Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Плевенската група. Обединението прави силата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    Некарайте сами в гората. Ми с кой да карам ? Няма с кой. Еми тогава сам. Приготвил съм ви малко картички да поразгледате.
    Тръгване 9:30 от Плевен. Тук да спра, там да спра и времето напредна. В 11:00 бях в Чифлика ( троянско ). С моят джип, мога да стигна само до тук. От тук нататък с мотора.

    Може да е всичко, но си нося и стойка за мотора.

    Я да бия един клч и айде да ме няма. Въпреки, че тези автомобили вече не се крадат, по простата причина, че струват по 800 лв.

    Първа спирка.





    Брей, учени фотоапарати.

    Втора спирка. Вече почти съм на билото.

    Трябва и там да отида. Паметника на Беклемето.

    вече съм на билото. Понеже нямам степенка, а липсват и дървета, трябваше набързо да направя една купчина камъни да си подпра мотора

    Тука мотора ме снима.



    Следва паметника на летеца.

    "Служебният си дълг " Къде изчезна значението на тези думи в днешни времена?

    Оставам мотора тук и продължавам пеша към Козя стена. Целта ми е да снимам релсите с телените въжета и да попитам: Как аджаба минахте Ком-Емине по маркировката ?

    Тука е за планински кози, а още не се е почнало.





    Я малко цветенца.





    Малко снимки от хеликоптер. Жалко че не се разбира колко е стръмно.



    Оооооо, не. Отказвам се. Вече вървях час, а няма стигане. Ще пробвам в някой друг живот.

    Я газ, назад и да видя на Беклемето, дали има топла супа.

    Аааааа, имало бе.

    Продължавам нататък. Денят е пред мен. Искам да обиколя света.
    Чешма Еделвайс под върха ( Беклемето ).

    Тази снимка е снимана специално за Джартов. Наздраве.

    Паметника на върха. 1300 руски войници са загинали, без да гръмне пушка. Замръзнали са.

    Тука ако се загледате внимателно, ще видите една бяла точица. Нивата на парка. Паркаджии, да не се обаждат, че съм карал в забраненото. По късно ще се разбере защо.



    Орлово гнездо.

    Нещо времето почва да се скапва.

    Рилските езера


    Следва продължение..............

    Продължението......
    Гората между Дерменка и Добрила.





    Връх Гердека. Винаги го снимам, като се кача. Айде сега отдолу.

    От тук виках Наско Петков и Даниел Туйков, ама и двамата нечуваха.



    Тук направих кратка почивка и както си почивам, решавам да щурмувам вр. Амбарица. Много е гаден за качване.


    Средна гора.

    Опааааа, някъде ми се чува резачка за дърва. Неможе да бъде . Това е Национален Парк. Да ама може. По късно ще се видят и нарязаните дърва.
    Опс.

    Абе те кравите били бе. Те крави от де да знаят че е парк.
    Нанко Минков да си влезне в ролята.

    Имаше една тема " Как се справяте с полуделите кучета "
    Ами с това добиче как да се справя ?


    Ето я пуста Амбарица


    Докато се осъзнах и бях горе. Абе то с хубав мотор било лесно бе. С доминатора е зора.



    времето не е с мен.





    Слизам надолу. ето пак рилски езера.

    Немога да пропусна моя приятел на хижа Незабравка. И хоп изненада. Незабравка не работи.



    Тройка кебапчета. Май огладнях.

    Един заслон на който не бях ходил от 2-3 години.


    Не се очудввам всичко е разбито и потрошено.



    Гледката от заслона.

    Я да направя малко добро за туристите.
    Открийте 10-те разлики между следващите две снимки.
    ПРЕДИ.

    СЕГА. Чувството да оставиш нещо след себе си е невероятно, а още по невероятно е да го видиш разрушено


    Брей тия моторджии, можели да бъдат и добри.







    ето това беше от мен за сега. друг път повече. И знайте:
    "И сам войнът е войн"
    Последно редактирано от Жоро Витлиемоф; 01-06-09, 06:51.

