Обява

Свий
Няма добавени обяви.

CRF mania (само за пристрастени)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: CRF mania (само за пристрастени)

    Последно редактирано от Иво Томов; 14-03-15, 21:39.
    Honda CRF 250 X
    Touareg 3.0 TDI

    Коментар


    • От: CRF mania (само за пристрастени)

      Много информация за СРФ250Х и 250Р събрана от голям фен на модела.На англииски е но се надявам да ни бъде полезна.
      Модели от 2004 до 2008 г.

      http://www.rickramsey.net/CRF250X.htm
      Honda CRF 250 X
      Touareg 3.0 TDI

      Коментар


      • От: CRF mania (само за пристрастени)

        От посочения сайт на колегата по горе, разбирам , че ако мотора се използва за разходки(както моя милост) Без тормоз и гаври, то маслото на двигателя и скоростите , заедно с масления филтър, може да се сменят на 600 мили( около 900км.), Както и останалите компоненти на мотора, също на толкова. Някой от вас имащите 250Х(моя е 2004г. модел) така ли процедира?
        Лично аз на всеки 15 моточаса си сменям маслото на двигателя+ филтър , а на ск. кутия на 45 моточаса.
        Как си поддържате Х-овете? Мнения по тези въпроси?

        Коментар


        • От: CRF mania (само за пристрастени)

          Колега карам горе-доло по същият начин без тормоз и гаври,и сменям маслото на 500км.Ти ме заинтригува да прочета целият му саид.
          Honda CRF 250 X
          Touareg 3.0 TDI

          Коментар


          • От: CRF mania (само за пристрастени)

            Ето, ще цитирам от таблицата на първа страница:


            Engine / transmission 250X


            Engine service interval Racing - same as 250R ( Every 6 races or about 15 hours )
            Non-racing - 600 miles (transmission oil, engine oil and filter)




            Ето и за останалата част.Ясно е , че след всяко излизане, мотора е хубаво да се преглежда:


            Other 250X


            Non-engine service interval
            Racing - same as 250R ( Every 2.5 hours )
            Non-racing - 600 miles

            Коментар


            • От: CRF mania (само за пристрастени)

              Първоначално публикуван от ivan kumcev Преглед на мнение
              Ето, ще цитирам от таблицата на първа страница:


              Engine / transmission 250X


              Engine service interval Racing - same as 250R ( Every 6 races or about 15 hours )
              Non-racing - 600 miles (transmission oil, engine oil and filter)




              Ето и за останалата част.Ясно е , че след всяко излизане, мотора е хубаво да се преглежда:


              Other 250X


              Non-engine service interval
              Racing - same as 250R ( Every 2.5 hours )
              Non-racing - 600 miles
              Така е значи,щом го пише човека .Мисля че и тук някаде съм чел подобно нещо.
              Не си мисля че е някои супер CRF професионален специалист,но за да направи този саид/блог /........ изглежда доста е прочел и много се ровил в нета което взима адски много време което ние нямаме.
              Honda CRF 250 X
              Touareg 3.0 TDI

              Коментар


              • От: CRF mania (само за пристрастени)

                Дойде време за смяна на акумулатора. CRF 250X 2004г. модел. Приемам всякакви съвети и марки. До сега бях с TCS YT4L-BS, марката не е знам точно. Ето снимка
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150403_103839.jpg
Прегледи:1
Размер:65.5 КБ
ID:5652707


                Също ще сменяме верига и венци. В момента съм с 13/49(Предния собственик го е карал на по-скоростни трасета и затова е така) Ще си минавам отзад на 53 зъба. Та.... марка, модел, от какви сте доволни? Алуминиеви или стоманени, или... ? Карам спокойно без гаври и докъдето ми позволява скромния опит на "кози" пътечки. Че мотора може да минава, ама трябва и някой, който да може да му използва целите възможности.Аз за сега не успявам, хехехе. Верига? О-ринг, Х-ринг....... и др. В момента съм в чужбина и от една година не съм барал мотора. Забравих, за марката, но мисля че беше рентал веригата. Помня че е О-рингова. Но вече доста се е разтегнала, чука-трака на ниски скорости и обороти.
                Като цяло във венците има още живот, но знам , че е хубаво да се сменят заедно.
                Мерси предварително на отзовалите се. А! изчетох темите за веригите и техн. части Търся за конкретния модел

                Коментар


                • От: CRF mania (само за пристрастени)

                  53? Ще копаш само дупки ,а ще стане и много сприхав. Ако сложиш и алуминиев ,след всеки камък ще го изправяш. От Карловските само желязен венец, алуминиевите са много меки.
                  Веригата Рентал R3 на 450-то кара два сезона, а на 250...незнам. От RK KRX не съм доволен.
                  Силата е нищо без контрол.

