Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко струва карането и поддръжката на мотор на година?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Колко струва карането и поддръжката на мотор на година?

    Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
    Те може и пет цифрени да са сумите по разходите ама дали има ефект от цялата работа.

    Значи Ице, какъв е "УМНИЯТ" извод до тук, тези които имат при се кефят, а тези които нямат си мислят че се кефят......
    Не е важно какво караш, а как го караш !

    Коментар


    • #47
      От: Колко струва карането и поддръжката на мотор на година?

      Темичката е много субективна и може да иде в двете крайности, по простата причина,че едни са състезатели, други сланинари, трети полянкаджии и тн. Също, зависи мотора в какво състояние е при придобиването му - нов, запазен -добре поддържан или пред разпадане. При мен например, за около 10 000км. по гори, поляни и чукари/ не съм състезател, а и ми е късно вече - за клас "Сеньори" евентуално/, са сменени обичайните консумативи като накладки, лагери по каплите, водна помпа, преден диск, вериги-зъбаци, лагери на трипътника, лагери на шарнира, масла и филтри. Едва ли са четири цифрена сума. Големите пари на куп, се дават ако гръмне нещо по двигателя.

      пп. Трябва да се отвори и друга тема, тук, в мото-раздела от рода на други подобни: Бисери, проблясъци и тем подобни. Това, много ме кефи>>>>>

      Едните са състезатели и се кефят на макс, а другите са сланинари и си мислят, че се кефят!
      Силата е нищо без контрол.

      Коментар


      • #48
        От: Колко струва карането и поддръжката на мотор на година?

        Може и да има логика, че кефа е правопропорционален на изхарчените пари, ама дълбоко се съмнявам че това важи за всички, да не казвам за може би 1/3 от всички
        Все пак да се придържаме към темата !
        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

        Коментар


        • #49
          От: Колко струва карането и поддръжката на мотор на година?

          Първоначално публикуван от Ivan Minkov Преглед на мнение
          Хубаво е в тая тема да пропишат и тези с четирицифренните суми, че да не се заблуди някой. Има два основни типа разходи, които са коренно различни.
          Едните са четири пет цифенна сума другите с трицифренна. Едните са състезатели и се кефят на макс, а другите са сланинари и си мислят, че се кефят!

          ПП: Ще накарам един приятел да ви понапише кое колко струва на що годе нов мотор (2008, който не е каран почти и който не се кара много.... Само за протокола до колкото помня за тази година има 3 сменени нови задни гуми... За 4-5 излизания в месеца Вие смятайте...
          Понеже виждам, че много ги разбираш нещата с мезетата....... та да те питам.
          Като смениш 5 клапана бутало, цилиндър, биела на една ямаха ВР450 без значение коя година. На първото излизане го преметнеш едно хубаво и смажеш двата радиатора, изкривиш кормило и още разни дребни три цифрени неща....... Та от кои "сланинари " спадаш?
          Износването на гумите въобще не е критерии за кеф..... Защото застава някоя къртица на пътеката и започва да копа дупка след дупка и за няколко излизания гумата е аут.
          EXC TPI 2019

          Коментар


          • #50
            От: Колко струва карането и поддръжката на мотор на година?

            А и от пътека до пътека разлика голяма. Едно е тука по морето, друго е из Стара планина или Пирин. Това двутактов, четиритактов и те по-различен начин ги хабят гумите. Не е като да няма значение. От човека пак си зависи също.
            Иван Маринов
            Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
            ЕНДУРО ВАРНА

            Коментар


            • #51
              От: Колко струва карането и поддръжката на мотор на година?

              Първоначално публикуван от Ivan Minkov Преглед на мнение
              Едните са четири пет цифенна сума другите с трицифренна. Едните са състезатели и се кефят на макс, а другите са сланинари и си мислят, че се кефят!
              Когато разбрах, че касетата на съединителя е с отлюспена част от металната детелина, преминах към смяна. Естествено бе и да се отстрани от картера парченцето. Покрай това реших че е удобен момент да се смени биела, бутало и всички гарнитури. Последните, за мое щастие, не бяха на предела си. Сумата за части и труд стана около 1000 лв. Заключение- аз съм от тези " На макс". След време, но на един път беше ред на 2 нови гуми, с 2 нови муса, нови лагери на задно колело и накладки. Сума около 700 лв. Заключение- аз съм сланинар. Всички предпазители по мотора ги купувах по различно време, и съответно така съм ги и плащал. Различни суми, но по- малки от последната по-горе. Заключение- аз съм сланинар на квадрат. Общият извод за моята скромна персона е, че аз съм едно уникално и многолико създание, което не търпи еднозначно определение.
              П.П. Не съм състезател и, логично, оттеглям онова " На макс".
              Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

              Коментар


              • #52
                От: Колко струва карането и поддръжката на мотор на година?

