Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първи мотор,но кой?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За наколенките от години ми е много трудно да избера. Тези, които дават добра протекция са много неудобни за продължително каране. Пробвал съм и имам купени наколенки, които не ползвам, защото не са ми удобни за продължително каране и ходене. Ако манша е 25 минути + 2 обиколки се изтрайва всичко, но ако си цял ден и на мотора и да буташ и да почиваш и да ходиш пеш трябва да се намери компромисен вариант, с който да не се разделяш цял ден.
    Още по-голям проблем е с яката-не можах да си намеря удобна и карам без. Протектори за китките съм си купувал, пробвах само веднъж, но не ми е удобно да карам.
    Знам, че здравето е безценно и не подценявам риска от контузии. Не пестя пари за предпазващо оборудване, но не плащам данък на марките.Пренебрегвам само тези протектори, които ми ограничават съществено движенията. Съзнавам, че има голям риск, внимавам като карам и никога /с изключение на едно "кръгче" снощи с новия мотор на сина ми/ не карам без да се накича с цялата си екипировка.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • За наколенките- купих едни, маркови някакви, $50 и нещо бяха. Ок, ама като поседя малко на мотора, и запичват да ми убиват. Кофти. В началото като падах по 15 пъти на ден, натъртеното ме болеше повече, та наколенките ми бяха най малката грижа. Ама после задобрях... хахаха. Взех си тая Ямаха TW200, пърпоря с децата, краката ми сгънати, не падам, започвам да ги усещам наколенките. Много кофти. Взех други. Те малко по добри, ама пак си убиват след половин-един час.
      Брат ми нали е спец по колената и наколенките, вика някакви Мобиус шял да взима, били удобни... Взехме си по един чифт, едни такива белички. Баси каката, такова животно няма! Преди 2 дни ги сложих в 8 сутринта, и ги махнах по тъмно. Толкова са удобни, че забравяш, че си с наколенки. Само дето много тъпа цена са им ръгнали, това парче пластмаса струва почти колкото първата ми кола в УСА.
      Сега искам и на китките такива да си взема, и там цената е тъпа, ама толкова съм доволен от наколенките, че ще я преглътна. И не, не съм ги надиплил, просто май ми одъртяват кокалите.
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        Акьла ти идва,кокалите отделно,не сме на по 20 вече,време ни е май.

        Коляното ми е 60 бона,болницата 6 000 на ден,корите 600,нормалните 60.........може да има и нещо за 6 лева на гарата ма не ме влече.

        Единственото кофти на Мобиуса е цената,другото е 6 плюс
        Последно редактирано от BENZBOSS; 28-11-20, 04:27.

    • Брат ми, дай линк към тия наколенки бе!
      S-s1, брат ми се занимаваше с купуването на наколенките, и за да не объркам модела /ева ли ги, може да имат няколко модела тия/ ше го изчакаме той да пусне линка.
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        Да те обявят за луд милионер после..........

        Mobius X8,Гуги работи,вади линкове колко искаш,600 долара комплекта,идват с 3 различни подплънки,мият се с маркуча след трети ден носене,че втасва неопрени вътре.

        Същите тия за китки,там са по 200 кинта бройката

      • s_s1
        s_s1 коментира
        Редактиране на коментар
        Благодарско!
        Намерих ги.

      • NIKSD
        NIKSD коментира
        Редактиране на коментар
        S-s1, ако ще купуваш такива, взимай, ако не ти харесват или не са ти удобни, ще ги купя от теб за подарак на баджанака /бръмчи с някаква моторетка из София, ще му влязат в работа/.
        Айде и безаварийни!



    • До Мъртво море и обратно с трактора,е няма такъв кеф за 6 кинта бензин.

      Трябват му нови огледала / имам ги / и новата седалка / нямам време да я сложа /, че след 340 километра днес с това ме боли трьтката до положение да ми изтръпне левия крак как си седях на трактора.

      Металните статуи около Борего,долу в далечината Мъртво море


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3347D3D4-D832-40ED-912C-F6B765475D62.jpeg
Прегледи:524
Размер:611.9 КБ
ID:6679938


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17474AF9-2517-4798-B678-04CA2DF6E59B.jpeg
Прегледи:538
Размер:786.0 КБ
ID:6679937
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • rosen_offroad
        rosen_offroad коментира
        Редактиране на коментар
        Чеки ся че ни объркваш нещо.
        За българина Деад Сий се намира във Израел
        Това е Грейт Салт Лейк в Юта

      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        Мъртви морета колко искаш,то и в Турция има едно,аз говоря обаче за Калифорнийското - реката Колорадо прелива преди около 100 години,после се замърсява яко и в момента е едно токсично умряло моренце / за мен и локва не е ма ово е стандарт /.До Юта ми е далеч с тоя мотор,днес само загрявак беше,до Юта си е каране пък сега е студено,време няма и сам без дисагите твърдо НЕ


        На около 200 км от брега в Южна Калифорния,като стигнеш до там и минаваш на резерва с големия Кларк резервоар.

