Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първи мотор,но кой?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    Тя тая история с “интвресния” за мен терен има и предистория-
    1. Не се кара сам, ама нормалните хора в Понедвлник са на работа. Сега имам време, сега мога да карам, от след няколко дни като ме подпре бачкането, може да нямам почивен ден с месеци.
    2. Преди да тръгна по тоя път говорих с един горски пазач. Съвсем ясно му обясних, че съм новобранец и не искам засукани терени. Явно на глух горски съм попаднал. /днеска гледах пак картата- ами не съм се бил изгубил, точно по пътя дето горския каза съм карал/.
    3. Тоя глухия горски ми даде визитка с техните номера, в целия район има сигнал на телефоните.
    4. InReach си го нося
    5. Засилка, че трябва ми стана ясно, ама като са насадили кръгли камъни колкото главата ми, аз засилката не я мога там.
    6. Нося около 100 лепенки всякакъв размер, бинтове, мазила разни... сега слагам и обезболяващите хапчета там.

    Абе с 2 думи, аз си търся горски отъпкан път да си бръмча, а се насадих на интересен път. Нищо де, сега съм си заплюл още няколко терена. Засилкаааа!

    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • s_s1
      s_s1 коментира
      Редактиране на коментар
      Добре си е трака. Трябва да имаш някой приятел с теб и ако има по-студена бира ще е от голяма полза.

  • #92
    Кратко, ясно и полезно:
    https://www.msf-usa.org/downloads/DB...actice_OHM.pdf

    ПС Две важни неща за аптечката: турникет и space blanket.
    Последно редактирано от ezhko; 14-01-20, 22:49.

    Коментар


    • #93
      Турникер и спекс бланкет имам в аварийната чанта за лодките. Явно ще си ги нося и из пустините. Мерси!
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • #94
        А така. И ква стана тя ...
        ______2
        Е = MZ

        Коментар


        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Питаш ли,зарибител......Купих на децата Ямаха 50 кубика,документите му дойдоха преди 3 дни,след 3 дни отивам при Иван да си го пребера,до седмица ще строша нещо - или Секвоята,че ми е основен преследвач все още или ще се потроша аз.

          Дебнем за мен нещо,а ти другия път като дойдеш не си сваляй каската,че жена ми с бухалките те чака,розови,Сасаки

        • Димо
          Димо коментира
          Редактиране на коментар
          Добре си направил! Децата трябва да караме )
          Купи някакъв мотор... Все едно какъв. Ей на, виж брат ти си взе КТМ
          Аз не зная кой е "най-добрия" или "най-добрия за теб".
          Знам само, че да плаваш в тихия океан и много да искаш да плаваш там са две мноооого различни работи.
          Пък сега дали със Суан или с Бенeту се тая ...

        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Аз не мога без дебнене,като купя нещо и го ползвам поне 10 години,ще се избира,няма как.

          КТМа много ставал,търсим още,имам време

      • #95
        Димоооооо, от вчера имам книжка за мотор. Тоест нямам още, трябва да стиковам бумажките и да отида до КАТ да ми я издадат. Минах всички изпити, голям майтап! Аз вече съм нарочил едно TTR50 за щерките и едно TW200 за да возя едната докато другата пърпори напред. Съвсем скоро ще имам и ремарке да си разнасям инвентара, макар че малката моторетка влиза с шут в багажника на Секвоята, а КТМа се вози на стойка качена на теглича /стойки вече имам 2/.

        И к’во против имаш КТМа?! Идеална машинка, хвърля къчове като гламава. Ама вече и свиквам. Мисли кога ще идваш пак, да измислим едно каране до някъде. Аляска било готино лятото... Обещавам да си купя GS и аз като батковците!
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • s_s1
          s_s1 коментира
          Редактиране на коментар
          Честита бумажка! И много безаварийни километри, мили и превзети дюни и баири.

        • NIKSD
          NIKSD коментира
          Редактиране на коментар
          S_s1, мерси! Курса за книжка ме научи много. Тоест ми показа, че омам още страшно мнохо да тренирам. Поне знам вече основите, и знам какво трябва да практикувам.

        • Димо
          Димо коментира
          Редактиране на коментар
          Честито Капитане! Книжка си трябва. Не в пустинята ама ... трябва.
          Нищо му няма на катеема, само газ.
          С три мотора в гаража ... не знам. Май ще слизаш на сушата вече )
          В Германия съм. Иначе тръгваме за Аляска утре Годината сега почва, ще измислим нещо. Пък и ти си на входа на всички “бахи”. Надолу е веселото

      • #96
        Леко развитие по темата - едно приятелче имаше за продаване е това,740 мили за 1800 долара,не можах да се вредя обаче ма па брата вече е с 2 мотора.

        Търсенето продължава

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:D23D7871-E3C1-4F3F-9F6A-0FA3412BA8C8.jpeg
Прегледи:342
Размер:475.0 КБ
ID:6557108
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #97
          Дааам, слвд втория току що закупен мотор, си търся 3ти- TTR 50 за децата. И съжалявам, че кучетата ми са марка Померан- малки са им кучешките колибки, не ме събират, трябваше някой мастиф да си взема.
          С тия мотори ще ме изгони жената! Хахаха
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #98
            Аз като гледам.. вече си изгонен и спиш в каравана.

            Коментар


            • NIKSD
              NIKSD коментира
              Редактиране на коментар
              Хахах, караме с брата лодка от Канада бе, 200 мили доСам Франциско, клати като гламаво.
              Това е снимка изпратена ми от Николай /знаеш го/, мотора го купих по снимка, точно както и предния. Още не съм го виждал на живо. До каравана не съм го докарал още, ама сега си търся палатка за покрива на Секвоята. За екскурзии /и за всеки случай/...