    Коментар


    • #77
      До: Плевенската група-Разходка до Гарван дол и разни други места

      Само когато е сам човек може да отснима такъв хубав репортаж за маршрута и красотите на природата наоколо. Браво Жоре, чудесни снимки.
      С добре премерен риск превръщам мечтите в спомени !

      Коментар


      • #78
        До: Плевенската група-Разходка до Гарван дол и разни други места

        Ето това се казва желание !!! Наистина си за хвалба и пример
        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

        Коментар


        • #79
          До: Плевенската група-Разходка до Гарван дол и разни други места

          Евала Жорка, станал си по-добър и от Чинела във фоторепортажите...

          Коментар


          • #80
            До: Плевенската група-Разходка до Гарван дол и разни други места

            Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
            Евала Жорка, станал си по-добър и от Чинела във фоторепортажите...
            Че по често пускам репортажи от Чинела май да, но по добър не.

            Коментар


            • #81
              До: Плевенската група-Разходка до Гарван дол и разни други места

              Грам ирония няма в това което казвам, найстина ми харесват много репортажите ти....доколкото знам си женен вече така, че не те свалям.

              Коментар


              • #82
                До: Плевенската група-Разходка до Гарван дол и разни други места

                Евала Жорка ти си достоен член на този форум.Тук си и личи страста към спорта и природата,само така .Много поздрави и все така да си верен на ендурото.
                Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                Коментар


                • #83
                  До: Плевенската група-Разходка до Гарван дол и разни други места

                  Браво Жоро наистина правиш всичко с голямо желание дори и да нямаш компания нищо не те спира да обикаляш гората.Репортажа е чудесен а обясненията които си написал ме карат да се чувстава се едно сме били двамата още един път БРАВО
                  0888 074 049

                  Коментар


                  • #84
                    До: Плевенската група-Разходка до Гарван дол и разни други места

                    ЖОРО, ДРУГИЯТ ПЪТ ЗДРАВА ГЛОБА. Как караш сам из Троянският балкан. Май не ти се пие ракия. Друг път да звъниш от рано.
                    Борислав Русенов - 0889593977

                    Коментар


                    • #85
                      До: Плевенската група-Разходка до Гарван дол и разни други места

                      Вчера пояздихме малко. Ето и снимките.
                      Бусът е същият компанията също. Аз , Джантов и Ренди. Отиваме на гости на Джартов.

                      Пълна лудница.

                      Вече сме екипирани.

                      Джантов брои парите които трябва да платим на Джартата за паркинг на буса и ремаркето.

                      Джартата е доволен. Това е единствената му снимка за деня, понеже се оказа, че е канен на кръщене и покара доста скромно.

                      Ако някой има нужда от дърводелец, обърнете се към Джартата. Отдава му се. Вижте какво е измайсторил.

                      Такаааа, тръгнахме да караме и ето го първият проблем. От храстите изкочи нинджа.

                      С две три бързи и отмерени движения беше на врата на Джантов.

                      Поиска откуп и след като си получи сникерса, се отдалечи доволен.

                      Това пък е мойта единствена снимка за деня.



                      Ето я и първата ни цел за деня. Бузлуджа.






                      Връх Кара Богдан. От тук решихме, че трябва задължително да навестим чичко Фър и компания.

                      Ето, че спускаме прословутите енински пътеки. Лошото е,че от снимките неможе да се добие представа за наклона.

                      Ето това примерно е надолу.

                      На ценръра на Енина. Вече се бяха събрали и ни чакаха,

                      Чичко Фър орежда бизнес въпроси.

                      Набързо отскочихме до една весела пътека, която аз качих един единствен път и то на третият опит.

                      Шори беше се качил втори ( след най добрият естествено Ренди ) и блаженно се наслаждаваше на изпълненията.

                      Джантов

                      Живко.

                      Синът на Живко

                      Кацнал на едно дърво

                      От тук трябваше да побързаме и да идем да хапнем на Хлебна, че прехвърляше обед. Въпреки всичко трябва да отбележа красотите по път.

