. не е истина как жули вятъра.
                          crf450 supermoto

                          Коментар


                          • До: Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

                            Първоначално публикуван от shumanski Преглед на мнение
                            даже днес го покарах малко и умрех от студ. не е истина как жули вятъра.
                            Айде стига сте се оплаквали нали сме ''твърди''пичовеВ неделя всички на мотопистата в с.Левски за загряване ако сте в състояние след ''Трифон зарезан''.

                            Коментар


                            • До: Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

                              Първоначално публикуван от Николай Преглед на мнение
                              Айде стига сте се оплаквали нали сме ''твърди''пичовеВ неделя всички на мотопистата в с.Левски за загряване ако сте в състояние след ''Трифон зарезан''.
                              Идната неделя - 17-ти ???
                              [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                              [/FONT]________________________________________
                              [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                              [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                              [/CENTER]
                              [/CENTER]

                              Коментар


                              • До: Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

                                Първоначално публикуван от Николай Преглед на мнение
                                Айде стига сте се оплаквали нали сме ''твърди''пичовеВ неделя всички на мотопистата в с.Левски за загряване ако сте в състояние след ''Трифон зарезан''.
                                Този път очаквайте и мен и още един пич!
                                Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X