Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първи мотор,но кой?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вчера се наложи да му вържем предницата,че много пада,а нещата се проточвам,части чакаме,тук се монтира по-як статор и се преправя стария да дава повечко ток където трябва.
    Това няма дупка вече къде не съм бъркал,почва да ми харесва.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3B4939E1-D84E-4BEB-971C-324624A3F65A.jpeg
Прегледи:799
Размер:372.1 КБ
ID:6693836

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:B6004B0C-554D-4E07-B1EC-07B6E8188824.jpeg
Прегледи:797
Размер:255.8 КБ
ID:6693835

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:E847D0B9-21A7-4B2C-8D09-E94CD8CE1C31.jpeg
Прегледи:801
Размер:229.1 КБ
ID:6693834

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:C2523FD5-0B46-4C6D-92A8-8E3854054B38.jpeg
Прегледи:793
Размер:248.9 КБ
ID:6693833


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2773551D-8CAF-45E6-A4EE-D61DCD4AA1FF.jpeg
Прегледи:805
Размер:188.1 КБ
ID:6693832

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:E02E5A9F-7FB0-4654-B10D-7B491E6B0BC5.jpeg
Прегледи:794
Размер:407.1 КБ
ID:6693831

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2F5A448D-11EA-4BFD-B85E-A7B3891AE896.jpeg
Прегледи:796
Размер:415.9 КБ
ID:6693830
    Последно редактирано от BENZBOSS; 10-01-21, 15:58.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      Малко пясък,около 25 километра,след това още пясък ма поне планини с камъни няма,стабилизаорчето си го обичам аз.

  • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:BD7CF5A5-BFA9-4971-996D-3BA558C732E9.jpeg
Прегледи:752
Размер:721.4 КБ
ID:6695458
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      Така,горещо препоръчвам на новобранците да имат приятел със сервиз и поне седмица да прекарат там - взимаш трети разряд калфа в разглобяването,заеш кое как работи и какво има по дупките,как примерно пада всеки един лагер вън от мотора и кое как се сменя ако се движи по текерлека.

      Препоръчвам да си подготвите и половината цена на мотора в кеш,че ако ви дойдат идеи за реставриране и доработки да ви стигнат париците.

      Последната му снимка от днес,свърши времето за игра,не ми се мисли кой ще го събира това,определено няма да съм аз обаче.Никога не съм предполагал,че за мотори може да има 6 каталога за части с дебелината на тухла единичка,това за кросаци,другите са един кашон.

      Баси седмицата беше,светнаха ми много неща,сега само да тръгне ДУПЕ ДА МУ Е ЯКО

  • Някакво развитие по темата? Нова бойна машина?
    Влезнала ми е мухата за ендуро и са ме налегнали едни размисли...

    Коментар


    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      Нова машина ДА ма никак не е бойна,а точно обратното - Веспа Примавера Яхт Клуб модела,да има с какво да пьрпори жената.

      Как казва брата долу Време няма,бачкане колко искаш и не остава време за мотори много,тия дни обаче ще скъсаме синджира,загледали сме Тенере 700,но няма,нищо няма,магазините са празни и ще си караме КТМите които пък така са понаточени вече,че за нашето каране покриват 100% всяко едно изискване.

      Седалка,фарове,резервоар,ново окачване,гуми нови,багажник,яка водна помпа,яка електрика и става кукла,малко прилича на кросов ма ще става за 5-6-8 часа каране

  • Нвма ново по темата. С месеци не се бяхме прибирали, много бачкане. От 2-3 дни сме си в нас, и аз веснага се запилях из планините.
    Тук моторетката е с някаква “странна” комбинация гуми- трабваше ми нов чифт гуми за смесено каране- не исках супер мото, а тошавите ми гуми са толкова рошави, че не стават за асвалт. И среден вариант- нова предна джанта на 19, задната си остана на 18 ама максимално широка. И гуми дето стават 50/50.
    Не е като с рошавите по чврно, ама аз не си давам и много зор. Карам сам, пърпоря си из баирите. С големия резорвоар и новата седалка /кинти беше ама си заслужава/- голям кеф!
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • NovemberCharlie
      NovemberCharlie коментира
      Редактиране на коментар
      На неговата възраст с жена му ли да е?

