Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Екстрийм Ендуро Петрич

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оффроуд около Петрич

    Браво! Направил си хубави репортажи по това време на годината, но през лятото е по-красиво.

    Коментар


    • От: Оффроуд около Петрич

      Първоначално публикуван от raico Преглед на мнение
      Браво! Направил си хубави репортажи по това време на годината, но през лятото е по-красиво.
      Благодаря !!! Еми хубаво е и лятото и сега и зимата ма за каране определено лятото е сезона С тея листа сега си е доста голям та*ак да се кара
      Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

      Коментар


      • От: Оффроуд около Петрич

        Ето и няколко снимки и клипче от мотокрос пистата. Жалък опит, ма пистата не ми е силата не съм карал там и опита ми на практика с мотокрос трасетата се равнява на нула - една хубава голяма кръгла НУЛА





        А ето и клипчето

        Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

        Коментар


        • От: Оффроуд около Петрич

          Всеки път с огромен интерес чета темата и се забавлявам неимоверно много на снимките ти.
          Един съвет обаче, не троши тоя мотор със скокове, иначе ще спреш да ни радваш с хубавите си разходки.

          Поздрави.

          Коментар


          • От: Оффроуд около Петрич

            Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
            Всеки път с огромен интерес чета темата и се забавлявам неимоверно много на снимките ти.
            Един съвет обаче, не троши тоя мотор със скокове, иначе ще спреш да ни радваш с хубавите си разходки.

            Поздрави.
            Благодаря ти, за пореден път . Надявам се в някои път да имам възможността да покараме заедно . Колкото до моторчето , знам , че не е създадено за такива неща (мотокрос), просто ми беше интересно да видя как го правят другите
            Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

            Коментар


            • От: Оффроуд около Петрич

              Браво,много хубави снимки и чудесен водопад.
              Много съм доволен.

              Поздрави.
              Не е важно какво караш, а как го караш !

              Коментар


              • От: Оффроуд около Петрич

                Първоначално публикуван от ИВАН - ЕТРОПОЛЕ Преглед на мнение
                Браво,много хубави снимки и чудесен водопад.
                Много съм доволен.

                Поздрави.
                Искренно ти благодаря !!! Радвам се,че темата се харесва и има активност Колкото до водопада , да жесток е особено ако го видиш на живо !! Има и други водопади, до който все още не съм ходил, но и това ще стане , стига времето да ми позволи
                Поздрави
                Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                Коментар


                • От: Оффроуд около Петрич

                  Поздравления и от мен за хубавите снимки от красивата и най-вече дива Беласица! Преди петнайсетина години имах такъв ТДР и всъщност започнах да карам по планините с него - ЧЗ-то не слизаше от асфалта! Интересно ми е като гледам улеите които катериш - не ти ли загрява? На мойта стрелката отиваше в червеното за 10 минути зор. Даже правех опити да й правя охлаждане на радиатора, но тогава нямаше много части и нищо не направих.
                  Последно редактирано от Edo; 12-12-11, 16:15.
                  Honda XL600LM, 1987
                  Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                  Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                  Коментар


                  • От: Оффроуд около Петрич

                    Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                    Поздравления и от мен за хубавите снимки от красивата и най-вече дива Беласица! Преди десетина години имах такъв ТДР и всъщност започнах да карам по планините с него - ЧЗ-то не слизаше от асфалта! Интересно ми е като гледам улеите които катериш - не ти ли загрява? На мойта стрелката отиваше в червеното за 10 минути зор. Даже правех опити да й правя охлаждане на радиатора, но тогава нямаше много части и нищо не направих.

