Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

    На тези повече им вярвам, че са успели, или са близо да успеят, да направят 2-тактов инжекцион. В случая, дори не става дума за обикновен инжекцион, а за директно впръскване:



    Клипът е отпреди година, но ме мързи да ровя дали има напредък от тогава насам.

    Коментар


    • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

      Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
      Къс живот на двигателя доста разходи за масла и гориво

      Кое му е късото не се сещам има едно сърце и нито един байпас като при 4т
      МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

      Коментар


      • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

        Джартов , я го питай бате ти Иван-Шипката , как се караха цвайките цял сезон без прекъсване , крос , писта , пак крос..... , само гуми се сменяха. А един манш беше 40минути , и след още 40 втория манш , почивка колко да сипеш бензин , и да смажеш веригата.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

          Къс живот - друг път.
          На нашето аматьорско каране, не можеш да го използваш на 100% като състезателите, за да се прави ремонт често, пък и в крайна сметка той се равнява на едно бутало и пак газ.
          Пожелавам през 2013г. на всеки по един от двата, за да си ги сравнявате !
          Поздрави!
          Yamaha WR 200

          Коментар


          • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

            "късия живот" е просто една версия и тя не е правдоподобна .И разхода не е толкова фрапиращ колкото го описват феновете на 4т , за маслата пък изобщо дума да не става - един литър двутактово е достатъчен за 60 л. бензин , докато 4т изгори този бензин ,неговото масло вече е за смяна , но е по-скъпичко и по-голямо количество . Джартов просто си защитава яростно възгледите(и го прави добре) ,това е .
            "Суетата, е любимият грях на дявола"!

            Коментар


            • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

              Първоначално публикуван от yurgana Преглед на мнение
              "късия живот" е просто една версия и тя не е правдоподобна .И разхода не е толкова фрапиращ колкото го описват феновете на 4т , за маслата пък изобщо дума да не става - един литър двутактово е достатъчен за 60 л. бензин , докато 4т изгори този бензин ,неговото масло вече е за смяна , но е по-скъпичко и по-голямо количество . Джартов просто си защитава яростно възгледите(и го прави добре) ,това е .
              Колко е скъпо 1л-15лв.
              4Т ще изгори 60л бензин и 1л и малко масло за двигателя.
              2Т да кажем ще изгори 120л бензин и 2л масло, хайде сега пак сметни кое е по евтино.
              EXC TPI 2019

              Коментар


              • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                A бе те ще изгорят по 60л бензин и по 1л масло Ок - ама кой колко километра ще мине с тия 60л?!!!

                А за късия живот...не съм съгласен много, преди 15-тина години време един CR250cc 1994г модел го "карахме" по състезания 2-3г нонстоп и сменихме едно бутало само и то със старо ма по Убаво от нашето!
                Не е важно какво караш, а как го караш !

                Коментар


                • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                  Извинявам се че пак се намесвам, ама не ми го побира акъла как разхода на масло и бензин като цена се вмества в темата.Факта че караме моторетки е достатъчно доказателство че сме готови да строшим в пъти повече левчета за хобито си.......
                  Нито един не се изказа за това колко е "фешън" като тръгнеш на преходче дали е гот да си носиш и шише масло в раницата към резервния бензин
                  offroad фен
                  1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                  TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                  Коментар


