Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първи мотор,но кой?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    За терена на каране- както вече казах, Калифорния има стотици километри пустини. И терени да искаш- от огромни дюни дето ги катерят с едни интересни задни гуми с лопатки по тях, до макадам, отъпкана пръст, пясък, кал, Баха 1000 терен, кръгли тръни ги вее вятъра и каубои на коне, борове и терени все едно си на Боровец /това като се качиш нагоре по баирите/.
    Вчера отидох с децата в Anza Borrego, долу пясък, спадам гуми на джипката /абе, това Секвоята никаква артикулация нямала/. Карахме до място с пещери от кал, били най големите в света, пътя до там пясък, после изсъхнала кал. На връщане минах през планината, горе борове, децата си правеха снежни топки.
    Сега чета за гуми. Вече имам 2 чифта джанти с различни гуми, май ми трябва трети. Шантава работа.

    Мотора дето се търси ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да е легален по улиците. На много места, даже и по черните пътища искат да е легален за улично каране. Май заради изпускателната система- децибели и бълващи огън ауспуси не искат.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #32
      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение

      Мотора дето се търси ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да е легален по улиците. На много места, даже и по черните пътища искат да е легален за улично каране. Май заради изпускателната система- децибели и бълващи огън ауспуси не искат.
      Всички предложени до сега са ендуро модели и са с възможна регистрация.В комплекта имат мигачи,огледала,фар,стоп и тн.

      Коментар


      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        Остава да се сложи вентилатор за охлаждането,капачка с термометър на нея,едни Байа Дизайн фарове и за мен по-бавни зъбчатки или венец или еба ли го как му викате на това с нова верига.
        Аз да го избера и напипам кой е пък ше видя дали ще се кара по пътя,от сега усещам как тия мигачи само ще ми пречат.

    • #33
      https://www.google.com/url?sa=t&sour...Hp3xDCm8Nl3XER

      Момчета, този ми е приятел! Влезте му и в YouTube канала.
      Вентилатори, капачки, и всичко за което се сетите..... при вас е топлата вода, а вие искате да ви пратим от Перник .

      Макар, че аз не виждам защо са ви вентилатори.
      Не мисля, че ще влезете в хард пътеки и да ги кипнете....
      Последно редактирано от Chinela; 03-01-20, 19:14.

      Коментар


      • #34
        S-s1 Мерси! Това с различните охлюви за газта е точно това дето ми трябва! С такова не муха, ами и стършел смело посрещам челно!
        Баси колко има да се учи за една моторетка!
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • s_s1
          s_s1 коментира
          Редактиране на коментар
          И за това ме е "светнал" Чинела, така, че на него изпрати благодарности.

      • #35
        Генчев, само не им казвай за Реклуз, че ще ги откажеш завинаги....😉😂😂😂

        Коментар


        • s_s1
          s_s1 коментира
          Редактиране на коментар
          Те ще си прочетат, а и Реклуз технологията се развива и новите им разработки не са на нивото от 2008-2010, на което съм му сърбал попарата. Колко дискове счупи сина ми на кавасакито.

          Чел съм, че някои от първите в листата на хард ендурото ползват реклуз.

          Няма смисъл да се отказват. В гората, в планината е истинската свобода. Не съм карал нищо друго в пустинята освен Лендкруизър 100. Фън е, но си мисля, че в пустинята е готино и с АТВ и на 2 гуми.

      • #36
        Тоя Реклиз го гледах вчера. Изглежда елементарно за слагане, ще помогне много, ако се навреш някъде на завъртяно място. Ама аз за сега се возя по отъпкани пътища.
        Тоя Реклуз колко е надежден?

        Чинел, на моя му сложих вентилатор, ей така, да има. Лятото, ако ни хлопа достатъчно дъската, можем пак да караме в пустинята, а там става над 40 градуса.
        Абе денда знам, някакси ми е по-спокойно да знам, чв има нещо да охлажда.
        Последно редактирано от NIKSD; 03-01-20, 22:10.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #37
          Чинела имаше релклюз.Той може да каже за него.Аз не мисля,че е предимство.Аз и до сега си карам БМВто с двата пръста на съединителя постоянно.При едно по тегаво каране контрола на съединителя е почти толкова важен колкото контрола на газта.

          Коментар


          • #38
            Аз карам с Реклуз и единствения минус за мен е като паднеш на стръмно трябва да държиш спирачката. Ръкохватката на съединителя си стои и може да се ползва . Преместих задната спирачка на кормилото и е голяма благина като свикнеш. Реклуза е от две години на мотора и дискове не съм трошил , но карам с оригинални дискове на марката.
            Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
            New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

            Коментар


            • #39
              В крайна сметка на какво се спря?