                  Коментар


                  • От: CRF mania (само за пристрастени)

                    Еми за сприхавостта не съм се замислял толкова.Както казах не съм чак голям екстремист За 2 години имам около 150 моточаса опит на на мотора ми. Купих го и тогава започнах да се уча . С други мотори изобщо през живота ми се събира сумарно 1 час каране еххехе.
                    За венците, можеби ще е така, но покарах малко из едни пътечки едно кавазаки klx 450 чист крос със 13/53 венци. Хареса ми Да без значение на коя скорост си, вечно тръгваше да се изпрая.
                    Не писах, но отпред мисля да си минавам на 14 зъба или снощи се зачудих за 13/50, та според вас кой е по добрия вариант? Оригинално 250-ката си излиза с 14/53.

                    Коментар


                    • От: CRF mania (само за пристрастени)

                      Първоначално публикуван от ivan kumcev Преглед на мнение
                      Еми за сприхавостта не съм се замислял толкова.Както казах не съм чак голям екстремист За 2 години имам около 150 моточаса опит на на мотора ми. Купих го и тогава започнах да се уча . С други мотори изобщо през живота ми се събира сумарно 1 час каране еххехе.
                      За венците, можеби ще е така, но покарах малко из едни пътечки едно кавазаки klx 450 чист крос със 13/53 венци. Хареса ми Да без значение на коя скорост си, вечно тръгваше да се изпрая.
                      Не писах, но отпред мисля да си минавам на 14 зъба или снощи се зачудих за 13/50, та според вас кой е по добрия вариант? http://m.ebay.co.uk/itm/221548221579...гинално 250-ката си излиза с 14/53.
                      Това, че каваазакито е било с такова съотношение на венците, няма нищо общо с твоя. 1-во е крос, 2-ро е 450 а и за него тия венци ще го накарат със 70 да му се покаже биелата.
                      0888 074 049

                      Коментар


                      • От: CRF mania (само за пристрастени)

                        Да, така е, кавата е с 4-ри скорости, моята 2-ра е колкото неговата първа. Но момчето 3-ти сезон си го кара така. Вдига над 120км/ч и над 13500об/мин. Има си ел. екран марка ВАПОР и на него запаметява такива данни Засега биелата си е на място.
                        Иначе последно се спрях на 14/53. Скоро ще разберем как е. Макар , че сега както е с 13/49, идва един зъб разлика, а незнам дали аз нещо ще усетя

                        Коментар


                        • От: CRF mania (само за пристрастени)

                          При 14-53 и 13-49 е едно и също предавателното отношение и би трябвало да няма разлика. Трябва да пробваш с 13 - 50 или 51.
                          Силата е нищо без контрол.

                          Коментар


                          • От: CRF mania (само за пристрастени)

                            Аз знам, че един преден зъб, отговаря на 3 задни зъба. Това верно ли е или ми е грешна информацията,"да си сверя, часовника"
                            Отпред имам един зъб разлика(демек 3 зедни), а отзад имам 4 зъба разлика. Затова и писах, че ще има само един зъб разлика.
                            Но, като цяло, ако станат мааалко по къси скоростите от (13/49) ще ми е още по-добре.
                            Друго. Мотора, не е пален от почти година(11 месеца)
                            Някакви съвети. Миналата пролет, като го палех, беше стоял 4-5 месеца, само му източих стария бензин, налях нов, ритнах 4-5 пъти манивелата, леко да разварти маслото и чак тогава ритнах да запаля. Запали веднага Но акумолатора беше умрял нацяло, та 2 семици го покарах като го палех от манивела. Като загрееше малко трудно се палеше, даже, ако не натисках топлия смукач изобщо не искаше. С него, най-много от втора манивела. И все пак си е грехота да имаш ел. стартер и да палиш на манивела хехе.
                            При вас как е паленето от манивела?

                            Коментар


                            • От: CRF mania (само за пристрастени)

                              Грешна ти е "информацията" . Казва се предавателно отношение : делиш броя на зъбите на задния на броя на зъбите на предния . В случая 49:13 = 3,77 . Така , че в твоя случай 1 зъб отпред отговаря на 3,77 зъба отзад .

                              Коментар


                              • От: CRF mania (само за пристрастени)

                                Хайде и аз да се присъединя към групата.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11150481_909805935709386_4634054020356293380_n.jpg
Прегледи:1
Размер:96.9 КБ
ID:5653404Натиснете снимката за да я уголемите

Име:984307_909807465709233_9025326349522126995_n.jpg
Прегледи:1
Размер:87.5 КБ
ID:5653405

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X