                  • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                    Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
                    Колко е скъпо 1л-15лв.
                    4Т ще изгори 60л бензин и 1л и малко масло за двигателя.
                    2Т да кажем ще изгори 120л бензин и 2л масло, хайде сега пак сметни кое е по евтино.
                    Искаш да кажеш че 2т гори два пъти повече ли ? Тц !! Ти с масло за 15 лв. ли караш ? После в обявата ти за продажба ще пише нещо от сорта на "без забележки" или "добре потдържан" ... От тебе мотор няаа да купя ако ще турско да стане!!!
                    Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
                    Извинявам се че пак се намесвам, ама не ми го побира акъла как разхода на масло и бензин като цена се вмества в темата.Факта че караме моторетки е достатъчно доказателство че сме готови да строшим в пъти повече левчета за хобито си.......
                    Нито един не се изказа за това колко е "фешън" като тръгнеш на преходче дали е гот да си носиш и шише масло в раницата към резервния бензин
                    Знам че мотора не е спестовна касичка . Отговорих на Джартов , че той все повдига въпроса за разходите на консумативи (надува сметките като ресторант на нова година)
                    За шишето писах по напред в темата , във филтърната кутия се събира патронче от водка - 200 - 300мл. , достатъчно е .
                    "Суетата, е любимият грях на дявола"!

                    Коментар


                    • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                      Малееее ! Вие не сте спали бре хора !

                      Да ни е честита новата година, да сме живи и здрави че, да има кой да драска тука.Иначе живота не е интересен !!
                      Пушилковци такива!!!

                      Коментар


                      • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                        Ако е 2т машина с разделно мазане (с помпичка) за 60 литра бензин може и 2 литра олио да отиде . Нормалното смесване е 1:50 ( 25 мл/л) . Имал съм КДХ 200 : При каране "на мър" под 5 на 100 не падаше . При по-палаво каране - над 8 . Правилно го сравнявам с ДР250 , КЛХ 250 , ХР 250 , 400 , ДРЗ 400 . Тях както и да съм ги карал разходът винаги е бил 4-6 . Тези 4 т вампири "горят" 2 литра масло за 3000 км . При 7 на 100 среден разход на един 2 т козел за 3000 км ще глътне 210 кг бензин . По 25 г масло прави над 5 кг олио за същия преход . Както и да го смятате харчат поне 2 пъти повече масло . Отделно бензина . Но за мен това обаче не е определящ фактор при избор на мотоциклет .

                        Коментар


                        • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                          Първоначално публикуван от yurgana Преглед на мнение
                          Искаш да кажеш че 2т гори два пъти повече ли ? Тц !! Ти с масло за 15 лв. ли караш ? После в обявата ти за продажба ще пише нещо от сорта на "без забележки" или "добре потдържан" ... От тебе мотор няаа да купя ако ще турско да стане!!!
                          Да точно това искам да кажа, започни да му навиваш газта както си трябва и тогава разхода е Х2 спрямо на 4Т.
                          Относно маслата..... искам да ти кажа, че и ти си от заблудените. Отиди при някой ОФИЦИАЛЕН вносител на масла.... и виж каква отстъпка можеш да договориш. В момента почти всеки прекупвач.... започва от 30%.
                          Затова не ми казвай, че ползвам евтини..... масла
                          EXC TPI 2019

                          Коментар


                          • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                            Първоначално публикуван от yurgana Преглед на мнение
                            Ти с масло за 15 лв. ли караш
                            Виждал съм масло на Моторекс с цена за 1 литър 35лв,но на него пишеше смесване 1-100,тоест на другите пише 1-50.

                            Коментар


                            • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                              Аз от 19 години карам всичко в къщи с масла от 10 до 20 лева . По груби сметки имам над 400 000 км изминати с евтини масла , НО взети от вносител !

                              Коментар


                              • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                                Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
                                Да точно това искам да кажа, започни да му навиваш газта както си трябва и тогава разхода е Х2 спрямо на 4Т.
                                Относно маслата..... искам да ти кажа, че и ти си от заблудените. Отиди при някой ОФИЦИАЛЕН вносител на масла.... и виж каква отстъпка можеш да договориш. В момента почти всеки прекупвач.... започва от 30%.
                                Затова не ми казвай, че ползвам евтини..... масла
                                Колега, и ти не си много прав тук. На който и да е 4-тактов кросов мотоциклет да му навиваш ЗДРАВО газта, ще гори 8-10/100. Не може да раздаваш ръчка и пак да ти гори 5/100 ...
                                Поздрави и честита ви нова година!
                                Yamaha WR 200

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X