    • NIKSD
      NIKSD коментира
      Редактиране на коментар
      С мотора, жената, децата… само кучетата заебахме при сестра ти, котката пази къщата /и сигурно пак се пробва да яде рибата!/.
      Децата отиват на някаква ролба да се плацикат, аз пълня резервоара и хващам баирите пак.

      Жега, добре, че навремето му сложиш вентилатор, хич не му харесва бавно пърпорене в жегата из баирите. Ама голям кеф! И тая седалка… $300 пари ама сега си седя цял ден на нея, а не като огигиналната след 2 часа да започвам да ходя като ….ъъъъ да де, сещате се!
      Гумите стават, е усеща се на черно разликата между 21 и 19 предна гума, и не дълбаят в пясък като рошавите /еле напонмани като за асвалт/, ама за лежерно каране са си идеални /а лежерно, че съм сам/.
      Брат, дръж си телефона на красиво място, че моичката ако се засили и тя на ролбата, ще заебе някъде телефона, язък ми за аварийните връзки!

    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      Ти си носи вода и тракера,аз съм готов с линейката ма не прави глупости,че имам поне 3 часа до баирите……да те таковат манафите,къде хукна пак сам

  • Ето го брата,играе си,гони мечки в горите,а аз с линейката съм на нисък старт.По това пътче се опитах зимата да пробия през снега с комбито,беше весело до първата пряспа.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      Baja с КТМа как е доработен ще мине ли? Пецата го прави с чопър,на винкел с пружини само под седалката.
      ЛА - Вегас,от нас до Ла Паз…….къде на друго място да цапам с това?Баха може ли значи всичко може

    • NIKSD
      NIKSD коментира
      Редактиране на коментар
      КТМа си е едноцилиндров вибратор на магистралата- балансирани нови гуми сложени на нови джанти и с ново окачване. Без да му давам зор /вдига до около 100 мили с газ, аз го карам с 65-70/, за половин час и започва да те сърби задника от вибрациите /ааа, и седалката гъзарска/. Като изпреварваш ТИР и те лашка струята, много лека моторетка за тая работа.

      Ако ще е Баха по черно- КТМ
      Ако ще е Баха с повече асвалт- Тенере или нещо подобно.

      КТМа си е за черно, колкото и да ги пудрим, си остава мотор за черно.
      Сан Диего до Вегас по черно, никви нерви. То и Сан Диего до Аляска ще стигне, ама във Валдиз ще ти трябва масажист, психиатър и ортопед…

    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      Ми Тенере за пътя и няма да падам много с него,все пак трябва да знам дали мога да го вдигна,КТМа го разнасям спокойно из пустинята ма на магистрала идея нямам да го карам.

      Търси черни пътища тогава и бой с КТМите

  • Съвет към новобранците /като мене/- Фнимателската, карайте само ако сте сигурни, че пътечката я можете….
    Като прасе с оранжева тиква бях, голям майтап!
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • NIKSD
      NIKSD коментира
      Редактиране на коментар
      Стръмно- да течем двойно по-стръмно от улицата пред операта в София.
      Минават “джипки” /ако броим инвентар с 42” гуми правени от хора дето са измислили King of Hammers.
      Аз видях няколко готини локви от масло, явно картери се пукат на поразия.
      Не беше за мене тая пътека, ама вече бяхме минали 50 километра и не ни се връщаше. И на принципа “е колко пък може да е гадно…” продължихме. И дъжалих, ама беше късно. Че и с грешните гуми!
      Утре моторетката е на заварчик. Той пък има същия КТМ, и знае за тая пътечка. Само като му казахме и започна да се хили.