                      Големи БЪЛГАРИ с още по големи сърца.

                      Бат Шори.

                      Чичко Фър.


                      На път за хлебна. Чешмата на Узана.

                      И хоп Чинела . Оказа се, че не е Чинела, а чичко Фър работел под прикритие.

                      Ето ни на Хлебна.

                      Фъра извади неговата ножка и се започна.
                      Ренди каза, че какъвто ти е ножа, такава ти е пишк*та. В случеят на чичко Фър, била малка и сгъваема. В отговор, Фъра обясни, че е малка но работна. И демонстрира.


                      Добре похапнали някой решиха и да полегнат.





                      От тук нататък имаше още какво да се снима, но нямах сили. Последна снимка от мястото на раздялата.

                      Да благодаря на хората оказали съдействие за разходката:
                      Джартов; Фъра ; Шорца; Живко ; и всички останали.


                      В 21:00 бяхме в Плевен и незнаех на чии хора съм. Отгоре на всичко трябваше да отивам на работа..................

                      Коментар


                      • #86
                        До: Плевенската група-Разходка до Гарван дол и разни други места

                        Добре, че сядам да вечерям иначе щях да пометна...
                        Абе вие няма ли да спрете да ни дразните с тия вкусотии,
                        ние тука само целулоза ядем и точим лиги за домашна наденица и прочее..
                        А за разходката и репортажа няма да пиша щото съм с беден речник. РЕСПЕКТ.

                        Коментар


                        • #87
                          До: Плевенската група-Разходка до Гарван дол и разни други места

                          Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                          Добре, че сядам да вечерям иначе щях да пометна...
                          Абе вие няма ли да спрете да ни дразните с тия вкусотии,
                          ние тука само целулоза ядем и точим лиги за домашна наденица и прочее..
                          А за разходката и репортажа няма да пиша щото съм с беден речник. РЕСПЕКТ.
                          Ех, Бате Ваньоооооооооооо, стига си точил лиги, ами вземи се стягай и ела да побръмчиш малко из нашите балкани. Ще пийнеш от прочеето, стига онази краста Джарова те е дразнила с пълни чаши и онази от майна си Райна с разни мазни скари и вкусотии.........Ха Ха Ха - Чичко ти Фър.
                          Най-добре е да имаш богати приятели!!!
                          Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

                          Коментар


                          • #88
                            До: Плевенската група-Разходка до Гарван дол и разни други места

                            Mалко снимки от вчера. Мястото отново е троянският балкан.
                            Пресъхналата чешма.

                            Този път бях с Веско ( шивача )

                            Най накрая някой да ме снима и мен.



                            От тук нагоре ли ? Дааааа, нагоре.



                            Ей там долу, се вие пътят на прохода Троян- Кърнаре.



                            При Иваничка. Заведението на върха.


                            В това заведение изживях най големият си кошмар. Поради липса на пилешка супа, си поръчах шкембе. За всички които ядат тази помия: Вие сте луди. Разбрах защо е чесанът който се сервира като екстра. Да убие миризмата на лай*а. Щях да си издрайфам червата.


                            веско ме гледа в недоумение и ми се чуди как можах да се прекарам така.

                            Лелееее, сняг. Я ме снимай с него. Това беше желанието на Веско.

                            Южна България. Това отсреща е Средна гора. Много скоро ще имаме снимки и от там.


                            Гледам и немога да се налюбувам на релефа на планините които ни заобикалят. Искам да ида навсякъде . При мен се явява такъв проблем. Като се кача на някой връх, любопитството ме изяжда. Какво има зад другият връх , какво се вижда от там?

                            И Веско се радва на гледките.





                            Чорапогащникът сниман от юг.


                            На връщане заварихме на върха човекът птица.

                            Решихме да погледаме. Големи мъки бяха и най накрая се получи.

                            Тъкмо си помислих, че ще лети и той се приземи 20 метра по надоло.

