Обява

Свий
Няма добавени обяви.

CRF mania (само за пристрастени)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: CRF mania (само за пристрастени)

    Здравейте,
    днес се опитах да сменя задните лагерите на CRF 450Х/2005. Останах леко изненадан, че от дясната страна (единичния лагер) е затворен с контрираща гайка, която трябва да се отвие със специален ключ. По менюл я дават да бъде стегната на 45N, т.е. би трябвало да е прилично стегната.

    Засега не ми се блъска със секача, реших първо да проверя дали няма някакъв стандартен ключ - но от бърз преглед в нета.... май не са най- стандартните инструменти.
    Вариант ми изглежда да си направя нещо подобно като ключ за диска на ъглошлайф, т.е. на една планка да пробия и навия 2-4 или 6 болтчета....

    Ето това трябва да е инструмента, а това е гайката.... някой да се е сблъсквал с това или да има някакви идеи?

    http://www.ebay.co.uk/itm/3009070572...MakeTrack=true


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15801612_10212329568340787_2036762437_n.jpg
Прегледи:1
Размер:82.2 КБ
ID:5739162

    Коментар


    • От: CRF mania (само за пристрастени)

      Аз съм се сблъсквал. На една тръба заварихме парче шина и отгоре една пръчка арматурно желязо за върток.
      Не е нужно да ползваш 6те отвора, можеш само с два срещуположни. ..

      Коментар


      • От: CRF mania (само за пристрастени)

        Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
        Аз съм се сблъсквал. На една тръба заварихме парче шина и отгоре една пръчка арматурно желязо за върток.
        Не е нужно да ползваш 6те отвора, можеш само с два срещуположни. ..
        Ванка,те вече са се изакали на гайката.
        Или трябва точния инструмент или нова гайка !
        Имаме в Габрово такъв ключ ама как да стане?

        Коментар


        • От: CRF mania (само за пристрастени)

          Аз съм си правил когато CRF-а беше на мода от тръба с подходящ диаметър ,като я изпилих с ъглошлайф така, че останаха 6 зъба.
          Силата е нищо без контрол.

          Коментар


          • От: CRF mania (само за пристрастени)

            Благодаря за отговорите

            Може би е най правилно наистина да поръчам нова гайка. При това положение тази мога и да я отвия със секача.... а пък междувременно да си направя някакъв импровизиран инструмент за да завия новата ..... или планка/шина в тръба, както казва Chinela - или пък на една планка да завия два болта - като на тази снимка, която намерих в нета. Тръбата за моделиране също е опция, но трябва да намеря подходящ диаметър......

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:94.4 КБ
ID:5739163

            Коментар


            • От: CRF mania (само за пристрастени)

              Успях да се справя с гайката
              Коства ми една вложка и 30ина минути с ъглошлайфа.. Поръчах и нова гайка - като пристигне ще настроя още малко инструмента

              Коментар


              • От: CRF mania (само за пристрастени)

                Първоначално публикуван от asobgbg Преглед на мнение
                Успях да се справя с гайката
                Коства ми една вложка и 30ина минути с ъглошлайфа.. Поръчах и нова гайка - като пристигне ще настроя още малко инструмента

                Запази вложката,добре си го решил проблема.
                Honda CRF 250 X
                Touareg 3.0 TDI

                Коментар


                • От: CRF mania (само за пристрастени)

                  Първоначално публикуван от asobgbg Преглед на мнение
                  ..
                  Коства ми една вложка и 30ина минути с ъглошлайфа..
                  Е за това говорех..
                  пп Ако един ден стигнеш до разглобявани на двигателя, ще са нужни подобни инструменти за отвиване на някоя и друга гайка.
                  Силата е нищо без контрол.

                  Коментар


                  • От: CRF mania (само за пристрастени)

                    Първоначално публикуван от asobgbg Преглед на мнение
                    Успях да се справя с гайката
                    Коства ми една вложка и 30ина минути с ъглошлайфа.. Поръчах и нова гайка - като пристигне ще настроя още малко инструмента

                    Браво бе ти си бил супер креативен а си тръгнал да питаш.
                    Тука може да ти се обясни всичко друго ама не и по проблема.
                    Евала пич,успех със Хондичката.!!