          • #99
            НЕма се пУашиш,веднага ти давам 1500 за него
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • Почна се,децата се уредиха,аз съм пехотинец още,няма мотори тука.......
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:E903BF5A-781B-44FF-849D-CDD5368F1596.jpeg
Прегледи:274
Размер:831.9 КБ
ID:6558841


              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:96B1D3E2-2631-4C72-B488-AD0E808DBD33.jpeg Прегледи:0 Размер:521.9 КБ ID:6558838
              Прикачени файлове
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                Общо взето нищо,от дясно е един мат за стрелба навит на руло,но под мотора няма нищо,загнезди се с шут на втория ред седалки.
                Той си беше чист,като го окалят ще го качвам на теглича,това в събота.......ако не са го смляли на брата децата в Петък.
                Дупе да му е яко,има награда за главата му- 100 долара кой го строши от каране.

              • NIKSD
                NIKSD коментира
                Редактиране на коментар
                Мотора влезе в багажника с шамари, ей така, на бързо. Понеже и търчим по задачи /то се вижда на едната снимк, че съм омазан с боя, помагаме на приятелчето да си боядиса къщата/, с моторетките се занимаваме инцидентно и когато остане време, и за това никаква подготовка за товарене на мотора вътре.
                Имаме вече 3 стойки за тегличите, 3 мотора са измислени, лошото е, че се събраха 4, а скоро може и 5 да станат. В мойта Секвоя багажника е с гумена стелка, миенето ще е лесно.

              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                Да не се е раждала Секвоя,аз имам пароструйка,няма релси на тавана само ма и за дрьжките стана,Мата е горе в кутията пък и стелка имам ма кой да се занимава с това,да не пада моторчето пък багажника може и с маркуча,едни електромотори има за вдигане на третия ред седалки и толкова.

            • Такаааа, за всички новобранци, ето ви мнение за първи мотор от първа ръка-
              След като покарах по асвалт TW200 /на черно ще е тоя уикенд/ и мога да го сравня с КТМ 450, си признавам, че TW200 се кара около 63 пъти по-лесно от КТМа. Не, че нещо му има на оранжевото животно, ама конбинацията от 50 коня /или там някъде/, 36” висока седалка /аз съм 180 и пак ми е високо понякога-новобранец/ и предна спирачка Брембо дето “кове” като гламава, те кара да си постоянно на щтрек, никаква прошка- врътнеш малко газ, мотора рита, стиснеш малко спирачка, предната кума сурррр, и ти суууууур...
              Като килограми и ТW и КТМа са долу-горе еднакви, даже Ямахата е малко-по тежка, ама с големия резервоар на КТМа работите се изравняват. Заради много по-ниския си център на тежестта, Ямахата се чувства около 2 пъти по-лека. Малкото конски сили правят мотора много по “спокоен”- и да му врътнеш газ без да искаш, няма да хвърля къчове като гламав.
              Аааа, и КТМа смяна на масло е на 15 часа, на Ямахата е 3000 мили.
              Аз съм супер доволен от покъпката на Ямахата, ще споделя мнение и след като се върнем от пустинята.
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • motor_men
                motor_men коментира
                Редактиране на коментар
                Един да каже , че не съм излъгал , ще те черпя едно , някога. След теста на черно да споделиш как се държи по пясъка.

            • Ако оцелее и това,аз от сега му се точа
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • motor_men
                motor_men коментира
                Редактиране на коментар
                Тебе хем те сърби , хем те боли. Имам и още един коз ,за такива дето са им малко 200сс.

            • Давай го коза,да го вкарам в списъка с търсените.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                Давай го коза,да го вкарам в списъка с търсените.
                Върви като КТМ , но не се чупи. Скача като КТМ , но нищо не се къса. Японец е , но маслото се сменя на 3000мили. Вози меко , мазно и е легенда. Става за пистата , за гората , за пустинята , но се справя много добре и по асфалта.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • BENZBOSS
                  BENZBOSS коментира
                  Редактиране на коментар
                  Туш,някое Кавасаки КЛР или подобно от малките?

                  Дай оше жокери,само с четене не мога да го напипам

                  И бъди нежен,че бюджета го удвоих вече и пак няма да стигне,кой измисли каски по 600 долара не ми е ясно,за една кофа тия пари.........

                  Кажи жокерче,назобах се с информация за тия резачки ма не кога да уцеля.
                  Последно редактирано от BENZBOSS; 11-02-20, 18:06.

              • По напред в темата го има , и Ванката го коментира. Има го и 400сс.

                https://dirtbikemagazine.com/honda-x...bring-it-back/

                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • BENZBOSS
                  BENZBOSS коментира
                  Редактиране на коментар
                  Айде и тоя в списъка,400 малко множко ми се вижда,но ‘е видим как е,все някой ще има с такова в пустинята тая седмица.

                  Мерси

                • motor_men
                  motor_men коментира
                  Редактиране на коментар
                  400 ако намериш е идеално , страхотен мотор е за начало и за много след това. 600 също става , страшно е чак онова животно с водното охлаждане 650R

                • BENZBOSS
                  BENZBOSS коментира
                  Редактиране на коментар
                  Който търси намира,моя човек с това се занимава,вчера 4 часа интернет каталогово пазаруване спретнахме,в почивния ден на магазинчето,но пък маскирах жената,децата та и себе си,един багажник чеиз.
                  Мотор нямам ма гащи имам мммммм сами карат.

                  Отивам да чета и за тая Хонда 400,взема рязко да задобрея и малкия да ми дойде малък.

                  Пак мерси

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X