    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      Катери се с джипка ако джипката е правена да минава по камъни до кръста ти със сериозен наклон,въпреки това се очакват щети по джипката,тая пьтечка е Черна зона по дебелите книги,на места е като все едно катериш по Морените

    • NIKSD
      NIKSD коментира
      Редактиране на коментар
      Ние я видяхме че е “черна зона” ама вече бяхме доста навътре в гората и не ни се връщаше. Жени и деца тръгнаха от Big Bear за езерото Ароухед, с джипката по асвалта. Аз без никаква подготовка /то се вижда даже с кои гуми съм, напомпани до 2 и кусур атмосвери/, и с приятелчето решихме да минем по черно. Повечето път го знаехме, никакви нерви, и да се прецака нещо, жената ще дойде със Секвоята да ни извози. Е, последните няколко километра не ги знаехме, пък и нямаше кого да питаме. Табелата я видяхме, ама “то само малко остана...”. Абе новобранска работа.

  • Нищо страшно няма в пътеката , нито е много стръмно , нито е в спускане. С тези гуми ще имаш проблеми на подобни места.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • NIKSD
      NIKSD коментира
      Редактиране на коментар
      Аз понеже гледам да ми е лесно, има кой да ми хи донесе до там до където съм закъсал, и имам място, си нося директно втори /понякога и трети/ комплект с готови монтирани на каплите гуми. Сменял съм вътрешни, нося си и от тях, ама е по-лесно и бързо директно цялата джанта с гума да сменя.
      Ако е нещо по засукан терена, ди карам с Мусовете вътре- няма вътрешни, няма пукане, дреме ти. Идеално за криви пътечки.

    • p-pleven
      p-pleven коментира
      Редактиране на коментар
      Еваларка!

    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      Тоя път май прочете…….


  • image widget
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      Тая година пропуснахме ма другата съм се навил да водя жената до Стърджис, ремарке купих, че е 29 часа магистрала пък с тоя текерлек няма как.До тогава ще ми трябва истински мотор,тя е с тая гугутка



  • Адвенчър Супермото е положението ма няма как,търси се първи истински мотор за целта.

    имам питанка - нормално ли е като го подкарам със 100 и малко по пътя при температура около 15-20 градуса да смърди яко на изгоряла гума след като го спра?
    Гумите не ги знам точно колко са напомпани,колко пише на тях толкова,Мишелин Пилот нещо си на 2годинки.
    Прикачени файлове
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • Абе ... не е нормално, ама тези гуми са си за писта .. асфалт. Требе мноо яко да си го ръчкал, та да засмърди.
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • NIKSD
        NIKSD коментира
        Редактиране на коментар
        И аз това му викам, стоплят се, ама смърди на изгоряло от някъде другаде, но не можем да го хванем.
        Аааа, и “офроуда” беше само 20 метра, тая статуя е дочно до пътя. 300 и малко километра планински пътища вчера, и все си смърди на изгоряла гума тоя КТМ.
        И кой гений измисли адвенчър мотор без датчик за температурата и ниво на бензина. За 2006 F650GS говоря.
        Търсим си F800GS.

      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        Брата влезе в трънките и аз нали съм след него,кой ти мисли гумите,тръни вадихме от тях после.

        Смърди си на изгоряла гума баш и смьрди вече около 2000 километра,не е като да е от мотора нещо,да е изгоряло вече.Не го ръчкам много,не го мога това,карам след брата бавничко,повече от 140 едва ли съм вдигал,след 85 мили в час не мога да си наведа главата да видя колко върви,че съм още с грешната каска на грешния мотор за скорост.

        Гумите са топли до много топли като спра,на пипане поне,смьрди само след като е каран за около минутка 2,на място колко и да тропа нищо не му смьрди.

        Баси гумите……….якето ми е чисто,раницата ми е чиста,под мотора е свинщина та не знам дали хвърля парчета гума,все съм виждал пистарки ма тия и смьрдят явно.

