Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki DRZ400

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Здравейте, търся преден спирачен апарат за DRZ 400
    Ако някой продава моля да се свърже с мен на Л.С.
    Благодаря предварително!

    Коментар


    • Здравейте колеги, с какви гардове на двигателя карате? Наскоро пробих капака на съединителя, че и една шлица от касетата отчупих. Имах от тия популярните, ламаринените предпазители, но не само че не предпази нищо, но и се огъна навътре по дупката. Мотора си го оправих, но още ми държи топло, че бутах над 5 км в гората и сега искам нещо по-сериозно от тия ламарини. Та моля, предложете нещо здраво, че никаде нищо не откривам. Благодаря!

      Коментар


      • Здравейте, първо да ви благодаря за страхотната тема. Има толкова много информация че няколко дена я ровя още не съм я минал цялата.

        Аз от скоро имам DRZ400sm 05 и ми се иска да сменя няколко неща по него. Въпроса ми е вие от къде поръчвате части?

        В България няма като гледам много избор, в алито има предпазители. Идеята ми е да си сменя гърнето с FMF Q4 или PowerCore4 както и да си взема крос капли. За крос каплите разбирам че стига да ги купя ще мога да си ги сложа директно.

        Също може би ще взема по натам и резервоара който не е метален уж да смъкна теглото малко, мислите ли че е добра идея.

        Благодаря предварително.

        Коментар


        • Между супер мото и ендуро има много разлики , различен ход на окачването , различна колесна база , различни спирачни дискове , различен шарнир , различна предница. Може да стане , но трябва да го направи някой който го е правил и да направи нужните корекции по окачването. При смяна на гърнето , трябва да се направи и корекция на горивната смес. Аз бих потърсил пластмасов резервоар с по-голям обем.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • Благодаря за отговора.

            Запознат съм с нужните промени, водя си записки какво трябва да се промени за крос джанти. За сега джантите няма да сменям, може би ще взема като ми омръзне сумо вариянта ендуро гуми примерно пирели рали стр.

            Иначе поръчах ФМФ генерация и доколкото разбрах ще трябва да си направя промени по сместа като завия или навия болта на карбуратора който от този клип изглежда се намира от долу:
            https://www.youtube.com/watch?v=KMvdf9P9Wqg

            Купих мотора с някаква китайска генерация заварена и сега работи малко бедно като смес, като върна газта и пука от ауспуха.

            Другото което забелязах е че като карам по дълго време и от маркуча на преливника капе малко бензин, 2-3 капки. Това капене намаля като спра кранчето преди да загася мотора иначе.


            Коментар


            • Другото което ми прави впечатление е че постоянно ми върти перката на радиатора. Дори и да дам на контакт и започва да върти което не съм сигурен добре или зле е.

              Коментар


              • Перката си има термодатчик. Кой и защо го е премахнал? Най-вече ЗАЩО. А за капенето на бензин - не ти затваря клапана на поплавъка. Пукането като върнеш газта може да е от запушен жигьор за празен ход или лоша регулировка.
                Според мен - тичай при ДОБЪР майстор на мотори. После може и да не си познаеш возилото, как върви и как гори по-малко
                Панайот Бърдарски
                0887 60 77 22

                Коментар


                • Здравейте колеги! От скоро се сдобих с дрз 400 и имам питане към по-компетентните хора или тези, които са имали подобрен проблем. Проблема ми е следния-при връщане на газта се получава гърмене в ауспуха. Съмнява ме, че самият карбуратор не може да оправя сместа(въздух-гориво) и от това се получава това гърмене. Ще бъда много благодарен за някакъв съвет или напътствия от къде може да е проблема🤗🤗

                  Коментар


                  • Мартин Кръстев
                    Мартин Кръстев коментира
                    Редактиране на коментар
                    Не ми се е случвало, така че по-добре отиди на сервиз за да си спокоен.

                • Здравей,

                  Колегата "pansim" е обеснил проблема в поста си след моя. При мен беше лоша регулировка, аз купих мотора с някакво китайско гърне и явно не бе настроена сместа бензин/въздух. Сега смених гърнето с такова правено за мотора и го пратих на сервиз да настроят карбуратора както и да ми видят капенето от маркуча на преливника.

                  Ще пиша гокато го оправят и ми кажат какво точно е било с капенето на гориво за да го има във форума. Като цяло майстора спомена че работи бедно и затова пука.


                  Коментар


                  • Благодаря колега!

                    Коментар


                    • Здравейте колеги! Някой случайно да има цяла маска или само стъклото за фара за продан за drz 400

                      Коментар


                      • Здравейте колеги! Някой може ли да ми каже каква е тази част и за какво служи точно(благодаря предварително)

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от Hriskata53 Преглед на мнение
                          Здравейте колеги! Някой може ли да ми каже каква е тази част и за какво служи точно(благодаря предварително)
                          PAIR VALVE Служи за заблуда на екологията.
                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • Колеги имам следния проблем-след проверка на клапани, почистване на карбуратор(иглата е добре) продължава да има едно пукане и леко гърмене в ауспуха, ако някой може да изкаже някакъв съвет ще съм благодарен+мотора е с нова свещ

                            Коментар


                            • Първоначално публикуван от Hriskata53 Преглед на мнение
                              Колеги имам следния проблем-след проверка на клапани, почистване на карбуратор(иглата е добре) продължава да има едно пукане и леко гърмене в ауспуха, ако някой може да изкаже някакъв съвет ще съм благодарен+мотора е с нова свещ
                              Това какво те притеснява? Има си го при повечето мотори , но се чува в зависимост от ауспух и заглушител. Твоя заглушител оригинален ли е?
                              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                              Коментар


                              • Hriskata53
                                Hriskata53 коментира
                                Редактиране на коментар
                                Да и заглушителя и ауспуха са оригинални, други колеги ми казаха, че може да смуче въздух някъде от генерацията и като погледнах има една дупка сякаш от камък при падане, но не е много голяма. Може ли от нея да е

                              • motor_men
                                motor_men коментира
                                Редактиране на коментар
                                Системата PAIR VALVE , подава въздух в ауспуха , за до изгаряне на газовете , и от ауспуха да излизат по-чисти газове. Тя е най-вероятната причина.

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X