Обява

Свий
Няма добавени обяви.

CRF mania (само за пристрастени)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: CRF mania (само за пристрастени)

    Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
    Питане към знаещите - мотора пали на манивела от четвърт ,на стартер само когато пожелае , какъв е проблема ?
    Мотора е Хонда црф 250х 2006 година ,акумулатора е чисто нов .
    Това съм го виждал на няколко мотора с правена електроника и регулатор на напрежението. Тези които имат манивела , палят от първото ритане , но на стартер само когато пожелаят.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • От: CRF mania (само за пристрастени)

      Явно напрежението пада доста при въртенето на акумулатора и искрата е слаба или никаква . Аз съм забелязал и следната тенденция : колкото е по-нов моторът - толкова повече отказва да пали на стартер .

      Коментар


      • От: CRF mania (само за пристрастени)

        Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
        Питане към знаещите - мотора пали на манивела от четвърт ,на стартер само когато пожелае , какъв е проблема ?
        Мотора е Хонда црф 250х 2006 година ,акумулатора е чисто нов .
        Същият мотор,същият проблем.Мотора е на синът ми,аз съм с DRZ,нямам проблеми.Хондата все нещо и се молим.

        Коментар


        • От: CRF mania (само за пристрастени)

          Първоначално публикуван от D.Danov Преглед на мнение
          Същият мотор,същият проблем.Мотора е на синът ми,аз съм с DRZ,нямам проблеми.Хондата все нещо и се молим.
          Пали си на манивела ,но ме дразни че има стартер а не пали на него ... дали да не взема да го продам и да запуша отвора с едно капаче
          Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
          New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

          Коментар


          • От: CRF mania (само за пристрастени)

            Днес смених статора(звездния център) и проблема със зареждането и паленето на стартер се реши
            Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
            New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

            Коментар


            • От: CRF mania (само за пристрастени)

              Здравейте ще трябва да се сменям на Honda crf450r 2006 клапаните с пружини и другите дреболии и мисля да слагам стоманени. Та въпроса ми е ако някой вече я е правил тази процедора от къде е най-добре да ги купя и какви са ви впечетленията?

              Коментар


              • От: CRF mania (само за пристрастени)

                Благодаря за отговорите на ЛС. Взех OEM оригиналните си.

                Коментар


                • От: CRF mania (само за пристрастени)

                  Здравеите,става дума за црф 250х който пали само на манивела защото е с инсталация на 250р (крос).Давам ток на стартера директно с акумулатор, но не ходи ток към свещта,а стартера вирти без да пали.Купих всияко необходимо за стартера, цялата инсталация за Х. Сега пали на стартер но няма същата мощност както преди.
                  Вупроса ми е:на запалването ли се дължи това и дали може да се върне старата сила, но стартера също да работи? Благодаря

                  Коментар


                  • От: CRF mania (само за пристрастени)

                    Здравеите,става дума за црф 250х който пали само на манивела защото е с инсталация на 250р (крос).Давам ток на стартера директно с акумулатор, но не ходи ток към свещта,а стартера вирти без да пали двигателя.Купих всияко необходимо за стартера, цялата инсталация за Х. Сега пали на стартер но няма същата мощност както преди.
                    Вупроса ми е на запалването ли се дължи това и дали може да се върне старата сила, но стартера също да работи? Благодаря

                    Коментар


                    • От: CRF mania (само за пристрастени)

                      Здравейте, става дума за црф 450р 2005 година, има прекалено много компресия и с ритането ми е доста трудно, когато обаче го вземе един приятел, който е по-тежък и висок го пали от първия втория път. Аз не мога, смятате ли ,че проблема е в декомпресора защото съм се качвал на друг такъв и не съм имал проблем със силата на ритане(какво да направя). Сменени са цилиндър и бутало и са регулирани клапаните на мотора преди седмица. Благодаря

                      Коментар


                      • От: CRF mania (само за пристрастени)

                        Първоначално публикуван от sargatanas Преглед на мнение
                        Здравейте, става дума за црф 450р 2005 година, има прекалено много компресия и с ритането ми е доста трудно, когато обаче го вземе един приятел, който е по-тежък и висок го пали от първия втория път. Аз не мога, смятате ли ,че проблема е в декомпресора защото съм се качвал на друг такъв и не съм имал проблем със силата на ритане(какво да направя). Сменени са цилиндър и бутало и са регулирани клапаните на мотора преди седмица. Благодаря
                        Едно нещо ЗАякни.

                        Коментар


                        • От: CRF mania (само за пристрастени)

                          Колеги изчетох цялата тема и много други но не намерих нищо конкретно за модела CRF250R 05. Имам следните въпроси как да различа 05 от 04 каква е разликата в двигателя на 2 модела ако има такава, колко масло сабира, ако има някакви фабрични слаби места или нещо по особено при подръшката, кои е по надежден за любителско каране пътеки,дерета, балкан . Искам да добавя че съм се спрял на R модела защото е по мощен и по лек а и до сега се кросове съм имал 125-250 2т но просто искам да опитам нещо ново. Всякаква информация от хора който са запознати с мотора ще ми е от полза. Благодаря :-)

                          Коментар


                          • От: CRF mania (само за пристрастени)

                            Точно Хонда ли трябва да е мотора,аз съм скептично настроен към тях заради двете масла в двигателя.Или ще прехвърля от едното в другото или заради малкото масло при статора той прегрява и гори.Имам случки с поне 4-5 хонди црф.Това си е мое мнение и не искам да споря с никой.Който си ги харесва да си ги кара.
                            0888 074 049

                            Коментар


                            • От: CRF mania (само за пристрастени)

                              Не че трябва да е точно хонда но не харесвам yamaha като визия и мотор мой вкус нищо повече а кавазаки и сузуки нали през 04/05 имат проблем с клапаните а хондата всички я хвалят 05 с правилна подръшка на клапаните и бутало не би трябвало да има проблем

                              Коментар


                              • От: CRF mania (само за пристрастени)

                                С правилна "подръшка" всеки мотор е добър.От клапани може да страда всеки кросов мотор на който собственика му иска да кара цял живот без да ги сменя.
                                0888 074 049

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X