Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

    Първоначално публикуван от TT-Raa Преглед на мнение
    E,това го направихме като музиката.Кефиш се на ниски или високи честоти, лошо няма. Въпрос на вкус, това е при музиката,но да се върнем към двигателите. При автомобилите 2-такта умря с чичо Honiker. При моторите е много по различно, но най- простия тест питайте колегите тук, който е карал 2-такт и 4 такт и сега кара 4такт дали ще се върне към 2-тактовия За предимства и недостатъци това е друга и дълга тема.
    щом държиш да знаеш,почти до сега винаги съм карал цвай такт! По миналата година реших да пробвам за 5-6 месеца един WR 450 на две години,ама след като се случи да покарам 300 кубиковия KTM,пак си се върнах на двутактовите! Дори между другото си взех и още един-CRM 250 RR! Та то е ясно! А и ако загледаш класирането на румънското Ред Бул Романякс ще видиш че в челната петица са поне 4 двутактови!
    Иво (таксито) Андреев
    0988 91 80 50
    Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

    Коментар


    • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

      Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
      трудно е да се слагат под общ знаменател всички 2Т и всички 4Т.

      има 2Т за крос има и за ендуро, така е и при 4 тактовите,
      поддръжката на един 4Т крос е много по скъпа отколкото на 2Т крос.
      но повечето хора сравнятат 2Т крос със 4Т ендуро (примерно с хонда XR) и си казват ооо той кроса иска бутала постоянно, семерини лагери и т.н. но тези 2 мотора просто нямат база за сравнение.

      мен лично по ми допада 2Т крос, има повече адреналин, по нервен е и по рязък което много ми харесва. наистина много по трудно се кара такъв мотор, ходи където си иска, може да те изненада неприятно, иска постоянна смяна на скорости, като се има в предвид че за да се научиш да го караш добре иска да тренираш ежедневно с него и неможе да му свикнеш за 1 седмица, тогава 4Т мотора се оказва по лесния и по предпочитания мотор. както много хора казват за 4Т той сам си прави каквото е нужно, а за 2Т е точно обратното.

      ето и моята версия на съпоставката на Пешо за 4Т

      1.Горят много по-малко - а маслото за 4Т което се сменя на 500-1000км колко пари струва ???

      2.Далеч по-лесни за каране - защото не вървят и не си трениран !!!

      3.По добри са за гората - подготви един лек крос със съответния ауспух и пиньони за ендуро и тогава пак ще говорим

      4.По дълъг е живота на двигателя - да по рядки ремонти но много по скъпи и по-сложни, в крайна сметка нещата се компенсират

      5. По як саунд - ако говорим за децибели може да се спори

      Недостатък е, че са по скъпи... - да така е, един мн. добър крос може да се намери за 3-3500 а ако говорим за WR е поне 6-7000 , за хонда без коментар.
      А и както беше казал един приятел,двутактовия иска много повече от водача!
      Иво (таксито) Андреев
      0988 91 80 50
      Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

      Коментар


      • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

        Аз имам ЕХС 450 (4Т) а брат ми ЕХС 250 (2Т) ,доколкото знам двата са в един клас във WEC ( Е2) . Карал съм и двата и смея да твърдя че мога да направя обективно сравнение . Мнението ми е ,че при продължителни изкачвания 2т изостава (иска по-малка предавка) , докато 4т направо ми "къса ръцете" , голям кеф(едно на нула за 4т) .... на техничните пътечки 2т накъдето го бутнеш натам отива, лекичко е и се вдига с една ръка след като си паднал, а 4т се управлява по-трудно и най-много ме уморява като падна (едно на едно) ... преди всяко излизане , брата ми мяза на лаборант , мери литри бензин грамове масло , клати туби , аз просто си сипвам или се отбивам на бензиностанцията и готово (две на едно)...аз пък периодично трябва да си проверявам клапаните , разглобявайки 1/4 от мотора а за смяна на ангренаж трябва да се посети специалист . На брата му отнема около 5 мин. и дори използва най-обикновен гаечен ключ за да си провери свещ-а (две на две)...До тук к'во стана , това са основните доводи чрез които привличат феновете си 2т и 4т , останалото е : не е вярно че поддръжката на 4т е по-скъпа, накрая на годината като се сумира всичко което си дал по моторите (2т и 4т) излиза "фифти фифти" . Тези спорове са безмислени , взимайте по един от двата и т'ва е . Какъвто и да е мотора той не е "спестовна касичка" , като искате да пестите ,яхвайте по един двутактов(ляв и десен такт) велосипед (че и здравословно)!! Айде успех
        "Суетата, е любимият грях на дявола"!

        Коментар


        • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

          Еиии най- после да ми харесаш в Размисли и страсти!!!
          Най-добре е да имаш богати приятели!!!
          Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

          Коментар


          • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

            Браво Юрган Добро сравнение.Само да се обадя пак и аз.Това със смесването на масло не е кой знае какъв проблем според мен за голяма част от феновете на 2т.Не ми отнема кой знае колко време, а и винаги когато тръгвам да карам пропорцията ми е точна - 10л бензин в тубата и 250мл-300мл масло наливам, даже не клатя много и сипвам в резервоара колкото събере.Ако карам по-далеч и зареждам по пътя пак не ми е толкова проблем.

