Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

    Малко снимки от вчерашното каране със групата, която се събрахме.
    Сборния пункт, на който се навозих на девойки за мое щастие останаха доволни

    Целта бе да се види дали можем да излезем до Дерменка, но уви проблемите почнаха още в началото и още след 5 мин. от тръгването спряхме заради спукана гума на един XL 600 от групата...
    Докато другите се вайкаха братовчед ми с ИЖ-ето си намери занимание
    Иван Минков и Стефан от Левски пък позираха за снимка...

    Вайкането продължава...

    След това се реши ХЛ-а да се върне с няколко човека, а ние 3-4 мотора да продължим нагоре където се разбрахме да се чакаме, а ето и момент от пътуването до това място наречено "сиврията"

    Докато бяхме 5 мотора останахме 3-ма... оказа се че момчето със РМЗ-та пробвал задно салто по един баир и се прибрал със счупени калници, а другия който беше с нас разузнава терена нагоре
    Ние естествено не бързахме за никъде и си починахме с глътка вода и чист въздух...


    Малко лаф мохабет и вицове за повдигане на настроението...

    Минков ми повдигаше настроението, че като погледнех гумата си ..... и после нагоре....

    После от чешмата нагоре до една полянка и едни преспи, но намерихме начин да заобиколим преспите след като Иван и Стефан решиха да пробват с рогата напред

    Другите бяха останали долу (до първите камъни от лявата страна на преспата), а аз починах малко и след няколко опита се качих на едно било, като минах от лявата страна на пряспата между дърветата където се вижда сухото и от там нагоре следваше изкачване, което ме поизмъчи заради гумата, но не се отказах лесно..

    Тук отдолу ако се вгледате е едно малко изкачване, преди което има камъни и дупки, а на практика се кара по тези храсти и ардъчи, които също крият изненади, та беше весело, съжалявам че не го снимах да се види добре, но пък се видя че към Дерменка май няма да се ходи

    Все пак се откриха чудесни гледки..

    И като се почнаха едни снимки ...

    На тази се виждат момчетата докато бяха долу (на около 4 см. в права линия от калника напред )




    Тук съм хванал това "изкачване" за което ви казах че беше весело, само където гледката е малко по-на юг..

    Тук пак малко се вижда.. малко по-нагоре...

    Много готино беше

    На момчетата обаче им писна и решиха да се качат и за моя изненада се качиха доста по-лесно от мен, но все пак новите мишелинки са си нови мишелинки
    Минков в действие..

    Ето вече първата колективна снимка горе..

    Втората...

    Тука пък ги излъгах че съм намирал златни монети и взеха да ровят из скалите като във пясък напъваха се напъваха се та бутнаха накрая част от тая скала без да искат (поне на мен така казаха )

    Конете кротуват...(не обръщайте внимание на хускварната, собственика е фен на фристайла )


    След това дойде и ХЛ-а заедно със ИЖ-ето.. или поне ХЛ-а и собственика на ИЖ-а, че машинката нещо се ядоса и хвърли кърпа..(опс ... венец


    Тук вече тръгнахме надолу и се започна сваляне на веригата та братчеда се прибра на тикане.. добре че има голяма инерция това животно и надолу по пътя нямаше нужда от палене
    Докъто се мотаехме около ижа наблюдавайки някой го сравни със слон на ледена пързалка по инерция та Минков от далеч се виждаше как се смее дори пез каската
    [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
    [/FONT]________________________________________
    [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
    [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
    [/CENTER]
    [/CENTER]

    Коментар


    • До: Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

      Тъй като днес подухваше и всеки на който се обадих не искаше да излезе да покараме заради вятъра реших, че няма начин и щом пече слънце и вятъра не е смразяващ трябва да се кара. Та тръгнах аз направих една загрявка до Розино и обратно със няколко обиколки по розенските чукари и след като се върнах в Карлово все още не си бях начесал крастата и се сетих за едно място, на което отидох с КТМ-а преди, а ми се струваше толкова страшно...
      Става въпрос за карловския недоправен водоем, ето го и него...

      След качването горе реших да направя малко позьорски снимки..
      А, ето я и любимата ми


      Голям е ентусиаст иска да бяга по скалите


      Ето и малко изгледи към града...






      Починах си малко със правенето на снимки и се поогледах поогледах и като се позагледах в тези "спускания"..





      Реших се и си казах край, тръгвам от горе правех някакви сметки да тръгна нагоре по реката

      .. и следователно да си излезна нагоре, изглеждаше добре от горе гледката и тръгнах аз тъй като се реших да се пробвам в крайна сметка макар че мотора не е обут и бях сам...

      ...по улея си бяха само такива камъчета почти до долу, голяма тръпка е да знаеш, че ако се преобърнеш, ще боли яко


      В крайна сметка слязох.......от тук...



      Да, обаче след като слезнах долу гледката се промени и плана за тръгване "нагоре по реката" - също

      ....Не че надолу бе нещо кой знае колко по различно амаа..