                    Благодаря ти

                    Еми чак за 10 минути Не, но наистина си загрява. Преди и аз го имах този проблем. След всяка по-засукана пътека задължително спирах да чакам мотора да изстине.
                    Този проблем обаче вече е в миналото за мен , защото след многократно чудене какво да правя, дали да слагам по-голям радиатор , серпентини и прочие, най-накрая си намерих охлаждаща перка от един скутер 250 кубика. Перката е около 17-20 см (не помня точно колко), направих си я с ЦЪК копче и си я включвам и изключвам , когато ми потрябва, но мисля да я правя с датчик и да си се пуска сама, защото малко или много вдигнах летвата на моето каране и често забравям да я пускам и да я спирам . Между другото открих, че при мен и моята моторетка, отдушника на разширителния съд за антифриза виси свободно и не ходи никъде, което от своя страна води до следното:
                    мотора загрява, от отдушника на радиатора антифриза отива в разширителния съд, от там през отдушника на разширителния съд право на земята. И след по-засукано каране половината ти антифриз е вече някъде в небитието и машинката загрява по-бързо. До колкото разбрах при Ямаха ДТ 125 тоя маркуч от разширителния съд е свързан със системата и антифриза не се хаби. ... Тааа малко се отплеснах, но аз моя маркуч на разширителния съд го завъртях така, че да връща излишния антифриз отното в казанчето. Не знам до колко е правилно, но антифриза ми не се губи, и машинката не грее толкова много и когато пусна и перката нямам проблеми и си фуча навсякъде , е все пак си имам едно на ум и си внимавам да не го прегрея, ма то си е така , страх лозе пази

                    Дано съм ти бил полезен, потърси във форума съм пуснал и обяснение как съм си направил перката със снимки

                    Поздрави !!!
                    Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                    Коментар


                    • От: Оффроуд около Петрич

                      Браво, направил си точното решение на проблема! Аз вървях в същата посока, само че нямах перка от мотор и сложих два вентилатора от компютър - възможно най-големите и мощните, но ефекта беше че загряваше малко по-бавно и се отказах. Друго за което трябва да внимаваш е маслената помпа - ако нещо се наложи да я разглобяваш, трябва да знаеш че има болт за обезвъздушаване преди да я подкараш отново! Пускаш мотора отвиваш болта и като текне от там затваряш. Аз го разбрах по "трудния" начин и после се наложи да продавам машината защото вече не вървеше добре!
                      Honda XL600LM, 1987
                      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                      Коментар


                      • От: Оффроуд около Петрич

                        Благодаря ти !!! Ще го имам впредвид това нещо, дано само не ми се налага дето се вика
                        Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                        Коментар


                        • От: Оффроуд около Петрич

                          Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                          Браво, направил си точното решение на проблема! Аз вървях в същата посока, само че нямах перка от мотор и сложих два вентилатора от компютър - възможно най-големите и мощните, но ефекта беше че загряваше малко по-бавно и се отказах.
                          И аз първо пробвах с перки от компютър - ефекта беше задоволител, но за кратко . На първото сериозно каране от топлия радиатор дифузиорите на перките се изкривиха и перките започнаха да заяждат и даже спряха . Без малко да хвърля водата И после се почна великото търсене и така
                          Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                          Коментар


                          • От: Оффроуд около Петрич

                            И така , днес отново е неделя и отново е ден за приключения. Започвам с малко предистория. В петък 16.12.2011 реших пеша да обходя една туристическа пътека към нашата хижа Беласица. Пътеката е дълга около 1км ,а може и по-малко.

                            Ето кратка фото информация за това какво ме очакваше през днешния ден (снимките са от обхода за събиране на инфо пеша) .



                            Много прагове, много скали, много S образни завой, който са на много малко и тясно место...







                            И така днес бе денят. След обхода,който направих пеша , прецених, че шансовете ми да избедствам тази пътека са 50-50, поради много засукани места и факта, че съм сам и няма кой да подбутне или да дръпне малко. Много ме глождеше да се пробвам, а и не за друго, а защото малко или много трябва да надграждам някаквите умения, който имам в ендурото.

                            Първата снимка за почивка е на една скала малко над моята махала....

                            Някъде долу живея и аз , само че нашата къща не се вижда от листата на дръвчето.. Това е и единственото место , на което мога да обърна мотора и да си тръгна хаха на другите места е само напред няма друг избор



                            Кончето е на скалата и се пъчи..





