Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко струва карането и поддръжката на мотор на година?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Колко струва карането и поддръжката на мотор на година?

    Първоначално публикуван от ИВАН - ЕТРОПОЛЕ Преглед на мнение
    Значи Ице, какъв е "УМНИЯТ" извод до тук, тези които имат при се кефят, а тези които нямат си мислят че се кефят......
    Правилно си установил само дето Ти си кукуто......
    Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

    Коментар


    • #62
      От: Колко струва карането и поддръжката на мотор на година?

      Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
      Може и да има логика, че кефа е правопропорционален на изхарчените пари, ама дълбоко се съмнявам че това важи за всички, да не казвам за може би 1/3 от всички
      Все пак да се придържаме към темата !
      Краси не се прави, че не си ме разбрал!!!!

      Давам пример и от тук нататък да се ....т всички дето незнаят за какво става дума: Печето, е състезател харчи повече от теб тъй като ти не си състезател! Нито аз.... Там сумите ти ги знаеш повече от мен....
      Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

      Коментар


      • #63
        От: Колко струва карането и поддръжката на мотор на година?

        Първоначално публикуван от Ivan Minkov Преглед на мнение
        Първо ако почнеш да ползваш спрей само за него ще ти трябват 1000 лв за годината (ако не си сланинар)
        Второ маслото за филтъра пак няма да ти стигне за една камо ли за 2 години.... и т.н.
        Първо не ми знаеш отстъпките за масла........... така, че не ми казвай колко би ми струвал спрея за веригата.
        Същото важи и за маслото за филтъра........
        А за тези двете има едно нещо което важи с пълна сила при тях. В бачкането поддръжката като почне да гресира машини...... е искам да ти кажа, че по тях има повече грес от колкото по машините......
        С този пример и онзи с гумата исках да ти кажа, че като ръцете са ти две леви и на всичко отгоре заврени на тъмно....... цената за тези неща не е критерии за "кеф"
        Всеки като напише приблизително колко е дал и за какво ги е дал....... човек може да си направи сметката колко излиза.
        Темата е кой колко е дал, не е за мерене на пишки. Кво ме брига мене, че некъв некадърен състезател дал ххххх+лв
        Да не говорим, че повечето са некадърни и раздават постоянно не нужна газ.
        EXC TPI 2019

        Коментар


        • #64
          От: Колко струва карането и поддръжката на мотор на година?

          Стига си се палил!Все пак има един плюс за теб и останалите които се занимават със състезания.Това че от състезател може да станеш сланинар.
          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

          Коментар


          • #65
            От: Колко струва карането и поддръжката на мотор на година?

            Адаша Минков, тука мисля че отиде на много по-високо ниво състезания като спомена Печето. Почти съм сигурен че в нашето ендуро няма човек който да си поддържа моторите като някой от състезателите в шампионатите където кара Печето. Нашите тренировки всъшност са просто излизания да покараме или да убием някой друг час на някое трасенце, тяхните са с треньори и т.н. Нивото е съвсем различно. То по тая логика ако почнем да говорим и за състезателите в американския мотокрос и суперкрос съвсем мазало ще стане. Или за ралито. КТМ 450 рали е 30 000 евро, резервен двигател 5000 евро и т.н. За справка ето малко старо инфо:

            http://bikerscafeblog.com/2010/11/04...al-dakar-bike/

            Джартата го каза. Минимума е около 1000лв за да е в що годе добра форма мотора и това е ако нещо не клекне по двигателя. Само за гуми, вериги, зъбчатки и т.н.
            Иван Маринов
            Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
            ЕНДУРО ВАРНА

            Коментар


            • #66
              От: Колко струва карането и поддръжката на мотор на година?

              Минимум 1000 и това е пак компромис в някои случаи,аз моя мотор като го взех му направих всичко,взех си и СМ джанти и си стана 8500 лв ама имам мотор като мотор,не кошница за дърва!Та идеята ми е,че ефтино и като хората няма как да е !
              Последно редактирано от qnis; 12-12-12, 09:59.

              Коментар


              • #67
                От: Колко струва карането и поддръжката на мотор на година?

                Първоначално публикуван от Ivan Minkov Преглед на мнение
                Интересен е сърказма ВИ.... Правилно сте разбрали! Щом не се състезавате няма как да знаете.... Тъй като, има и тренировки и доста нараства сумата....

                ПП: Като почнеш да сменяш муса по 3 пъти в годината..... и половината от сумата е само съединителя, та незнам кого заблуждавате.... или себе си. Мене ми е през .....я, след като не мога да си позволя това което искам.
                Определено не е сарказъм, а самоирония Ванка. Мноооого съм далеч от спорта, затова и поста съм го завършил с емотикони. Поздрави!
                П.П. Явно аз се изразявам неразбираемо. Сори!
                Последно редактирано от offar; 12-12-12, 10:07. Причина: Допълнение
                Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

                Коментар


                • #68
                  От: Колко струва карането и поддръжката на мотор на година?