      Все пак се подвоумих за момент

      Погледнах нагоре по реката, погледнах надолу .. погледнах и обратния път...


      И си рекох няма да е тръгвам надолу пък друг път ще се тормозя повече
      И ето първото сериозно препятствие надолу по реката и за щастие единственото, тъй като успях да се кача по пътечката, по която излязох на водоема, на която от друга страна беше пък другото кьораво място, което честно казано си ме хвана шубето


      След преминаването на 50-60 метра камъни с размери по големи от мен за около 30 мин. ето го и него...



      Това място си е кофти и вероятноста да се метнеш върху камъните в тая дупка е почти 90% тъй като самата пътека малко преди мястото където е спрян мотора е под наклон почти 45 градуса и почвата е суха и гумата поднася веднага, а си е тясно и се наложи да вдигам и нагласям мотора, за да тръгна като хората тъй като маневреността му не е достатъчна за това място..
      А, ето и как изглеждаше мотора след преминаването по течението на реката..

      А ето така изглежда гумата след борбата


      И така още един ден е премина приятно, ще видим какво ще стане утре

      To be continued...
      [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
      [/FONT]________________________________________
      [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
      [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
      [/CENTER]
      [/CENTER]

      Коментар


      • До: Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

        Броите и мен,нашата група ще ви чакаме в Климент!
        0888 074 049

        Коментар


        • До: Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

          Ейй много фотогеничен тоя XR цяла фотосесия си му направил.Да не го продаваш.

          Коментар


          • До: Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

            Първоначално публикуван от Николай Преглед на мнение
            Ейй много фотогеничен тоя XR цяла фотосесия си му направил.Да не го продаваш.
            чакаи да му пусне и днешните снимки.оп вече е и с нова задна гума.... вътрешна де
            crf450 supermoto

            Коментар


            • До: Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

              Първоначално публикуван от shumanski Преглед на мнение
              чакаи да му пусне и днешните снимки.оп вече е и с нова задна гума.... вътрешна де
              Ти си моят герой днес
              Николай До: Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?
              Ейй много фотогеничен тоя XR цяла фотосесия си му направил.Да не го продаваш.
              Дааа.. има си и обява даже !
              [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
              [/FONT]________________________________________
              [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
              [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
              [/CENTER]
              [/CENTER]

              Коментар


              • До: Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

                Колко хапва на брадчет ти ИЖ-то при такова каране
                Между другото това завоя ли зима на задна.
                Ако не бях луд, щях да съм ненормален!!!!!.

                Коментар


                • До: Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

                  Първоначално публикуван от xoc13 Преглед на мнение
                  Колко хапва на брадчет ти ИЖ-то при такова каране
                  Между другото това завоя ли зима на задна.
                  Не, само го покара малко .. аз днес си оттренирах преминаване на локви и такива плавни "дупки" останали от локвите на 1 колело .. супер приятно е и доста полезно..
                  [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                  [/FONT]________________________________________
                  [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                  [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                  [/CENTER]
                  [/CENTER]

                  Коментар


                  • До: Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

                    Даниеле айде качвай снимките от 3март да ги разгледаме
                    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                    Коментар


                    • До: Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

                      Първоначално публикуван от bastuna Преглед на мнение
                      Даниеле айде качвай снимките от 3март да ги разгледаме
                      Търпение ! Първо трябва да ги преработя До довечера трябва да има репортаж, спокойно
                      [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                      [/FONT]________________________________________
                      [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                      [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                      [/CENTER]
                      [/CENTER]

                      Коментар


                      • До: Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

                        И аз нямам търпение да видя какво е изляло от снимките на 3-ти Март.Иначе беше супер хареса ми много .Скоро може пак да покараме,ако ще има излизане някаде пишете
                        0888 074 049

                        Коментар


                        • До: Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

                          Първоначално публикуван от Даниел Туйков Преглед на мнение
                          Търпение ! Първо трябва да ги преработя До довечера трябва да има репортаж, спокойно
                          това е нашия ПАПАРАК
                          crf450 supermoto

                          Коментар


                          • До: Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

                            Преработих снимките, очаквах да са малко по-интересни, но явно не съм хванал весеслите моменти от карането, но няма нищо. Другия път.
                            Снимките са у Иван Минков тормозете него за репортажа
                            [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                            [/FONT]________________________________________
                            [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                            [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                            [/CENTER]
                            [/CENTER]

                            Коментар


                            • До: Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

                              Първоначално публикуван от Даниел Туйков Преглед на мнение
                              Преработих снимките, очаквах да са малко по-интересни, но явно не съм хванал весеслите моменти от карането, но няма нищо. Другия път.
                              Снимките са у Иван Минков тормозете него за репортажа
                              Ето го и него!!!!

                              Първата снимка е на най-ранобудния XR ! А притежателя му не е спал от мерак!!!

                              Ето и другите двама. Точно навреме!