            От известно време и аз клоня към мнението че е еднакво като цена карането на 2т и 4т.Просто при 4т трябва да си имаш повечко пари "под дюшека" ако се счупи изневиделица.Като сметнем скъпичкото масло при 2т и по-големия разход на бензин излизат мисля че еднакво с 4т.
            Иван Маринов
            Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
            ЕНДУРО ВАРНА

            Коментар


            • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

              Предпочитам да "клатя" бензина от колкото да правя мускули и да ставам инженер!
              Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

              Коментар


              • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                Ще бъда честен! Въпреки че карам 4т, харесвам повече 2т, водейки се от избора на най-добрите в екстремното ендуро. Те не напразно карат такива мотори. Явно с тях могат да покажат най-доброто от себе си... Какво по-добро от лек и мощен мотор със стартер и много добри ниски обороти ?! Напоследък съм на вълна Red Bull Romaniacs и Erzberg, изгледах ги по няколко пъти! Наблюдавам внимателно техниката на каране и възможността за лесно управление, която предоставя един нов КТМ 2т или Gas Gas 2т... Единственото, което не им харесвам е звукът, но не е чак такава болка за умиране. Моето мнение е, че ако става дума за истинско екстремно ендуро е добре да имаш на разположение един такъв Exc 300 например
                Някой ден като дойда във Варна ще се обадя на Ванката да ми даде едно кръгче с цвайката да се нарадвам малко!
                KTM Fen

                Коментар


                • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                  Обади се, няма проблеми.

                  Пък на тея стартери на цваиките единственото предимство им е по "кривите" места и ако си с "главата надолу" някъде да ти е по-лесно да си запалиш мотора.И без това си палят лесно цваиките.Пък те май и с такава цел са ги направили.
                  Иван Маринов
                  Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                  ЕНДУРО ВАРНА

                  Коментар


                  • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                    4T са за богаташи Затова и направиха класа ЕMX 125, който съпътства няколко кръга световното MX1 и MX2. Говори се че 2011 или 2012 ще е част от световното този клас.
                    При младежите, които основно са на издръжка на мама и тати, факторът финанси е много важен, а и личен механик, който да поддържа 4Т не могат да си позволят. Така че, кой каквото може да си позволи в крайна сметка и кой каквото му е удобно да кара.
                    Както казва Ванката по-добре да клатя отколкото да мъкна 120-130 кила по пътеките.
                    Последно редактирано от viki terzieva; 13-07-10, 08:19.
                    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                    Коментар


                    • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                      На последния кръг на световното по ендуро в Полша забелязах интересна картинка. В първата шестица на Е1 са само 4Т 250сс мотори, на Е2 са омешани 4Т и 2Т, а в Е3 само Найт е с 4Т а останалите всички с 2Т.
                      За мене това показва ясно, че по-добрия мотор при малките кубатури е 4Т, а при големите 2Т.
                      2010 CRF 250 R

                      Коментар


                      • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                        Първоначално публикуван от Димитър Преглед на мнение
                        За мене това показва ясно, че по-добрия мотор при малките кубатури е 4Т, а при големите 2Т.
                        Предполагам заради по-ниското тегло - 300 кубика е 85 кила празен и без излишните неща по него. Освен това не съм забелязал да му липсват ниски дори и с огънат резонатор.
                        Последно редактирано от господин никой; 30-06-10, 13:09. Причина: Смислова редакция на цитат...

                        Коментар


                        • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                          Ясно е че 125 2Т, изобщо не може да се конкурира с 250 4Т, разлика от балкана до морето, особено при ендуро, където ниските са много важни.
                          В мотокроса се върви на оборот и разликата не е чак така осезаема. При 250 и 300 вече го няма този проблем, мощност и въртящ момент колкото искаш, плюс това и доста лекота, ама не е 85 кила де над 100 са празни 250 и 300 ;-)
                          Последно редактирано от viki terzieva; 13-07-10, 08:20.
                          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                          Коментар


                          • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                            Краси на толкова ми го претеглиха "Еконт" на три пъти... но пък знам ли как им мерят кантарите...

                            Коментар


                            • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                              Първоначално публикуван от Ivan Minkov Преглед на мнение
                              Предпочитам да "клатя" бензина от колкото да правя мускули и да ставам инженер!
                              Че ти като "го клатиш" пак прайш мускули бе Иване .... майтап уа ... има нещо сантиментално в тия цвайки , още от едно време , и затова духа им е безсмъртен , тъй ми са струва май . Вярно е че трябва да има скътани кинти за непредвидени обстоятелства ако имаш фиртактер , но това се налага ,ако се пести от пддръжката , например аз докато не си проверих клапаните и не смених ангр. верига ,не го карах често , сега съм по-споко .
                              "Суетата, е любимият грях на дявола"!

                              Коментар


                              • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                                Всеки има своите плюсове и минуси въпрос на избор аз харесвам и двата варианта, напоследък пак започват да се налагат двутактовите особено сега като се появи и двутактовия инжекцион, нямам търпение да видя новия модел на Хусаберг с копчето за три вида каране-ендуро,крос и траял което е страшна екстра.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X