Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Плевенската група. Обединението прави силата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Плевенската група-Разходка до Гарван дол и разни други места

    Еии от де тоя готин стикер на сайта! Бре искам и аз такъв!

    Коментар


    • #47
      До: Плевенската група-Разходка до Гарван дол и разни други места

      Първоначално публикуван от Жоро Витлиемоф Преглед на мнение
      Тоя мотор рови толкова, благодарение ............................... Ша му дам на лято да обърне един кръг, няма начин.
      Е това не беше необходимо! Но бъди сигурен, че ще го пробвам при първа възможност!
      Първоначално публикуван от Жоро Витлиемоф Преглед на мнение
      П.П. А, и другото за което се сетих. Сега е добре- дълбок сняг слизаш от мотора и той седи сам, а ми на лято къде ще го подпирам ?????????? Че и ATV-та няма в групата. Ама каква дума само а? ГРУПА ?????
      и ти предлагам вече да идваш в Енинската група! Работа ще ти намерим, балкан колкото искаш и АТВ-та имаме за подпиране на моторите!
      Както се казва: "К'во му трябва на човек - къшей хляб, каничка ракия и една яхта!"
      КЕФА ЦЕНА НЯМА! Борис Кърчев

      Коментар


      • #48
        До: Плевенската група-Разходка до Гарван дол и разни други места

        Да вкарам още някоя снимчица. Предварително се извинявам за качеството, ама си забравих фотоапарата и снимките са от телефон ( такъв с шайба ).
        Започваме с приготовлението. Моторите които много горят трябва да са пълни догоре.

        Даже трябва да се подсигури полужението с едно шишенце.

        Тоя рошавият ( Ренди ) най-много вика. Където има идиотщина той е все там. Дали на шосе или в гората, все е на линия.

        Разреших му да се снима до КТМ-а , за спомен. Ама вижте каква степенка имам.

        Ето моторите и на другите двама участници в експедицията.

        Даката, сериозно се е замислил, дали да не смени кавазакито с VOR ( почти никому неизвестната марка на братя Вартемати )

        Време е да тръгваме.

        Я да поспрем малко, че изминахме цял километър без произшествия.
        Често срещан проблем по нашият край. Намотана тел на задната капла.

        Бре, че то без тел кавазакито направо хвърчи бе.

        И продължаваме отново.

        Снимки от карането нямам, само от почивките.



        Дунавска равнина

        Продължаваме, ама не за дълго. Отново проблем. Скъсано жило на газта.

        От тук нататък снимки нямам. Доволен съм от разходката и то толкова много, че си бартеросах мотора. Етого новият собственик на КТМ-а.

        Аз си заминавам на...


        П.П. Ето това се казва мартеница.

        Коментар


        • #49
          До: Плевенската група-Разходка до Гарван дол и разни други места

          Айде да посъзживим малко темичката. Днес излезнах да карам аз и две степенки за мотор ( ATV-та ). Разходката беше с елементи на заспиване. В началото тръгнах сам, до мястото на срещата. Пътят ми минава покрай единият от плевенските язовири " Табаковият язовир"

          Събрахме се и газ към река Вит. Първа спирка мостът на който е заловен Осман Паша, ама няма да ви изнасям уроци по история.

          Ето го и паметникът

          Ето ни и нас на фона на паметника.

          Ето степенката ми за мотора.

          Адаша ми обяснява как е карал в момента когато ни подгониха 6 каракачански овчарки, от едно частно стопанство.

          И трябваше да полегне, защото не го държаха краката.

          Тръгваме от паметника и пътят ни минава през кариерата. Там за каква дупка става на въпрос, ще разбере само този който е виждал от близо такъв камион ( като тоя в кариерата ).

          Позьор.







          Това беше за днес. Разходката беше прекъсната от голяма уплаха. При почти отвесно спускане продължило околу 200 метра КТМ-а започна да пуши като двутактов. След известно време пушекът изчезна. Прибрах се и директно на автомивката . Докато хората миеха мотора, аз вече правех планове как ще свалям двигателя. Телефонен разговор ми свали какмък от плещите. Джартата каза, че това било често срещано явление при КТМ и Бета. При спускане на голям наклон или при по голям престой в легнало полужение пушат на масло, по зле от 2Т.

          Така нестава........

          Я по добре така .


          Ето го и резултата. Чисто нов мотор.