                              Моля, не му се карайте на детето ! То не е виновно! Просто предния ден много му се насъбра на моторчето и счупи скоростното лостче. Наложи се да се заваря сутринта в 6:30 ! + Зареждане на бензин, изправяне на кормило и омасляване на филтър, който бе изпран вечерта в 1:30 някъде :О !!!

                              Основна отправна точка! с. Климент. Тук останових, че имам забит пирон в гумата, но за мое най-голямо щастие не бе пробил вътрешната!

                              И така след около 15 минути и загуба на основната група, се озовахме в тези коловози и кал!!! Лепкава като глина!



                              Доколкото разбрах мотора на Shumanski изгаснал и немогъл да запали! Тъкмо когато решил да го зацепи и чудото станало!

                              Някъде в гората! Много нападала шума имаше!

                              "Ето го батко" .

                              Гордостта на Даниелчо , която след броени секунди се катурна!

                              XR 400 Мноо ме накефи!!!

                              Всякакви мотори и възрасти имаше! Общо над 20 парцала!

                              Групата почива! Shumanski по мускули! Май се е поразгорещил от ездата!

                              Това незнам къде е!?

                              Посетихме и гробницата край Старосел! Изненадан бях от огромния интерес който представляваше за посетителите! Много п.....лък имаше! И така някак си със захлас ни гледаха! Дали ни се радваха...??!

                              Собственика (няма да споменавам имена ) на XR-a се грижи доста за него! Даже и спрейче за веригата си носи насред гората!

                              Едвам го измолих да ми го даде, че и моя KDX да почувства малко топлина от собстевеника си.

                              Дани позира за да види как му стои KDX-a! Предполагам мисли да си купи един!

                              Ето ни в почивна станция Бяло Камене. За жалост басейна бе наполовина празен и неможахме да се разхладим! За сметка на това хапнахме и пийнахме доволно!

                              Първите и най-гладни!!!

                              Време за малко позиране....





                              Някъде тук Дани откри, че има нужда от нова вътрешна гума! Много готино го бе подпрял. Хем удобно за работа хем за снимки! Та аз вместо да помагам грабнах апарата!

                              Снимчици на моторчетата! Как само са се подредили!

                              От хубави по-хубави!



                              Ама най-хубави зелените!

                              А какви бунгалца са спретнали само... с кеф да ги посетиш с гаджето или любовницата!

                              Докато си щраках с Олимпуса на Дани, същия с голяма мъка се опитваше да извади и смени вътрешната гума. И така докато Shumanski не разбута народа и каза: "Дайте я тая гума насам!"



                              Накрая доволен, Даниелчо се запъти към мотора за монтаж на гумата но вече с нова вътрешна 17





                              Монтирана и готова за помпане! Дани се справи олично и с тази задачка!!!!

                              Последни снимки преди да тръгнем обратно, но този път по друг маршрут! През Фенера!





                              Моя милост по една доста забавна пътечка към Фенера.

                              И такива неща се случват! Както чух да казва собственика: "Важното е на мотора да му няма нищо. Яд ме е за боята!" или нещо подобно.

                              Пооредялата група е на Фенера!

                              Някои се качиха да се насладят на гледката отгоре! Предполагам е било много красиво!

                              ....дали да не се пробвам и аз...

                              ....можело значи....само където ръчичките не ме държат вече...



                              Докато ние тръгнахме да си ходим, Дани реши да зарадва форума със следващите снимки!!!!!



                              Групата тотално се разепи и кой накъдето хванеше! Естесвено ние за никъде не бързахме! А в сладки приказки .....

                              Това спускане по скалите май доста му е харесало.


                              След разходката на Дани, Shumanski и Николай не им се прибираше и решиха да ме изпратят. Бензина ни бе на свършване и се отбихме до Дъбене да заредим! Там Shumanski реши да прави дрифт между колонките и по едно време полегна за да си почине предполагам! Жалко, че Даниел е изпуснал този момент.
                              От там тръгнахме за село и в търсене на свързващ път, XR-a реши да се скрие в един окоп!

                              Времео напредна и бензина намаля драстично, което ме накара да се прибера!
                              Останалите да разказват къде са били, че по снимката немога да хвана много! ......


                              Като цяло бе един много вънуващ ден! Очарован съм за пореден път от природата на България! Дано повече хора я оценят и запазят чиста!!!!
                              Поздрави на всички!
                              Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                              Коментар


                              • До: Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

                                Супер репортажче, БРАВО !
                                Ако трябва да съм искрен на мене също ми хареса карането много, и към края на пътуването се постарах да се поуморя повечко със по-динамично темпо, което си е проличало предполагам, но дори положените усилия не ми се прибираше вкъщи, но уви всяко нещо има край !
                                Важното е, че покарахме и бяхме всички заедно, а от това по-хубаво няма !
                                Жалко само че неможах да се поотпусна със карането... дано тези дни да ми дойде предния спирачен диск, та да започна да ползвам спирачки
                                [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                                [/FONT]________________________________________
                                [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                                [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                                [/CENTER]
                                [/CENTER]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X