Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

    Аз преди година си взех 4 т почна да праи бела първо счупи сигментите. Смених бутало и риза. После скъса клапън смених и тях.аз в ремон ми мина поичето време и като погледнем ми излиза доста пари. При тея пари щях да направя основен ремонт на 2т. Лично аз мисля да мина на 2т мотор мисля че в самото му каране има много адреналин, не че в 4т няма но аз предпочитам резачки

    Коментар


    • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

      Колеги аз преди година и половина си взех honda cr 125 ,като го закупих смених буталото и лагерите на коляновия вал сега за новия сезон е зареден с ново бутало смених и лагерите на вилката,главината на задното колело , и лагерите на линка те излязоха малко по солени ама сега е бетон.
      Като цяло карам само на писта и много рядко в гората. След като смених двата жигльора мотора тръгна от ниските,които ги нямаше никакви по рано.
      Имам приятел, които си купи сузуки rmz250 2008, което му излезе доста скъпичко без да влизам в подробности моят разход е направо смешен.

      Аз мисля че по-добрия мотор е 2т по рязък и винаги ме изненадва, а когато не съм подготвен може да стане доста неприятно .

      Коментар


      • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

        зависи от бюджета! 4Т е по добре ако е нов, или на няколко години... иначе 2т, по малко главоболия за същия кеф!

        а за звука не съм съгласен, 2т то има по як звук )

        Коментар


        • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

          Първоначално публикуван от Stoicho.Kirilov Преглед на мнение
          Аз преди година си взех 4 т почна да праи бела първо счупи сигментите. Смених бутало и риза. После скъса клапън смених и тях.аз в ремон ми мина поичето време и като погледнем ми излиза доста пари. При тея пари щях да направя основен ремонт на 2т. Лично аз мисля да мина на 2т мотор мисля че в самото му каране има много адреналин, не че в 4т няма но аз предпочитам резачки
          Здравей Стойчо! Явно си понатрупал опит с моторите, но не може да се каже същото с правописа на български език. На пръв поглед на поста ти, виждам поне 12 грешки.
          П.П. Не съм модератор, просто приятелски съвет.
          Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

          Коментар


          • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

            Допреди няколко седмици ми беше все тая дали карам 4Т или 2Т. Но така се случи, че се оборудвах с 2Т скутерче, малко, 50 кубиково. Ами какво да ви кажа - не знам дали е по-добър двигателя от 4Т еквивалента му, обаче удовоствието е на максимум и чак сега разбирам какво значи удоволствие от 2Т машина (в моя случай машинка де). Даже сериозно се замислих за 125 EXC, малко "пипнато", което да ползвам само за ендуро - леко и игриво...какво му трябва на човек И това при положение, че имам страхотен 4Т мотор, по който съм вложил много средства и старание.
            Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

            Коментар


            • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

              Мдааа, чувството да се кара на газ е ненадминато Вчера врътнах един кросов CRF150 който си изка ръчка за да върви, и въпреки , че е 4Т пак си е кефско да му чуеш високите обороти, нещо което при 450 примерно е изключено
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                Трябва да си някое голямо профи за да караш с 125 2т по гората ,доста е мъчително .За гора 2т трябва да е 250 или нещо около тези кубици иначе си е мъка и само ще гледаш кадето другите минават или трябва да си някаква откачалка която да си завари ръчката на газта .Ако се кара по път и някоя друга по нормална патека става ,но иначе мъка Иначе определено 2т си доставя яко кеф

                Коментар


                • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                  Първоначално публикуван от ulkataa Преглед на мнение
                  Трябва да си някое голямо профи за да караш с 125 2т по гората ,доста е мъчително .За гора 2т трябва да е 250 или нещо около тези кубици иначе си е мъка и само ще гледаш кадето другите минават или трябва да си някаква откачалка която да си завари ръчката на газта .Ако се кара по път и някоя друга по нормална патека става ,но иначе мъка Иначе определено 2т си доставя яко кеф
                  какво значи 125 2Т, крос или ендуро ?
                  Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                  Коментар