                  Първоначално публикуван от offar Преглед на мнение
                  Определено не е сарказъм, а самоирония Ванка. Мноооого съм далеч от спорта, затова и поста съм го завършил с емотикони. Поздрави!
                  П.П. Явно аз се изразявам неразбираемо. Сори!
                  Абе ти пък кво му се връзваш бе ? Не виждаш ли че написал 5-6 поста посред нощ.
                  Хващам бас че е бил на поне 5ракии !

                  Коментар


                  • #69
                    От: Колко струва карането и поддръжката на мотор на година?

                    Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
                    Първо не ми знаеш отстъпките за масла........... така, че не ми казвай колко би ми струвал спрея за веригата.
                    Същото важи и за маслото за филтъра........
                    А за тези двете има едно нещо което важи с пълна сила при тях. В бачкането поддръжката като почне да гресира машини...... е искам да ти кажа, че по тях има повече грес от колкото по машините......
                    С този пример и онзи с гумата исках да ти кажа, че като ръцете са ти две леви и на всичко отгоре заврени на тъмно....... цената за тези неща не е критерии за "кеф"
                    Всеки като напише приблизително колко е дал и за какво ги е дал....... човек може да си направи сметката колко излиза.
                    Темата е кой колко е дал, не е за мерене на пишки. Кво ме брига мене, че некъв некадърен състезател дал ххххх+лв
                    Да не говорим, че повечето са некадърни и раздават постоянно не нужна газ.
                    Ако твоите са заврени..... Дръж ги там на топло....
                    Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                    Коментар


                    • #70
                      От: Колко струва карането и поддръжката на мотор на година?

                      Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                      Стига си се палил!Все пак има един плюс за теб и останалите които се занимават със състезания.Това че от състезател може да станеш сланинар.
                      НИКОГА!
                      Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                      Коментар


                      • #71
                        От: Колко струва карането и поддръжката на мотор на година?

                        Първоначално публикуван от Ivan Minkov Преглед на мнение
                        Ако твоите са заврени..... Дръж ги там на топло....
                        Напротив, след като не се омазвам и давам по малко пари за спрей........ за разлика от някоЙ друг

                        А и още не мога да разбера, нещо яд ли те е, че ние не даваме
                        EXC TPI 2019

                        Коментар


                        • #72
                          От: Колко струва карането и поддръжката на мотор на година?

                          Да ме е яд???? Напротив.... единственно може да ме е яд, че нямаме шампионат в който може да се изявят такива като теб!

                          ПП: Аз веригара я мажа със сланина!
                          Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                          Коментар


                          • #73
                            От: Колко струва карането и поддръжката на мотор на година?

                            Пфф, пък аз да си мисля, че само аз съм луд да давам толкова пари за мотоциклети и подире им . Ама то вашето е по-друго. Аз с хасвалтовата веялка, не съм смятал точно, но за една година, за този сезон, който мина съм навъртял около 8000км. Бензина, да го оставим, но масла, филтри, гума сменях, накладки, семеринги на предницата и масло за тях, има и още нещица, за които, не се сещам, но пак са си доста пари. В нас, не ме гледат с добро око с тия мотори, ама какво да правя.. страст са ми. Аз си изкарвам парите и пак мрънкат... то парите вървят за жени и за мотори главно при мене, ако ги нямаше моторите и жената всичко щеше да "поглъща" така поне има мъничко щастие и за мен.
                            Ако е машина, нека бъде немска!
                            XJR 1200
                            ETZ 150
                            Kawasaki Ninja ZX10R

                            Коментар


                            • #74
                              От: Колко струва карането и поддръжката на мотор на година?

                              Първоначално публикуван от Ivan Minkov Преглед на мнение
                              Едните са състезатели и се кефят на макс, а другите са сланинари и си мислят, че се кефят!
                              Много голям процент от състезателите не са по състезания...... да се кефят, там са за пари......
                              За разлика от "сланинарите" всичките го правят за кеф
                              Още не мога да разбера ти към коя група спадаш
                              EXC TPI 2019

                              Коментар


                              • #75
                                От: Колко струва карането и поддръжката на мотор на година?

                                Абе хора тука нещо ми заприлича на търг.Карам Доминатор приспособен за малко по пресечени местности от тези за които е предвиден.Да приемем че в момента мога да му взема 1500лв (ако има разбира се кой да ми ги даде).Не съм го оставил когато е имало нещо за смяна да не го подменя.Било лагер,масло,филтри или от където какво се обади.Излизаме почти всяка неделя и си правиме кефа обиколили сме всички планини и дерета наоколо.Като какъв мога да се самоопределя като чета постовете за някакъв смешник където си мисли,че има гот ендуро,сланинар(така и не схващам на кои им казват така),турист или състезател.Все пак по темата сега му правя по тежки ремонтчета така да се каже и ще литнат едни 350-400лв. накуп иначе на година сигорно не ги надхвърлям като естествено не слагам гориво.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X