                            Поръкопляскахме му и хайде по живо по здраво, че път ни чака. Плевен е далеко.

                            Коментар


                            • #89
                              До: Плевенската група-Разходка до Гарван дол и разни други места

                              Добре сте покарали! На тези места бяхме в неделя.На връщане се засякохме преди Севлиево с вас.Като минаваш обаждай се.

                              Коментар


                              • #90
                                До: Плевенската група-Разходка до Гарван дол и разни други места

                                Отново с. Чифлик. Неделя. За местата които обиколихме ще разберете по късно.


                                Данчо. Това е героят на деня. Безброй падания и контузии.

                                Това е моторът му. Все още здрав.

                                Ренди се екипира. На всички ни е весело и никой не подозира каква кал ни чака. Такава, каквато не съм си представял и в най смелите си мечти.

                                Първият баир, който всички подценихме. Тук данчо разви 50 километра назад, без да слиза от мотора. Скоростното спускане на заден ход завърши с безброй салта.

                                Ренди щурмува смело, въпреки проблемите с кракът .

                                Отново той.

                                Малкото келешче-синът на големият Келеметор ( колега от форума )

                                Следващите снимки са направо от Беклемето. Обяд е вече. Скари няма да пускам, заради Чинела.

                                Бандата на шаро. Данчо вече е почти отчаян.

                                Прилежно подредените мотори.

                                След като ни подгони дъждът, нямаше време за снимки. Снимки от сушината на х. Дерменка, а навън небето беше слезло на земята. Невероятен порой се изсипа. Ама на кой му дреме нали сме на сухо. Никой немисли обаче как ще се кара след този дъжд.

                                Ето това е лозунг.

                                Пред хижата имаше един автомобил. Небезизвестната марка " Фордоф уаз - кабрио "

                                Незнам на кого е творение, но доста въображение е вкарано тук и голям майсторлък. Браво.

                                Тошко се чуди на кой мотор да се качи.

                                Така изглеждаше планината след пороя.

                                Ренди изкачва връх Гердека по най гадният път. Обърнете внимание на кракът. Неподвижна колянна става. Ето така кара през цялото време. Достоен за медал. Трябва да помисля по въпроса.

                                Ето го и по от близо.

                                - Ворът е перфектният мотор- това му бяха думите преди да го целуне.

                                ейййййййй най накрая и аз на снимка.

                                Връх Анбарица. Тука каква веселия падна просто не е истина. Този храст до който са мотористите беше непревземаем.

                                Комбинацията кал-стпала-камъни е велика. Предразполага за голямо шоу.

                                Умората си казва думата и започнаха да падат като круши даже и на равното.

                                Разбрах, че е време да направя показно как да се качат. На първият опит показах бързо слизане от мотора, до великият храст. На вторият също. Чак на третият атакувах успешно. Снимка от върха. Тук поседях към 40 минути и когато си помислих, че са се отказали и започнах да слизам, започнаха да прииждат от всички страни. Групата се беше утроила. Най интересното е , че никой не дойде от там от където трябва. За мое учудване идваха от страната на Ботев и от страната на Анбарица. И двете страни са почти отвесни. Голям купон. Всеки се хвалеше колко пъти е падал или закъсвал.

                                Ето я и новосформиралата се група. Това е и последната снимка.


                                А, забравих. Знаете ли какво е да се родиш на грешното място в грешното време? Неееееее, не е да се родиш в България по време на криза.
                                Ето това е. Тази овца се е оагнила на 1800 метра надморска височина , в 8:30 вечерта. Колкото и жалко да ви се вижда шансът да отселее през нощта е 1/1000000000000. Вълците няма да им простят. Жалко за което.
                                Ако обаче, евентуално оживеят едното агне съм го кръстил Ренди, защото той ги откри. Другото е Жоро, защото аз ги снимах и на Жоров ден ще го хвърлим на чевермето.
                                Последно редактирано от Жоро Витлиемоф; 07-08-09, 09:12.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X