              Коментар


              • #40
                На каквото падне на нормална цена,че КТМа по мнението на всички е много добра моторетка за целта,НО пък Ямаха WR250R нова е колко КТМа на 150 часа и за моята идея става и още как,гледам ги ползват за преходи през Австралия,леки експедиции,сняг и дисаги носи,масло се сменя на километрите на кола,клапани му се пипат на по 35 000,а аз толкова няма и да го карам.........

                Обаче тая седмица има един КТМ на търг,моя човек се е прицелил,аз съм без големи претенции,че мерак да се науча добре да карам такова нямам,дьрт съм вече и няма да му ползвам способностите.

                Каквото дойде,дано е КТМа макар,че и Ямахата е 2 пъти повече мотор от това което ми трябва,ако не ми хареса винаги може да се продаде / аз пък как продавам ммммммм след десетина години поне /.

                За сега е КТМа,ако изпадне добра и евтина Ямахичка то КТМа може да почака някой друг месец
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #41
                  Ако влезеш в КТМ отбора, ще ти подаря оранжева фанелка!
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • #42
                    Тебе не мога да те псувам на майка,че си ми близнак,заради тебе и Димо си еба капаците,аз на мотор........само оранжева фанелка нямам.

                    Ходи при Иван и оправете малкия на децата да го преберем като си дойда,стига си се мотал с тоя КТМ ми виж с тьрговете какво става,че съм пехотинец.

                    Фанелка.......подари ми каска бе,450 кинта събарят ли те,аз мога по потник да го карам.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #43
                      Каската е ясна, но дори преди мотора помисли за нещо подобно:

                      https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf...or-Jacket-0001

                      И това:

                      https://www.fc-moto.de/en/Acerbis-Gorilla

                      Аз ползвам подобни дори ако трябва да отида до тоалетната!
                      Сети се сам защо.
                      Отделно ми омръзна да ме кърпят.
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • #44
                        За такива съм приготвил 2 бона,че бях с брата в магазина като се спретваше за рицар без броня и даже на дильрски цени 2019 година модели сметката му я теглиха долу горе 2 бимберици..........то само каска да беше,един багажник пластмаси баси и това без да смятаме ако решим да се кара в снега горе,че аз и такава идея имам от как им се радвах на едни луди преди 2 седмици

                        Кофти ма ден болница като ти е 10 бона леглото само не 2 ми 20 ше даде човек,с 2 бона обаче се оправяш от главата до петите ако имаш приятелче в бизнеса,иначе 4-5
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #45
                          Аз такива рицарски дуспехи имам вече 2 броя, и се оглеждам за 3ти. И каска, ботуши, наколенки, ръкавици, едно такова около врата да не съм го чупел... Един голям сак с дивотии. Ама отивам при Иван /приятелчето с магазина за мотори/ и ония като разбра какво съм купил и колко не мога да карам, и само викна “Джоооооо!”. Джо /състезател по мотокрос/ дойде, изслуша каква е ситуацията, седна, взе каталога и започна със списъка. Сега каската ми някаква гъзарска, ботушите сами ходят, с наколенките и налакътниците мога да летя, в гърдите съм като Рамбо, това около врата ме прави на жираф, и ако ми се допикае, и Тръмп не може да ме спаси!
                          И добре, че Джо се престара- на първото излизане сам, мотора се изръси върху мене като го свалях от джипката /тая подпирачка на предната гума ще и трябва червена панделка като заглушките по самолетите/. Изтресе се селия мотор върху мене, лежа си аз под него, и се чудя какво строших, крак, ръка.... Мърдам, нищо не ме боли, само си нацапах гъзарския оранжев екип! После още няколко падания, и сега, ако ме пита някой трябват ли тия кори, ще му забия шамар за тъпия въпрос.
                          За добряците не знам, ама за начинаещ на 450, каквото има в каталога, взимай! Джо се ориентира много добре, само високите цени гледа /мръсна гад!/
                          По мотора веднага отлетя всичко по спирачките и се замени с ново. Сега имам надран дърт мотор дето кове с един пръст /това хидравлично Брембо въобще не го усещам с крака си, така ли трябва да е?/
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • s_s1
                            s_s1 коментира
                            Редактиране на коментар
                            Няма гаранция, че ако си с с всички протектори няма да потрошиш нещо, ноо...със сигурност без протектори резултата ще е по-кофти.

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X