Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    на мен 2т ми е по кеф на задна да карам
    макар че в някои отношения е по трудно
    при 2 т е много важно съгласуването на газта с съединителя
    трябва и добре да познаваш характеристиките на мотора си
    в смисъл да го чустваш кога как и колко щте дръпне още преди тва да се е случило
    при 4т това не е толкова задължително те теглят много по предвидимо
    и по скоро като електродвигатели
    могат лесно да се карат на задна и от по не свикнали и по не подготвени
    наи добре е да се започне с нещо по малко което лесно се изправя и лесно се скача от него
    аз например наи напред взех да карам на задна един скутер сузуки
    взимал съм 90градусови завои с него на задна без да го пускам
    също така можех почти да спра и после пак да тръгна без да пусна предната гума
    абе въобще голям кеф беше
    освен това беше с автоматични скорости тоест по малко грижи докато балансираш
    след това мз то бая му бях свикнал
    после с кдх са също беше много лесен
    а CR а и тои много лесно се караше и то на всяка скорост
    125то по трудничко щото е бая рязък а от ниски е слабичък ама вече и на него му посвикнах
    има няколко вида каране на задна ако мога така да го определя
    точно наи маисторското е да балансираш караики бавно без да се засилваш използваики газта и задната спирачка
    тва е висшия пилотаж аз тва не чак много добре го правя
    иначе обикновенно се кара с по голямо или по малко ускорение като от време на време се превклучват скоростите
    така също може да се измине голямо разстояние особенно по нагорнище

    Коментар


    • #17
      Мерси Митков, много мерси. Я кажи ся за атаката кога се пуска- щото с нея много ме исплашиха. А като го изправяш трябва ли да дърпаш кормилото към себе си. Прав или седнал на мотора трябва да си. Как е по лесно

      Коментар


      • #18
        еее ти всичко наведнъж искаш да научиш
        на някои им е по лесно прав
        но за по далечно разстояние мислая че седналото положение ти дава по добър контрол а и е по удобно
        иначе за по къси дистанции прав може би е по добре
        абе въобще зависи от много неща
        като посвикнеш малко ще вземеш да ги усещаш

        Коментар


        • #19
          Абе щом и мотокроса и в шосето преминаха на 4Т, май са по-добри.Имат по-голям въртящ момент и от там- карат се по-лесно, по-тромави са от 2Т но имат по- добри ниски обороти
          ---------------------------
          Cagiva Navigator 1000
          Husqvarna TE610-E

          Коментар


          • #20
            е това че се карат по лесно незначи че са по добри. джеймс стюард все още си кара 2Т кавата

            тая тема е без отговор. или въпроса трябва да е се формулира по-точно. по-добри по оношение на какво?

            каране поддръжка издържливост цена и т.н.
            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

            Коментар


            • #21
              реалната истина е че са по екологични
              иначе въобще не са по добри 4 тактовите
              специално в малките кубици-т.е. до 400куб.см
              за по големи кубици вече 4т си е добре

              Коментар


              • #22
                Митков е съвършенно прав Едвам от скоро 4Т почнаха да се налагат при 125 2Т и то с вече усъвършенстваните и мощни модификации на YZ 250 и CRF 250, но това пак е за сметка на издръжливостта!
                65 годишният австриец, за който ви споменах, че е голям дилър на мотори като го питах кой мотор е по-гуд, той отговори: "Тунингованият, тимовият и този за който персонално се грижи сервиз"
                Ендурото и сексът не са шега работа !
                -------------
                Животът се измерва с броят на издишванията !

                http://sixdayscrazyjob.com
                http://crazy-job.com

                Коментар


                • #23
                  Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев
                  ...65 годишният австриец, за който ви споменах, че е голям дилър на мотори като го питах кой мотор е по-гуд, той отговори: "Тунингованият, тимовият и този за който персонално се грижи сервиз"
                  Ами да
                  Най-хубавата кола е служебната - тва важи и за моторите Когато ти се налага сам да се грижиш за мотора си тогава все нещо не му е наред Все нещо трябва да му се сменя, ама или нямаш време или средства
                  Много хора си мислят, че като си купят 4Т мотор и всичките проблеми с масло и смяна на бутала ще изчезнат, ама не става.
                  Имах удоволствието да пробвам двете EXC-та на близнаците, а преди седмица и един чисто нов WR450. Не мога да си кривя душата 4т моторите теглят много приятно и за ендуро преходи са по-добър избор от 2т. Това е при условие, че няма много кал и не ти се налага да буташ някъде.
                  Абе общо взето "кой е по-добрия мотор 2т или 4т" не е много правилен въпрос - много зависи от условията при които ще се кара и от условията за поддръжка на мотор които има човек.
                  2т може всеки средно технически грамотен човек да си го поддържа сам, докато при 4т нещата са доста по-сложни.
                  Всеки решава за себе си.
                  2010 CRF 250 R

                  Коментар


                  • #24
                    МММдаа 4т е мноого хубав мотор до в момента в който нещо се повреди

                    Коментар


                    • #25
                      Ами той YZ-та си няма друга работа, та пуска тъпи анкети от типа на: "Кои са по-хубави, красивите брюнетките или красивите блондинките?", та направо да се чудиш върху кои да кликнеш или и върху двете ...
                      Ендурото и сексът не са шега работа !
                      -------------
                      Животът се измерва с броят на издишванията !

                      http://sixdayscrazyjob.com
                      http://crazy-job.com

                      Коментар


                      • #26
                        Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев
                        Ами той YZ-та си няма друга работа, та пуска тъпи анкети от типа на: "Кои са по-хубави, красивите брюнетките или красивите блондинките?", та направо да се чудиш върху кои да кликнеш или и върху двете ...

                        аз категорично залагам на красивите брюнетки

                        близнаците май ще заложат на красивите ... бормашинки сещате се нали
                        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                        Коментар


                        • #27
                          И аз, и аз
                          No bike - no fun!

                          Коментар


                          • #28
                            бе кво ща кажете за красива брюнетка през седмицата
                            и прекрасна блондинка за уикенда

                            Коментар


                            • #29
                              mitkov ако ги оредиш няма да им откажем дай някфо info мадамите 2т или 4т са

                              Коментар


                              • #30
                                то аз не уреждам такива неща бре
                                просто питах какво ви е мнението
                                а и в преносен смисъл имах предвид да си караш и 2т и 4т
                                в моя гараж има място и за двете
                                то и това май е най доброто
                                да имаш и от двата вида

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X