                    Браво

                    Коментар


                    • От: CRF mania (само за пристрастени)

                      Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                      Браво бе ти си бил супер креативен а си тръгнал да питаш.
                      Тука може да ти се обясни всичко друго ама не и по проблема.
                      Евала пич,успех със Хондичката.!!
                      Браво
                      Здравейте,
                      Аз още от началото я имах тази идея, но скоро бях купувал камък №50 - за горната капачка на предницата и си спомням, че не беше много евтин.
                      В този случай се бях объркал, че ще ми трябва нещо подобно, но реално пасна външния диаметър на камък 35 - пък той струва 16 лева.... и евентуално си остава използваем

                      Да попитам, тъй като ще отварям и предницата, не тече но искам да сменя маслото и в двете части а от там ще сменя и семерингите и прашниците.... Та навсякъде пише, че се използва специален инструмент/дорник за набиване на новите семеринги .... в България не намерих в нета да се продава, а тези от Ebay ми се струват прекалено скъпи за това което представляват....
                      http://www.ebay.co.uk/itm/2221483688...%3AMEBIDX%3AIT

                      Аз на шосейните мотори използвам парче алуминиева тръба - но при тази обратна предница няма как да влезе. Импровизирах с парче от един счупен такламит (диаметъра изглежда подходящ), като от вътре ще му залепя тефлонова лента, за да не нарини кола.... но все още не съм сигурен дали ще работи? - Или пък може някой от вас е измислил нещо по- подходящо?

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1980.jpg
Прегледи:1
Размер:61.6 КБ
ID:5739257

                      Поздрави
                      Асен

                      Коментар


                      • От: CRF mania (само за пристрастени)

                        Първоначално публикуван от asobgbg Преглед на мнение
                        Здравейте,
                        Аз още от началото я имах тази идея, но скоро бях купувал камък №50 - за горната капачка на предницата и си спомням, че не беше много евтин.
                        В този случай се бях объркал, че ще ми трябва нещо подобно, но реално пасна външния диаметър на камък 35 - пък той струва 16 лева.... и евентуално си остава използваем

                        Да попитам, тъй като ще отварям и предницата, не тече но искам да сменя маслото и в двете части а от там ще сменя и семерингите и прашниците.... Та навсякъде пише, че се използва специален инструмент/дорник за набиване на новите семеринги .... в България не намерих в нета да се продава, а тези от Ebay ми се струват прекалено скъпи за това което представляват....
                        http://www.ebay.co.uk/itm/2221483688...%3AMEBIDX%3AIT

                        Аз на шосейните мотори използвам парче алуминиева тръба - но при тази обратна предница няма как да влезе. Импровизирах с парче от един счупен такламит (диаметъра изглежда подходящ), като от вътре ще му залепя тефлонова лента, за да не нарини кола.... но все още не съм сигурен дали ще работи? - Или пък може някой от вас е измислил нещо по- подходящо?

                        [ATTACH=CONFIG]896631[/ATTACH]

                        Поздрави
                        Асен
                        По добре да е пластмасов,но и по твоя начин ще стане.Просто внимавай със чукането.
                        Аз имам точно такова пластмасово-правено от тръба и после срязано.
                        Не помня точно дали беше 46мм.

                        Коментар


                        • От: CRF mania (само за пристрастени)

                          Аз го правя с ПВЦ тръба фи 50. Разцепил съм я по дължината и там където ляга на семеринга съм я разшириш предварително преди цепенето. Не чукам по нея а само я натискам с ръка и семеринга си влиза.

                          Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
                          EXC TPI 2019

                          Коментар


                          • От: CRF mania (само за пристрастени)

                            Здравейте, да попитам някой знае ли за гореспоменатата гайка какъв размер е резбата и стъпката. Мерси предварително.

                            Коментар


                            • От: CRF mania (само за пристрастени)

                              Първоначално публикуван от charko Преглед на мнение
                              Здравейте, да попитам някой знае ли за гореспоменатата гайка какъв размер е резбата и стъпката. Мерси предварително.

                              Привет,
                              Тъй като при мен гайката е свалена и чакам нова такава - сега я премерих - резбата е 50х1.5, но от вътре има и периферия - качвам две снимки от телефона:



                              Коментар


                              • От: CRF mania (само за пристрастени)

                                Мерси много това ми е достатъчно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X