      • travelling
        travelling коментира
        Редактиране на коментар
        Мантинела подпряна на дървени гредички, зад нея каменна зидария подмазана с цимент! По ваше село обществените поръчки хич не ги разбират. Как може дувара да не е саниран ? До нас оградата на затвора отдавна я санираха, понеже било по-евтино, отколкото да се измаже .

    • Слвдващия ще е GS800... Тая ямахичка не е за асвалт.
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • KingofROAD
        KingofROAD коментира
        Редактиране на коментар
        Sertao не е ли по-добър вариант?

    • Тук едноцилиндров за дълго не го харесват,не са ли поне 2 не е мотор.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • Малко снимки от вчера - любовта ни е взаимна,това се опитва да ме трепе,аз се опитвам да го строша,за първи път вчера вдигна 140 в пустинята,мрази ме нещо тая машина,трактора почиваше.



        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DD4EC7D7-4B69-4C05-A137-EA950FD8B5B2.jpeg
Прегледи:460
Размер:842.5 КБ
ID:6683399


        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1E54EDCE-748A-44C6-8B84-EED7A77ABCEE.jpeg
Прегледи:436
Размер:665.1 КБ
ID:6683398


        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:B2F85F1E-4B3A-47B8-A557-A862FF50A939.jpeg
Прегледи:448
Размер:673.0 КБ
ID:6683397
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • Малко се събрахме тия дни да се понамацаме и нии дойде идеята за Баха......една е Баха........и моторите трябва да се стягат.

          Това малкото гълта пари като за 2 S класи,не си правя майтап.Сега дилемата е Ямахата за 1000 мили или лудото куче КТМа,на Ямахата и трябват едни предни пружини само,КТМа......не ми се мисли



          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:573B921D-F97E-4F0C-B5F9-7DD485AE1CB6.jpeg
Прегледи:403
Размер:691.7 КБ
ID:6686781
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • Венци- малкия
            Венци- малкия коментира
            Редактиране на коментар
            Мъка ти казвам...

          • BENZBOSS
            BENZBOSS коментира
            Редактиране на коментар
            Мъка ми,е сега се прибирам от Мотозоун,на Иван сергийката........пак хилядарка назад,замислям да подкарам на жената Мерцедеса офроуд,по-евтино май ще стъпи.

            Пууууууу,почвам да събирам марки


        • И пак се събрахме,някои нямаха мотори та са с резервните трактори,нашето лагерче е малкото в ляво на снимката.Хубавото е,че беше баси кефа,лошото че не съм разтоварвал,направо в сервиза ги карам днес за ремонти и подобрения,явно като се издрусаш с 40 и се криви даже Австриеца.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:D6A9A39D-6067-49AD-A1CC-99E2E843574C.jpeg
Прегледи:341
Размер:341.0 КБ
ID:6691054


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:78ABFE81-A857-47A7-9D34-E638896D223F.jpeg
Прегледи:340
Размер:511.4 КБ
ID:6691053



          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:F777A6E9-0DC8-4F9D-A950-901CB380F620.jpeg
Прегледи:353
Размер:735.1 КБ
ID:6691052
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • Венци- малкия
            Венци- малкия коментира
            Редактиране на коментар
            Хаха.. той и лодките ги връща в такова състояние. Особено ако собственика каже - "Ти само я докарай без да потъне."

          • pan_rt
            pan_rt коментира
            Редактиране на коментар
            Леле, а аз го имам за кумир

          • BENZBOSS
            BENZBOSS коментира
            Редактиране на коментар
            Венцо ти си карьк ти казвам,аз с толкова лодки една след друга с проблеми съм нямал преди и след тебе,как се качиш с мене на лодка и в насипно състояние им ги връщам.

            И тия механици по моторите са странни хора.......Подпри го,че ще падне така.......Е,аз да не работя тук,да пада........ми падна,само 2 пъти,че ме боли дясната китка и развивам с шут,като го сриташ и пада........само ми се смеят значи,работа нямали да ми дадат и тия.

        • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9A9FDF59-A134-49AB-A360-C6CD3AB14F54.jpeg
Прегледи:303
Размер:686.3 КБ
ID:6692006
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • Малко му трябва още,2дни и е готов 😳

            Горещо препоръчвам Мусове,намерихме една скъсана спица на задната,забита половината в Муса,ако бях с нормална гума да съм се пребил или най-малкото гума трябва;е да сменям в пустинята и ваканцията фира........така открихме проблема чак на канала.
            Последно редактирано от BENZBOSS; 06-01-21, 03:55.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • Все повече си мисля, че с тия пустини сте повече за такива мотори :


              https://youtu.be/Iw7tZhokAlA


              https://www.youtube.com/watch?v=lWRq8fve0HY

              Коментар


              • Тежи,ти ме знаеш,че съм кекав и като падам редовно трябва редовно да го вдигам пък по тия пясъци не ми е лесно.

