Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

    Първоначално публикуван от Ivan Minkov Преглед на мнение

    За рали каране в "гората" по предни позиции заемат 4Т заради по-малкия разход и за спортните 4т яките високи предавки!
    Но за силно начупен терен и нужда от лек мотор 2Т!

    Благодаря за вниманието!
    Ванка силно пткрепям мнението ти и аз съм им фен на 2Т моторите
    Последно редактирано от Наско Петков; 01-06-09, 14:55.
    0888 074 049

    Коментар


    • До: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

      Първоначално публикуван от Ivan Minkov Преглед на мнение
      Почвам да се нервя като чета такива безумици!?
      Ванка аз вече не се нервя на безумиците и чудесиите които всеки ден чувам в или извън форума. Просто няма смисъл, по-добре си замълчи. Ефекта да разясняваш това или онова на едикого си е точно никакъв. Който иска ще се убеди сам и ще намери начин да разбере много неща, който не, няма да го разбере и за цял живот.
      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

      Коментар


      • До: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

        И двата вида мотори си имат своите предимства, за които сме писали много. За съжаление ако се спреш на 2т изборът на този етап се свежда до КТМ EXC, и то от по-нова година - примерно след 2005, или Бета. Има и други по-екзотични марки, но аз лично винаги съм предпочитал по-масови модели, защото винаги се намират части и има много информация за тях.
        По-старите 2т-та - може и да ме оборят тук, но личното ми впечатление е, че не са и наполовина толкова надеждни, колкото 4т. Имаме няколко такива в групата, и все нещо им има.. Освен това и разхода - когато 2т-тата загаснат за бензин, аз още имам в резервоара достатъчно, за да мина още поне 45-60км. А това никак не е малък проблем.. Ето например вчера минах около 110км, като първата половина на деня беше само екстрими, и то доста сериозни, и пак не успях дори да включа на резерва

        Коментар


        • До: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

          Предпочитам 4-т защото са по-екологични.Отделят по-малко вредни емисий.

          Коментар


          • До: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

            Първоначално публикуван от Ivan Minkov Преглед на мнение
            Почвам да се нервя като чета такива безумици!?
            Всички останали с модерни 4Т си ги пазят за пред кафетата и никъде не карат или ако изкарат "тракторите"то е за да покарат в "гората" тип рали!
            И аз така се нервя никога не съм подценявал 2-т моторите както съм го написъл по нагоре в поста ми и двата типа двигатели си имат свойте предимства и недостатъци въпрос на вкус и предназначение но мисля,че не е редно и ти да подценяваш достойнствата на 4-т моторите ако се вгледаш в нашите разходки ще забележиш само пътеки и екстрими. На кафе с мотор не ходя и на мотор без екипировка не се качвам така,че не причиславай всички под общ знаменател защото не е правилно и пак казвам с нас кара едно момче с КТМ 300 90--- и някоя година и минава на всякаде. Много ми е интересно като гледам как са напънали развитието на дизеловите двигатели дали няма да пуснат някой мотор примерно 400 TDI 60кс е това вече ще ми е интересно да го покарам.
            Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
            Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

            Sofrace Offroad Team

            Коментар


            • До: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

              4-ри тактовите мотори ги имаме за по-издръжливи и за това почти всеки иска да си вземе 4т мотор , моето мнение е че дали ще си вземеш 2т и ще му смениш буталото или ще си вземеш 4т и ще му смениш маслото, филтера и ангренажната верига разходите са едни и същи , даже като се тегли чертата 2т излизат по евтини . Излични са споровете кое е по-добро , защото двата типа мотор са за различни по стил хора . Хора обичащи "олд скул" стила , биха си взели 4т мотор (спокойните) : по-плавен , държи равномерни обороти и като танк гази навсякаде с леко газ и отекващ звук . Докато хората любители на силните усещаня (енергичните) биха избрали 2т мотор : По-рязък , с звънлив и закачлив звук, изпълвате с адренелин всеки път като му поддадеш газ и той не се замисля ... Въобще искам и от двата вида по много и различни модела и марки .

              ПП На мен лично и на моя стил на каране по-би ми паснал 2т мотор , ама по ирония на съдбата имам 4т , който върви като 2т и пак не бих отказал един КДХ 220 Р , че даже и 250
              http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

              Коментар


              • До: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                Задайте си въпроса защо на състезанието ендуро "Ерзберг родео" карат 70% от състезателите 2Т?
                Последно редактирано от Краси; 26-11-09, 08:36.
                [FONT=Arial Black][I]Zara Motors Team[/I][/FONT]

                Коментар


                • До: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                  Първоначално публикуван от S.Petrov Преглед на мнение
                  Задайте си въпроса защо на състезанието ендуро "Ерзберг родео" карат 70% от състезателите 2Т?
                  Ами защото като "носиш" мотора 4 часа ти се иска да си тръгнал със 85 сс дори