                  • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                    Историята познава и хора със 125 кубикови кросове който се справят доста доста добре и по пътеките. Всичко си е до карача. Заваряш отдолу газта или му тормозиш съединителя. Е лично аз предпочитам по кротките 250 2т ендура
                    Иван Маринов
                    Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                    ЕНДУРО ВАРНА

                    Коментар


                    • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                      2т иска да се подава смес яко. По мой дилетантски наблюдения с опит и мъки можеш да караш 300ехц и по екстереми и по равно, но извън нуждата от пауър няма кеф. На равно(преход) даже си е тегаво. Мотора се дере придърпва, абе тормози се. Един приятел (Пацо) каза:"ако живеех по Казанлъшко или някъде между Стара планина и Средна гора ще карам 2т". Но при нас (Варненско) по голям кеф е с 4т, даже не точно кеф, а по-малко ще се мъчиш. А и няма да смърдиш на съекипниците. Аз лично обичам с мотора да разпускам, както и да спортувам. С 2т-то не става, това нещо е все едно перо забито в г...за.
                      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                      Коментар


                      • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                        Пламене и аз съм съгласен с Пацо и много пъти съм се чудел и защо си купих 250 2т-то, а не 450 4т-то понеже из Варненско ще е доста по подходящо ама и в предвид все още крехката ми физика ( 183см и 75кг ) ще си "режа дървата" с цвайчето. Найстина доиде ли равното или скоростите станат ли над 90-100км/ч не се чувствам хич комфортно, но може и от мен да си е.

                        Преди ме притесняваше поддръжката на 4т, сега като гледам разлика няма дали ще е 2т или 4т. Особено с тея 2т КТМ-и който си похарчват доволно количество гориво.
                        Иван Маринов
                        Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                        ЕНДУРО ВАРНА

                        Коментар


                        • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                          Първоначално публикуван от ulkataa Преглед на мнение
                          Трябва да си някое голямо профи за да караш с 125 2т по гората ,доста е мъчително .За гора 2т трябва да е 250 или нещо около тези кубици иначе си е мъка и само ще гледаш кадето другите минават или трябва да си някаква откачалка която да си завари ръчката на газта .Ако се кара по път и някоя друга по нормална патека става ,но иначе мъка Иначе определено 2т си доставя яко кеф
                          Чак пък мъка ... зависи от човека и от начина на каране. С правилни настройки става.
                          4Т пърдялки с "N" лв. за масла и данъци ... 2 тактовия масло и бензин. След много каране 200 лв. и хвърчи отново с ново буталце, а и издържат на много напън и тормоз ( идиотоустойчиви ca )

                          П.П. Лично мое мнение!
                          2T Forever!
                          Yamaha WR 200

                          Коментар


                          • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                            За една туба бензин давам(давах) 36лв за белрей и минавах 600км. Сега, а и попреди сменям на 1000км масло пълна синтетика и 35лв за литър от най скъпото синтетично. И ...пърдялка ли?Само не и такава квалификация за тътена който се разнася от Акрапа.
                            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                            Коментар


                            • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                              Хаха 4т си е 4т .Двутактовия особенно на равни и дълги участаци направо ми идва да го съжаля например 4-5-6 км през ливада,поле и тн .. то ти става жал развива ебахти оборотите :Д:Д:Д докато с 4т си тупаш .А това за разходите на 2т сменяш през година консумативите,а 4т през 2-3 масло на 1000-1500 км на 2т постоянно ,а разхода .... 10/100
                              Иначе към Краси говорех за 125 под общ знаменател ,но ако е и ендуро хептен му отиде power-a :

                              Коментар


                              • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                                Първоначално публикуван от ulkataa Преглед на мнение
                                Иначе към Краси говорех за 125 под общ знаменател ,но ако е и ендуро хептен му отиде power-a :
                                Само незнам как определи че 125 ендуро е мачително за гората??

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X