          Та това е. Това са плюсовете и минусите на полското каране околу Плевен. Няма баири за качване, но и сняг няма . Та може да се кара .Айде тая седмица ще имам гости от Габрово- Джартата. Очаквайте снимки от гостуването му. Между другото, ако има други желаещи да заповядат. Няма да върна никой.

          Коментар


          • #50
            До: Плевенската група-Разходка до Гарван дол и разни други места

            Като нямаме каде да караме в Плевен ходим на гости. Предната седмица в Севлиево- Добре, а таз седмица ходихме във Враца-ОТЛИЧНО.
            Снимките да супер много пък и коментара не е за изпускане затова ще направя ТАКА:

            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=58419

            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=58454

            Дано да ви е интересно, но няма как да не е.
            За предпочитане е да паднеш на тревата или в калта, отколкото на асфалта!

            Коментар


            • #51
              До: Плевенската група-Разходка до Гарван дол и разни други места

              Вчера направихме едно леко преходче с новото попълнение на плевенската група - Ники. Той до сега беше фен на шосейните мотори, но сега започва да изменя на спорта и май май ще минава на ендуро. Разходката се разви в покрайнините на Плевен или по точно в каньона на река Чернрлка.

              Имахме си и гостенин от шосейните, който ни изпрати до краят на асфалта.

              Каньона е осеян с беседки в които има ето такива сбораджийски маси.



              Ето ги и МПС-тата.


              Ето го и Ники доволен от новият КТМ и от разходката.


              Следващата снимка е от поляната пред хижа Капчук.

              Ще пусна и няколко снимки от хижата, но да знаете че ако има желаещи да нощуват там, трябва да ми се обадите поне месец предварително да ви запазя места. Много е натоварено там. И е скъпо. Цени по късно , а сега снимки.

              Банкетната зала с камина.

              Стаите за гости.

              Стълбата за вторият етаж. Koйто пие, ще се наложи да спи на първият етаж.

              Банкетната зала снимана от птичи поглед.

              Ники е доволен от хижата. И си му личи.

              на мене ми изтръпна ръката от снимане.

              Ето мойто превозно средство.

              Ето го и ктм-а на Ники.


              Ще завърша с няколко снимки на хижата , снимани отгоре.




              Абе хубаво беше на времето тук. Ех, спомени споменииии.

              Е това беше. Сега отивам да си лепя спуканата гума от вчера.
              Снимките от скарата, ще ги пусне по късно. По обяд. Чинела знае защо .

              Съжалявам за качеството на снимките.
              Последно редактирано от Жоро Витлиемоф; 07-10-09, 12:43.

              Коментар


              • #52
                До: Плевенската група-Разходка до Гарван дол и разни други места

                Вчера направихме едно пътешествие от околу 160-170 километра. всичко започна рано сутринта със старт от Плевен. За норматив стигнахме до Габрово, където ни чакаше Джартата и се започна. Предупреден съм от него да внимавам какво пиша, за да не ме банне от форума и за това ще внимавам. Абе приятел ми е Джартони, я вижте как се грижи за мотора ми.


                Ето го нашето превозно средство.

                Това е хотелът на семейство Джартови, в който бяхме поканени да отседнем, но незнам защо отказахме.


                Джантов и Джартов. Почти еднакви фамилии.
                Брей колко е хубава тая Бетаааа


                Джартов поседна в буса и едвам го изкарахме.

                Джантов спира, да изчакаме водача ни да дойде от бензиностанцията.

                Ето го и него Джартов.

                През цялото време го молех карането да не е много екстремно. Така и беше . Всичко мина под мотото разходка.

                Снимките са ми повечето пейзажи, така че ако очаквате да видите екстремно каране по добре се отказвайте още сега.

                Ето ме и мене.



                Ето ни вече на Узана. Джартата е доволен, че ни е прекарал по едни от гадните места в габровският балкан. Пътеката с корените ски пистата и други, на които не им зная имената.












                Ето ни. Тримата от запаса.


                Айде момчета стягайте се, че ни чака път и то доста, че Енина е далеко.

                Следваща спирка- Шипка.

                Спряхме да пием по едно кафе в заведението на Ненката. Него за съжаление, неможахме да го видим.






                Тука предвидливо съм снимал празна скара, за да не дразня Чинела. То пък снимките ги пускам вечер.



                Бизнесмена си е бизнесмен. Не го оставиха да почине и за секунда.

                Котката се въртеше , въртеше околу нас и като видя кафетата си замина. Тука е ясно. Тия няма да ядат.



                От тук направо на Енина, където приятелите, на чело с Чичко Фър ни чакаха.

