Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

    Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
    Имам някакво чувсто че си пристрастен
    Аз пък за теб нямам чувство, а съм сигурен.

    Коментар


    • #77
      До: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

      2т ти прави кеф да го караш

      Коментар


      • #78
        До: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

        Първоначално публикуван от Lorda_bg_bg Преглед на мнение
        2т ти прави кеф да го караш
        Нещо не съм сагласен пък точно с това мнение!! Какво ще рече 2т ти прави кеф да го караш,ааа при 4т какво не се кефиш даже си казваш постояно "ае бе нема ли да слизам че е ебати скуката на тоя мотор"" Кеф ти е на теб сиг повече при 2т,аз предпочитам 4т защото повече сам карал,но аз нямам толкова база за сравнение защото съм карал 2т само 1-2 125 ааа не някакъв по мощен 2т и сиг ако карам някои ден може и повече да ми хареса но засега по мазен и по готино за каране ми е 4т!!!
        [I][B][COLOR=DarkOrange]КТМ 525 ЕXC[/COLOR][/B][/I]

        Коментар


        • #79
          До: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

          Без да претендирам за компетентност ще цитирам един австриец който е участвал три пъти на Ерзберг но още в самото му начало.
          Това е същият човек който на рали България се контузи и Жоро Хаджиев го настани в болница.
          Та аз се запознах с него на Ерзберг тази година и се поразговорихме....
          Въпросът ми беше: Защо тук се карат 90% двутактови мотори и какво е тяхното предимство на това състезание и изобщо в ендурото....

          Отговор: ЗАЩОТО СА ПО ЛЕКИ....и нищо повече.

          Коментар


          • #80
            До: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

            Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
            ...Отговор: ЗАЩОТО СА ПО ЛЕКИ....и нищо повече.
            това е много повече
            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

            Коментар


            • #81
              До: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

              Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
              това е много повече
              Особенно на Ерзберг.

              П.п Да ме поправи някои ако бъркам.

              Коментар


              • #82
                До: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                Момчета,
                Всичко е според терена,като караш мнооого екстриими караш 2Т...като караш друго 4Т...но ной важен е кефа,което ти е кеф това караш!
                ПП.За България мисля че 4Т е по удачният вариант
                MG RACING

                Коментар


                • #83
                  До: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                  Първоначално публикуван от Станислав_ Преглед на мнение
                  Момчета,
                  Всичко е според терена,като караш мнооого екстриими караш 2Т...като караш друго 4Т...но ной важен е кефа,което ти е кеф това караш!
                  ПП.За България мисля че 4Т е по удачният вариант
                  Наи-съм сагласен с това мнение,зависи от терена,вижте и DАVID KNIGHT когато кара на "ERZBERG,LAST MAN STANDING" кара с 250 2т ааа сам го гледал по др състезания които са по бързи и кара с 450 4т така че вс зависи от терена и условията!! А и аз мисля че поне за България по удачно е 4т!!
                  [I][B][COLOR=DarkOrange]КТМ 525 ЕXC[/COLOR][/B][/I]

                  Коментар


                  • #84
                    До: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                    Сега искам да кажа че според мен 2т мотори са по малко надежни и им свършва по бързо живота.Чесно да ви кажа не се е случило да тръгнем на преход ,имам впредвид по дълъг и някой цваитактер да не хартиса.За мен са много безнадежни.Просто бързо свършват.

                    Коментар


                    • #85
                      До: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                      Не съм някакво светило ,но съм дочул от неиде си , че при равни други условия 4т има по добро КПД от 2т.
                      Това естествено не се отнася до специфичната мощност от единица обем.
                      Нещата са несравними до голяма степен и всичко е въпрос на вкус.

                      Гласувам за 4т , както и повечето големи карачи /от шампионатите/ и екипите им от инженери , които вероятно поназнайват повечко.

                      Чудя се само защо никой не съм чул да монтира ванкелови двигатели на мотоциклет?
                      Там специфичната мощност от единица обем и тегло е направо шокираща.
                      Ако някой знае за такова чудо , мисля че ще е любопитно.
                      0888932647

                      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                      Коментар


                      • #86
                        До: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                        Мисля че имаше някъде във форума такава тема...и такива опити
                        MG RACING

                        Коментар


                        • #87
                          До: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                          Не го откривам....
                          0888932647

                          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                          Коментар


                          • #88
                            До: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                            Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                            Сега искам да кажа че според мен 2т мотори са по малко надежни и им свършва по бързо живота.Чесно да ви кажа не се е случило да тръгнем на преход ,имам впредвид по дълъг и някой цваитактер да не хартиса.За мен са много безнадежни.Просто бързо свършват.
                            Я пак си помисли! Затова казах "онли греен тиим" !
                            Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                            Коментар


                            • #89
                              До: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                              Айде пак оспамихме темата

                              може да направим един експеримент, един 4Т крос и един 2Т.
                              Ако се позаинатим малко може да се окаже в края на сезона и 2Т ще иска бутало а 4Т ще иска нови клапани ама освен това може и да не иска да пали
                              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                              Коментар


                              • #90
                                До: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                                Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                                Айде пак оспамихме темата

                                може да направим един експеримент, един 4Т крос и един 2Т.
                                Ако се позаинатим малко може да се окаже в края на сезона и 2Т ще иска бутало а 4Т ще иска нови клапани ама освен това може и да не иска да пали
                                Здравко "Тарзан" от Велико Търново кара Бетата две години по състезания,ама кара яко човека,и не е отварял капак на мотора.Падал е чупил е всички пласмаси давил го е из реки и какви ли не извращения му е нанасял и мотора е здрав отвсякъде.Ако някой се съмнява в моите думи да поразрови из форума и да се увери,има снимки,класирания и коментари.Няма такъв двутактов звяр да издържи такива терори.
                                Да не говорим за Бреичев и Деведжиев.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X