Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

    Според мен по-добри са 4т особенно за начинаещи, но звука на 2т е по-готин.

    Коментар


    • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

      Каквото и да си говорим 2т мотор е много по здрав и много по надежден.Преди няколко години карах ямаха yz125 тогава бях още
      начинаещ,както и да е,стана ми слабо и реших да си взема 4т заштото ми казаха че ставало за гора повече.Няколко месеца го карах без никакви проблеми след това се почнаха агренажи,реглажи на клапани,дори смяна на клапани както и да е останах много не доволен от този 4т мотор сигурно проблемите ми бяха за6тото моторът ми беше чист крос и може би зареди това създаваше толкова много проблеми,защото за чистият крос трябвало много по стриктна подръжка за разлика от ендурата
      заради това баща ми си взе ендуро то не създава толкова много проблеми,но все пак създаваше дребни проблеми които си излизаха скъпо от типът ангренаж горене на клапани и тем подобни неща.За това ас бих заложил на 2т и при първа възможност
      пак бих си взел.

      Коментар


      • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

        Първоначално публикуван от ktm10175 Преглед на мнение
        Каквото и да си говорим 2т мотор е много по здрав и много по надежден...
        Защо тогава всички туристи са 4Т : ) Там надежността е от особено значение.
        Това че имаш горчив опит с един мотор не значи че трябва да заклеимяваш целия клас. А и по принцип 4Т крос си е чисто извращение : )
        Вярно че при 4Т има повече детаили за чупене но пък не се износват чак толкова бързо - при нормална експлоатация и поддръжка разбира се...

        Коментар


        • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

          Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
          Защо тогава всички туристи са 4Т : ) Там надежността е от особено значение....
          Надеждността си е важна навсякъде. Не вярвам вече някой производител да пусне 2Т туристически , при наличието на толкова строги норми за замърсяване на въздуха , също така разхода им е по-голям , трябва да си носиш и 2т масло и....ред други подробности. Затова туристите са 4т , а не защото са по-надеждни .
          "Суетата, е любимият грях на дявола"!

          Коментар


          • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

            Едно лесно сравнение, което мога да споделя е, С двутактовия силен мотор който имах ми бе лесно по екстремите. С 4-тактовия ми е по приятно при разходките и преходите които правя.
            С 2т е трудно да се кара спокойно и равномерно, а при всичката газ много бързо се уморявам от разхода и бруталния напън. При 4т е различно, точно дозираш напъна, по-дълго и по-уверено се случва всичко и ако е достатъчно силен мотора си има хал за екстреми, както и много приятно се кара просто за разпускане след напрегнатата седмица.
            Бъдете сигурни, че и двата мотора са най-високия клас в породата си.
            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

            Коментар


            • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

              И 2т и 4т си имат предимства и недостатъци. Аз съм си за 2т, но не по малко уважавам и 4т!
              Some call it a hobby, we call it a way of life!
              Това че срещу теб са най-добрите, не означава, че трябва да се отказваш!

              Коментар


              • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                Според мен колко е надежден мотора и колко не,независи от тактовите на двигателя а от задкурмилното устроиство така, че кои каквъвто и мотор да кара важното е кефа които изпитва.2т мотора изисква повече усилия да се кара ,било то ,че постоянно иска да е в оборот и на всеки завои да се бутат по 1-2 скорости докъто 4т си е мързелив мотор може да си караш на две три предавки из гората и не иска толкова много превключване
                0888 074 049

                Коментар


                • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                  Oт една страна още се карат някакви ттр-и, джебели, аво-та, цюндапи и тн. от друга страна си имаме симсони, балканчета, ижов-ки, емзета и тн. за 30-40год. мотори надежноста е само спор.
                  ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                  Коментар


                  • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                    Мотора донякъде се определя и от различните типове хора
                    Аз например обичам високите обороти и ме кефи мотора да е нервен ...
                    Наскоро карах 250 2Т крос и супер много ми допадна бруталната сила и мисля такъв да е следващия ми мотор, когато му дойде времето
                    Всичко е въпрос на личен избор и финансови възможности, няма голямо значение 4т или 2т, важен е спорта като цяло

                    Поздрави!
                    Yamaha WR 200

                    Коментар


                    • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                      Аз гласувам за 2 тактовите ,защото:

                      1 По лек.
                      2 По високи обороти и по голяма мощност.
                      3 Евтина поддръжка и лесен ремонт.
                      4 Лично на мене звука на двутактовия ми хареса по-вече.
                      5 По надежден.

                      Коментар


                      • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                        Година и нещо , по-късно....
                        http://www.youtube.com/watch?v=8xfpU0yIpG4
                        Тук пък се оказва че тактовете са без значение , важното е да е КТМ
                        "Суетата, е любимият грях на дявола"!

                        Коментар


                        • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                          Първоначално публикуван от yurgana Преглед на мнение
                          Година и нещо , по-късно....
                          http://www.youtube.com/watch?v=8xfpU0yIpG4
                          Тук пък се оказва че тактовете са без значение , важното е да е КТМ
                          Maй се оказва че марките са без значение,важното е кой го е яхнал !!!

                          Коментар


                          • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                            Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                            Maй се оказва че марките са без значение,важното е кой го е яхнал !!!
                            Май е точно така,и пак остава дилемата,кой е по добрия мотор 4т или 2т.

                            Коментар


                            • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                              Аз съм човека който да каже!!! 2 Тактовите са ПО-ДОБРИ !!!!!!!
                              Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                              Коментар


                              • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                                От край време си е по-добър , стига да има кой да го кара.



                                1985г. , или когато вируса беше бял.

                                The King is dead, long live the king. Sadly the Great White, KTM 495 was no longer in production. The follower was a more common design. Water cooled lightweight engine with a more quadratic bore and stroke ratio, NICASIL coated cylinder. The powerplant weighs including the cooling system and liquid only 55 pounds (25kg). This are 20 pounds (9kg) less than the old 495 engine. The actual displacement is 485 ccm. USD fork, Pro-Lever suspension and a front disk brake and quite in line with everything else on the market. The 500MX and MXC models where as strong as never before. Nice bikes but had some quality problems during 85. It is and was the lightes production openclasser ever made. The engine produced a incredible power of 62HP @ 5900rpm and around 80 Nm above 2000 rpm

                                The MX model had a 4 speed gearbox and the MXC model a 5 speed. The bike was appreciated in reviews for it's magnificent fork, great handling and speed. The problem was an underdamped rear shock. The radiator shrouds pictured below, unfortunately never came in production.
                                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X