                СЛЕДВА ПРОДЪЛЖЕНИЕ.

                Коментар


                • #53
                  До: Плевенската група-Разходка до Гарван дол и разни други места

                  .....продължението
                  . Ето ни в Енина.

                  Дойдоха да ни уважат: Борис ( Тъпото парче , който е на преден план ) и адаша Жоро. Адаш, ако четеш, желая ти скорошно оздравяване.




                  Бат Шори, беше освободен от работа и веднага дойде ( абе на печен шеф е попаднал). За съжаление неможа да завърши разходката, поради технически причини.


                  Чичко Фър с прическа на борец.


                  Лелееееее, давайте да тръгваме , че времето напрадна.


                  Спирка на бензиностанцията на Мъглиж. Любимото място за похапване на Жоро Хаджиев.



                  Тука позираме с Чичко Фър

                  Тука с Джартони и Джантов.

                  От тук влизаме в горите.
                  Ето го и Филчев ( известен във форума като Коча)


                  Джанов престига в пушилката. Въздушният му филтър вече е за смяна.



                  Сената.




                  От тук нататък повече от снимките, са пейзажи. Снимани са благодарение на водача ни - Фъра. Сърдечно благодарим чичко Фър, за хубавата разходка.

                  Ееееееее, отивам да си купя цигари, че свършиха.


                  СЛЕДВА ПРОДЪЛЖЕНИЕ.
                  Последно редактирано от Жоро Витлиемоф; 30-04-09, 21:14.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Плевенската група-Разходка до Гарван дол и разни други места

                    Няма да ми издържат нервите. Тъкмо публикувах почти всичките снимки и без да искам ги изтрих .
                    Продължението го чакайте утре вечер.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Плевенската група-Разходка до Гарван дол и разни други места

                      Първоначално публикуван от Жоро Витлиемоф Преглед на мнение
                      Няма да ми издържат нервите. Тъкмо публикувах почти всичките снимки и без да искам ги изтрих .
                      Продължението го чакайте утре вечер.
                      И Жоро Хаджиев имаше проблем с качването и неволното триене на снимки, и имаше дилема какво да избере - ботилка Джак или пистолет! Според мен Жоровците са безспорни фотографи и с лека ръка трият снимки! Сигурно това им е навик - все пак са модератори, но да триеш собствени постове вече е прекалено!
                      КЕФА ЦЕНА НЯМА! Борис Кърчев

                      Коментар


                      • #56
                        До: Плевенската група-Разходка до Гарван дол и разни други места

                        Ми какво да се прави, професионално изкривяване .
                        ..........продължението.



                        Чичко Фър изнася кратка лекция кое къде се намира.

                        Всички са седнали и слушат внимателно.


                        Фъра в ролята на нинджа.

                        Жълти връх ( Саръ яр, както го наричат тамошните ).Там трябва да се качим.

                        Снимка за спомен на връх Купена.


                        От там трябва да се качиш. Така каза чичко Фър.
                        Джартата не чака второ нареждане.






                        Ето ни на Жълти връх. Фъра си подсвирка весело .




                        Заслончето, което се намира под върха. Приказно.




                        Какво ли пише в тази книга ? Накой от вас никога няма да разберат.

                        Джартата почти е побеснял, понеже има вероятност да закъснеем за събранието на Риск Габрово.

                        Гледка от върха.


                        На следващата снимка сме в клетката на лъва

                        Как могат да виреят на едно място ловджии и моторджии ? Ми как, като едните ги няма.


                        Ама добре си прекарват ловджиите тук.

                        Джартата се е замислил: Какво ли прави жената в момента....

                        ..........

                        Какво ли са закачвали на тия дебели вериги и тия чингели ? Сигурно не са били зайци.

                        Фъра каза, че оставя моторите и става тракторист.

                        Ето това беше от мен.
                        Още ведъж благодаря на Джартата и на Фъра, за отделеното време и за хубавата разходка.

                        Бреееееее, тая вечер май ще успея да ги пусна тея снимки........

                        Коментар


                        • #57
                          До: Плевенската група-Разходка до Гарван дол и разни други места

                          Плевенската група бавно но сигурно се разширява и увеличава.Дано да е така и за напред.Качвайте повече снимки от карания че е интересно.А Жоро Витлиемоф го направете шеф на групата ,че той енай сериозния член на групата
                          Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                          0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Плевенската група-Разходка до Гарван дол и разни други места

                            Петък вечер.