                            Тука все още съм весел , но това е защото не знам какво ме чака хаха



                            След няколко завоя (буквално 2-3) стигам до първото сериозно изпитание, този праг, така да го нарека. Стръмен и изровен + камъни ако не го преминеш отведнъж започваш едно боксуване и си до там. Та като му намуах гаста.... викам си ако ще се мре, то ще е днес. За мой късмет се качих.



                            Пътят ми продължава направо. На пръв поглед нищо особено не личи от снимката, но това е само на пръв поглед. Пътеката не е с много голям наклон в тази си част, но затова пък листата, корените и скалите са през 30-40 см, като те запъне някъде и няма мърдане, а като нямаш и помощ стой та гледай



                            Тоя участък от горната снимка , го преминавах има няма 30 минути . И ей тук падна най-голямата борба за тоя отсек от пътеката. Като ми запъна гумата (задната ) на една скала и няма мърдане , сигурно 15 пъти съм правил опит да се засилвам и да издрапам и все за малко. Но в крайна сметка успях де.



                            Тука вече усмивката е изчезнала от лицето ми хахахаха



                            Ей тая S-ка с тоя камък ми беше много мъка за преодоляване , нямам как да се засилиш и с груба сила да преминеш, е има , но рискуваш да си счупиш мотора. Трябва си технично преодоляване...



                            На снимките не личи, но скалата на завоя е висока точно колкото коляно ми !!!



                            Продължавам нагоре, и ново двадесет. Праг но този път от корени, а след него скали, като разстоянието между тях е много тясно и се прави завой.



                            За участъка напред ви говоря Там срещнах и туристи , който доста ми се израдваха, с изключение на една жена с която поспорихме. Та като разбраха ,че съм стигнал до там с мотора много се изкефиха и ми се израдваха, а спора с едната госпожа,която любезно пропуснах (гъсейки мотора) бе следния: ''ехх само ни замърсявате природата !!'' на което отвърнах ,че не виждам какъв е проблема , при положения,че боклуците, който извърлят вървейки по пътеките са много по вредни , както и колите, който карат и още дузина неща , при което не можа да ми отговори и си продължи пъря надолу, гузна.



                            А тук изкачването бе много интересно, понеже напред се заобикаля по по-лесен път, но скалите са толкова плътни една до друга,че не можеш да застанеш с двата крака един до друг в пътеката, та си рекох , че моя мотор от там няма как да мине много е широк, трябва да драпам право нагоре. Завъртях мотора перпендикулярно на пътеката и с няма и 1 метър засилка , гассс яко роване и се измъкнах с 300 зора. Вижда се как съм поиззорал малко склончето,но няма как.



                            Ето го и мотора вече горе. Трудното свърши, аз съм вир вода целия , няма и капка сила вече в мен !!



                            Планина Огражден насреща и село Първомай вляво .



                            Вече на пътя се опитвам да си върна малко настроението



                            След това отидох до х. Беласица да видя кой има и кой не и се прибрах, че нямах и грам останала сила вече.

                            Равносметката е следната , 3 часа за няма и километър и едно изкривено лостче за скоростите.



                            Айде със здраве и до нови срещи, дано ви е харесало хард ендуро приключението ми.
                            П.п До колкото ми е известно , до сега никой не е преминавал през тази пътека с мотор, НИКОЙ, тя си е туристическа пътека !!!

                            Поздрави и до нови срещи !!!
                            Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                            Коментар


                            • От: Оффроуд около Петрич

                              Браво! Както винаги хубав репортаж.
                              А относно спора- гората е за всеки, който се чувства добре в нея, така че не трябва да има вражда.
                              Yamaha WR 200

                              Коментар


                              • От: Оффроуд около Петрич

                                Първоначално публикуван от speedrifter Преглед на мнение
                                Браво! Както винаги хубав репортаж.
                                А относно спора- гората е за всеки, който се чувства добре в нея, така че не трябва да има вражда.

                                Благодаря ти !!!
                                За спора , не е бил ожесточен спор, колкото явно да си почеше езика жената Не мога да се карам на тая тема с когото и да било най-малкото защото всеки си е прав за него . Прав си подкерпям изказването ти,гората е за всеки !!!
                                Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X