                  Иначе 4Т имат много предимства, но не и там
                  Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                  Коментар


                  • До: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                    А съм за 2т мотори ,харесват ми и 4т но по малко заради тежеста и нищо друго.Да попитам само колко истински ендура има в БГ 2т май се броят на пръсти.Много пъти го повтарям не бъркайте моторите за мото крос със ендуро моторите МНОГО СА РАЗЛИЧНИ.Имам два мотора и единия е 2т другия 4т,теглете чертата и кажете първо кое колко струва и като поддръжка и като средства.2т мотори са най добрите ,но повтарям пробвайте първо истински ендура и тогава правете коментари.Тук отдавна отмина модата на 4т ,70 процента от моторите по състезанията са 2т отново.
                    Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                    0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                    Коментар


                    • До: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                      А според мен , нямя лош мотор , има лош собственик ... който си поддържа машината добре и употребява качествени консумативи , а да не се стиска да спестява за кръчмата , мотора няма да го предаде и ще му се отплати с надежност и дълъг живот, без значение дали е 2т или 4т , аз карам 4т , но бих добавил и един 2т(250 ЕХС) в гаража , да си правят компания
                      "Суетата, е любимият грях на дявола"!

                      Коментар


                      • До: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                        Аз съм приварженик на 2Т моторите,защото са много по рязки и според мене са по добри за в гората от 4Т но на 2Т-моторите разхода е много по-голям.
                        [SIGPIC][/SIGPIC]

                        Коментар


                        • До: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                          Колеги за мен 4-тактовия си е по добър за в гората. Единствените неща който ми харесват в 2-тактовия са,че е по рязък до някъква степен особено на по малките кубици и имат хубав звук.
                          Първо повече живот на двигателя,второ по икономичен,трето много по удобен за каране,четвърто много по як и мощен и пето много по дебел и страшен звук.
                          Заради тези предимства съм фен на 4-тактовия крос или ендуро.
                          Последно редактирано от М.ДИМИТРОВ; 14-03-10, 22:07.
                          КОЛАТА ВОЗИ ТЯЛОТО,А МОТОРА ДУШАТА!!!
                          (YAMAHA DT 125-1981,SUZUKI DR 650R-1992,SUZUKI DR 600R-1989,HONDA CRF 450R-08,HONDA CRF 450R-09,KAWASAKI KFX 700-08).KTM EXC 250-06.

                          Коментар


                          • До: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                            Първоначално публикуван от М.ДИМИТРОВ Преглед на мнение
                            Колеги за мен 4-тактовия си е по добър за в гората и като мотор единствените неща който ми харесват в 2-тактовия са,че е по рязък до някъква степен особено на по малките кубици и имат хубав звук.
                            Първо повече живот на двигателя,второ по икономичен,трето много по удобен за каране,четвърто много по як и мощен и пето много по дебел и страшен звук.
                            Заради тези предимства съм фен на 4-тактовия крос или ендуро.
                            Дотука три реда спам и от теб! Кой четиритактов е по дъбър за гората и за коя гора..Аво спорт или CRF-450R ,и кой двутактов има по добър звук че да си взема такъв ?

                            Коментар


                            • До: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                              Първоначално публикуван от Николай Преглед на мнение
                              Дотука три реда спам и от теб! Кой четиритактов е по дъбър за гората и за коя гора..Аво спорт или CRF-450R ,и кой двутактов има по добър звук че да си взема такъв ?
                              Я ама ти ще дойдеш голям професор бе,че да оценяваш спамовете и другите неща.Вземи си АВО СПОРТ и хем ще ти бучи добре,хем ще си затрупан с кал постоянно в която и да било ГОРА.А сега пак се направи на отворен,щото невиждам да ти пише под името модератор за да филосовстваш толкова.
                              КОЛАТА ВОЗИ ТЯЛОТО,А МОТОРА ДУШАТА!!!
                              (YAMAHA DT 125-1981,SUZUKI DR 650R-1992,SUZUKI DR 600R-1989,HONDA CRF 450R-08,HONDA CRF 450R-09,KAWASAKI KFX 700-08).KTM EXC 250-06.

                              Коментар


                              • До: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                                Първоначално публикуван от М.ДИМИТРОВ Преглед на мнение
                                Я ама ти ще дойдеш голям професор бе,че да оценяваш спамовете и другите неща.Вземи си АВО СПОРТ и хем ще ти бучи добре,хем ще си затрупан с кал постоянно в която и да било ГОРА.А сега пак се направи на отворен,щото невиждам да ти пише под името модератор за да филосовстваш толкова.
                                Аво спорт съм карал та затова питам да ме осветлиш по въпроса явно си едно от светилата във форума ! Пак не разбрах кой бучи по добре?
                                Последно редактирано от Николай; 14-03-10, 22:00.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X