Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kawasaki KLR 600

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Kawasaki KLR 600

    Може и да са за смяна клапани !!

    Коментар


    • От: Kawasaki KLR 600

      Здравейте колеги, имам проблем с един КЛР 600, мотора няма мощност, а пали от първото ритане, има перфектен празен ход, но в движение няма мощност, не се форсира докрай, стига едни обороти и започва да "тъпче", не глъхне и не прекъсва.Взех го не палещ, отворих двигателя и се оказа, че сегментите са блокирали в каналите на буталото от песъчинки влезли през не уплатнения маркуч на карбуратора, от там мотора нямаше компресия и не палеше.Почистих всичко, смених вложки, паснах клапаните, и съм ги регулирал според мануал-а, събран е с нови гарнитури и е зацепен както трябва отново според мануал. Пали и работи перфектно, компресията е +-10 бара, просто в движение тъпче.Жигльорите са почистени. Ако някой е имал подобен проблем, нека сподели или някакви идеи от къде може да идва проблема.
      Derbi Senda 50/70 1997 --> Suzuki RMX 250 1994 --> Suzuki RM 125 1991 --> KTM EXC 125 1998

      Коментар


      • От: Kawasaki KLR 600

        Източи горивото до капка - и от резервоара, и от карбуратора. Налей 2-3 л., купени от друга бензиностанция, и провери как работи двигателят. При мен нещата се оправиха по този начин.

        Коментар


        • От: Kawasaki KLR 600

          Щом пали от четвърт - проблемът не е в некачествено гориво . Скъсана е мембраната на карбуратора .

          Коментар


          • От: Kawasaki KLR 600

            Може и така да е, но по-добре да започне проверките от по-лесното и достъпното. Преди около два месеца имах почти същия проблем след зареждане в една Екологична бензиностанция. Палеше от преди четвърт, на свободен ход работеше идеално, но на път, при обороти над средните и по-рязко подаване на газ прекъсваше. Повиши се и разходът. И аз бях тръгнал към карбуратора, но по съвет на мой приятел преди да си усложня живота просто смених горивото. Карбуратора източих в стъклено шише и на дъното имаше прозрачна течност, явно по-тежка от "горивото". А то пък миришеше на някаква химия, но не и на бензин. Така без всякакви човъркания всичко се оправи. Е, не се размина без "мамата", но все пак изразходвах по-малко нерви, отколкото ако бях тръгнал първо да търся дефекти.

            Коментар


            • От: Kawasaki KLR 600

              При мен няма прекъсвания и заглъхвания, просто тъпче на едно място все едно си на половин газ или по-малко.Точно и аз си мисля за мембраната на карбуратора, ще я проверя след няколко дни, че мотора не е при мен в момента.
              Derbi Senda 50/70 1997 --> Suzuki RMX 250 1994 --> Suzuki RM 125 1991 --> KTM EXC 125 1998

              Коментар


              • От: Kawasaki KLR 600

                Шоколад милка с цял лешник ( голям ) - ще ти кажа кога и къде ...

                Коментар


                • От: Kawasaki KLR 600

                  Мембрана е здрава, но ми се струва, че не беше наместена добре, което е пак равносилно на скъсана, утре ще го сглобя и пробвам, ако се оправи ти пращам шоколада
                  Derbi Senda 50/70 1997 --> Suzuki RMX 250 1994 --> Suzuki RM 125 1991 --> KTM EXC 125 1998

                  Коментар


                  • От: Kawasaki KLR 600

                    А дано ...

                    Коментар


                    • От: Kawasaki KLR 600

                      Проблема е решен, вече е самолет, наместих я както трябва да е.
                      Derbi Senda 50/70 1997 --> Suzuki RMX 250 1994 --> Suzuki RM 125 1991 --> KTM EXC 125 1998

                      Коментар


                      • От: Kawasaki KLR 600

                        Не съм казвал , НО пак повтарям : Кавасаки е самолетна фирма !

                        Коментар


                        • От: Kawasaki KLR 600

                          И е сред най-големите корабостроителни ... Та в този дух - с "Кавасаки" по суша, въздух и вода!

                          Коментар


                          • От: Kawasaki KLR 600

                            Първоначално публикуван от Мир0 Преглед на мнение
                            Мембрана е здрава, но ми се струва, че не беше наместена добре, което е пак равносилно на скъсана, утре ще го сглобя и пробвам, ако се оправи ти пращам шоколада
                            Аз се чудя , защо се бави този шоколад , пък то какво било : Якобс-Сушард направили официално изявление , че доставката на пресни какаови зърна се е забавила , заради нападение и отвличане на кораба от гамбийски пирати .

                            Коментар


                            • От: Kawasaki KLR 600

                              xaaxaxaxax да, определено това е причината
                              Derbi Senda 50/70 1997 --> Suzuki RMX 250 1994 --> Suzuki RM 125 1991 --> KTM EXC 125 1998

                              Коментар


                              • От: Kawasaki KLR 600

                                Здравейте колеги, развали ми ме комутатора на кавазакито ми то е клр 600, но не мога да намеря някой може ли да ми помогне

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X