                Я кажете цената на кило сланина, че трябва да пресметнем и нея в сметките
                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                Коментар


                • #53
                  От: Колко струва карането и поддръжката на мотор на година?

                  Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                  Я кажете цената на кило сланина, че трябва да пресметнем и нея в сметките
                  А около сланината консуматива!
                  Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                  Коментар


                  • #54
                    От: Колко струва карането и поддръжката на мотор на година?

                    Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                    Я кажете цената на кило сланина, че трябва да пресметнем и нея в сметките
                    Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

                    Коментар


                    • #55
                      От: Колко струва карането и поддръжката на мотор на година?

                      Ами не знам, ама за един мотор, без да се слага бензина са нужни едни 1000лв на година за да в що годе във форма.

                      П.П. Това не се отнася за Чинела !

                      Коментар


                      • #56
                        От: Колко струва карането и поддръжката на мотор на година?

                        Първоначално публикуван от offar Преглед на мнение
                        Когато разбрах, че касетата на съединителя е с отлюспена част от металната детелина, преминах към смяна. Естествено бе и да се отстрани от картера парченцето. Покрай това реших че е удобен момент да се смени биела, бутало и всички гарнитури. Последните, за мое щастие, не бяха на предела си. Сумата за части и труд стана около 1000 лв. Заключение- аз съм от тези " На макс". След време, но на един път беше ред на 2 нови гуми, с 2 нови муса, нови лагери на задно колело и накладки. Сума около 700 лв. Заключение- аз съм сланинар. Всички предпазители по мотора ги купувах по различно време, и съответно така съм ги и плащал. Различни суми, но по- малки от последната по-горе. Заключение- аз съм сланинар на квадрат. Общият извод за моята скромна персона е, че аз съм едно уникално и многолико създание, което не търпи еднозначно определение.
                        П.П. Не съм състезател и, логично, оттеглям онова " На макс".
                        Интересен е сърказма ВИ.... Правилно сте разбрали! Щом не се състезавате няма как да знаете.... Тъй като, има и тренировки и доста нараства сумата....

                        ПП: Като почнеш да сменяш муса по 3 пъти в годината..... и половината от сумата е само съединителя, та незнам кого заблуждавате.... или себе си. Мене ми е през .....я, след като не мога да си позволя това което искам.
                        Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                        Коментар


                        • #57
                          От: Колко струва карането и поддръжката на мотор на година?

                          Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                          Със тези 3 смени на задни гуми за цял сезон този твой приятел е по скоро от типа ,,сланинар''.
                          Точно така...
                          Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                          Коментар


                          • #58
                            От: Колко струва карането и поддръжката на мотор на година?

                            Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                            Те може и пет цифрени да са сумите по разходите ама дали има ефект от цялата работа.
                            Има...
                            Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                            Коментар


                            • #59
                              От: Колко струва карането и поддръжката на мотор на година?

                              Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
                              Понеже виждам, че много ги разбираш нещата с мезетата....... та да те питам.
                              Като смениш 5 клапана бутало, цилиндър, биела на една ямаха ВР450 без значение коя година. На първото излизане го преметнеш едно хубаво и смажеш двата радиатора, изкривиш кормило и още разни дребни три цифрени неща....... Та от кои "сланинари " спадаш?
                              Износването на гумите въобще не е критерии за кеф..... Защото застава някоя къртица на пътеката и започва да копа дупка след дупка и за няколко излизания гумата е аут.
                              Говорим за пари...... не да ми се "фалят", че много ефтино им излизало.....

                              ПП: От калпавите сланинари...
                              Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                              Коментар


                              • #60
                                От: Колко струва карането и поддръжката на мотор на година?

                                Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
                                Аз от юни месец от както взех Ямахата съм сменил
                                2-пъти масло =66лв
                                маслен филтър (метален) 32лв
                                въздушен 20лв
                                преден пиньон 15лв
                                спрей за верига 18лв от който имам да пръскам още и масло за филтъра 1л=15лв с което ще изкарам сигурно 2г.
                                Като филтъра се пере на две карания а веригата се пръска на всяко. Засега нищо не съм ремонтирал, мотора се кара веднъж в седмицата по 20лв бензин или около 100км.
                                Един лешпер който има същата Ямаха като мен от март до сега само налива масло и бензин + няколко задни гуми.
                                На всеки мотоциклет си излиза различно, зависи какво му е първоначалното състояние и колко се кара. Защото още с купуването може да се наложи изваждане на едни 500лв примерно.
                                Първо ако почнеш да ползваш спрей само за него ще ти трябват 1000 лв за годината (ако не си сланинар)
                                Второ маслото за филтъра пак няма да ти стигне за една камо ли за 2 години.... и т.н.
                                Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X