        Мерси

    • Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение

      Адвенчър Супермото е положението ма няма как,търси се първи истински мотор за целта.

      имам питанка - нормално ли е като го подкарам със 100 и малко по пътя при температура около 15-20 градуса да смърди яко на изгоряла гума след като го спра?
      Гумите не ги знам точно колко са напомпани,колко пише на тях толкова,Мишелин Пилот нещо си на 2годинки.
      Радвай се , че са топли и смърди , че другия вариант е да са студени и да се пързалят.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        А те ако се пързаляха да съм се пребил поне 10 пъти вече.

        С брата средно на ден бием по 300 километра за последната седмица,само вчера половинката,че съединител сменях на Ариеца,гумите лепят и се кара много приятно даже от пълен новобранец като мен.

        Интересно мустаците им още стоят леко от страни.Днес отивам май да гледам един GS, минавам в графа Колекционер пак

    • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:F89968F6-27A9-477F-B1DF-0A21DF9BF808.jpeg
Прегледи:305
Размер:1.27 МБ
ID:6896026 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20D1F4D8-BDF2-496F-B6E5-E77546B825FA.jpeg
Прегледи:300
Размер:1.05 МБ
ID:6896027 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FB11670C-5FD7-4746-A9DF-86C9A8659940.jpeg
Прегледи:299
Размер:706.8 КБ
ID:6896028 И развитие по темата,е така историята да помни какво се получава като си науми човек да си купи моторетка

      Брата взе най-после истински мотор,GS800 на по-малки мили колкото имам аз на трактора,с търпения стигат майната си ма единия търпи другия да се влачи със 120 даже след по-големи джетове и отпушен кюнец.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • Венци- малкия
        Венци- малкия коментира
        Редактиране на коментар
        А GPS нямаш ли?

      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        Карам по слънцето,държиш в гърба докато стане тъмница и после обръщаш обратно,от ляво трябва да е Мексико,пред теб Тихия океан,няма как да се загубиш с мотор който вади макс 500 км с бензина който носи
        Последно редактирано от BENZBOSS; 22-10-22, 13:01.

    • Да си дойдем на думата - трактора остава по предназначение,а то не му е селско каране на дълги дистанции,че бавен и боли гъзъ,мислех да го водя до Канада или Юта ма му се размина за сега.

      Нова машинка - 2013 Баварец GS 800, почти голо е горкото,списъка му за наджипване е 65 точки до момента






      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • Малко е син и има 25 000 километра на него ма за тия пари толкова,бях загледал новото Тенере,но с донаджипването ще отиде на 16-18 бона пък аз тия пари за текерлек не ги давам, това поне няма да ме е яд да го отъркалям някъде.

        Няма много електронни простотии което също е един огромен плюс за мен.

        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Благодаря

          Усещам,че ще ми ожули каската,но пък и аз съм му намислил нещо,това толкова лъскаво няма да бъде дълго време

        • Венци- малкия
          Венци- малкия коментира
          Редактиране на коментар
          Ай ,че лачен. Така и да го продадеш!

        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Що така с лошо сега???

          На първото му излизане си слагам всичко което имам като брони за мотокрос / то няма нещо дето нямам май / и ще се опитам да му откъртя ауспуха,че съм му намислил нов,но ми трябва оправдание някакво.

          И нали виждаш,че аз не продавам,купувам само😜

      • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7724C2C0-A06F-47CB-8DBE-07F8CD0DD2DE.png
Прегледи:135
Размер:1.37 МБ
ID:6914924
        Прикачени файлове
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • Венци- малкия
          Венци- малкия коментира
          Редактиране на коментар
          Манекенче.. пу пу пу да ти не е уруки.

        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          1700 километра вече,утре чакам 5та пратка с доработки по магаренцето,все още ме е шубе да го набия у снега горе в планината

      Активност за темата

      Свий

      Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X