                Мотора е на парчета,това горе му е сьбраното състояние,в момента има задна гума защото без нея трябва да си стои на ръката.

                Следващата седмица го чака
                1 предни вилици основен ремонт със ммммм златни валвове,да обира меко
                2 прогресивна задна пружина
                3 ремонт и зареждане на задния амортесьор
                4 всички масла и хидравлики плюс маслото на стабилизатора,че си го ползвам в пяська
                5 нова ръчка за газта
                6 нов фар Баха ХЛ Про
                7 нови копчета за палене,светлини,свирки......
                8 нова водна помпа с по-голям дебит / баси Холандеца,до кога ще го чакам /
                9 настройка клапани,е така да има
                10 задни спици,че едната беше забита в Муса
                11 ново реле,да не го пляскам по гьзь за да запали
                12 защита на предните вилици от пясък и кал
                13 нови маркучи на радиаторите
                14 отваряне и проверка и зареждане на ауспуха
                15 нов по-як статор да зарежда


                .........то какво остана,като сметнеш,че веригата,спирачките,венците,батерията,багажника,гуми с Мусове,свещ,филтри,капачката за радиатора,вентилатора........са на няма и месец.Остана му седалката,единия резервоар и рамката с мотора само,другото в по кофите или на тезгяха.

                С голям резервоар,яка пружина,яки гуми с Мусове,як статор и фар,добрата седалка..........и съм на 90% в класа на тия горе само дето,не ми тежи като го дърпам по бабуните.Гледам разни преправят такива за експедиционни машини и по списък съм на 90% с техните части вече,дано издържи седмица каране ........ако въобще мога да го събера как си трябва.

                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • BENZBOSS
                  BENZBOSS коментира
                  Редактиране на коментар
                  Не мога да бо държа на ниска скорост в пясъка,малко газ много помага,тука съм нацяло с теб ма като се влачи някой пред тебе по едно тясно път и,криволичи в коловозите,а в страни са храсти с шипове колко пръста ми и........а трета,а пак втора,баааавно.....а пак трета да почина малко.......с пак втора.

                  На дебела,висока,стръмна пясъчна дюна помага и то много - назад като стоя и прави задно салто,напред като стоя и върти задната,а мотора играе много,аз съм кекав в ръцете и стабилизатова еле като омалея ми помага много,като го сложа на 1 и все едно го няма.

                  То не съм само аз,като тръгнем с децата и с тия малки гуми затъват яко,влачим моторетки из пясьците по 2 часа,после ми идва да цунем стабилизатора няколко пъти

                • Chinela
                  Chinela коментира
                  Редактиране на коментар
                  Хубавото на форума е, че написаното остава....!!!
                  Догодина ако сме живи и здрави пак ще ти го припомня това за демпфера.
                  Аз в началото на "кариерата" си слагах и купувах какви ли не....на мен също ми казваха да ги изхвърля, но нейсе...

                  Да, съгласен съм, че ние не сме карали толкова пясък, колкото вас!
                  И последно, мотора не е нужно да го стискаш с ръце, че да ти омалеят, просто го карай с тяло и си свиркай.

                • BENZBOSS
                  BENZBOSS коментира
                  Редактиране на коментар
                  Те ръцете умаляват от влачене на малки моторетки,големия го вдигам с крака вече,като щангист.
                  Мята ми се предницата и трябва да го държа или резки купи зигзаци за да върви направо,с крака в дьлбокия пясък мога да го карам ако стабилизатора ми е поне на 6-7,тогава върви като локомотив.

                  Учим се още ма и одьртяваме,стабилизатора не си го давам аз

              • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:D091F358-83A9-4F86-B0B0-AA43C9760724.jpeg
Прегледи:270
Размер:741.6 КБ
ID:6693095
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • BENZBOSS
                  BENZBOSS коментира
                  Редактиране на коментар
                  Тука още има фар и задната му гума си е на мястото,днес пада и тя за ремонт на гумата и смяна лагери,фара го чакам,че в тьмницата с тоя пепел не виждам къде падам

                • pan_rt
                  pan_rt коментира
                  Редактиране на коментар
                  Собственика на сервиза колко Бенца притежава вече?

                • BENZBOSS
                  BENZBOSS коментира
                  Редактиране на коментар
                  Един бус Мерцедес само,друго са БМВта,добре,че не плащам за сервиза,частите ми идват на дильрски цени,а с механиците караме заедно в пустинята и си пием ракията.........иначе да ми е стъпал златен тоя мотор.

              • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:C4B16FA9-B4DA-4FF4-A4F2-D9D3AA04C909.jpeg
Прегледи:226
Размер:731.0 КБ
ID:6693823
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X