                            Събота сутрин. Няма отказване. Доста дъжд се изсипа, но ние сме твърдо решени да покараме по планините. По точно в троянският балкан. Групата беше сформирана от всички краища на България. В последствие, ще разберете кои и от къде са дошли.
                            Старт от Калеишко ханче- Троян.

                            От ляво на дясно: Аз Тодор Етрополе и Вальо от Плевен.

                            Тодор и Ренди. Ренди е рядък екземпляр.

                            Първа спирка. Чакаме групата от Троян. Водачът ни от Калеишко се уговаря с тях по телефона.



                            Продължаваме към хижа Чучул. Спираме да се посъберем малко, че групата се разкъса. Слънцето проби облаците и огрява буйните ми коси

                            Всеки рови нещо.

                            Ренди позира.

                            Събрахме се.



                            Ето я и хижа Чучул.







                            Време е за обяд.



                            Поляната пред хижата.

                            Техниката е в бойна готовност, ама за другата зима.


                            След като се наобядвахме, групата ни се раздели. Троянчани непожелаха да продължат с нас. Аз обаче трябваше да продължа за да се осъществи срещата с Наско Петков , Даниел Туйков и да ме прощават останалите момчета, ама не им запомних имената.
                            Ето го Наско. Туйков ни е фотограф.

                            Тука се возя на някъде, незнам на къде. Снимката е от фотоапарата на Наско.


                            Времето напредна и трябваше да се разделим бързо, че останалите от групата ни, ни чакаха в заведението на прохода Троян-Кърнаре.
                            Паметника на върха. Наричан от местните Чорапогащника.



                            Тук двама ми пазят мотора.

                            Порядъчно закъснели разбрахме, че троянчани са ни сърдити и когато слезнахме на заведението те си тръгнаха. Това беше и мястото на което се разделихме с Тодор от Етрополе и Вальо. От тук нататък продължихме само аз и Ренди. Незнаехме къде отиваме нито кога ще стигнем.

                            Някъде над село Чифлик.

                            Тук паднах на средата на реката и позирам до падналият ми мотор.




                            ето го и мястото на падането ми. Как се пързалят тези плочи, просто не е истина.


                            Влезнахме в село Чифлик. Неможеше да не посетя старият си приятел Венко. Собственик на хотели Веника.





                            Продължаваме нататък. Целта ни е връх Васильов.


                            Незнаем къде сме.

                            Ренди падна, но показва че няма проблеми.



                            Някъде над с. Рибарица. Тук умората си казваше думата. Пътят е перфектен в продължение на някоко километра.


                            Слезнахме в рибарица, точно в някъкво частно ловно стопанство.
                            Времето вече беше доста напреднало, а незнаехме пътищата в раьона. Точно за това трябваше да се пребираме по асфалт.
                            И хоп на върха на прохода Шипково-Рибарица, стопаджийка. Ренди и обеснява.
                            - Ми виж сега как да те кача, като си свалих задните степенки на мотора




                            От тук нататък дадохме газ и снимки няма. В Калеишко Ханче се върнахме късно . По тъмница. Минахме през Шипково-Терзийско, а от там през хижа Коман. в Плевен се пребрахме в 22 :30. Като резултат от деня изгорихме по два резервоара бензин и изминахме над 250 километра. Чувствам се като размазан.

                            съжалявам за качеството на снимките. Снимани са с GSM.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Плевенската група-Разходка до Гарван дол и разни други места

                              Мисля,че се се разминахме с вас,някъде около Чифлика. Жалко,че не спряхме и ние се качвахме към вр.Васильов.Като гледам снимките с коловозите мисля,че сте слезли през ''Черната река'' в Рибарица.
                              Последно редактирано от Жоро Витлиемоф; 18-05-09, 18:52.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Плевенската група-Разходка до Гарван дол и разни други места

                                Първоначално публикуван от simeon-70 Преглед на мнение
                                Мисля,че се се разминахме с вас,някъде около Чифлика. Жалко,че не спряхме и ние се качвахме към вр.Васильов.Като гледам снимките с коловозите мисля,че сте слезли през ''Черната река'' в Рибарица.
                                Да, разминахме се с една група точно в Чифлика. Незнам по каква река сме се пуснали, ама беше голямо веселие. Весело ми е сега, ама докато се пускахме ми се ревеше . А какво удоволствие изпитах като видях първите къщи на Рибарица, не е истина. Тъкмо бях започнал да си представям как ще спим в гората. Най интересното е , че ми доставя голямо удоволствие да се губя в балкана. Точно за това ненавиждам джипиесите.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X